dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 82
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1629

Temat: Dom wariatów

  1. #201
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Przemek, nawet wiązary i dach można samemu, popatrz:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ersja-hardcore
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  2. #202
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Eee... u mnie wpierw nawalał tartak, później ekipa się wykręcała więc zapytałem ojca: "Pomożecie?", padła odpowiedz: "No jak nie jak tak!" i wziąłem urlop oraz 2x na "chwilę" dźwig i dach ze stopem i dachówkami ciężkimi jak grzech śmiertelny stanął przed pierwszym śniegiem.
    Szacun twardzielu !
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  3. #203
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Przemek, nawet wiązary i dach można samemu, popatrz:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ersja-hardcore
    Dał gość radę i aż wierzyć się nie chce, że to samemu w rok. Ja jestem zbyt miękki. Chociaż jak pomyślę o tym swoim stropie, to może i dach dałbym radę.

  4. #204
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Kolejny dzień bezrobocia. Dowiedziałem się tylko, że drzwi pasywne U poniżej 0,7, drewniane, dębowe to koszt około 4000zł z montażem. Drogo... Poza tym nie dostanę gwarancji jeśli zamontuję je przed tynkami i wylewkami. Niefajnie... Będę musiał zamontować drzwi tymczasowe zbite z desek. Paskudnie...

    Czyli same pozytywy. Idzie święto, ponoć radosne. Tia...

  5. #205
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    ... Po mojej stronie jest wyrównanie otworów okiennych przed montażem, a potem zorganizowanie i naklejenie taśm paroprzepuszczalnych na zewnątrz, naklejenie styropianu gr. 10cm, wypełnienie pianką i obklejenie tą zewnętrzną taśmą. ...
    Ten styro to ramka wokół okien? Jak masz zamiar to zabezpieczyć i potem połączyć z izolacją właściwą ?

  6. #206
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Pewnie tak samo jak całą resztę płyt styropianu na elewacji.

  7. #207
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Pewnie tak samo jak całą resztę płyt styropianu na elewacji.
    Styro wlasciwy pewnie bedzie dopier w przyszlym roku,a teraz byla mowa w kontekscie montazu okien. Jak to zalepisz klejem teraz, to masz potem jakby nie bylo mostki.

  8. #208
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Ale dlaczego mostki? Trzeba mieć to:



    i to:




    Na kleju można trochę oszczędzić, ale nie wystarczy na tak długie przewijanie przez ekran. Wrażenie jednak jest bezcenne. Na pistolecie nie warto oszczędzać.

    Ma rację aiki, że ta ramka to płyta styropianowa jak cała reszta ocieplenia. A paliuretan + styropian równa się POLIPIAN (R) i on nie ma mostków cieplnych z definicji. Najgorsze i tak za mną, bo miałem gazobeton (gaz + beton).

    Acha. Prąd i woda ma być koło połowy przyszłego miesiąca. Będzie za co abonament płacić
    Ostatnio edytowane przez Przemek Kardyś ; 31-10-2014 o 18:27

  9. #209
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Poczekaj poczekaj : mnie chodzi o klej na styropian, czyli zabezpieczenie przed UV. A to juz jest klej cementowy. Jesli okna bedziesz robil zaraz, to i ta ramke zrobisz teraz? A izolacje wlasciwa pewnie next year ?

  10. #210
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    [QUOTE=

    Acha. Prąd i woda ma być koło połowy przyszłego miesiąca. Będzie za co abonament płacić [/QUOTE]

    Zapłacisz jak za zborze ... dostałem rachunek za gaz ..Za sam GAZ 5 zł ale do zapłaty z OPŁATAMI OD BÓG WIE CZEGO razem 106 zł .

    Takie 100 za miesiąc x 12 = 1200 a to 12 [ lub więcej] metrów drewna do kominka .
    Darek B

  11. #211
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Poczekaj poczekaj : mnie chodzi o klej na styropian, czyli zabezpieczenie przed UV. A to juz jest klej cementowy. Jesli okna bedziesz robil zaraz, to i ta ramke zrobisz teraz? A izolacje wlasciwa pewnie next year ?
    Jeśli tego nie zabezpieczę, to powierzchniowo się utleni. Wtedy będę musiał wyjąć z blaszaka to:



    i pomiziać ścianę. Ona to lubi, bo później prezentuje się młodo i atrakcyjnie. No i klej ma za co złapać.

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Zapłacisz jak za zborze ... dostałem rachunek za gaz ..Za sam GAZ 5 zł ale do zapłaty z OPŁATAMI OD BÓG WIE CZEGO razem 106 zł .

    Takie 100 za miesiąc x 12 = 1200 a to 12 [ lub więcej] metrów drewna do kominka .
    Za gaz nie zapłacę, bo go nie montuję. Za prąd w "taryfie budowlanej" się wystrzelam, ale u mnie na szczęście tego dużo. A woda... zobaczymy. Co mam robić z kasą?

  12. #212
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Jeśli tego nie zabezpieczę, to powierzchniowo się utleni. Wtedy będę musiał wyjąć z blaszaka to:



    i pomiziać ścianę. Ona to lubi, bo później prezentuje się młodo i atrakcyjnie. No i klej ma za co złapać.
    To sie widze sprzetem juz obkupil
    Nie pamietam, czy planujesz robic montaz warstwowy z uzyciem tasm paroprzepuszczalnych na zewnatrz - jesli tak zakladac je bedziesz w terminie pozniejszym.
    Z innej strony - jak gleboko bedzie siegac warstwa zapsuta przez sloneczko?

  13. #213
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Z innej strony - jak gleboko bedzie siegac warstwa zapsuta przez sloneczko?
    ... z doświadczenia:
    po jednym roku utlenia się ok 3-5mm styro na ścianach południowych ... na innych dramatu nie ma....szorniesz raz i po ptokach

    pozdro
    NETbet

  14. #214
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Do tego szorowania przy oknach to zatrudnilbym chyba swoja kobiete, zeby nie bylo na mnie .
    Przyjdzie wegarek i zakryje.

  15. #215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Kupiłem sobie taką tareczkę haj-end, bo starą załatwiłem szlifując pustaki. A utleniony styropian miałem na starym domu, który ocieplałem 3 lata temu. Po zimie ściana zżółkła, ale normalne szlifowanie żeby wyrównać pod klej załatwiło sprawę doskonale. Nie ma strachu.

  16. #216
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    No cześć. Święto dzisiaj pełną gębą, a ja zamiast tęczę palić ściany buduję. Jeszcze będzie czas na tęczę, a tymczasem wziąłem się za uczciwą pracę, choć trochę niewyraźny byłem tego weekendu:



    Jak wiecie odpuściłem sobie wcześniej działówki z zamiarem zrobienia ich potem - pod dachem na spokojnie. Nie myślałem, że tyle mi zejdzie, a w tym czasie bawiłem się w inwestora i powiem szczerze trochę odwykłem od roboty. W sobotę i dzisiaj zrobiłem jedną ścianę i drugiej większość. Tak schodzi. Oto efekty:









    Skończona jest ściana między pokojami dzieci. Ta niedokończona jest budowana z pustaka 24cm, bo oddziela pokój dziecka od salonu. Chciałem masywniejszą ścianę w tym miejscu ze względu na tłumienie hałasów. Ktoś będzie w salonie oglądał TV i nie powinno to przeszkadzać za ścianą.

    Ściana nie jest murowana do samego sufitu, tylko zostawiłem dylatację ok. 2cm, którą wypełnię pianką. Tak się robi, tak w książkach piszą i ja tak mam. Ściany łączyłem z nośnymi za pomocą kleju i takich łączników z ocynku:



    Płaciłem 4,60zł/mb, a z metra wychodzi jakieś 4-5 sztuk. W spoinę co trzecią warstwę wbijałem taki kątownik czterema ocynkowanymi gwoździami. Szczerze to nie wierzę, żeby to pomogło, ale tak się robi, tak w książkach piszą i ja tak mam.

    Poza tym kupiłem sobie nadproża niesystemowe:



    Systemowe są cholernie drogie, a za te płaciłem 14zł/szt.! Jeśli ktoś myśli o samodzielnym szalowaniu, to lepiej niech się rozmyśli. Za te pieniądze szkoda się pierdzielić.

    No najważniejsze. MAMY PRUND! To znaczy prawie, bo jest w skrzynce:



    ale idzie ku jeszcze lepszemu, bo chłopy odkopały mój przepust i wbiły uziemienie:



    a potem wybiła 15:00. Będą kończyć w piątek.

    W związku z tym mam pytanie. Ile trzeba zapłacić za 35mb przyłącza na działce od skrzynki do wewnętrznej RB-ki? Kabel 4x10mm, jakiś peszel, skrzynka, bezpieczniki, uziemienie, pomiary, kopanie i papiery? Dostałem cenę i się zgodziłem, ale chyba źle zrobiłem. Ile to powinno kosztować?

    I jeszcze jedno. Ten słup koło skrzynki wypada na drodze, a miał być na działce sąsiada. Sama skrzynka też jest niesymetrycznie, bo powinna być w granicy działek. Zdjęcie robiłem opierając się o skrzynkę z drugiej strony drogi, w granicy. W tle widać słupek wbity przez geodetę i większość jest po mojej stronie. Mierząc krokami 4m od domu i 5 metrów droga wychodzi mi, że słup jest dobrze, a skrzynka źle. Mam się z nimi kłócić żeby przestawili, czy nie ma sensu?

  17. #217
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Kilku? Znam jednego

    Uziemienie mam swoje, bo to TN-C-S. Kabel zatem 4x10mm2. Nie robię jak piszesz, bo chcę mieć szybko prąd i odebraną instalację. Goście mają papiery jakie trzeba.

    Najgorsza ta skrzynka. Najwyżej przestawią, tylko się uzbroję w metr i wymierzę. Może geodetka popierdzieliła, bo była w sobotę i powbijała kołeczki. Nie przyglądałem się wcześniej. Ostatecznie i tak Jagiełło przemówi do rozsądku.

    Bez odbioru!

  18. #218
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Że niby na wariackich papierach? Nigdy!

  19. #219
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Dajesz nad te nadproza warstwe uzupelniajaca z cegiel? Tak zaleca producent i w ksiazkach tez tak pisza
    Druga sprawa, skoro chciales masywne sciany dzialowe to czemu nie murujesz ich z silikatow?

  20. #220
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    A nie wiem co z tymi cegłami. Chyba nie dam, bo nie mam. Zresztą co te cegły mają dać oprócz wypełnienia? Wypełnię sobie przyciętymi pianówkami.

    Nie chciałem masywniejszych ścian, tylko została mi paleta pustaków 24cm. Pomyślałem, że ścianę w tym miejscu lepiej zrobić grubszą i wykorzystać te pustaki zamiast trzymać na budowę garażu za kilka lat. Trochę ucierpiały przy przenoszeniu w tę i z powrotem przy chudziaku i nie mógłbym ich oddać.

    A silikatów nie chciałem bo trudno się w tym robi bruzdy pod instalacje i trudniej muruje bo małe.

Strona 11 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony