dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 78 z 82
Pokaż wyniki od 1.541 do 1.560 z 1629

Temat: Dom wariatów

  1. #1541
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Pokój pierwsza klasa !, a blotko przed domem takie samo jak u mnie faktycznie chyba teraz taka moda. Ja już zbieram kase żeby kupic kostke bo mnie to do szału doprowadza, dobrze że teraz sucho to jakoś jest. Najpierw chciałem sam kłaść ale jak widzę że u znajomego robią za 30 zł/m^2 wraz z obrzeżami i ciężkim sprzętem to... chyba oszczędzę swój kregosłup.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  2. #1542
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Mi układanie kostki wydawało się zawsze bardzo łatwe. Ułożyłem przed obecnym domem prawie 200m2 i niestety jak świecę światłami samochodu w nocy to widać wszystkie niedociągnięcia .
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  3. #1543
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    U mnie raczej koło stówki za metr kwadratowy z kostką, a kostka jest za 20-25zł, więc jak robota po trzy dychy to za pół darmo. Sam nie zrobię, bo to trzeba koparkę, zagęszczarkę porządną, niwelator, kogoś do pomocy, żeby chociaż zagęszczarkę rozładował, bo bydle pół tony waży... No i jak widzę tych gości co to układają, to tacy jacyś chudzi są i nie wyglądają zdrowo, więc jakoś tak mnie to nie porywa.
    Mam plan teraz niedługo, w przyszłości raczej bliższej niż dalszej, zrobić schody i podjazd z jakiegoś kamienia 6-32mm, albo podobnego, a kostka to jak już się ogarniemy. Może jeszcze obrzeża wstawię, to już będzie całkiem nieźle, a kasa się przyda na co innego.

    A pokoik i mnie się podoba. Dzięki.

  4. #1544
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Gwiezdne Wojny to dla chłopaków, a dziewczyny to róż, księżniczki, motylki...
    No weź, nie obrażaj fanek SW

  5. #1545
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Leżę! Ale wzięłaś mnie z zaskoczenia.

  6. #1546
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Sam nie zrobię, bo to trzeba koparkę, zagęszczarkę porządną, niwelator, kogoś do pomocy, żeby chociaż zagęszczarkę rozładował, bo bydle pół tony waży...
    u mnie 4 lata przed domem gruz , mega ujezdzony utwardzony teraz już zagęszczarki nie trzeba
    ale jak pod plyte pozyczalem bydle 500 kg to mi z dźwigiem pożyczali z przyczepli pięknie się ja sciagalo - i fajnie się tym lezdzi jakas taka samobieżna

  7. #1547
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Zgubiłem swój dziennik - okazało się, że był na drugiej stronie. Znacie to?



    Ano tak to już jest - ktoś buduje, ktoś już tylko wykańcza, kogoś to obchodzi, a kogoś wcale nie, jest czas siania i czas zbiorów. Vanitas vanitatum et omnia vanitas...

    To jak tak tylko króciutko. Zrobiłem w końcu rozdzielnię elektryczną:



    Niezła, prawda? Dużo było z nią roboty, bo wynikły niespodziewane okoliczności i nie miałem przez 8 miesięcy pstryczka od światła w WC. No nie łączył mi jeden kabelek i dupa blada. Wiecie, jest taki stary sposób na łączenie kabli, że się ściąga 2cm izolacji z obydwu końców, skręca razem kombinerkami i izoluje. Sposób sprawdzony, powierzchnia styku bardzo duża, połączenie pewne, ale... to ponoć prostackie i staroświeckie. Dzisiaj są złączki WAGO, co to są takie super, można je w każdej chwili rozłączyć (po co?) i się dałem przekonać. I mam:



    W WC w tej puszce nad sufitem podwieszanym miałem łączenie zrobione taką złączką. Niestety gdzieś podczas montażu mi się kabelek wypiął, a miałem dziadowskie przekaźniki, co to się popaliły zanim się wprowadziłem (LC TEC) i myślałem, że zwyczajnie przekaźnika to wina, a to byłą wina połączenia. No cóż - nóż w rękę i wyciąłem kawałek sufitu, ale tym razem połączenie "na skrętkę" i dwa termoskurcze - oczywiście opalone zapalniczką. I ma być!

    Tu jeszcze wrzucę zdjęcie otwartej rozdzielnicy, bo mi się nawet podoba:



    Po lewej na dole jeszcze kable od sterowników czekają na sterowniki - na Świętego Dygdy. Na sterownik jest miejsce tam gdzie te zaślepki.

    EDYCJA:

    Jeszcze tak jakby komuś to sprawiło przyjemność...



    No i jeszcze wbiłem te narożne słupki, to już wiadomo gdzie koniec wariackiego gruntu jest i moja małża dostała jakiegoś szału że jej ziemia za granicę wystaje i codziennie sama ją łopatą podrzuca. Kobiety...
    Ostatnio edytowane przez Przemek Kardyś ; 18-03-2017 o 20:38

  8. #1548

    Domyślnie

    Przemku mam pytanie. Czym w końcu ocieplałeś strop? Jeżeli nie słomą to dlaczego?

  9. #1549
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Ociepliłem 30cm styropianu grafitowego w dwóch warstwach. Szczerze powiedziawszy to głównie dlatego, że tego lata kiedy miałem słomę pozyskiwać ciągle lało i nie dało się jej wysuszyć. Była taka lekko zgniła i sobie dałem spokój - to było i tak kontrowersyjne, nawet z dobrą słomą.

  10. #1550

    Domyślnie

    A ten ochronnik działa Ci bezprzewodowo? czy przyjdzie na niego czas? Napisz ogolnie co tam masz w tej elektrowni.

    Pozdrawiam
    Karol

  11. #1551
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jerzyka51
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Rybocice ,Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    405
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam
    Ja Cię skrytykuję ,za tą szafę rozdzielczą. Będzie działać, jeśli wszystko dobrze połączyłeś ,ale w niej jest "burdel ".Tak elektrycy nie robią. .Przewody powinny być ładnie ułożone, wszystko prawie pod linijkę, wtedy dopiero praca cieszy. Połączyłeś rozdzielnie tak na od....dol,mocno się spieszyłeś.
    To wago ,którego używasz nie cieszy się dobrą opinią wśród elektryków, po zachodniej granicy.Podobno są niekiedy problemy z połączeniami. Ja tego nie stwierdziłem ,pracuję z przewodami dużo mniejszego kalibru i w ostateczności stosuje mini wago.
    Miłego wieczoru J.Korona

  12. #1552
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Przyłączam się do prośby kolegi karstera o opisanie co tam w tej szafie masz.

  13. #1553
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Wiem, wiem, nie jestem najlepszy w estetycznych szafach rozdzielczych. Zobaczymy co na to elektryk, bo niedługo będą odbiory i jak pomierzy i będzie OK, to będzie OK.

    Ochronnik tu był jeszcze nie podłączony, ale już jest. Wyłącznik do garażu również. Ogólnie gdyby nie te pieprzone przekaźniki to by wyszło nieco lepiej, ale nie od estetyki zależy tu dobre działanie. Zdjęcia wrzuciłem jak jest, a nie że się będę spinał na estetykę, której nikt nie będzie oglądał.

  14. #1554
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jerzyka51
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Rybocice ,Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    405
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam
    Nadszedł czas kontroli VDS w kronopolach .Dzisiaj jadę na Węgry ,ale niedługo przyjdzie kolej na Mielec.Ty Przemek zakładaj tą czapkę z gazety i do roboty ,bo w tym roku jak Was odwiedzę ,to chyba trochę dłużej zabawię i kilka godzin Ci odpadnie. A kontrola postępów będzie dokładna.Macie jakieś preferencję do gatunku piwa?
    Miłego dnia J.Korona

  15. #1555
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Dobra, a masz jakieś papiery na odbiory? Żart oczywiście, ale zabawisz dłużej, to pogadamy dokładniej.

    Co do piwa, to chyba tylko tyle, że żona z piw lubi wyłącznie słodkie wino, a ja umarłbym z pragnienia gdyby do picia było wyłącznie cokolwiek z browaru Jabłonowo.

  16. #1556
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jak tam Twoje tereny zalewowe. Wybronisz się?

  17. #1557
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Tak było ze 2 tygodnie temu, przed większymi deszczami, jakieś 3500m DALEJ od rzeki niż mieszka Przemek...

    MOKRO

  18. #1558
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    U nas ostatnio całkiem spokojnie:

    http://www.mielec.prospect.pl/wizual....php?prze=WMWI

    Faktycznie jak popada, to robią mi się kałuże na działce, ale to kwestia nawiezionej gliniastej ziemi. Mam zamiar nałożyć na to jeszcze warstwę piaszczystej czarnej ziemi i przekopać na głębokość szpadla, ale to będzie jak będzie jakiś piniądz. Na razie dłubie coś w odpadach, czasem coś śturnę z materiału który już mam, a leży i czek na zmiłowanie, ale generalnie bez postępów.

    No, może jeden. Dostałem pismo z banku że muszę dom oddać do użytkowania, więc się tym w końcu zająłem. Termin był do 30 kwietnia, ale się przeciągnie troszeczkę, bo się nie udało geodecie zarejestrować inwentaryzacji powykonawczej, bo pan w starostwie był na chorobowym. Mają na to 10 dni, więc jeszcze chwilkę poczekam. Za to koszty wyszły całkiem spore:

    - odbiór wewnętrznej instalacji wodnej i kanalizacyjnej - darmo,
    - odbiór wewnętrznej instalacji elektrycznej i grzewczej - 300zł,
    - odbiór kominiarski - 150zł,
    - geodeta - 600zł
    - kierownik budowy - 500zł.
    - rzeczoznawca bankowy - 200zł.

    Razem 1750zł, a jeszcze ostatnio było 1000zł za naprawę auta, ubezpieczenie i przegląd, rower dziecku na urodziny, dopłata do podatku dochodowego, wcześniej dopłata do VAT (wcześniej nie płaciłem, myślałem że się uda, ale zmieniłem zdanie), no i się nazbierało w sumie prawie 10 tyś. Jeszcze tylko ubezpieczenie drugiego, komunia chrześniaczki żony i już możemy zacząć myśleć o sobie. Trudno to wszystko samemu ogarnąć, więc może coś ruszy jak żona wróci do roboty w sierpniu.

  19. #1559
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    I tak nieźle ciągniesz to wszystko.

  20. #1560
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Anutek115

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Izbiska
    Kod pocztowy
    39-308
    Posty
    3
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam, Panie Przemku czy mógłby mi pan doradzić jakąś dobrą hurtownie z materiałami budowlanymi w Mielcu? Chodzi mi o drut, deski i dobra papę izolacyjną. Bo przyznam że w tym temacie jestem zielona a czytam Pana wpisy od dłuższego czasu i widzę że ma Pan duża wiedzę. Pozdrawiam

Strona 78 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony