dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 165 z 416
Pokaż wyniki od 3.281 do 3.300 z 8306
  1. #3281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Reszta to dobra ekipa (ekipy), które biorą udział w przedsięwzięciu.Od architekta,po najmniejszego wykonawcę.
    A gdzie Ty widziałes dobrego architekta który dba również o energooszczednosc budynku, na podstawie moich doswiadczen i przeanalizowaniu kilkuset projektów domów stwierdzam, ze jest to gatunek tak nieliczny ze prawie na wymarciu. Na ogół (w 99%) architekta i konstruktora i projektantów innych branz, a takze poszczegolnych instalatorów całkowicie nie interesuje ile dany budynek bedzie zuzywał energii na ogrzewanie, o ilosci na przygotowanie cwu nie ma co wspominać. Architekta interesuje wygląd, kostruktora to aby budynek sie nie "zawalił", a wszystkich zwiazanych z papierologią interesuje aby uzyskac PNB. O resztę niech sie martwi inwestor

  2. #3282
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    U forumowego kolegi Juzef w stopce znalazłem bardzo fajny artykuł,pomocny dla przemyśleń dla nowych inwestorów,którego mottem jest:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nie_pakuj_smieciucha-624x298.jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	37,1 KB
ID:	271993
    http://czysteogrzewanie.pl/2014/05/nie-pakuj-smieciucha-do-nowego-domu/

    Chociaż tabelki porównawcze nie są zbytnio aktualne to nawet w tej postaci jest bardzo przydatny dla nie świadomych inwestorów,uważających,że jedynie wungiel jest tani,co oczywiście nie jest prawdą.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 26-07-2014 o 23:08

  3. #3283
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Czytając forum,stwierdzam,że inwestorzy pakujący ekogroszek do nowych domów nie mają zielonego pojęcia o dzisiejszej rzeczywistości i nie mają pojęcia o innych źródłach ciepła poza wunglem czy też ekogroszkiem.
    Ostatni przykład,inwestor mamiony przez forumowych sprzedawców kotłów kupił i wydał na kocioł na ekogroszek+osprzęt typu kilka pomp obiegowych,mieszacze,zawory itp ponad 10tys.zł do tego zapodał sobie oszpecające dach solary za ok.7tys.zł a to wszystko do domu energooszczędnego z obciążeniem cieplnym ok.5kW.
    Nie sądzę,żeby tenże inwestor był masochistą lubiącym syf w domu tylko właśnie jest takim nie świadomym inwestorem,gdyż także ostatni przykład z forum,za niższą kasę miałby w pełni bezobsługowe źródło ciepła z ofertą jaką dostał inny,już świadomy inwestor:
    Cytat Napisał marcin.sto1 Zobacz post
    Dostałem wycenę na Panasonica z pewnej znanej firmy ze Szczecina i koszty mnie nieco przeraziły:
    -P. Aquarea 9kW SDC 19300zł z montażem i materiałami...
    -P.Aquarea 7kW SDC 17680 z montażem i materiałami...
    Zatem rodzi się pytanie,czy inwestorzy pakujący ekogroszek do nowych domów to masochiści czy raczej nie świadomi inwestorzy bazujący na ściemach sprzedawców kotłów lub bazujący na podobnie nie świadomych sąsiadach czy znajomych lub budowlańcach,którzy wiedzą tylko,że wungiel jest czarny ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 27-07-2014 o 00:22

  4. #3284
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    U forumowego kolegi Juzef w stopce znalazłem bardzo fajny artykuł,pomocny dla przemyśleń dla nowych inwestorów,którego mottem jest:
    Dla kogoś komu nie chce się wejść na link,który zapodałem wyżej,parę cytatów z tego artykułu:
    Cytat Napisał nie pakuj śmieciuca do nowego domu
    Wystarczy uświadomić sobie parę prostych faktów dotyczących kotłów zasypowych i innych metod ogrzewania by zauważyć, że owczy pęd ku szuflowaniu węgla — napędzany wyobrażeniem o niebywałej taniości ogrzewania węglowego — jest głupotą, bo koszty ogrzewania nowoczesnych domów różnymi paliwami są zbliżone. Różny jest tylko koszt zakupu kotła i późniejszy nakład pracy. Warto to wiedzieć, zanim podejmie się wybór, który może uprzykrzyć życie na lata.
    Cytat Napisał nie pakuj śmieciuca do nowego domu
    Domy o powierzchni do ok. 150m2 budowane po 2000 roku są ekstremalnie energooszczędne nawet bez specjalnych zabiegów ze strony inwestora. To efekt jakości materiałów i obowiązujących norm. Takie domy potrzebują:
    Cytat Napisał nie pakuj śmieciuca do nowego domu

    • co najwyżej 5kW mocy grzewczej w najzimniejszą styczniową noc,
    • 2-3kW w przeciętny zimowy dzień (około zera)
    • niskich temperatur wody (30-40st.C) dla ogrzewania podłogowego
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 28-07-2014 o 20:26

  5. #3285

    Domyślnie

    Z tej samej strony, co by się laik czytający forum na debilizm pompiarza nie naciął...

    wyjaśnić trzeba,że należy rozróżnić to co zwane jest potocznie kopciuchem od tego co jest kotłem z podajnikiem

    "Droż*szy węgiel bywa tańszy

    Kotły podaj*ni*kowe na eko*gro*szek o wiele lepiej spi*sują się w warun*kach niskiego i nie*re*gu*lar*nego odbioru cie*pła — wła*śnie dzięki ogra*ni*cze*niu pło*ną*cej stale obję*to*ści paliwa. Jeśli są okresy prze*stoju, to węgiel tli się tam tak samo bez*pro*duk*tyw*nie, jak w kotle zasy*po*wym, ale są to dwie gar*ście, a nie 10kg, więc i straty z tego tytułu są dużo mniejsze.

    Nawet jeśli przyj*miemy cenę eko*groszku na pozio*mie 900zł/t, to ogrze*wa*nie kotłem podaj*ni*ko*wym będzie tań*sze i o wiele mniej absor*bu*jące od pale*nia w kotle zasy*po*wym, ponie*waż spraw*ność kotła zasy*po*wego będzie oscy*lo*wała w oko*li*cach 40% (pod warun*kiem popraw*nego pale*nia bez dymu), a kocioł podaj*ni*kowy bez pro*blemu osią*gnie 60–70%.

    O wiele taniej można ogrze*wać mia*łem, jeśli kupi się kocioł podaj*ni*kowy z pal*ni*kiem, który daje radę także miałowi."

    bo jak nagłówek strony mówi, chodzi o:
    TANIE I WYGODNE PALENIE WĘGLEM NA MIARĘ XXI WIEKU

    Tylko Arturkowi tak już mózg pompy wyżarły,że nie potrafi czytać ze zrozumieniem....
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  6. #3286
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Tylko Arturkowi tak już mózg pompy wyżarły,że nie potrafi czytać ze zrozumieniem....
    Nie ma to jak obalić argument sprzedawcy kotłów,który wciska nieświadomym inwestorom swoje kotły do nowych domów,gdzie nie mają racji bytu i wciska ciemnotę,że podłogówka jest zła do nowych domów.
    Z tego samego artykułu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	folder.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	272319



    Jeśli obrazek dla kogoś jest nie czytelny jest nie czytelny to postaram się przelać co tam jest wypisane:
    -nowy dom 140m2 z zapotrzebowaniem 50kWh/m2/rok i max.mocy grzewczej 4kW
    -ogrzałbyś dwoma farelkami i średnio potrzeba 2-3kW max.5kW
    -ogrzewanie podłogowe wymaga niskich temperatur
    -ponizej 10kW są problemy,kocioł wywala przy 2-3kW w komin 3/4 paliwa
    -ponizej 60st.C są problemy

    Artukuł napisał gość,który w węglu siedzi nie od dziś ale w przeciwieństwie do niektórych tutaj nie sprzedaje niczego z węglem związane czyli Juzef.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 29-07-2014 o 00:09

  7. #3287

    Domyślnie

    Artur manipulatorze

    On pisze o kotłach tzw śmieciuchach, zasypowych, gdzie się każdego dnia szufluje łopatą a niżej jest wytłumaczone o kotłach z podajnikiem

    Kilka razy miałeś tłumaczone, ale że Twoje pojęcie techniczne jest bliskie zero, to nadal wypisujesz teksty na zasadzie kopiuj-wklej i dorabiasz do wyrwanych fragmentów Tobie pasujące teoryje.

    posługujesz się obrzydliwymi manipulacjami cytując i wykorzystując tylko pasujący Tobie w sprzedaży fragment
    Krótko mówiąc i wprost kawał z Ciebie gnoja i naciągacza, za takie obrzydliwe manipulacje powinieneś dostać solidnego kopa pompowy kaznodziejo
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 29-07-2014 o 10:03
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  8. #3288
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Patrz założenia dot.zuzycia energii i potrzebnej mocy grzewczej nowych domach,o czym oczywiście nie informujecie swoich klientów bo automatycznie byście ich stracili. Dla Was najlepszy klient to nie świadomy klient,któremu można wcisnąć wszystko.
    Założenia takie to nie widzimisie ale wynikają z norm i wymagań technicznych nowobudowanych domów i dotyczą kazdego rodzaju źródła ciepła.
    Zatem czemu nie sprzedajecie kotłów o max.mocy 5kW ?
    Odpowiem za ciebie,bo takich kotłów nie ma i wciskacie nieswiadomym inwestorom kotły o znacznie wiekszych mocach niz potrzebują.
    Czemu zatem przed doborem źródła ciepła nie wykonujecie obowiązkowego audytu energetycznego domu ? Również odpowiem za ciebie,bo chcecie w dalszym ciągu utrzymywać klienta w nieświadomości.
    Jeśli pojawi sie nadmiar mocy,automatycznie w domu jest za gorąco,każde inne źródło ciepła zatrzymasz w każdej chwili nie zrobisz z kotlem na węgiel zasypowym czy z zasobnikiem,będzie sie palił dalej i wyrzucal nie potrzebne w domu ciepło kominem,dlatego tez w tym artykule w tabeli ogrzewanie gazem wychodzi porownywalnie do grzania ekogroszkiem pomimo,że jednostka energii z gazu jest o wiele droższa niż z węgla.

    Wiadomo,że kocioł produkuje znacznie cieplejsza wodę niz można zasilić nią podlogowke a więc polecacie i wciskacie nieswiadomym inwestorom grzejniki gdzie grzejnik ścienny jest o wiele gorszym i archaicznym rozwiązaniem niz podlogowka.

    Także żadne kotły na węgiel nie nadają sie do nowych domów.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 29-07-2014 o 11:23

  9. #3289
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Zatem czemu nie sprzedajecie kotłów o max.mocy 5kW ?
    Patrząc jak Ty sobie dobrałeś moc pompy fachowcu od siedmiu boleści, to potrzebując 5kW i tak wziąłbyś 15-cie.
    Jak sam pisałeś nie tak dawno, że farelką 2kW z marketu zagrzejesz swój dom a wpakowałeś do niego zabawkę za kupę kasy (a zapomniałem Ty ją dostałeś za free ), o mocy 9kW.
    Czyli ja się to ma do tego że na taki dom gdzie potrzeba 5kW ja bym sprzedał kocioł o mocy 7kW ?
    Pleciuga !!!
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  10. #3290

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Patrz założenia dot.zuzycia energii i potrzebnej mocy grzewczej nowych domach,o czym oczywiście nie informujecie swoich klientów bo automatycznie byście ich stracili. Dla Was najlepszy klient to nie świadomy klient,któremu można wcisnąć wszystko.
    Założenia takie to nie widzimisie ale wynikają z norm i wymagań technicznych nowobudowanych domów i dotyczą kazdego rodzaju źródła ciepła.
    Zatem czemu nie sprzedajecie kotłów o max.mocy 5kW ?
    Odpowiem za ciebie,bo takich kotłów nie ma i wciskacie nieswiadomym inwestorom kotły o znacznie wiekszych mocach niz potrzebują.
    Jeśli pojawi sie nadmiar mocy,automatycznie w domu jest za gorąco,każde inne źródło ciepła zatrzymasz w każdej chwili nie zrobisz z kotlem na węgiel zasypowym czy z zasobnikiem,będzie sie palił dalej i wyrzucal nie potrzebne w domu ciepło kominem,dlatego tez w tym artykule w tabeli ogrzewanie gazem wychodzi porownywalnie do grzania ekogroszkiem pomimo,że jednostka energii z gazu jest o wiele droższa niż z węgla.

    Wiadomo,że kocioł produkuje znacznie cieplejsza wodę niz można zasilić nią podlogowke a więc polecacie i wciskacie nieswiadomym inwestorom grzejniki gdzie grzejnik ścienny jest o wiele gorszym i archaicznym rozwiązaniem niz podlogowka.

    Także żadne kotły na węgiel nie nadają sie do nowych domów.
    Ok "miszczu" matematyki i fizyki - powiedziało się A trza powiedzieć B.

    1. Ile konkretnie wywala się w komin ?

    2. Za gorąco ? Rozwiń !

    Mam i podłogówkę i kocioł na groszek - nie mam grzejników - zasilam podłogówkę wodą o temp 25-38*C , kocioł utrzymuję temp czynnika na poziomie 50*C - jak to możliwe ? Wyjaśnij ...
    Ostatnio edytowane przez adkwapniewski ; 29-07-2014 o 11:11
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  11. #3291

    Domyślnie

    @Arturo72 "zaślepiony pompiarzu" dlaczego nie kupiłeś pompy o tej mocy(5kW)? Przecież masz SKAM-P Plus 7kW który będzie dawał moc 5kW na co i 2kW na cw. Zaczynasz znów manipulować danymi z innych stron(strona Juzefa) tak jak jest wygodnie Tobie. Przestań już podbijać ten temat na siłę , bo każdy ma swój rozum i będzie robił jak mu się opłaca. Jakbym miał zakładać pompę 5kW, to wolę założyć grzałki i mieć kominek dla " rekreacji"
    Ostatnio edytowane przez rybniczanin ; 29-07-2014 o 11:14

  12. #3292
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post

    Także żadne kotły na węgiel nie nadają sie do nowych domów.
    Głupoty jak zwykle piszesz.
    Ja Ci powiem za to że są najczęściej wybieranym źródłem ciepła, także w nowych domach.
    Gdyby tak zachwalane przez Ciebie zabawki, były takie cacy to Ty teraz siedziałbyś na plaży w Acapulco a młode dupki w skromnym odzieniu donosiłyby Ci drinki, nie pozostałbyś po trzech miesiącach działalności z długami siedząc teraz całymi dniami i nocami pisząc posty po forach pewnie za kaskę żeby na ratę za te fanaberie nazbierać

  13. #3293
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Patrząc jak Ty sobie dobrałeś moc pompy fachowcu od siedmiu boleści, to potrzebując 5kW i tak wziąłbyś 15-cie.
    Jak sam pisałeś nie tak dawno, że farelką 2kW z marketu zagrzejesz swój dom a wpakowałeś do niego zabawkę za kupę kasy (a zapomniałem Ty ją dostałeś za free ), o mocy 9kW.
    Czyli ja się to ma do tego że na taki dom gdzie potrzeba 5kW ja bym sprzedał kocioł o mocy 7kW ?
    Pleciuga !!!
    Gdybym grzał farelka o mocy grzewczej 2kW zuzylbym na ogrzewanie ok.5500kWh a grzejąc urządzeniem o mocy grzewczej 9kW zuzylem tylko 1900kWh.Jarzysz ? Wątpię. ..
    Wątpię takze że zrozumiesz fakt,że jak mi nie trzeba ciepła w domu to urządzenie sie WYLACZA i nie zużywa nie potrzebnie energii.
    Druga sprawa,ktorej nie zrozumiesz to chcąc grzać w systemie dwutaryfowym przez 10h muszę mieć urzadzenie o mocy grzewczej 8kW.Czy wciskając ludziom kotły o znacznie większej mocy mówiłeś im żeby grzali tylko przez 10h ?
    Kotły na węgiel,o znacznie wiekszej mocy niż potrzeba NIE WYLACZA JA się zużywając cały czas energię !
    Przez większość roku gdzie potrzeba 2-3kW taka sytuacja jest praktycznie caly czas.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 29-07-2014 o 12:02

  14. #3294

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Gdybym grzał farelka o mocy grzewczej 2kW zuzylbym na ogrzewanie ok.5500kWh a grzejąc urządzeniem o mocy grzewczej 9kW zuzylem tylko 1900kWh.Jarzysz ? Wątpię. ..
    Wątpię takze że zrozumiesz fakt,że jak mi nie trzeba ciepła w domu to urządzenie sie WYLACZA i nie zużywa nie potrzebnie energii.
    Kotły na węgiel,o znacznie wiekszej mocy niż potrzeba NIE WYLACZA JA się zużywając cały czas energię !
    Przez większość roku gdzie potrzeba 2-3kW taka sytuacja jest praktycznie caly czas.
    Pytam ponownie ile ?!
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  15. #3295
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Przez większość roku gdzie potrzeba 2-3kW taka sytuacja jest praktycznie caly czas.
    I da się tak prowadzić kocioł.No, może nie każdym sterownikiem.
    Jak nie dajesz wiary,link do stera w stopce.

    BTW,pisałem ci ,że PC to zajebista sprawa.Powala cena za taki komfort,zarówno w zakupie ,jak i w opłatach za ten luksus.I tyle.

  16. #3296
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Kotły na węgiel,o znacznie wiekszej mocy niż potrzeba NIE WYLACZA JA się zużywając cały czas energię !
    Przez większość roku gdzie potrzeba 2-3kW taka sytuacja jest praktycznie caly czas.
    Gdybyś pleciugo wiedział choć cokolwiek o takich kotłach to nie robiłbyś z siebie pośmiewiska na całe forum.
    Informuję Cię zatem że takiego typu kocioł może również pracować z mocą 2 czy 3kW także te Twoje wywody pod publikę można włożyć wiesz gdzie.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  17. #3297
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    to ja mam inne pytanie
    skoro koszty inwestycji są zbiżone, a ewentualna różnica się rozłoży na kilkanaście lat to po co brać coś co trzeba od czasu do czasu odwiedzić jak można miec coś o czym mozna zapomnieć. koszty eksploatacji też są podobne a nawet jak sie będa ciut różnić to przy niewielkim zużyciu calkowitym różnica będzie może 200-300 zł rocznie.
    kotły podajnikowe nadaja się do modernizowanych kotlowni i do domów o zapotrzebowaniu kilkunastu kW bo pompa była by zbyt droga, przy oszczedniejszych nowych domach pompa wychodzi podobnie więc nie ma sensu sie angażować w kotłowego a niekiedy i prąd wychodzi korzystniej.
    jak ktos może mieć tanio przyłącze gazu to bym polecił kocioł kondensacyjny ale czasami do mieszkań lepiej dać turbo.
    nie ma najlepszego ogrzewania jest tylko optymalne do konkretnej potrzeby

  18. #3298

    Domyślnie

    Arturek, ale Ty ciągle jojczysz. Piszesz, że przy kotłach muszą być tylko kaloryfery. Mam na całości podłgówkę. Temp. zadana na kotle 55oC, w podłogę mogę puścić 18oC. Cuda ?
    Pierdolisz o dużym spalaniu u mnie. Tyle, że ja mam 10 cm od gruntu, 15cm na ścianie, 20cm w stropie. Nie miałem drzwi oddzielających resztę domu od garażu, gdzie nie będę czarował pizga zdrowo w zimie przy 5 metrowej bramie. Dom nie zamieszkany, zero zysków bytowych, wygrzewanie budynku. Grzane było ok. 160m2, teraz będzie mniej. Ale nie mam pół metra styropianu, okien zamontowanych w warstwie ocieplenia, wentylacji mechanicznej z odzyskiem i bajeranckiej pompy. Ty trollu każdemu wkręcasz, że pompa jest super ponieważ płacą Ci od posta bo na ratę kredytu nie wyrabiasz. Pewnie na lewo jeszcze sprzedajesz pompki na 8% Vat-u?. Twierdzisz, że teraz w większości budują się domy 5 litrowe. Gówno. Mój jest nowy 10 litrowy albo i lepiej jeśli jakieś błędy są. Kocioł kosztował 7 tys. z kawałekiem nie pamiętam ile dokładnie. Do mojego domu pompka 25-35tys. Krętaczu. Sezon grzewczy wyniósł mnie trochę ponad dwie tony. Kogoś kiedyś na minę wsadzisz. Dobierasz moc pompy do każdego domu taką samą. Tylko Ty masz dwa razy większą mimo tego, że masz napakowane tyle styropianu, super okna, wentylacja itd. itp. Zapomniałem, posiadasz komin, dogrzewacie się kominkiem w zimie robiąc z salonu spalarnie. Posiadasz również kotłownio-pralnio-suszarnio-łazienkę. Cała rodzina wpada do kotłowni wziąć prysznic coby pompka za bardzo nie nakręciła kwh. Oczywiście materiały wykończenia środka, najniższa marketowa półka. Ważne, że pompa jest w kotłowni, czarne parapety w zimie od dogrzewania się kominkiem i 35 lat kredytu. Trujesz ludzi, aż mnie szczypie w oczy Twój czarny dym jak sobie o tym pomyślę.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 29-07-2014 o 13:16

  19. #3299
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Arturek, ale Ty ciągle jojczysz. Piszesz, że przy kotłach muszą być tylko kaloryfery. Mam na całości podłgówkę. Temp. zadana na kotle 55oC, w podłogę mogę puścić 18oC. Cuda ?
    A co się dzieje wtedy z juz dostępnymi a nie potrzebnymi akurat pozostalymi 37st.C ktorych nie możesz wpuścić w podlogowke ?
    Cytat Napisał pawko ;
    Twierdzisz, że teraz w większości budują się domy 5 litrowe. Gówno. Mój jest nowy 10 litrowy albo i lepiej jeśli jakieś błędy są.
    Skąd to wiesz ? Karoka ci tak powiedzial ? To po raz kolejny zrobił cię w ...
    Pokaż swoje wyniki z OZC to zobaczymy.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 29-07-2014 o 13:28

  20. #3300

    Domyślnie

    Ale, które OZC od asolta bądź innego gościa ? Sorry ale naganiaczy jest pełno, ozc, ozc do znudzenia. Nie buduowałem domu pasywnego lub super energooszczędnego żeby wydawać kasę na ozc. Aczkolwiek, żeby to było jasne nie neguje ozc, ale robienie go do każdego najzwyklejszego domu, wg mnie mija się z celem. Można samemu orientacyjnie to wyliczyć. Każdego nowego na forum trzeba zgolić na parę stówek ? Kiedyś był taki arkusz w exelu, sam go wiele razy proponowałeś ludziom, chodził tu swego czasu po forum. W zupełności wystarczył mi do obliczeń. W ozc za 30 zł alledrogo wyszło, że mam jeszcze większe zapotrzebowanie. Ale czy to ma jakieś znaczenie przy takim ociepleniu jakie posiadam ?
    Za wszelką cenę chcesz udowdnić, że nawet do takich domów jak mój można wstawić pompkę ze Szczecina.
    Zapomniałem jeszcze Ci dopisać, że Ty masz okienka jak w kurniku. Ja w prawie każdym pokoju mam duże okna tzw. balkonowe. może stąd to "duże" spalanie u mnie

    Dążycie do super termosów z małymi nieotwieranymi okienkami, dla mnie jest to głupota. Dziwaczne projekty domów, II taryfy, obiady nocami, pranie, zmywanie nocą, wszystko uzależnione od kwh, szybki prysznic w letniej wodzie i 19oC w środku. Dorzucanie drewna do kominka, składowanie, sezonowanie go pod domem. Tylko kwh ma być cacy, bo co powiedzą na "forum marketingowców" ? Nie musimy wszyscy być tacy sami bo byłoby nudno. Trzeba sobie zadać teraz pytanie kto jest niewolnikiem we własnym domu. My groszkowcy czy wy?
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 29-07-2014 o 13:48

Strona 165 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony