dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magda912

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-260
    Posty
    46

    Domyślnie Łączenie płytek i paneli listwą z korka-można?

    Podpowiedzcie mi proszę, czy podłogę z paneli można połączyć z płytkami za pomocą wypełnienia z tzw. korka?
    Bo ostatnio usłyszałam opinię, że nie, bo płytki się przykleja, a panele to podłoga pływająca i że do połączenia trzeba użyć listwy aluminiowej, a nienawidzę takich łączeń i chciałam ich uniknąć.
    Dziękuję za pomoc

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magda912

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-260
    Posty
    46

    Domyślnie

    Nie ma jakiegoś kompetentnego człowieka, który mógłby mi pomóc?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jare32

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Marki
    Posty
    212

    Domyślnie

    Witaj, nie używaj na połączenie korka, panele nie są przytwierdzone do podłoża więc prędzej czy później korek zwyczajnie wyjdzie ... poszukaj ładnych , wąskich listew





    Cytat Napisał magda912 Zobacz post
    Podpowiedzcie mi proszę, czy podłogę z paneli można połączyć z płytkami za pomocą wypełnienia z tzw. korka?
    Bo ostatnio usłyszałam opinię, że nie, bo płytki się przykleja, a panele to podłoga pływająca i że do połączenia trzeba użyć listwy aluminiowej, a nienawidzę takich łączeń i chciałam ich uniknąć.
    Dziękuję za pomoc

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magda912

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-260
    Posty
    46

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź, tak właśnie myslałam, że lipa z tym korkiem

  5. #5

    Domyślnie

    Jak najbardziej da radę wykonać połączenie podłogi pływającej czy to panele czy deski barlineckiej z kafelami. Można do tego użyć np.korka, fugi lub silikonu.
    Połączenie takie jest możliwe gdy panele układane są jako pierwsze w innym przypadku będzie lekko utrudnione ale do zrobienia. Robi się to tak:
    -dobrze jak podkład pod podłogą ma min. 5,5mm(ecopor) a panel który łączy się z podłogą jest jak najszerszy najlepiej cały nie przycinany
    -przed jego dołożeniem można odkurzyć i przetrzeć na mokro ostatni kawałek podłoża na którym układane są podkłady.
    -pod ostatnim kawałkiem panela który ma łączyć się z kaflami zostawiamy 5cm powierzchni bez ułożonego podkładu i foli
    -na panelach układamy coś ciężkiego (inne paczki , wiaderka z farbą...) lub coś innego co będzie przygniatało panele na końcu
    - teraz wstrzykujemy pod panel dwuskładnikową piankę montażową!!! w takiej dawce aby miała miejsce na delikatne rozprężenie. Pianka dwuskładnikowa jest bardzo nisko rozprężna więc jeżeli nie przesadzimy z jej ilością a ,,dociążenie ,, na panelach zrobimy w prawidłowy sposób jej nadmiar wyjdzie a nie uniesie paneli.
    -pozostawiamy na 2 godzinki lub dłużej żeby nie chodzić, nadmiar ścinamy i gotowe.
    - korek można dokleić na klej montażowy do podłoża i docisnąć układanymi kaflami a nie wyjdzie z czasem
    Jest to mój indywidualny sposób na robienie tego połączenia który testuję u siebie w mieszkaniu i na razie nic się nie dzieje. Mam tak połączoną deskę barlinecką a połączenie wykonane sylikonem bo akurat nie miałem korka pod ręką
    Bez lipy też da radę zrobić

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Można , można .. Jeśli płytki są pierwsze a pewnie są to do nich przyłóż korek w pasku ( posmaruj klejem od strony plytek i pozostaw do stwardnięcia.Później dopychaj panele do korka i będzi ok. chyba że masz strasznie krzywą wylewke i panele bardzio chodzą to korek może się wykruszać .
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magda912

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-260
    Posty
    46

    Domyślnie

    Najmocniej Wam dziękuję, na Fm znajduje się rozwiązanie każdego problemu

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda912 Zobacz post
    Najmocniej Wam dziękuję, na Fm znajduje się rozwiązanie każdego problemu

    a ja napiszę, że jet to co się tutaj proponuje niezgodne ze sztuką.
    1. Panka poliuretanowa jest sztywna i pozbawia panele możliwości pracy podczas ich zmiany wilgotności!!!
    2. panele pływające dociśnięte do korka nadal sa pływające czyli ulegaja w trakcie chodzenia po nich, a to oznacza ocieranie się paneli o korek i jego kruszenie. W sytuacji nawet niewielkiej zmiany wilgotnosci paneli na + płyta posadzki sie powiększa i korek w trakcie chodzenia zostanie wykruszony czytaj zniszczony.
    Podłoga pływająca ma zalety ale tutaj akurat jest to jedna z kilku wad takiej technologii.
    Niestety tylko szyna kryjąca!
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    ja u rodziców zrobiłem właśnie wykonczenie z korka i po 4 latach nic sie nie stało bo wylewka w miare idealna wiec i panele nie pracuja zbytnio , wyszedłem z założenia warto sprawdzic bo wyglad korka jest o niebo lepszy jak listwy, gdyby korek sie niszczyl to mozna wydłubac go w 3 minuty i wsadzic listwe. Czasem warto sprawdzic zamaist odrazu zakładać ze sie nie uda.
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał monkey222 Zobacz post
    ja u rodziców zrobiłem właśnie wykonczenie z korka i po 4 latach nic sie nie stało bo wylewka w miare idealna wiec i panele nie pracuja zbytnio , wyszedłem z założenia warto sprawdzic bo wyglad korka jest o niebo lepszy jak listwy, gdyby korek sie niszczyl to mozna wydłubac go w 3 minuty i wsadzic listwe. Czasem warto sprawdzic zamaist odrazu zakładać ze sie nie uda.
    u monkey sytuacja jest pod kontrolą.
    Ja pisałem z punktu widzenia zachowania reguł sztuki parkieciarskiej. Ktoś kto zrobi coś takiego u klienta bierze za to odpowiedzialność.
    Jeszcze w Niemczech w podobny sposób wykonałem wypełnienie dylatacji jak proponuje Dominik bfc. Była ostra reprymenda i rozebranie dwoch rzedów paneli.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  11. #11

    Domyślnie

    Jest dokładnie tak jak napisałeś z tą pianką, że to niezgodnie ze sztuką. Wiem ,że wiesz co piszesz i zapewne masz rację ale czasami dla pożądanego efektu można spróbować. Poza tym uważam, że podklejony pianką panel lub deska na 5 cm powierzchni na odcinku powiedzmy 2mb nie wpłynie znacząco na jej pracę. Zawsze można dać po czasie listwę lub tylko klejony panel wymienić.
    Dziś usłyszałem od inwestorki, że firma nie chcą uznać reklamacji strzelających zamków w panelach za 100zł/m2 napisała :
    -jednym z powodów wpływających na strzelanie paneli są postawione na podłodze regulowane ościeżnice drzwiowe które powodują nieprawidłową pracę panela. Ościeżnice powinny być zamontowane z dylatacją Na chłopski rozum nasuwa się myśl czy kuchnia,garderoby pełne ubrań, sofki też nie powinny być z dylatowane aby panel mógł pracować prawidłowo???
    Aczkolwiek ten sposób z dociśnięciem panela do korka też mi się jakoś nie widzi bo uważam, że będzie się unosił z czasem, chyba że dociskają go listwy lub ościeżnica to może zdać egzamin.
    Ostatnio edytowane przez Dominik bfc ; 14-04-2014 o 19:52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony