dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 343 z 416
Pokaż wyniki od 6.841 do 6.860 z 8306
  1. #6841
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    z tego co pisze to raczej twój klient i to nie do końca zadowolony z wyników i pracy działu obsługi klienta
    wniosek
    twoja wiarygodność notuje spadki jak rubel i za chwilę będziesz musiał się znow dewaluować usuwając kolejnych kilka tysięcy postów
    moze wreszczie znikniesz stąd całkiem
    to klamie i to bezczelnie:
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja nie mam klienta czy klientów,on obraża moje dobre imię jako osoby prywatnej.
    Nie mam z nim nic wspólnego,prosiłem,żeby na forum napisał o co biega ale widać,że jego zadaniem jest tylko oszczerstwo i kłamliwe pomówienia.
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Przecież to są oszczerstwa w czystej postaci.
    Gość kłamie jak najęty i nie podaje konkretów.
    Prosiłem już go nie raz żeby na forum napisał co i jak ale to kłamca.
    Jakiś sprzedawca ekosyfu.

    Coś na tej zasadzie:

    A teraz jest akcja na mnie bo uświadamiam zielonych inwestorów i biznes ekosyfiasty nie bangla.

    Dlatego Moderator widzę,że działa "sprawnie"...
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Prosiłbym Moderatorów o nie usuwanie postów
    http://forum.muratordom.pl/member.ph...91-naturszczyk

    Będą dowodem w sprawie bo zostałem przez tego jegomościa klamliwie oskarżony o oszustwo.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 04-01-2015 o 21:51

  2. #6842
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Arturo72 proszę Ciebie o Twoje zdanie...Chodzi tylko o porównanie dwóch systemów grzewczych, ich plusy i minusy zakup/użytkowanie - dom 135m2, zapotrzebowanie 35kWh/m2/rok...chodzi mi o PC/pw i kable. U mnie cena 1kWh u lokalnego dostawcy w G12 0,27PLN

  3. #6843
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    Arturo72 proszę Ciebie o Twoje zdanie...Chodzi tylko o porównanie dwóch systemów grzewczych, ich plusy i minusy zakup/użytkowanie - dom 135m2, zapotrzebowanie 35kWh/m2/rok...chodzi mi o PC/pw i kable. U mnie cena 1kWh u lokalnego dostawcy w G12 0,27PLN
    Wiesz co sadzę o kablach
    Ja bym wszedł przy takim zapotrzebowaniu w prąd ale w Kospela lub w bufor z grzałkami czyli wodna podłogówka i prąd.
    Kiedyś chcialbyś zmniejszyć rachunki lub prąd pójdzie do góry lub pompy będą za grosz to wywalasz i podpinasz pompę a tak to kable do końca pozostają.

  4. #6844
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Dziękuję.

  5. #6845
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Dla tych co tak uparcie chcą edukować i bronią wprowadzenia zakazu

    "Powiem trochę ze smutkiem, że niestety (...) te działania uświadamiające się jednak nie przebijają" - powiedział Mariusz Popiołek z NFOŚiGW, koordynator programu KAWKA na rzecz likwidacji niskiej emisji.
    http://www.wnp.pl/wiadomosci/240365.html

  6. #6846
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Macie kolejnego "miszcza" do kolekcji

    Cytat Napisał kamihi Zobacz post
    Pomoże ktoś w doborze koła na ekogroch . Mam dom 135m2 po podłodze(115użytkowej) . Na stronie ciepłowłaściwe wyszło mi koło 5.5Kw . Znacie jakieś małe kotły godne polecenia?
    Cytat Napisał kamihi Zobacz post
    ...No i mam kotłownie oddaloną od domu w garażu około 15m ( rury preizolowane)
    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Dlaczego tak?
    Cytat Napisał kamihi Zobacz post
    Bo pragnę mieć piec na paliwo stałe i wydawało mi się to lepsze rozwiązanie .
    Ludzka głupota nigdy się nie skończy

  7. #6847
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Odgrzałeś starego naleśnika ?
    Z Arczim sobie popiszcie tutaj, będzie choć raz w temacie.
    Ty już od niego się zaraziłeś tym przenoszeniem wypowiedzi z wątku na wątek ?
    Nie wiedziałem że te choroby są zaraźliwie, chyba się wyniosę z tego forum bo jeszcze mi się udzieli

  8. #6848
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Odgrzałeś starego naleśnika ?
    Z Arczim sobie popiszcie tutaj, będzie choć raz w temacie.
    Ty już od niego się zaraziłeś tym przenoszeniem wypowiedzi z wątku na wątek ?
    Nie wiedziałem że te choroby są zaraźliwie, chyba się wyniosę z tego forum bo jeszcze mi się udzieli
    Im mniej tak idiotycznych pomysłów, tym ty będziesz mógł spać spokojniej. Inaczej ktoś faktycznie się wqerwi i pozamiata jakąś ustawą całe wasze węglowe towarzystwo

  9. #6849
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Liwek, będę na Ciebie głosował
    Wiesz dobrze jak ja że my tego nie dożyjemy, ja już trochę leciwy się robię ale Tobie daj Bóg zdrowia, też nie.

  10. #6850
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Całe szczęście,że są także mądrzy i rozsądni inwestorzy:
    Cytat Napisał maciejtoya Zobacz post
    Cały czas zakładałem, że będę ogrzewał dom piecem na ekogroszek. Obecnie gdzie mieszkam mamy tradycyjny piec weglowy, więc taki piec na ekogroszek wydawał mi się dobrym i nowoczesnym dla mnie rozwiązaniem.
    Ostatnio zacząłem czytać na temat powietrznej pompy ciepła + zbiornik do podgrzewania ciepłej wody latem i zimą + chłodzenie pomieszczenia latem.
    .
    Swoją drogą zachodze w głowę jak dla kogoś ogrzewanie domu węglem zwanym eko może być nowoczesne...
    Chyba jedynie dla tych co poprzednio palili megasyfem.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 25-11-2015 o 16:47 Powód: węgiel zwany eko

  11. #6851
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy i bardzo mądry artykuł wynalazłem:
    http://ogrzewanie.drewnozamiastbenzy...k-jest-drogie/
    Zgadzam się z każdym słowem tam.

  12. #6852
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Bardzo ciekawy i bardzo mądry artykuł wynalazłem:
    http://ogrzewanie.drewnozamiastbenzy...k-jest-drogie/
    Zgadzam się z każdym słowem tam.
    A ja nie, powiedzano w artykule o domach termomodernizowanych, a te na ogól mają juz kotłownię wiec argument o dodatkowych kosztach nietrafiony, kolejna rzecz to sprawnosci kotłow, kol. zawijan który badał kotły podajnikowe stwierdził ze sprawnosci takich akurat kotłow dla mocy znamionowej i 30% znamionowej niewiele sie róznią. Kolejna rzecz sposród domów termodernizowanych duzo jest domów w których jest zmieniane tylko zródło grzewcze, mało kto zmienia wylewki, wykonczenie podłóg abu stosowac kable czy maty grzejne. Ogolnie trzeba rozgraniczyc systemy grzewcze w nowych budynkach i stopien termodernizacji w starych co autor artykułu potraktował dosc ogolnie. Problem błachy wcale nie jest gdyz budynków starych i nieco młodszych jest zdecydowana wiekszosc i zakres i efekty termomoedrnizacji w tych budynkach to wcale nie jest prosta sprawa.

  13. #6853
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    kolejna rzecz to sprawnosci kotłow, kol. zawijan który badał kotły podajnikowe stwierdził ze sprawnosci takich akurat kotłow dla mocy znamionowej i 30% znamionowej niewiele sie róznią
    Z praktyki użytkowników,te "niewiele" to jest zejście z 80% sprawności na 40-50% sprawności.
    Bazuje na tym co wyczytałem na forum m.in od SUSPENSER-a

  14. #6854
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Z praktyki użytkowników,te "niewiele" to jest zejście z 80% sprawności na 40-50% sprawności.
    Bazuje na tym co wyczytałem na forum m.in od SUSPENSER-a
    Jakkolwiek nie zgadzam sie z zawijanem ze wzgledu na nachalne reklamowanie OEM, to az tak bym nie kwestionował wyników badan, pomimo ze to są warunki laboratoryjne to ma to przełozenie na warunki rzeczywiste. Problem zmiany sprawnosci w zaleznosci od obciązenia istnieje, ale wiekszym problem jest koniecznosc termomodernizacji kilku mln starych budynków których własciciele mają na ogół ograniczone zasoby finansowe. Jest to problem rzeczywisty gdyz nie mozna zastosowac takich samych rozwiązan jak w nowych budynkach.

  15. #6855
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    arturek skończ bić posty po wyjściu z kozy bo głupoty pleciesz
    dobre konstrukcje pracują z niewielkim spadkiem sprawności o czym oprócz zawijana pisało również kilka równie światłych w temacie paliw stałych osób.
    nie chce mi sie teraz szukać w sieci ale pamietam artykuły jednej z Pań z branży które są zbieżne z tym co pisze "profesore"
    choć on nagania to jednak część informacji podaje obiektywnie i jasno z nich wynika że dobra konstrukcja będzie pracować sprawnie w szerokim zakresie mocy
    a SUSPENSERA to akurat najgorzej jak mogłeś przywołujesz bo on ma swój kocioł opomiarowany i poza latem gdzie oiąga przytoczone przez Ciebie sprawności to w sezonie grzewczym jego kociołek śmiga w okolicy 80% czyli kulka w płot
    skończ zatem tłuc posty i weź wróć do żony i normalnego życia zamiast pisac głupoty dla samego pisania.
    mimo że masz już 40 kilka wiosen to edukacyjnie jesteś w zerówce.
    więcej pokory chłopie i spojrzenia szerszego na świat bo z takim podejściem to daleko nie zajedziesz
    i jak pisze asolt co innego budować nowe a co innego modernizować stare i to często przy ograniczonych funduszach
    mam wrażenie że ty mentalnie nadal tkwisz w tej wielkiej płycie w której tyle lat spędziłeś
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  16. #6856

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Bardzo ciekawy i bardzo mądry artykuł wynalazłem:
    http://ogrzewanie.drewnozamiastbenzy...k-jest-drogie/
    Zgadzam się z każdym słowem tam.
    Jakbyś miał jakiekolwiek pojęcie na ten temat to byś głupot nie pisał - artykuł jest o piecach "śmieciuchach" gdzie rzeczywiście aby zmniejszyć moc dławi się piec nie dostarczając mu odpowiedniej ilości powietrza. W piecach podajnikowych nie trzeba tej mocy ograniczać odcinając powietrze, tylko spala się mniejszą dawkę węgla z odpowiednio dobranym powietrzem aby spalanie była jak najbardziej efektywne, a większy wymiennik więcej tego ciepła odbierze, jedynie problemem jest odpowiednio mały palnik aby dawkować jak najmniejszą dawkę węgla, u mnie 12Kw piec wyrabia aby w lecie ogrzewać tylko ciepłą wodę z mocą ok. 0,5Kw to w zimie tym bardziej nie ma najmniejszego problemu i to przy średnim koszcie wytworzenia 1KW za 0,17zł.

  17. #6857
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Jakbyś miał jakiekolwiek pojęcie na ten temat to byś głupot nie pisał - artykuł jest o piecach "śmieciuchach" gdzie rzeczywiście aby zmniejszyć moc dławi się piec nie dostarczając mu odpowiedniej ilości powietrza. W piecach podajnikowych nie trzeba tej mocy ograniczać odcinając powietrze, tylko spala się mniejszą dawkę węgla z odpowiednio dobranym powietrzem aby spalanie była jak najbardziej efektywne, a większy wymiennik więcej tego ciepła odbierze, jedynie problemem jest odpowiednio mały palnik aby dawkować jak najmniejszą dawkę węgla, u mnie 12Kw piec wyrabia aby w lecie ogrzewać tylko ciepłą wodę z mocą ok. 0,5Kw to w zimie tym bardziej nie ma najmniejszego problemu i to przy średnim koszcie wytworzenia 1KW za 0,17zł.
    Przeczytałeś dokładnie artykuł do końca ?
    Wg nie raczej nie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Ok więc jeśli kocioł przy 30% mocy ma sprawność 85% to nawet gdyby poniżej tego wchodził w podtrzymanie żeby uzyskać 18% uzyskamy 18/30*85 = 51% sprawności [licząc podtrzymanie jako 100% stratę].

    Z praktyki u mnie inny kocioł 18 kW przy grzaniu samej CWU latem osiąga 35-40%, a przy 3-4 kW już 80%.
    Przez większość sezonu w nowych domach kocioł 12kW będzie pracował na 10-20% mocy nominalnej i jak widać,ze sprawnością ok.50%,bardzo fajnie wrzucać 1000zł do kotła a z tego 500zł wypuszczać kominem...
    Cytat Napisał keteimj Zobacz post
    To tak jak moja 17-ka średnia za rok 1,6 kW
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 25-11-2015 o 23:05

  18. #6858

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Przeczytałeś dokładnie artykuł do końca ?
    Wg nie raczej nie



    Przez większość sezonu w nowych domach kocioł 12kW będzie pracował na 10-20% mocy nominalnej i jak widać,ze sprawnością ok.50%,bardzo fajnie wrzucać 1000zł do kotła a z tego 500zł wypuszczać kominem...
    Bez znaczenia z jaką sprawnością tylko ile KW ogrzewania cie kosztuje, bo jak ja pisałem wyżej bez kombinacji i poświęcając ogrzewaniu i piecowi maksymalnie 15 minut tygodniowo mnie wynosi 17groszy.

  19. #6859
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Bez znaczenia z jaką sprawnością tylko ile KW ogrzewania cie kosztuje, bo jak ja pisałem wyżej bez kombinacji i poświęcając ogrzewaniu i piecowi maksymalnie 15 minut tygodniowo mnie wynosi 17groszy.
    Bez znaczenia mówisz jest sprawność ?
    A co to jest sprawność ?
    Sprawność, czyli stosunek energii otrzymywanej w kotle do energii włożonej w postaci paliwa, to jeden z najważniejszych wyznaczników przydatności urządzeń grzewczych.

    Czyli jak włożymy 1t węgla zwanego eko(energii) za 1000zł a sprawność będzie 85% to znaczy,że 850zł to energia która ogrzeje nam dom a 150zł pójdzie kominem/
    Ale jak włożymy 1t węgla zwanego eko(energii) za 1000zł a sprawność będzie 50% to znaczy,że otrzymamy energię za 500zł która ogrzeje nam dom a 500zł pójdzie w komin.
    Lubisz wyrzucać większość kasy kominem czy lepiej spożytkować ją na coś innego ?

    Tak jest w większości nowych domów z ogrzewaniem na węgiel zwany eko gdzie za duże mocowo kotły wg obciążenia pracują na 10-20% mocy nominalnej wyrzucając 50% kasy za paliwo kominem.
    Zresztą sam potwierdzasz to:
    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    U mnie 11/12Kw przy dzisiejszym mrozach nie przekroczył 3Kw, a w lecie średnio pracuje z mocą 0,3Kw
    A SUSPENSER w swoim poście to wyliczył.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 25-11-2015 o 23:50

  20. #6860

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Bez znaczenia mówisz jest sprawność ?
    A co to jest sprawność ?
    Sprawność, czyli stosunek energii otrzymywanej w kotle do energii włożonej w postaci paliwa, to jeden z najważniejszych wyznaczników przydatności urządzeń grzewczych.

    Czyli jak włożymy 1t węgla zwanego eko(energii) za 1000zł a sprawność będzie 85% to znaczy,że 850zł to energia która ogrzeje nam dom a 150zł pójdzie kominem/
    Ale jak włożymy 1t węgla zwanego eko(energii) za 1000zł a sprawność będzie 50% to znaczy,że otrzymamy energię za 500zł która ogrzeje nam dom a 500zł pójdzie w komin.
    Lubisz wyrzucać większość kasy kominem czy lepiej spożytkować ją na coś innego ?

    Tak jest w większości nowych domów z ogrzewaniem na węgiel zwany eko gdzie za duże mocowo kotły wg obciążenia pracują na 10-20% mocy nominalnej wyrzucając 50% kasy za paliwo kominem.
    Zresztą sam potwierdzasz to:

    A SUSPENSER w swoim poście to wyliczył.
    I tak wolę spalać węgiel z sprawnością ok.80% i jeden kilowat mnie kosztuje 17groszy niż palić w kotle gazowym z sprawnością 110% i kilowat z gazu będzie mnie kosztował powyżej 30groszy lub prądem za który płace teraz 65groszy, a najgorszym pomysłem byłoby założyć pompę ciepła za 60tys.zł i mimo że kilowat wytworzony może kosztować najmniej ale inwestycja nigdy się zwróci i doliczając amortyzacje wyjdzie powyżej 1zł za Kw.

Strona 343 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony