dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 82
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1629

Temat: Dom wariatów

  1. #241
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Znajomy szuka nadmuchowego do ogrzewania hali 600m3 . Zapodam.

  2. #242
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Witajcie.

    Dziś ostatni dzień roku, więc wrzucam zdjęcia stanu obecnego i plany na rok następny. Mało mam ostatnio chęci do budowy, bo jak wiecie w zimie zamarzają stawy i te moje jakoś nie chcą się za bardzo ruchać. No może coś mnie tam j.bie w stawie, ale to jakby nie w tę stronę

    Poniżej zdjęcia z oknami:









    i muszę przyznać, że wcale mi się to nie podoba. Żona chciała symetryczny podział, to ma. Teraz paskudnie wystają z muru i wygląda to jak wytrzeszcz, ale myślę, że 30cm styropianu zrobi z tym porządek i nie będą tak głupkowato łypać.
    Widać też super pasywne drzwi, które na tą chwilę są wstawione jak w książkach piszą i całość zamknięta na zimę na kłódkę. Pouszczelniałem szpary wokół kominów, ale okna mam tylko wstawione na kotwach i wstępnie oklejone taśmami, a między nimi i murem hula sobie wiatr. W środku jest jednak zdecydowanie cieplej, ale tylko na czuja, bo termometru nie miałem. Może po nowym roku co porobię, jak mnie nie będzie j.bać w stawie.

    Ogólnym planem na następny rok jest wprowadzić się przed Bożym Narodzeniem i wszystko inne zawiera się w tym jednym. Ciągle myślę o systemie ogrzewania, ale coraz bardziej wychodzi na to, że grzał będę klimatyzatorem naściennym.



    https://www.google.pl/search?q=ar12h...w=1696&bih=834

    Obuduję to jakim pudłem i puszczę powietrze w kanały blaszane w podłodze, a kratki nawiewne na wysokości kostek w każdym pokoju. Wychodzi sporo taniej niż kanałówka, a jakby nie dała rady, to wsadzę jakiś dodatkowy wentylator. Kupiłem na allegro używkę za dychę EBM-Papst i chyba będzie dobry. Klima grzeje do -15stC, a poniżej dogrzeją PEXy w podłodze i bojler w nocnej taryfie. Podobnie bojler do ciepłej wody i rekuperator do odzysku ciepła ze ścieków.

    Poza tym wentylacja mechaniczna z rekuperacją, a rekuperator będę robił samemu. Już zamówiłem wentylatory, a po nowym roku zamówię wymiennik, tylko nie dostałem jeszcze wszystkich ofert. Planuję zmieścić się w 2500zł za urządzenie o sprawności do 95%, najlepszymi dostępnymi wentylatorami i sterowaniem jakie mi pasuje.

    Plany ambitne, a tymczasem nie mam prądu. Dzisiaj jest odbiór przyłącza wykonanego 10 listopada... Ale wnet będzie i wtedy... zbuduję sobie ściany, zrobię instalację elektryczną, przyjdą tynki, szpachle, woda, ścieki, wylewki.......

    Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

  3. #243
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Powodzenia.

  4. #244
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Wzajemnie!

  5. #245
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Poszukuję chętnego w okolicach Mielca, albo na kierunku Warszawa - Mielec do montażu tej pompy ciepła:

    http://www.energiajutra.com.pl/pl/p/...staw-split/664

    lub innej z oferty powyższej firmy.

    Bardzo dobre urządzenie w świetnej cenie. Energooszczędne i bezobsługowe, a przy tym markowe i objęte 5-cio letnią gwarancją. Opinie instalatorów jednoznacznie potwierdzają jakość marki, choć ewentualne roboty gwarancyjne pokrywa instalator - Samsung dostarcza jedynie części. Gęsta sieć autoryzowanych serwisantów i instalatorów potwierdza zaufanie sprzedawców do jakości oferowanego produktu.

    Klimatyzator nadaje się doskonale do obniżania temperatury domu w lecie, jednak przede wszystkim jest doskonałym wyborem dla oszczędnych i zapracowanych do ogrzewania średniej wielkości domu, warsztatu lub zakładu produkcyjnego przy mrozach do -15srC (ponad 90% sezonu grzewczego). Sezonowe zużycie energii to koszt poniżej 1000zł - w domu "durszlaku" o powierzchni 160m2. Przy większych mrozach należy przekląć naturę, która nie ma tego nawet w dupie, kupić farelkę z wentylatorem i odżałować kilkadziesiąt złotych na grzanie czystym prądem w tych warunkach

    Cena brutto z montażem to tylko 2900zł, czyli taniej niż kocioł - ale jest myk. Firma jest z okolic Korkowa (stolycy) i chcą 370zł za dojazd. Rozłożenie dojazdu na kilku odbiorców pozwoli zredukować koszty stałe. Chętnych do zakupu zapraszam do wysłania wiadomości prywatnej i ustalenia szczegółów. Nie zależy mi na czasie ani zarobku. Macie więc chwilę na zastanowienie i zebranie funduszy. Teraz jest jednak kiepski czas na klimę, więc ceny są niskie.

    Pozdrawiam,
    Przemek

  6. #246
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Spijasz śmietankę z forumowych wieści ! Ja tak samo Trzymam kciuki, bo dobrze to sobie wszystko układasz.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  7. #247
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Układam, układam.




  8. #248
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Serio chcesz tym grzac? Jaka to bedzie mialo sprawnosc rzeczywiscie przez te kanaly?
    A sterowanie rekuperatora bedziesz tez robil samodzielnie czy jakies polgotowe rozwiazanie?

    Btw: podobaja mi sie super pasywne drzwi, mam podobne

  9. #249
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Drzwi faktycznie są ekstra. Byłem wczoraj i w domu znacznie cieplej niż na zewnątrz, choć szpary koło okien są ogromne.

    Sterowanie rekuperatora planuję zlecić znajomemu, który elektroniką babra się zawodowo - ja nie mam ręki do lutownicy i takich małych dupereli. Za mniej niż 150 zł można kupić wszystko co potrzeba - z czujnikami, prockiem, ekranem dotykowym i modułem WIFI. Całkiem gotowe urządzenie kosztuje 750zł netto:

    http://www.alres.pl/glowna/msr_14.html

    i nie stać mnie. Wolę dać kumplowi parę stówek i przy okazji będę mógł upgradeować soft, albo i robić komuś takie sterowniki.

    Co do grzania, to mamy moc grzewczą 4kW, co powinno mi spokojnie wystarczyć przy tym styropianie. Co zmieniają kanały? Wzrasta tylko opór, ale wystarczy dołożyć wentylator, więc serio, serio!

  10. #250
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    A ten cop 4 to przy ogrzewaniu nie bujda? Musze poszukac jakiejs karty katalogowej do tego samsunga tylko ze teraz na telefonie nie wygodnie. Bo ja sie zastanawiam czy zrobienie u mnie PC to nie przeinwestowanie...
    Czekam na to Twoje sterowanie, bo ostatnio reku samorobka co raz bardziej za mna chodzi jak widze te zlodziejskie ceny...

  11. #251
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Jeszcze poczekasz, bo na wymiennik czeka się do 4 tygodni, a wcześniej wiele nie zdziałam.
    COP jest podawany dla temperatury chyba +7stC, więc tak kolorowo nie będzie, ale i tak jest zapas mocy, a średnia temperatura w sezonie to u mnie 0stC. Poza tym będę miał jeszcze PEXy z bojlerem elektrycznym, albo kable i kominek. Nie zmarznę.

  12. #252
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Poszukuję chętnego w okolicach Mielca, albo na kierunku Warszawa - Mielec do montażu tej pompy ciepła:

    http://www.energiajutra.com.pl/pl/p/...staw-split/664

    lub innej z oferty powyższej firmy.

    Bardzo dobre urządzenie w świetnej cenie. Energooszczędne i bezobsługowe, a przy tym markowe i objęte 5-cio letnią gwarancją. Opinie instalatorów jednoznacznie potwierdzają jakość marki, choć ewentualne roboty gwarancyjne pokrywa instalator - Samsung dostarcza jedynie części. Gęsta sieć autoryzowanych serwisantów i instalatorów potwierdza zaufanie sprzedawców do jakości oferowanego produktu.

    Klimatyzator nadaje się doskonale do obniżania temperatury domu w lecie, jednak przede wszystkim jest doskonałym wyborem dla oszczędnych i zapracowanych do ogrzewania średniej wielkości domu, warsztatu lub zakładu produkcyjnego przy mrozach do -15srC (ponad 90% sezonu grzewczego). Sezonowe zużycie energii to koszt poniżej 1000zł - w domu "durszlaku" o powierzchni 160m2. Przy większych mrozach należy przekląć naturę, która nie ma tego nawet w dupie, kupić farelkę z wentylatorem i odżałować kilkadziesiąt złotych na grzanie czystym prądem w tych warunkach

    Cena brutto z montażem to tylko 2900zł, czyli taniej niż kocioł - ale jest myk. Firma jest z okolic Korkowa (stolycy) i chcą 370zł za dojazd. Rozłożenie dojazdu na kilku odbiorców pozwoli zredukować koszty stałe. Chętnych do zakupu zapraszam do wysłania wiadomości prywatnej i ustalenia szczegółów. Nie zależy mi na czasie ani zarobku. Macie więc chwilę na zastanowienie i zebranie funduszy. Teraz jest jednak kiepski czas na klimę, więc ceny są niskie.

    Pozdrawiam,
    Przemek
    A może zastanowiasz się nad czymś takim?:
    http://www.hvacr.pl/sterowanie-stref...y-samsung-4104
    "- zapewnione grzanie do -20oC"
    Ostatnio edytowane przez Barth3z ; 05-01-2015 o 08:16
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  13. #253
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    COP jest podawany dla temperatury chyba +7stC, więc tak kolorowo nie będzie, ale i tak jest zapas mocy, a średnia temperatura w sezonie to u mnie 0stC.
    Podawany jest SCOP=4.0 (nie COP) dla klimatu umiarkowanego, czyli obowiązujący dla połowy Polski. Więcej info o SCOP tutaj: http://www.blog.karbon.com.pl/pc-pow...znice-czesc-2/

    Będzie dobrze.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  14. #254
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    tego Classica + 3,5 co Przemek podawał mozna kupic na ceneo z 2 letnia gwarancja za 1530 zl
    Przemek - w Rz jest firma ktoa Ci w tych samych pieniadzach sprzeda i zainstaluje czyli jakies 2700-2800 na 8% tylko czy tyle warto doplacac do 3 letniej gwarancji ? bo sama instalacja nie moze byc mega skomplikowana, sadze ze do ogarniecia we wlasnym zakresie

    za 1530 to chyba sobie machnę takie ustrojstwo do salonu (salon, kuchnia, korytarz ok 55m2)

  15. #255
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    tego Classica + 3,5 co Przemek podawał mozna kupic na ceneo z 2 letnia gwarancja za 1530 zl
    Chyba samą jednostkę wewn.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  16. #256
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    ok racja - nie doczytalem

  17. #257
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Tylko wewnętrzna, więc odpada.

    Dzwoniłem do tego gościa i namawia mnie na AR18 żeby mieć zapas mocy i inverter chodził na luzie, ale może machnę sobie AR12 PREMIUM - ma SCOP 4,6, a cena w połowie pomiędzy jednym a drugim. Tyle możliwości

    Tymczasem wzienem się za działówki.



    Tyle pracy

  18. #258
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Tymczasem wzienem się za działówki.


    Tyle pracy
    Ja od jutra też jadę, bo za długo się opier**** jak to będziesz kotwił do ścian? Bo ja mam blachy w ścianach ale w niektórych miejscach źle je wtopiłem
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  19. #259
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Ja wcale nie wtapiałem blach, tylko taśmę ocynkowaną z kręgu tnę na odcinki po 25-30cm, zaginam w kątownik i przybijam gwoździami, a pod spód i na wierzch daję klej, żeby się cały wtopił. Poza tym robię bruzdę w pustaku, żeby wszedł ten kątownik i pustak nie sterczał. Tak w książkach piszą i to chyba działa, choć nie wygląda.

    Mam już dwie ściany wybudowane, ale nie zapiankowane pod sufitem i całe się trzęsą. Ponoć pianka trzyma to w kupie, ale się dopiero u mnie okaże. Najgorzej jest chyba przy drzwiach, bo tam ściana trzyma się tylko na górze i jakaś taka jest lelawa. Najwyżej dam jakiś ceownik jeśli będzie trzeba.

  20. #260
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    nie trzeba. klej dobrze zwiąże i będzie gitara a pianka dopełni dzieła.

Strona 13 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony