dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie Monitoring wokół domu

    Witam, planuje montaż monitoringu wokół domu, na system składać się będą 4 kamery.
    Przewody z podbitki mam dociągnięte do szafy rack gdzie umieszczę rejestrator, jednak nie mam pociągniętego kabla HDMI/BNC w okolice odbiorników TV aby móc z nich obserwować obraz lub odtwarzać nagrania i teraz pytanie czy sprawę załatwi zwykły (jaki??) transmiter Video po radiu aby podpiąć go np do wyjścia HDMI 4 w TV i po przełączeniu na to źródła na ekranie pojawiał się obraz z kamer? Czy mogę również zastosować podobne rozwiązania (radiowe przedłużenie pilota) aby móc sterować rejestratorem (odtwarzać nagrania itd??).
    Czy jest dostępny zestaw umożliwiający wysyłanie obrazu z rejestratora na kilka TV równocześnie (1 nadajnik-kilka odbiorników) ?
    Mam przewidzianą piątą kamerę przy furtce ale znów mam od niej dociągnięty przewód jedynie do panelu wideodomofonu (Kenwei - poza kamerą z panelu dzwonkowego chcę mieć podgląd na bramę wjazdową). Czy tutaj lepiej zastosować przejście BNC-RJ45 i w szafie RJ45-BNC (w rejon gdzie będzie monitor wideodomofonu mam zapasowe skrętki) czy też mogę po radiu wysłać sygnał BNC-radio-BNC?
    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maanniutek
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    251

    Domyślnie

    Najprostszym rozwiązaniem aby podgląd z kamer był na każdym TV jest zastosowanie modulatora na który rzucisz sygnał z rejestratora a on rzuci sygnał na multiswitch, wtedy w każdym gniazdku na odpowiednim kanale masz sygnał z kamer. Jeśli masz dociągnięty skrętkę w okolice tv też można wykorzystać ją do transmisji wizji za pomocą TR. Sygnał IR z pilota można puścić bezprzewodowo. Nie polecam domofonów firmy kenwei ładnie wygląda i to tyle kamera w nocy w ogóle się nie sprawdza sieje zakłóceniami, ma za małą czułość., zerknij na domofony firmy Commax lub Fermax. Radiowo z furtki drogo Cię wyjdzie. wykorzystaj skrętki i puść obraz po skrętce za pomocą TR. Jak będziemy montować u Ciebie rozdzielnie to CI to wszystko wytłumaczę.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ok..dzięki za pomoc i czekam na montaż
    Pozdrawiam

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    takie rzeczy tylko w erze
    cos na skretce (z PoE) jeszcze znajdziesz w tej cenie, 2mpix + IR (nie wiem tylko czy nasze zimy -20 wytrzymaja), ale wifi to juz znacznie pogarsza sprawe.
    czy naprawde potrzebujesz wifi? tak czy siak musisz miec kabel z zasilaniem by smigala 24/7, wiec nie lepiej juz puscic sieciowy i z niego od razu zasilic kamere IP?
    Nie mam polskich znakow, przepraszam, ale pisze bez ogonkow

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rodmano

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Nie znalazlem info szukajac na fm... a nie chce zakladac nowego tematu.

    Czy ktos uzytkuje, ma sprawdzona dobra kamere IP ( WiFi ) zewnetrzna z mozliwoscia podgladu przez PC i Smartphone'a.
    na allegro, ebay... jest ich troche... wiekszosc wyglada identycznie , moze ta sama fabryka w Xia Hu Dao...
    Nie chodzi mi jednak o takie za 3999:- tylko powiedzmy do 1000:- ( oczywiscie moga byc tansze )
    Moze byc ze do tej kwoty poprawi tylko samopoczucie... ale rozwazalem taka przed domem...
    Oczywiscie ma sie tez sprawdzic noca ( max do 10-15m. No i dzialac takze w zimie

    Ktos cos podpowie ?
    Ja chyba na monitoring zdecyduję się na Samsunga SNB 6004, bez Wi fi,ale na testach widziałem tą kamerę byłem zachwycowny.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maanniutek
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    251

    Domyślnie

    Hikvision montujemy tego sporo, są atrakcyjne cenowo a i na jakieś 800 kamer które do tej pory zamontowaliśmy nie mieliśmy żadnej usterki

  7. #7
    Banned
    kowalt

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-569
    Posty
    71

    Domyślnie

    reklama tu była
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 01-02-2017 o 16:49

  8. #8

    Domyślnie

    Mam takie pytanie,

    czy taka kamera do monitoringu wokół domu będzie adekwatna ?

    chodzi mi aby w nocy było coś widać, na odcinku do 30 metrów.
    Jakie będą jej wady ?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 31-01-2017 o 21:40 Powód: Link reklamowy

  9. #9

    Domyślnie

    Jest to kamera analogowa więc na dzień dobry do skreślenia nie warto w to wchodzić. Wadą bedzie też widoczność każdej pajęczyny przy podświetleniu podczerwienią i fałszywe alarmy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony