dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie silka 18 i strop teriva

    Witam.
    Może juz temat był poruszany... Stoje przed dylematem silka 18 czy 24 na ściany zewnętrzne ? Decyzja tak naprawde jest uzależniona tylko od możliwości wykonania stropu teriva bez szalowania. Zamiast szalunków chcę wkleić eLki. Teraz pyatnie czy na murze o grubosci 18cm nie będzie to problem ? Jak to wyglada kiedy belka się opiera końcami o mur a kiedy belka idzie wzdłuż muru. Już mam jedną opinię że to jest problem i znajomy po próbach z elkami w końcu normalnie to zaszalował...
    Ktoś miał doświadczenie w tym zakresie

  2. #2

    Domyślnie

    Nie zrobisz tego prawidłowo na L'kach i 18 silce. Wybierz silkę 24 lub szałuj.

  3. #3

    Domyślnie

    tu Grend radze ci to zaszalowac. Tez chcialem robic eLki ale rozmyslilem sie. Pomysl tak ze zawsze chcesz zeby wszystko bylo zrobione czyto i estetycznie ale i tak pozniej dasz na to styropian a koszt elek jest wyzszy to raz a dwa elka ma chyba 24cm szerokosci wiec to jakos chyba ci nie wyjdzie.
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  4. #4
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    to samo dotyczy muru gdzie są połozone końce belki i muru gdzie belki "idą równolegle" ? Czy może zrobić elki tam gdzie ida równolegle a normalnie zaszalować tam gdzie sie opierają końce - oczywiście chcodzi o Silke 18 cm. Bo np ściana nosna wewnętrzna chcę zrobić i tak 24 cm gdzie opierają się z jednej i z drugiej strony końce belki.

  5. #5
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    jeszcze kwestia kosztów - elki metr to jakieś 20 pln + robocizna i zaprawa to jakies powiedzmy 22 pln. A jak to wyglada w przypadku szalowania ?? Na szalunek robocizna szpilki drewno Jak to wychodzi na metr ? Generalnie ja chcę strop robić samemu i na siłę wciskam elki. Jednak jeżeli szalowanie będzie tańsze razem z obca robocizną to raczej zrobie szalowanie z desek bez kombinacji. Na cegle 18-24 jakies 1000 pln zysku no i jeszcze powerzchnia mi się zwiekszy o jakies 3 m2

  6. #6

    Domyślnie

    Robię właśnie terrive na silce 18 . Są już L ki na ścianę 18 cm więc nie ma żadnego problemu , jedna kosztuje 14 zł .Są też gotowe nadproża na ścianę 18 , np 3m kosztuje ok 300zł brutto. Towar biorę z Konbetu. Mam mały strop więc jeżeli przepłacam w stosunku do szalowania to na pewno nie dużo , za to ekipa ma mniej pracy no i mniej kasuje .

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SKUT13

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł85 Zobacz post
    Ja zrobiłem ściany gr. 18 cm i oparłem strop RECTOR
    Marketingowiec jak z koziej d..y trąba-wątek dalej twierdzi co innego również wychwalając swój produkt(skądinąd dobry). Swego czasu firma na G mająca identyczny produkt również stosowała podobne zabiegi. Czyżby transfer kadr?
    Szanujcie ludzi to czytających, bo ręce opadają.
    Konstruktor, to brzmi dumnie

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Witam.
    Mam w projekcie typowym Ytong 24, na nim strop Teriva. Chcę zamienić Ytong na silikat. Rozumiem, że grubość silikatu 18 spokojnie wystarczy (wytrzymałość) ? Czy różne silikaty mają różne wytrzymałości ? Albo są jeszcze cieńsze na ściany konstrukcyjne, oczywiście parametrami "odpowiedniki" tego Ytonga 24 ?

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dino777

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    też jestem zainteresowany zamianą 24 na 19 chodzi o silkę, w hurtowni powiedzieli, ze powinno byc OK, bo to parterowy, do tego zyskuje się na pomieszczeniach no i cena tez inna, ktoś cos??

  10. #10

    Domyślnie

    Ja też zmieniłem grubość ścian - z 36cm na 24cm. Spowodowało to niewielkie zmiany szerokości pól pustakowych terivy w rejonach przyściennych. Dotyczy do miejsc równoległych do belek żelbetowych. Dobrze jest uwzględnić te zmiany w rzucie stropu. Dodatkowo dobrze jest wziąć pod uwagę iż min. oparcie belki to 8 cm. więc należy dopilnować i ewentualnie skorygować długości tych belek. Pozdrawiam.

  11. #11
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Ja już jestem po i ze względu na kierbuda większość miałem SILIKATEM 24. Jak bym miał robić jeszcze raz to SILIKATEM 18 oprócz ścian wewnętrznych gdzie opierają się z dwóch stron belki. Nie chodzi o nośność ale o zalanie betonem belek...

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dino777

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    u mnie strop drewniany, hmmm cały czas kombinuje, wysłałem zapytanie do producenta zobaczymy co odpisze

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rector

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    22

    Domyślnie

    Ściany o szerokości 18 cm to:
    - szybsze i tańsze wzniesieniu murów,
    - więcej światła wewnątrz pomieszczeń (wnęki okienne są mniejsze i wpada więcej promieni słonecznych)
    - dodatkowe m2 w pomieszczeniach,
    - mniejsze obciążenie ław fundamentowych.

    Jeżeli chcemy zastosować ścianę np. Silka 18 zarówno na ścianach zewnętrznych jak i wewnętrznych to jest to możliwe w przypadku stropów gęstożebrowych sprężonych


    - minimalne oparcie belki na ścianie to jedynie 5 cm,
    - rozpiętości stropu dochodzące nawet do 10,0 m,
    - mniejsze zużycie nadbetonu oraz stali
    - brak klawiszowaniai spękań, bardzo dobre jakościowo stropy oparte na belkach sprężonych oraz betonowych pustakach,
    - brak drogich i pracochłonnych żeber rozdzielczych,
    - mniejsze zużycie nadbetonu oraz stali,
    - można wyeliminować podciągi (konstrukcja ukryta w grubości stropu)
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 30-06-2015 o 14:45 Powód: Link reklamowy niezgodny z regulaminem forum

  14. #14

    Domyślnie

    witam,
    i ja zastanawiam się nad silką 18 w ścianach zewnętrznych,
    mam strop teriva i nie wiem czy da radę?

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Silka 18Cm spokojnie sobie poradzi. Jeśli "L" - ki są dla ciebie drogie to ja przy suporeksie 24 cm zamiast nich szalowałem zewnętrzny wieniec za pomocą betonu komórkowego 5 cm.
    O ile na silce spokojnie możesz posadowić belki terivy to przy suporeksie konieczne jest przemurowanie warstwy cegieł..
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony