dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gosieniam

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    6

    Domyślnie niemieckie wkłady kominkowe LEDA – opinie

    Aktualnie wykańczam swój nowy dom i przymierzam się do kominka. Polecono mi wkład kominkowy LEDA, podobno jest najwyższej klasy. Czy ktoś miał już styczność z tymi wkładami kominkowymi? Wielka prośba o pomoc i doradztwo. Pozdrawiam.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Jaki model i do czego?

  3. #3

    Domyślnie

    LEDA jest znakomitym niemieckim producentem. W Niemczech to jeden z liderów (szczególnie w północnych landach)! Polecam zarówno wkłady kominkowe, piecokominki, jak i piecyki wolnostojące. Gwarancja jest 10-cio letnia, jakość najlepsza z możliwych, a mam porównanie ponieważ montujemy większość europejskich i polskich marek wkładów kominkowych. Ważne jest także to, że wkłady LEDY są żeliwne, co daje bardzo długą żywotność.

    Czy ma Pani w planie kominek z większą szybą, czy może kominek akumulacyjny? Jest to podstawowe pytanie przy doborze konkretnego urządzenia. Polecamy się z pomocą i całą swoją ofertą.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar house4live
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel Hrehorecki Zobacz post
    LEDA jest znakomitym niemieckim producentem. W Niemczech to jeden z liderów (szczególnie w północnych landach)! Polecam zarówno wkłady kominkowe, piecokominki, jak i piecyki wolnostojące. Gwarancja jest 10-cio letnia, jakość najlepsza z możliwych, a mam porównanie ponieważ montujemy większość europejskich i polskich marek wkładów kominkowych. Ważne jest także to, że wkłady LEDY są żeliwne, co daje bardzo długą żywotność.

    Czy ma Pani w planie kominek z większą szybą, czy może kominek akumulacyjny? Jest to podstawowe pytanie przy doborze konkretnego urządzenia. Polecamy się z pomocą i całą swoją ofertą.

    Panie Danielu, mam parę pytań na które liczę, że pan odpowie.

    Biorąc pod uwagę, że reklamuje się pan jako firma, która jako teren swojej działalności podaje cały kraj, natomiast Wasza siedziba znajduje się w Zielonej Górze:
    * czy klient, który zleca panu wykonanie kominka dajmy na to z pomorza, obsługiwany jest przez państwa pracowników (zatrudnionych na umowę przez pana) czy też przez podwykonawców, którzy znajdują się bliżej klienta?
    * czy w wypadku nieuzasadnionej reklamacji klienta, w wypadku gdy wysyła pan do niego wykwalifikowanego pracownika z swojej firmy, klient pokrywa koszt wizyty? (pytam, gdyż taki koszt musi być dużo większy, w wypadku gdy klient mieszka na pomorzu, a pana pracownik wyrusza do niego z Zielonej Góry niż klienta obsługiwałaby firma z pomorza)?
    * czy w wypadku jakichkolwiek błędów montażowych, odpowiada za takowe pan jako firma Centrum Komina, czy też podwykonawca, któremu zlecony jest montaż kominka klienta?

    Pozdrawiam

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar house4live
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    185

    Domyślnie

    Widzę, że pan Daniel jest aktualnie zalogowany, więc czy istnieje możliwość udzielenia odpowiedzi na moje pytania?

    Myślę, że klienci zainteresowani pana ofertą, chętnie przeczytają odpowiedzi na moje pytania...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał house4live Zobacz post
    Panie Danielu, mam parę pytań na które liczę, że pan odpowie.

    Biorąc pod uwagę, że reklamuje się pan jako firma, która jako teren swojej działalności podaje cały kraj, natomiast Wasza siedziba znajduje się w Zielonej Górze:
    * czy klient, który zleca panu wykonanie kominka dajmy na to z pomorza, obsługiwany jest przez państwa pracowników (zatrudnionych na umowę przez pana) czy też przez podwykonawców, którzy znajdują się bliżej klienta?
    * czy w wypadku nieuzasadnionej reklamacji klienta, w wypadku gdy wysyła pan do niego wykwalifikowanego pracownika z swojej firmy, klient pokrywa koszt wizyty? (pytam, gdyż taki koszt musi być dużo większy, w wypadku gdy klient mieszka na pomorzu, a pana pracownik wyrusza do niego z Zielonej Góry niż klienta obsługiwałaby firma z pomorza)?
    * czy w wypadku jakichkolwiek błędów montażowych, odpowiada za takowe pan jako firma Centrum Komina, czy też podwykonawca, któremu zlecony jest montaż kominka klienta?

    Pozdrawiam
    Wszyscy moi pracownicy są zatrudnieni na normalnym etacie (80% załogi ma już prawie 10 letni staż w mojej firmie). Nigdy w naszej historii nie obciążyliśmy klienta żadną opłatą za dojazd, nawet w przypadku jednoznacznej winy klienta (np. zatkał dopływ powietrza i nie mógł rozpalić itp.). Obsługujemy montaże w całej Polsce i całych Niemczech i w żadnym przypadku nie posługujemy się podwykonawcami. Wysoka jakość naszych usług oraz obsługa tak dużego rynku wynika z dobrze zorganizowanej logistyki oraz bardzo dużej ilości montaży. Nie ma praktycznie tygodnia byśmy nie pojawiali się w jakimś regionie Polski i Niemiec. Nie ma wtedy problemu, by podjechać do klienta, usunąć jakąś usterkę, przeszkolić go, czy pomóc w rozwiązaniu problemu. Staramy się zawsze wszystkimi siłami, by każdy klient był zadowolony z kominka. Nie ukrywam, że czasami kosztuje to nas dużo nerwów... Odpowiedzialność gwarancyjna spoczywa zawsze na Centrum Komina - nie ma innej opcji.

    Rozumiem Twoje zwątpienie, ale uwierz mi, że przy pełnym zaangażowaniu, można skutecznie działać na tak szerokim rynku i nie zostawiać klienta w potrzebie. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Brak negatywnych opinii, a nawet jak się jakaś trafi to przecież chleb powszedni.
    Taka jest sytuacja Daniela na FM. Pozwolę sobie w tym miejscu tez zadać pytanie.
    Po co Ci Danielu te tanie sztuczki z zadowolonymi klientami?! Raz już to przerabiałeś,
    śmiesznie było, okazało się niepotrzebne, dementowałeś.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Brak negatywnych opinii, a nawet jak się jakaś trafi to przecież chleb powszedni.
    Taka jest sytuacja Daniela na FM. Pozwolę sobie w tym miejscu tez zadać pytanie.
    Po co Ci Danielu te tanie sztuczki z zadowolonymi klientami?! Raz już to przerabiałeś,
    śmiesznie było, okazało się niepotrzebne, dementowałeś.
    Cześć Piotrek!
    Żadne sztuczki, uwierz mi, że wielu moich klientów pochodzi także z tego forum i po wykonaniu kominka czasami ktoś decyduje się napisać coś na temat mojej firmy. Rozumiem, że kilka firm konkurencyjnych może być wkurzona, bo może korespondowali z tym klientem, bo może komuś słabo idzie w danym momencie, ale takie jest życie, biznes, rynek. Piotrek, jak czasami zaglądał w wątek o mojej firmie kominkiikominy to w 99% rozpoznaję klientów. Lubię jak ktoś coś miłego napisze a przy okazji jest to dobre info dla przyszłych klientów. Przecież można sprawdzić wiarygodność tych wpisów poprzez kontakt bezpośredni z autorem konkretnego wpisu. Byłbym idiotą, gdybym odradzał swoim klientom pozytywnych wpisów... z drugiej strony jakbyśmy budowali lipne kominki, to wątek o mojej firmie miałby wiele negatywnych wpisów. My się naprawdę staramy!

    Trzymaj się ! Miłego weekendu!

    Daniel

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel Hrehorecki Zobacz post
    Wszyscy moi pracownicy są zatrudnieni na normalnym etacie (80% załogi ma już prawie 10 letni staż w mojej firmie). Nigdy w naszej historii nie obciążyliśmy klienta żadną opłatą za dojazd, nawet w przypadku jednoznacznej winy klienta (np. zatkał dopływ powietrza i nie mógł rozpalić itp.). Obsługujemy montaże w całej Polsce i całych Niemczech i w żadnym przypadku nie posługujemy się podwykonawcami.
    Panie Danielu wnoszę, że musicie mieć jakieś spore 100% dotacje na paliwo i eksplatacje samochodów. Jak to załatwiacie?
    Proszę o podpowiedź jak to i gdzie załatwić?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Panie Danielu wnoszę, że musicie mieć jakieś spore 100% dotacje na paliwo i eksplatacje samochodów. Jak to załatwiacie?
    Proszę o podpowiedź jak to i gdzie załatwić?
    Mensch meier! Jak nie rozumiesz co to duży przerób i jakie elementy są z tym związane, nie zadawaj głupich pytań. Hrehorecki jest dobrym handlowcem i to wie. Myślę ,że za parę lat odkryje jeszcze "uroki " masowej " produkcji obudów lub (i) wkładów i nie będzie kuł tak w oczy.
    festina lente

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    JK978

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosieniam Zobacz post
    Aktualnie wykańczam swój nowy dom i przymierzam się do kominka. Polecono mi wkład kominkowy LEDA, podobno jest najwyższej klasy. Czy ktoś miał już styczność z tymi wkładami kominkowymi? Wielka prośba o pomoc i doradztwo. Pozdrawiam.
    Ja używam wkładu LEDA MAGMA N67x51 jeden sezon i nic się złego nie dzieje. Ten wkład u mnie pracuje z masą akumulacyjną. Wymaga bardzo suchego drewna. Raz napaliłem rocznym drewnem to na drugi dzień szorowałem szybę. Zmieniłem uchwyt /rączkę do drzwi/ bo ten orginalny mnie nie podobał się ale to kwestia gustu. Wykładzina wewnątrz nie ma śladów zniszczenia. Część metalowa zewnętrzna - widoczna także nie ma śladów uszkodzenia. Po jednym sezonie jest wszystko ok. Pozdrawiam.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gosieniam

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    6

    Domyślnie

    No i tu właśnie mamy z mężem zgryzotę (żeby tylko nie skończyło się rozwodem ). Ja chciałabym kominek z dużą szybą – taką fajną L-kę, a mój mężuś naczytał się o ciepłych kominkach. Podobno nie da się połączyć tych dwóch kominków w jeden. A może jest jakiś pomysł na uratowanie mojego małżeństwa ?

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Dwa kominki
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    JK978

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosieniam Zobacz post
    No i tu właśnie mamy z mężem zgryzotę (żeby tylko nie skończyło się rozwodem ). Ja chciałabym kominek z dużą szybą – taką fajną L-kę, a mój mężuś naczytał się o ciepłych kominkach. Podobno nie da się połączyć tych dwóch kominków w jeden. A może jest jakiś pomysł na uratowanie mojego małżeństwa ?
    I tu popieram pomysł męża. Musicie zastanowić się jakie funkcje ma pełnić kominek . Ozdoba pomieszczenia, czy ozdoba i ogrzewanie. Jeżeli to pierwsze to wystarczy zwykły kominek jeżeli także dobre grzanie to zdecydowanie ciepły kominek. Zwykły kominek /wkład z castoramy, obudowa z piaskowca i rygipsów/ używałem około 10 lat. Ciepły kominek /pieco-kominek/ - wkład markowy masa akumulacyjna i kafle austriackie i niemieckie używam jeden sezon. W pomieszczeniu ze zwykłym kominkiem jest w miarę ciepło jak się pali, w pomieszczeniu z ciepłym kominkiem jest ciepło jeszcze około 8 -10 godz. po zakończeniu palenia. Zastosowałem wkład z szybą 51 x 39 cm. - duża, ogień dobrze widoczny. Znacznie mniejsze zużycie drewna ale musi być bardzo suche mnimum 2 lata. Ciepły kominek zajmuje więcej miejsca /przestrzeń na masę akumulacyjną/ no i cena materiałów i wykonania wyższa. Powstałe ciepło jest zupełnie inne w porównaniu z ciepłem pochodzącym z CO. Wady to oczwiście trzeba rozpalać ogień, wynosić popiół i średnio 1 raz na miesiąc wymyć szybę. Przez ten okres po krawędziach szyba brązowieje. Jeżeli jeszcze coś Państwa interesuje to w miarę możliwości odpowiem. Jak na razie jest ok , zdecydowanie ciepły kominek. Uwaga drewno musi być tylko twarde.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Tez palę w piecokominkach. Palą moi klienci. Nie od wszystkich pewnie
    spływają informacje o kłopotach z ich piecami (zachęcam do dzielenia się
    wiedzą - niekoniecznie na forach). JK978 ma dość duże palenisko (wkład),
    jak na piecokominek, więc nie może mieć też typowych wyników dla
    tej klasy urządzeń. Generalnie staram się budować paleniska nie większe
    niż takie z szybą 40x40, wówczas problemy a jakich pisze nie występują.
    Palić można w nich dowolnym drewnem, byle suchym (sosna też), szybę
    czyści się 1 - 2 razy w sezonie (bez elektroniki częściej - człowiek popełnia
    błędy). No i ważna kwestia - piecokominek lepiej jak ma palenisko bez
    rusztu. Nie zmusza to do częstego wybierania popiołu, a za tym rozpalania
    za każdym razem. W popiele utrzymamy żar do wieczora , z porannego palenia.

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gosieniam

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dziękuje Panie Piotrze za poradę. Właśnie ta szyba jest problemem. W naszym starym domu mamy kominek z kafli z średnią szybą. Naprawdę działa super! Ja chciałabym w nowym domu widzieć więcej ognia, a mój mąż chciałby mieć teraz kominek piecowy, czyli zapewne taki o którym Pan pisze. Raczej nie chcemy teraz kafli, tylko jakąś fajną nowoczesną bryłę obudowy kominkowej. Czy moglibyście polecić mi jakiś kominek piecowy, a także jako drugi wariant kominek z dużą szybą “L” podciąganą do góry. W starym domu mamy kominek marki Bruner. Teraz firma kominkowa z Zielonej Góry, która budowała nam pierwszy kominek, poleca nam oprócz Brunera także LEDA. Co sądzicie o kominkach LEDA? Może macie coś innego dobrego? Liczę na pomoc. Gosia.

  17. #17

    Domyślnie

    Widziałem w Niemczech na Sylt w pewnym hoteliku kominek ciepły z wkładem Leda brilant czy jakoś tak. Podobał mi się bardzo zapisałem sobie nawet dane ale cena w Bundesrepublik zabójcza zwłaszcza ze sterownikiem firmowym pełen bajer z mikroprocesorem.Rewelka.Tylko czy cena w Polsce jest atrakcyjna? Właściciel hoteliku zapewniał mnie ,że działa znakomicie.Palił drewnem które wyrzuciło morze po wysuszeniu.Zwracał mi uwagę ,że po paleniu tym drewnem osadzają się kryształki soli.Ale to chyba nie problem przy naszej brzozie czy buku.
    GYMEV

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Leda to doskonały producent. Jednak Brunner dla mnie był zawsze nr 1!
    Trochę wody już upłynęło od tego czasu kiedy to było. Teraz robię swoje
    paleniska o połowę tańsze od Brunnera, wyszło na to ,że prostsze w
    naprawie, a elektronikę, porównywalną do takiej jak Staszk na Sylcie widział,
    dorzucam gratis Autoreklama wyszła ? No to fotki do tego żeby obciach dopełnić :
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	medal 2.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	47,4 KB
ID:	111842   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1070262..JPG
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	71,2 KB
ID:	111843   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Palenisko 1..jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	68,4 KB
ID:	111844   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05995..JPG
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	71,0 KB
ID:	111845  

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Leda to doskonały producent. Jednak Brunner dla mnie był zawsze nr 1!
    Trochę wody już upłynęło od tego czasu kiedy to było. Teraz robię swoje
    paleniska o połowę tańsze od Brunnera, wyszło na to ,że prostsze w
    naprawie, a elektronikę, porównywalną do takiej jak Staszk na Sylcie widział,
    dorzucam gratis Autoreklama wyszła ? No to fotki do tego żeby obciach dopełnić :
    Szkoda tylko, że zakonspirowałeś się Piotrze z swoimi wyrobami w głuszy w Wielkopolsce.
    Może gdzieś tam pokazujesz, no ale nie wiem czy z efektem jakowymś...

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jakie tam efekty ? Do klasera sobie wklejam, na starość pooglądam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony