dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KAMIL1984

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-346
    Posty
    22

    Domyślnie Heiztechnik q pellet duo

    Witam

    Czy ktoś z Państwa używa pieca Heiztechnik Q pellet Duo i mógłby podzielić się opinią o nim, ewentualnie pytanie też dotyczyć może pieca RED Compact 18 - może z tym piecem ktoś ma jakieś doświadczenia?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Mam Red Compact zainstalowany w okolicach łodzi. Ogólnie te kotły działają bardzo fajnie.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KAMIL1984

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-346
    Posty
    22

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Może ktoś jeszcze miał styczność z tymi kotłami?

  4. #4

    Domyślnie

    Trzeci sezon na Heiztechnik Q Pellet Duo.
    Dom 136 użytkowej z poddaszem całość w podłogówce, także cwu przez cały rok z kotła jak do tej pory 1 - sezon 3 tony Barlinka / po 920 zł/ , w tym roku porównywalnie pelletu no name ale bardzo dobrej jakości / za 740 zł /, w ubiegłym roku 4 bo poszedłem w lokalnego producenta i pellet był kiepskiej jakości, kocioł pożarł więcej / 1 z zapasu Barlinka 920 + 3 po 700 zł/ . Było trochę problemów z podajnikiem ale serwis podołał i teraz jest OK

    Ogólnie jak przy gazie zapominasz o kotle gdyby nie dosypywanie do zasobnika i raz na miesiąc czyszczenie.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie

    Też taki mam na pow. uż. ~170m2 po podłogach; przy mrozach wciągał średnio 1,2 do 1,5kg/h, a teraz strumień paliwa 0,6kg/h, a w nadzorze zdławiłem go na 0,3kg/h żeby tylko płomień podtrzymywał. Z kotła, a w zasadzie z palnika bo to on odwala cała robotę), jestem bardzo zadowolony, a jakby się czepiać to nie podoba mi się tylko konstrukcja zasobnika paliwa - podajnik nie jest w stanie wciągnąć wszystkiego i na dnie zawsze coś zostawi. Może to ile lepiej, bo mniej pyłu leci na sam palnik, ale trzeba co jakiś czas odgarniać pellet , który zatrzymał się na ściankach zbiornika. Dochodzi do sytuacji kiedy pelletu masz jeszcze sporo, ale po iluś dniach utworzył się lej - w każdym razie dla kogoś kto jest codziennie w kotłowni nie powinno być to problemem.
    Do samej konstrukcji kotła nie mam zastrzeżeń, sterownik też fajny.
    No i DasPell ma dodatkowy ruszt żeliwny zamiast wodnego (jak w modelu Q pelletDuo), a cała reszta chyba identyko.
    Ostatnio edytowane przez lion ; 06-02-2015 o 11:09

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KAMIL1984

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-346
    Posty
    22

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi...chyba zdecyduję się na Q-pellet duo. Jest tańszy od Red Compact, a z tego co czytam to równie dobrze pracuje. Szkoda tylko ze jest 2x większy gabarytowo.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kocibrzydzki

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Nadarzyn
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dzień Dobry,

    Ja generalnie odradzam. Bardzo zły serwis. Czekam na naprawę blisko dwa tygodnie. Latem to i można wytrzymać zimą trochę gorzej. Pracownicy łącznie z prezesem reagują na uwagi bardzo emocjonalnie i opowiadają jak to ciężko i wspaniale pracują i jaka to jest nowoczesna fabryka tylko jak było w domu zimno tak i jest. Serwis zarządzany jest centralnie ( centralne zarządzanie nie udało się nawet w Związku Radzieckim). trzeba napisać maila do firmy, później ktoś się kontaktuje ( jeden dzień) później po trzech dniach przyjeżdża serwisant, później mówi co się stało i zamawia część zamienną, później część zamienna jedzie i szuka serwisanta bo ten nie może jej odebrać bo jest w terenie, później serwisant ma termin itd. Pracownicy serwisu bardzo kulturalni tylko w tle słychać śmiech i komentarze z klienta, który dał się nabrać na Heiztechnik. Kupując produkty tej firmy trzeba się liczyć na kilkutygodniowy czas obsługi. zimą mało ciekawe

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Panteraz

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    76

    Domyślnie

    Czy ktoś jeszcze może coś ciekawego napisać o Heiztechnik q pellet duo?

  9. #9

    Domyślnie

    z ciekawych rzeczy to nie ruszył jeszcze piec na dobre a zapalarka 2 razy dzień po dniu wyleciała w kosmos, mam już drugi piec tej firmy ( dałem się nabrać i tyle) , serwis katastrofa, dzisiaj usłyszałem, że ponowną reklamację przekazali do producenta palnika, krew mnie zalała, pytam się co mnie obchodzi producent zapalarki ja kupiłem od was piec? wybaczcie ale 14 dni serwis pieca to jakiś totalny absurd, podpowiem, że do fabryki mam 40 km.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam, używam pieca q pellet duo 35 kW i muszę powiedzieć, że zarówno sam piec jak i firma Heiztechnik to kompletna tragedia. Piec użytkuję drugi sezon grzewczy ale już próbuję go sprzedać. Piec jest awaryjny, co drugi dzień właściwie jest jakiś problem. Mimo, że miał zużywać pelletu na poziomie 4-5 ton, używa około 11 ton. Serwis obsługujący, oczywiście podjedzie do awarii ale przeważnie jest to płatne i termin przyjazdu serwisanta to w najlepszym przypadku parę dni (proszę sobie wyobrazić nie działanie pieca w domu przez parę dni) . Rozpisywać się negatywnie o firmie i ich produktach mógłbym jeszcze długo.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie

    @kortezjusz:
    serwis może nie działa idealnie i nie ma czasu reakcji 24h, ale w przypadkach awarii (nie z winy użytkownika) na pewno przyjadą za darmo bo to ich gwarancyjny obowiązek, a znam też przypadki darmowej pomocy po upływie gwar.,
    natomiast Ty rejestrujesz się tylko po to, żeby napisać 3 posty o identycznej treści, przy tym masz tylko jeden kocioł, którego (wnioskując po spalaniu) nie potrafisz obsługiwać, a chcesz się rozpisywać negatywnie już o wszystkich produktach?
    napiszesz dla jakiej konkurencyjnej firmy pracujesz?

  12. #12

    Domyślnie

    Mam Q Pellet Duo, 18kW.
    Od 2012. I od tego czasu się z nim męczę.

    Pomimo używania różnego rodzaju pelletu certyfikowanego (w tym Barlinka) od samego początku, jest to droga przez mękę.
    Najczęściej pojawiają się problemy z odpalaniem - np dymi, a nie rozpala
    Innym razem błąd: "przekroczona temperatura podajnika"
    Zdecydowanie zbyt często pali grzałkę (85zł szt+ koszt przesyłki)
    Niestety nierzadko odpala eksplozyjnie, aż wyrzuca szufladę z wyczystki komina rozsypując pył sadzy po całym garażu - narzędziach, półkach i podłodze... koszmar.

    I nich mi tu nikt nie pisze, że to moja wina, że się go nie nauczyłem obsługiwać, skoro serwis ma z nim kłopoty by go ustawić od czasu instalacji.
    A jak ktoś jest lepszy niż serwis, to zapraszam - mogę zapłacić.

    Serwis - telefonicznie OK, jak się już dodzwonić, ale to ciężko. Nie przyjadą za darmo, ale podadzą przez telefon kolejne dopasowane nastawienia, które i tak zwykle nie działają zadowalająco i jedna rozmowa zwykle nie wystarczy.
    Mamy teraz 2017, więc nawet serwis nazywa mój kocioł z 2012 "starą wersją"... - widać pewnie sami są nastawieni, że co 3 lata klient będzie sobie kupował nowy kocioł, bo później, to wina klienta, że ma "stary kocioł".
    Coś strasznego.

    Zimą nie można domu zostawić na dłużej z obawy, że budynek zamarznie, bo piec jest nieprzewidywalny.

    Nie mam dostępu do gazociągu, ale chyba obecnie wybrałbym piec gazowy ze zbiornikiem zewnętrznym w ogrodzie.

  13. #13

    Domyślnie

    @modrzew2
    Nie chcę się mądrzyć, ale opisane przez ciebie zjawiska wskazują raczej na brak właściwego ciągu kominowego niż na błąd nastaw kotła (wydymianie kotła, fukanie, sadza, przegrzewy palnika). Serwis powinien to przeanalizować i zaproponować np. montaż wentylatora wyciągowego.
    Pozdrawiam

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie

    ile cykli rozpaleń wytrzymuje u Ciebie grzałka? kotłownia jest wykonana zgodnie z przepisami (nawiew/wywiew) ? nic nie piszesz o kominie;
    nieudane rozpalenia wynikać mogą ze złych nastaw, ale tu raczej będzie to - jak pisał już Pello -wina ciągu - występuje nagromadzania gazów i w konsekwencji wybuchy;
    przekroczona temp. palnika/zapychanie to najczęściej wynik zawieszania się pelletu w elastycznym łączniku - tu nie może być za dużych zgięć/luzów, które zatrzymają granulat - można naprężyć łącznik;
    fotokomórkę sprawdzałeś? po zdjęciu obudowy palnika jest do niej łatwy dostęp, palnik przy okazji też proponuję wyczyścić jak i samą grzałkę (zabrudzona ma mniejszą żywotność)

  15. #15

    Domyślnie

    Panowie, dziękuję za sugestie - pewnie jest w nich sporo racji i dlatego (moim zdaniem też budzącego wątpliwości) do nienajlepszego ciągu wołałem speców.
    Kotłownia ma wywiew i nawiew. Komin faktycznie nie jest chyba najszczęśliwszy, ale nawet zupełnie niedawno zapraszałem kominiarza i mówił, że przekroje OK, że jest czysty.
    "Serwis powinien to przeanalizować i zaproponować np. montaż wentylatora wyciągowego." - niech się pojawi i analizuje, zapraszam

    Ile cykli rozpaleń wytrzymuje grzałka? kto to wie? - od paru miesięcy do roku. W ciągu 5 lat spaliło się jakieś 5-6 grzałek, więc 1/rok.
    Fotokomórka? - jeśli chodzi o czujnik płomienia, to pomimo czyszczenia i wysiłków, żeby był dobrze zlicowany z czym tam zlicowany ma być, słabo działa i słabo widzi płomień.

    "przekroczona temp. palnika/zapychanie to najczęściej wynik zawieszania się pelletu w elastycznym łączniku - tu nie może być za dużych zgięć/luzów, które zatrzymają granulat - można naprężyć łącznik;" - to zdecydowanie nie to. Łącznik ładnie naprężony i przy alarmie sprawdzam, czy pellet się zablokował, czy nie.

    Gdybym tylko miał dostępny gaz z gazociągu, zamieniłbym ten kocioł bez zawahania. Ale co robić - będę polepszał komin a nóż pomoże, choć spece sugerują, że jest wystarczający.

    Pozdrawiam!

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lion
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    218

    Domyślnie

    wrzuć jeszcze fotkę palnika od wnętrza, tj. od strony paleniska;
    jaki masz model sterownika? w menu liczników serwisowych można odczytać ilość cykli rozpaleń jak i nieudane rozpalenia

  17. #17

    Domyślnie Qpellet duo 25

    Trzymajcie się ludzie od tego z daleka. Używam 5,5 roku kocioł qpelletduo 25. Dom 143 m schodzi mi 6,5 tony rocznie ( łącznie z grzaniem wody latem). Dom nowy z 2013 r. okna 3 szybowe, ocieplony 20 cm styropianem. Kupuje pellet po 850 za tonę. Roczny koszt grzania 5550. Problemem jest to, że wypalił się wsad paleniska (po 5,5 roku!) i u producenta kotła nie mogę dostać wsadu paleniska jako części zamiennej. Po prostu już nie produkują. K... kocioł za 12 tysięcy a po 5,5 roku nie można dostać części zamiennych. Producent odsyła mnie to producenta palników pellas a tam oferują mi kompletna końcówkę palnika nowszego typu ( bo tamtych już nie mają) za jedyne 3500 zł. Chrzanić ten biznes. Szwagier mieszka po sąsiedzku, ma dom zbudowany w tym czasie kilkanaście M2 więcej , grzeje gazem i płaci w sezonie 1600 zł mniej niż ja grzejąc pelletem. Przekalkulowalem i jak płacić w grubych tysiącach za ten przereklamowany szajs to wolę kupić kocioł gazowy. Za pellet już dziękuję.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony