dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 79 z 82
Pokaż wyniki od 1.561 do 1.580 z 1629

Temat: Dom wariatów

  1. #1561
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Ociepliłem 30cm styropianu grafitowego w dwóch warstwach.
    Przycisnąłeś czymś ten styropian czy tylko grawitacja go trzyma?

  2. #1562

    Domyślnie

    Kawał fachowej roboty! Dużo wiedzy i doświadczenia Całkiem fajnie Ci to wszystko wyszło, dobrze się ogląda i czyta taki dziennik
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  3. #1563

    Domyślnie

    Hej. Masz zapchaną pocztę, więc zapytam tutaj. Robisz jeszcze skrzynki do wentylacji mechanicznej? Daj znać, bo chciałbym coś zamówić, pzdr
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  4. #1564
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mietku
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Fundamenty pomalowane podkładem całe - jutro 2x na gotowo. Potem kanaliza ....
    Witaj Przemek,
    mam do ciebie pytanie jak szybko malowałeś tym czarnym mazidłem po zalaniu scianek fundamentowych?
    Ja tez bede miał lane i chodzi mi o to ze jak beton jeszcze mokry to czy tego czarnego cholerstwa nie odparzy?

    Z gory dzieki za odp.
    Pozdrawiam
    Moje zmagania przy Cyprysowej - DIY http://forum.muratordom.pl/showthrea...IY#post7466036

  5. #1565
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anutek115 Zobacz post
    Witam, Panie Przemku czy mógłby mi pan doradzić jakąś dobrą hurtownie z materiałami budowlanymi w Mielcu? Chodzi mi o drut, deski i dobra papę izolacyjną. Bo przyznam że w tym temacie jestem zielona a czytam Pana wpisy od dłuższego czasu i widzę że ma Pan duża wiedzę. Pozdrawiam
    Pewnie już nieaktualne, ale drut najtaniej jest (był) w Transtalu w Smęgorzewie, deski i ogólnie drewno wszelakie w Jastrząbce, po drodze na Tarnów (jest tak chyba z 6 tartaków i mają dużą konkurencję), a papa izolacyjna to już jak się trafi.

    Cytat Napisał nass Zobacz post
    Przycisnąłeś czymś ten styropian czy tylko grawitacja go trzyma?
    Jest polepiony pianką z puchy i nieźle się trzyma.

    Cytat Napisał walec7_7 Zobacz post
    Kawał fachowej roboty! Dużo wiedzy i doświadczenia Całkiem fajnie Ci to wszystko wyszło, dobrze się ogląda i czyta taki dziennik
    Niekonstruktywna pochwała. To mi się podoba, a nie jakieś tam konstruktywne krytyki.

    Cytat Napisał mietku Zobacz post
    Witaj Przemek,
    mam do ciebie pytanie jak szybko malowałeś tym czarnym mazidłem po zalaniu scianek fundamentowych?
    Ja tez bede miał lane i chodzi mi o to ze jak beton jeszcze mokry to czy tego czarnego cholerstwa nie odparzy?

    Z gory dzieki za odp.
    Pozdrawiam
    Ano czekałem około 3 tygodni, albo i dłużej. Beton musi zbieleć, bo inaczej szkoda roboty. I nie kupuj Dysperbitu, bo to jest straszne dziadostwo - trzeba malować 3, 4 razy, bo się nie chce trzymać, więc warto kupić coś 2x droższego i pomalować tylko 2 razy.

    A u mnie powoli do przodu.

  6. #1566

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    I nie kupuj Dysperbitu, bo to jest straszne dziadostwo - trzeba malować 3, 4 razy, bo się nie chce trzymać, więc warto kupić coś 2x droższego i pomalować tylko 2 razy.

    A u mnie powoli do przodu.
    Potwierdzam, przekonałem się na własnej skórze. Mało tego, używałem dysperbentu (nazwa handlowa tego samego gówna). Pękało, odłaziło, nie chciało miejscami wyschnąć, nakładanie koszmar. Potem robiłem izoplastem rw/bw (czy jakoś tak). No niebo, coś pięknego w porównaniu do tego pierwszego gówna (oba produkty chyba były wlasnie tej firmy izoplast i te lepsze polecam). Co ciekawe, są droższe blisko 2x od dysperbitu ale mają nawet ponad 2x większą wydajność.... no a zaoszczędzony czas pracy zostaje w kieszeni.

    Dodam, że u mnie chiciaż pięknie poprawiłem środkami izoplast rw/bw to i tak XPS przyklejony na klej do xps'a odpadł po deszczach razem z hydroizolacją bo ten zasrany dysperbent się zrobił plastyczny/ miękki. Także moja ochrona przeciwwilgociowa pionowa to własnie 15cm xps'a klejonego wszędzie/każda krawędź po 3warkocze bo na mazidła nie mam co liczyć. A wszystko przes ten zasrany dysperbent!!!

    Pozdrawiam
    Karol

  7. #1567
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    No właśnie.

    Bym jakieś zdjęcia wrzucił, ale się mi nie chce tego dzisiaj zgrywać. No sorry. Wykonałem dzisiaj oprysk przeciwko chwastom jakimś tańszym odpowiednikiem Randapa (Klinik Duo chyba) i jestem z siebie dumny. Będziemy trawnik robić końcem sierpnia, ziemia już praktycznie rozplantowana, mamy wykop 140m2 na podjazd, głębokość 40cm, zasypany 10cm piachu. Żona kopała sama, bo jej szkoda było 300zł na koparkę, zeszło jej chyba z miesiąc... Ja sobie pochodziłem za taczkami, więc spoko relax i fajnie było patrzeć na tak dobrze wykonywaną robotę. Nie mamy ani jednego sąsiada, co by nie powiedział jej, że on by tak nie dał rady, że tego..., no.... podziwia ją... i takie tam dyrdymały, ale ona się tym nie przejmuje i spokojnie uprawia sobie warzywka, co to warte są może z 350zł razem z przyprawami do zalewy.

    Zrobiliśmy też ławy pod schody i taras, ale coś nie chcą mi szybko bloczków betonowych dostarczyć na murki i nie mam co zrobić z nadliczbowym piaskiem na podjeździe. Mamy więc piaskownicę, dzieciaki się bawią i gra muzyka!

  8. #1568
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Nadrabiam zaległości.

    To moja starsza córka, Nadia, z małym Kickiem:



    Znalazła go pod płotem sąsiada, samotnego, podobno poprowadził ją Kot. To takie imię dla kota, dosyć oryginalne i nietuzinkowe. Woła się to-to "KOOOOOT!!!" i on znajduje małe zające. Jednego znalazł w połowie (od pasa w dół, jeszcze ciepłego, oficjalnie nigdy go nie było), a jednego w całości:

    TADAM:



    Musiałem mu zrobić klatkę, bo mi żona zagroziła, że mnie w życiu nigdy więcej po plecach nie podrapie. Z gówna... znaczy z odpadów. I jest:





    I plecy nie swędzą!!!! !!! !! HA HA HA !!! !!! !!! Uhehehehehe...

    Spoważniejmy... Na chwilę... Tia...

    Coś tam kiedyś chyba wspomniałem o tarasie i schodach:





    Zamówiłem 350 bloczków betonowych, po 2,80 zł brutto sztuka. Mają jutro przyjechać.. trzeci skład, najniższa cena... no, zobaczę.

    Kilka zdjęć z warzywniaka, bo mi się bardzo widzą:







    No i podjazd:







    Mam obrzeża i nie zawaham się ich użyć:



    Grafit, 1000x200x60, 64 sztuki za 200zł. Spoko. Transport SAM. Spoko.

    Jeszcze sobie Pralnię ogarnąłem:



    p-r-a-w-i-e:



    Ale słabo widać. NA SZCZĘŚCIE!!!.
    Ostatnio edytowane przez Przemek Kardyś ; 14-07-2017 o 21:35

  9. #1569
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    I weż teraz spróbuj powiedzieć dziecku że musicie się przeprowadzić do bloku...
    Te obrzeża to prawie za darmo!! kostke sam będziesz układał?

    BTW: coś strasznie sucho tam na tych Twoich terenach zalewowych, u mnie jak nigdy nie było wody to teraz na dzałke samochodem nie mogę wjechać i woda na -0,3m p.p.t ... więc mam kłopot.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  10. #1570
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Nie musimy na szczęście. Wynajenem stare mieszkanie, lokatorzy zadowoleni, ale jak jeżdżę po kasę, to mi ich trochę żal. Fakt że mają miasto, blisko wszędzie, plac zabaw dla dzieci pod nosem, ale 25 schodków, marne 57m2, sąsiadka piętro niżej i w sumie nic z relaksu na powietrzu, oprócz może grilla na balkonie.
    A u nas praktycznie non stop huśtawka, trampolina, spacer po koniczynę dla Kicka, piaskownica na podjeździe, rower, spacer i szwendanie się po działce i okolicy. Jeszcze taras dobuduję (przywieźli dzisiaj bloczki i zacząłem) i będzie dom całkiem połączony z podwórkiem, co nam bardzo odpowiada. Do tego tylko 6 schodków po 15 cm, czyli do przełknięcia. Jest OK.

    Obrzeża niby II klasa, kupiłem od gościa, który jest pracownikiem oddziału Polbruku. Coś im tam ponoć jest, ale oglądaliśmy w kilku (był tego cały TIR) i nikt nie stwierdził jakiejś poważnej wady, chociaż może był beton zbyt gęsty i są drobne ubytki. Nie wiem czy o to chodzi, ale nie będzie tego widać, a cena atrakcyjna.
    Kostkę będziemy mieli za kilka lat, ale krawężniki będę układał sam i to niedługo, bo kiedy tylko wymuruję taras, wsypię tam zalegający na podjeździe piach, to zamówię tłuczeń i na nim obsadzę obrzeża i dosypię drobniejszego tłucznia. Plan jest taki, żeby zostawić tylko 10cm na podsypkę 4-5cm i kostkę 6cm - nie będzie się nosić błoto, ani piach, będzie schludnie i OK.

    Teren zalewowy u mnie jest, ale już pisałem, że to tylko jak wał pęknie, albo go ktoś wysadzi. Ogólnie woda na 150-200cm, grunt dosyć piaszczysty. Może podnieś nieco działkę, ale jak masz takie hektary to faktycznie kłopot. Wokół domu tylko? Albo może jakiś rów melioracyjny wykop? Takie tam pomysły na szybko.

  11. #1571
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Anutek115

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Izbiska
    Kod pocztowy
    39-308
    Posty
    3
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Panie Przemku proszę o podanie jakiegoś maila do Pana lub nr tel odnośnie rekuperacji, materiałów, projektu itd. [email protected] Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Anutek115 ; 26-07-2017 o 10:31

  12. #1572
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Czy ktoś wie jak się robi schody z palisady?

  13. #1573
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Czy ktoś wie jak się robi schody z palisady?
    Z tej betonowej? jeżeli tak to najpierw wykopujesz dół i robisz w nim tą palisadę tak jak obrzeża przy kostce się osadza, czyli na betonie. Potem zagęszczasz piach na najniższym schodku i robisz znowu to samo co wczesniej itd. Najlepiej jak robisz 2-3 schodki i kupujesz tą palisadę o różnych wysokościach, wtedy jest łatwiej i startujesz z jednego poziomu, tylko dajesz co raz wyższe palisady i trochę więcej betonu. To zasypujesz piachem i kładziesz kostke. O to Ci chodzi? Bo ostatnio widziałem coś takiego u kolegi z palisady betonowej z leroy merlin.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  14. #1574
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Tak, z tej betonowej. Mam 90cm różnicy poziomów, 6 schodów, każdy po 4,5m, czyli sporo. Wymurowałem z bloczków fundamentowych murki oporowe po bokach, zasypałem piachem, zamówiłem palisadę 40cm. Podobno niższe są zbyt małe i niestabilne, więc już niech będzie taka. Tylko nie mam bardzo pojęcia czy to zaczynać od góry, od dołu, czy robić jakieś spadki, no i czy obleci beton z taczek bez żwiru, czy raczej trzeba jakiś lepszy. Nie wiem ile mi z tym zejdzie, więc się może gotowy beton zepsuć, a zamawianie po pół metra to znowu koszty dostawy.
    Chyba jednak przesadzam. W sumie co tam może być trudnego...

  15. #1575
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Tak, z tej betonowej. Mam 90cm różnicy poziomów, 6 schodów, każdy po 4,5m, czyli sporo. Wymurowałem z bloczków fundamentowych murki oporowe po bokach, zasypałem piachem, zamówiłem palisadę 40cm. Podobno niższe są zbyt małe i niestabilne, więc już niech będzie taka. Tylko nie mam bardzo pojęcia czy to zaczynać od góry, od dołu, czy robić jakieś spadki, no i czy obleci beton z taczek bez żwiru, czy raczej trzeba jakiś lepszy. Nie wiem ile mi z tym zejdzie, więc się może gotowy beton zepsuć, a zamawianie po pół metra to znowu koszty dostawy.
    Chyba jednak przesadzam. W sumie co tam może być trudnego...
    Daj jakieś zdjęcie dla zobrazowania tematu. Wg mnie powinieneś jechać od dołu... a spadki to chyba minimalne żeby tylko woda nie stała.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  16. #1576
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hej zobacz u kolegi PaRa i podpytaj:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7474281

    bo chyba ci o coś takiego chodzi.
    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 24-08-2017 o 17:33

  17. #1577
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Widziałem kiedyś dawali suchy beton z worka i na to ustawiali palisadę a potem lali wodą.
    Nie wiem jak to potem ze związaniem betonu.

  18. #1578

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Wykonałem dzisiaj oprysk przeciwko chwastom jakimś tańszym odpowiednikiem Randapa (Klinik Duo chyba) i jestem z siebie dumny.
    Z tym "Randapem" to lepiej uważaj https://www.monitor-polski.pl/glisof...stkich-zabija/

  19. #1579

    Domyślnie

    Kiedy rozpoczynasz sezon grzewczy Przemku?

  20. #1580
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Hejka!

    Grzałem już końcem października, bo był bardzo pochmurny. Schemat był taki, że kable chodziły od 13-15 codziennie (~12kWh), plus klimatyzator 0-3kWh, w zależności od dnia. W grudniu dołożyłem pół godziny 05:00-05:30 i pół 22:00-22:30 i prawie w ogóle nie włączam klimatyzatora.

    Żyję, choć mam się nie najlepiej. Nie ma o czym pisać, bo niczego sensownego nie zrobiłem ostatnio. Żona wróciła do pracy, to po nowym roku coś ruszy.
    Ostatnio edytowane przez Przemek Kardyś ; 16-02-2018 o 22:27

Strona 79 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony