dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 277 z 416
Pokaż wyniki od 5.521 do 5.540 z 8306
  1. #5521
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    No ja rozumiem. I rozumiem że każdy ma własne - a Tobie nic do tego jakie inni mają priorytety. Nie wszystkim uda się obróżki pozakładać.
    Każdy może mieć priorytet bycia palaczem we własnym domu ale niech nie przekonuje każdego że tak jest najlepiej i najtaniej bo nie jest to prawdą.
    Jeśli ktoś tak uważa to albo nie ma pojęcia o czym pisze albo w ten sposób probuje tłumaczyć sobie bzdurę jaką popełnił albo ma z tego biznes.
    I cały czas piszemy o nowych domach.

  2. #5522
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Oczywiscie, i to dziala w 2 strony.
    I dopoki mi nie bedzie smrodzil niech grzeje czym chce....
    I majac nowy samochod na podjezdzie lub wypasione ogrodzenie niech nie jeczy ze go nie stac na inne rozwiazanie anizeli wegiel.
    A wiec i tacy jak ty niech nie licza obcych pieniedzy....
    Ty musisz swego bronic bo z tego zyjesz...
    A nie widze problemu w tym ze mozna ludzi poinformowac ze sa alternatywy...

    Tak poinformowac, bo miedzy innymi dzieki takim jak ty ludzie nie wiedza ze mozna grzac dom np. PC wszelkiego rodzaju... I tylko tym.

    Ba, sa ci co niewiedza ze sa PC, bo sie nie interesowali na przyklad.

    A wiec sie tak nie spinaj, od weglarza myslalem ze mozna bylo liczyc na odrobine czarnego humoru... Ale niestety...
    Ja staram się ludziom kasy nie liczyć. To Ty im liczysz - na zasadzie stać Cię na auto to i pompę powinieneś mieć. A jak na podjazd i ogrodzenie - to już tym bardziej, a najlepiej to ze dwie. W tajemnicy Ci powiem - jak przychodzi do mnie klient po węgiel ( jakikolwiek, ekogroszek też ) - to on już....MA KOCIOŁ. Więc raczej nie na miejscu byłoby radzenie mu żeby zamiast tych 3 ton opału zakupił sobie pompę ciepła - nie sądzisz? I jeszcze Ci powiem - ja bronić niczego nie muszę. Jest dostatecznie dużo domów ogrzewanych węglem żebym spokojnie o przyszłości myślał. I one nie znikną ot - tak, bo ktoś sobie wymyślił że od dzisiaj obróżki nosić trzeba.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  3. #5523
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Jakoś żalu wielkiego nie odczuwam. Zresztą - czy Ty kiedykolwiek miałeś cokolwiek ciekawego do powiedzenia? Nie tylko mnie ale w ogóle? Jakoś w Twoich postach poza nachalną promocją jedynie słusznego rozwiązania i sporą dawką komunałów żadnych interesujących treści doszukać się nie mogę. Tak więc - bywaj Varme Dowcipny.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  4. #5524
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Takie "kotłownie" w pomieszczeniach nieprzystosowanych to brud i smród , w starych domach kotłownie na węgiel były w piwnicach teraz robi się pomieszczenia z oddzielnym wejściem z zewnątrz .
    Niestety spalanie węgla wiąże się z przykrymi zapachami nie tylko na zewnątrz domu , sam popiół po prostu śmierdzi .
    Czyli nie ja jeden mam takie odczucia,że wchodząc do domu opalanego ekogroszkiem czuję smród spalanego węgla i nawet nie wiedząc wcześniej,że dom opalany jest ekogroszkiem właśnie po takim smrodzie w domu można się zorientować.
    Także nie mówcie ekogroszki,że ekogroszek nie śmierdzi bo śmierdzi.
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Zaręczam Ci,że jest coś takiego,u szwagra w kotłowni gdzie pali tylko ekogroszek czuje coś podobnego jak u mnie po wyjściu z domu.
    Dla mnie jest to smród palonego węgla.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 18-09-2014 o 19:31

  5. #5525

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Czyli nie ja jeden mam takie odczucia,że wchodząc do domu opalanego ekogroszkiem czuję smród spalanego węgla i nawet nie wiedząc wcześniej,że dom opalany jest ekogroszkiem właśnie po takim smrodzie w domu można się zorientować.
    Także nie mówcie ekogroszki,że ekogroszek nie śmierdzi bo śmierdzi.

    Co Ty barania łąko znowu kręcisz, ten facet mówił o kopciuchach i starych domach ma to tyle wspólnego, co fakt,że maluch i mercedes to samochody, i teraz jak Ci w maluchu spalinami w kabinie wali, to też taki mundry będziesz i powiesz,że w mercedesie w środku spalinami wali, bo w maluchu też waliło?
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  6. #5526
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Co Ty barania łąko znowu kręcisz, ten facet mówił o kopciuchach i starych domach ma to tyle wspólnego, co fakt,że maluch i mercedes to samochody, i teraz jak Ci w maluchu spalinami w kabinie wali, to też taki mundry będziesz i powiesz,że w mercedesie w środku spalinami wali, bo w maluchu też waliło?
    Czym się różni węgiel od ekogroszka ?
    Tak,tak,wiem ekogroszek to jest ekologiczny węgiel w drobniejszej postaci
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 18-09-2014 o 20:01

  7. #5527

    Domyślnie

    Co za gość a czym się różni samochód z 1901roku od takiego z 2014?, oba jeżdżą na benzynę.....

    Tyle w tym prawdy, co odbijając piłeczkę...
    z każdego domu pompiarza leci chłodem i wali formaliną, wali tak mocno, że wszystkie zwierzęta futerkowe (psy,koty) podwijają ogony pod płotem i uciekają skomląc głośno... (bo jak wiadomo pompiarz psów i kotów nienawidzi)

    Puknij się człowieku w czoło! Co za bzdury
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  8. #5528
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Co za gość a czym się różni samochód z 1901roku od takiego z 2014?, oba jeżdżą na benzynę.....
    Naprawdę nie widzisz różnic ?
    To tylko świadczy o jednym, że ulegasz permanentnemu zaczadzeniu.

  9. #5529

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Naprawdę nie widzisz różnic ?
    To tylko świadczy o jednym, że ulegasz permanentnemu zaczadzeniu.
    No właśnie on widzi tą różnicę, niektórzy jednak nie widzą żadnej.

  10. #5530
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    A widzisz roznice pomiedzy kopcacym dieslem a samochodem elektrycznym....
    Tez 4 kolka, kierownica...
    To dlaczego pompiarze nie przechodzą na samochody elektryczne? Po co sie bedziecie babrac z olejem itp.
    Skoro stać was na pompę to i na takie auto.

  11. #5531
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Co Ty barania łąko znowu kręcisz, ten facet mówił o kopciuchach i starych domach ma to tyle wspólnego, co fakt,że maluch i mercedes to samochody, i teraz jak Ci w maluchu spalinami w kabinie wali, to też taki mundry będziesz i powiesz,że w mercedesie w środku spalinami wali, bo w maluchu też waliło?
    Wizytowalem sasiadow ktorzy postawili domy 3 lata temu i w kotlowni wyraznie czuc ten smolisto-weglowy smrodek. Czy to kociolek przecietny, czy taki wypasny ze sterowaniem przez neta, smierdzieli jednakowo.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  12. #5532
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Auta elektrycznie nie sa jeszcze doskonale.... Nie maja takiego zasiegu jak spalinowe etc.
    Za to PC sa pelnowartosciowym systemem na CO i CWU.

    Pozatym dlaczego babrac z olejem?

    Kazdy kto ma wegiel ma osobistego palacza?
    Olej wymieniam w warsztacie...
    A poziomu oleju i innych płynów też nie sprawdzasz bo trzeba się trochę pobrudzić.
    Jeżeli zasięg cie nie zadowala są hybrydy.

  13. #5533
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Te elektryczne auta to z Tesli najlepiej. Jakoś rok ( może rok z kawałkiem ) temu jeden dość efektowny występ miał. Zaraz na drugi dzień akcjonariusze Tesli mocny ból głowy mieli. A i prezes się tak ładnie tłumaczył...Znaczy jak zwykle - my niewinni, komuś coś się urwało, strażacy źle gasili - w ogóle jak ktoś śmiał jakimś innym pojazdem wyjechać na drogę po której Tesla się akurat poruszała.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  14. #5534
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Ty sie moze przy tym brudzisz......
    Ja z tym problemu nie mam.

    Nie ma hybryd "moich " aut.

    A pozatym... Czym jest hybryda?

    To moze niech kopcacy kupia sobie " tanie" PC P/P i ogranicza kopcenie...
    Tez bedzie hybryda...
    Ja z brudzeniem się problemu nie mam tylko posiadacze pomp mają problem.
    Tak trzeba się ubrudzić. No chyba że wszystko w rękawiczkach robisz. Ale i tak by pasowało rączki umyć.
    Samo wyjęcie bagnetu nie załatwia sprawy.

    Nie ma PC "moich" kotłów.

    Dlaczego inni mają ograniczyć kopcenie a ty nie chcesz! Kupując elektryczny samochód lub 'hybrydę'.

    Czym jest 'hybryda': Napęd hybrydowy to najczęściej połączenie silnika spalinowego i elektrycznego. Zaletą układów hybrydowych jest zmniejszenie zużycia paliwa i emisji szkodliwych spalin oraz hałasu.
    Ostatnio edytowane przez fenix2 ; 19-09-2014 o 04:42 Powód: liter ówka

  15. #5535
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Te elektryczne auta to z Tesli najlepiej. Jakoś rok ( może rok z kawałkiem ) temu jeden dość efektowny występ miał. Zaraz na drugi dzień akcjonariusze Tesli mocny ból głowy mieli. A i prezes się tak ładnie tłumaczył...Znaczy jak zwykle - my niewinni, komuś coś się urwało, strażacy źle gasili - w ogóle jak ktoś śmiał jakimś innym pojazdem wyjechać na drogę po której Tesla się akurat poruszała.

    Lepiej takiego: Mercedes-Benz SLS AMG Coupe.

  16. #5536

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Powaznie?

    To teraz powiedz mi czy moj samochod z katalizatorem emituje wiecej czy mniej szkodliwych substancji w skali roku w porownaniu z kominem na drobny wegiel?
    Toś porównanie zrobił. Dlaczego nie porównujesz z elektrycznym lub hybrydą. Wtedy byś wiedział o ile środowisko mniej zanieczyszczasz w porównaniu z obecnie posiadanym. Tylko akurat Tobie tak jest wygodniej i już na ekologię nie patrzysz jeśli chodzi o motoryzację. Dlaczego nie walczysz o przewożenie towarów transportem kolejowym , rzecznym które były i są bardziej ekologiczne niż samochodowy.

  17. #5537

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Czyli nie ja jeden mam takie odczucia,że wchodząc do domu opalanego ekogroszkiem czuję smród spalanego węgla i nawet nie wiedząc wcześniej,że dom opalany jest ekogroszkiem właśnie po takim smrodzie w domu można się zorientować.
    Także nie mówcie ekogroszki,że ekogroszek nie śmierdzi bo śmierdzi.
    Dokładnie takie same mam odczucie jak wchodzę do pseudo ekologicznego domu z pompą ciepła.
    Od razu czuć w całym domu i okolicy smród zwędzonego drzewa, a główną ozdobą ogrodową jest gigantyczna drewutnia

    Fakt, każdy popiół śmierdzi. Dlatego usuwa się go do szczelnego pojemnika. A jak ktoś nie sprząta, to potem śmierdzi.
    Mit, każdy kocioł z podajnikiem śmierdzi.
    Jak śmierdzi, znaczy że jest nieszczelny, popsuty i niebezpieczny. Sprawny kocioł podczas pracy nie śmierdzi
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  18. #5538
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Fajność ekogroszku skończyła się po 3 latach . Właściciel stwierdził, ze coraz mniej ma ochotę bawić się w noszenie węgla, syfu w kotłowni, czyszczenie pieca i całej tej "zabawy" przy ekogrochu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	25,5 KB
ID:	280665
    Jakby facet od początku dobrze pomyślał, to byłby kilka(naście) tys. do przodu
    Ostatnio edytowane przez teres ; 19-09-2014 o 21:11

  19. #5539
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał teres Zobacz post
    Fajność ekogroszku skończyła się po 3 latach . Właściciel stwierdził, ze coraz mniej ma ochotę bawić się w noszenie węgla, syfu w kotłowni, czyszczenie pieca i całej tej "zabawy" przy ekogrochu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	25,5 KB
ID:	280665
    Jakby facet od początku dobrze pomyślał, to byłby kilka(naście) tys. do przodu
    ten kociołek to kupa nieszczęścia jest
    ruszt wodny 15cm nad palnikiem - nic dziwnego że gość ma dość czyszczenia ciągłego tego wytworu. powinno się zakazać montowania rusztu wodnego w kotle na ekogroszek.
    a jak dobrze widzę to obok gazówka jeszcze wisi. całkiem nie rozumiem takiego połączenia. ciekawe jeszcze jaka instalacja i czy prawidłowo zrobiona?
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  20. #5540
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    a jak dobrze widzę to obok gazówka jeszcze wisi. całkiem nie rozumiem takiego połączenia. ciekawe jeszcze jaka instalacja i czy prawidłowo zrobiona?
    Gazówka jest świeżo zamontowana, wczoraj miała próbny start. Będzie zastępować kocioł na ekogroszek - tak jak pisałem właścicielowi przestała się podobać praca przy starym kotle, po co spędzać czas w kotłowni jak można ten czas spędzać z rodziną

Strona 277 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony