dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 416
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 8306
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Dlaczego dyskutujecie o czymś, co jest oczywiste? Dom z kotłem na węgiel potrzebuje większej powierzchni i finito. A każdy dodatkowy m2 domu nie spada nam z nieba.
    Jasne ale skoro już sie decyduje na dom to nie po to zeby przeliczać czy mnie stać na dodatkowe 12 m na kotłownie- idąc tym trybem powinnam oszczędzać na każdym metrze, na każdej ścianie a kuchnie mieć z fabryki np bodzio...
    Jaki jest sens budowy i przeliczania każdego centymetra?

  2. #202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda_lena85 Zobacz post
    Jasne ale skoro już sie decyduje na dom to nie po to zeby przeliczać czy mnie stać na dodatkowe 12 m na kotłownie- idąc tym trybem powinnam oszczędzać na każdym metrze, na każdej ścianie a kuchnie mieć z fabryki np bodzio...
    Jaki jest sens budowy i przeliczania każdego centymetra?

    Już ci kiedyś to napisałem. Skoro nie liczysz się z kosztami, to dlaczego wybraliście kocioł na węgiel?

  3. #203
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Już ci kiedyś to napisałem. Skoro nie liczysz się z kosztami, to dlaczego wybraliście kocioł na węgiel?
    Zapewne stać Szanownych na to. Czemu Pan się czepia bogatych - chcą Hamerem - powinni mieć prawo, nie powinien Pan zabraniać!

  4. #204
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Dlaczego dyskutujecie o czymś, co jest oczywiste? Dom z kotłem na węgiel potrzebuje większej powierzchni i finito. A każdy dodatkowy m2 domu nie spada nam z nieba.
    i to jest najlepsze podsumowanie. tylko nikt się nie przyzna, że źle policzył i teraz ma zabawę z paleniem, bo myślał że będzie taniej. wszystkim same się pojawiają dodatkowe metry, bo skoro i tak mieli te dodatkowe metry to kotłownia nic nie zmienia, tylko po co chcieli budowac pomieszczenia które były niepotrzebne? nadmiar pieniedzy? to wtedy nie patrzyliby na koszty ogrzewania. czy raczej pęd do budowania na pokaz, salony, gabinety, pokoje gościnne a za kilka lat dzieci się wyprowadzą i do śmierci będa mieszkać w 2 i będą się zastanawiać po co to budowali i pół życia oszczędzali zeby spłacić kredyt a zamiast spędzic czas z dziećmi to pracują od rana do nocy żeby finansować swoje domy na pokaz

  5. #205
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Cool

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    I znów wielka krucjata posiadaczy pomp i sprzedawców pomp ...

    I znów to samo co w innych watkach ...

    Nie wiem czy sprzedawcy pomp i posiadacze pomp są tak mało rozgarnięci , czy moze mają problem z matematyką , może mają bogatych rodziców albo wielkie kredyty do spłacenia albo nie wiem co , ale ta wielka "inkwizycja" w celu wyboru jednego "słusznego" źródła ciepła jest nudna i żenująca.

    Każdy chciałby mieć w domu pompę lub grzać gazem , tyle że nie każdy dom jest dobrze ocieplony i nie każdy nawet jakby miał gaz lub pompę wytrzymał by finansowo ...

    Ludzie zarabiają mało, gdyby zarabiali tyle co niemcy czy amerykanie nikt by nawet nie spojrzał na kocioł na ekogroszek ...

    Powodem jest cena zakupu i cena eksploatacji , a te ciągle są niższe niż w przypadku gazu i pompy ...

    I tyle ...

    Ale widać do "pompowców" to nie dociera ...

    Tak samo jak z samochodami. Na pewno każdy by chciał mieć nowy , ekologiczny , ekonomiczny , a ludzie kupują jednak używki i nimi jeżdżą , a przecież nowe są lepsze , ekonomiczniejsze , bardziej ekologiczne i mniej smrodzą , mniej wytwarzają spalin i itd ...

    Powodem jest KASA.

    Podpisuje sie pod tym wszystkimi czlonkami Gdybym miala kase to zamiast starej hondy cr-v, kupilabym nowe audi Q7

    Nie oszukujmy sie, gdyby ludzi bylo na to stac, to by powywalali piece, zamontowali grzejniki na prad i zyli sobie czysto i wygodnie.
    A jesli chodzi o nowe domy, to wystarczy sie rozejrzec, kazdy z nas ma znajomego lub sasiada, ktory buduje lub wlasnie wybudowal dom. Jaki procent tych osob zaglada na jakies forum budowlane???? Ilu wie co to jest i jak dziala pompa ciepla?
    Ja trafilam tutaj w trakcie budowy i po lekturze forum kupilam cieplejsze okna, zwiekszylam ocieplenie i zmienilam wentylacje na mechaniczna. Niestety na niektore zmiany bylo juz za pozno, ale gdyby nie forum, pobudowalabym wedlug projektu, wstawila piec na ekogroszek i tez bylabym szczesliwa.

    Nawet teraz "boli" mnie, ze musze wydac ponad 40tys na pompe. Zaraz mnie zakrzyczycie, ze mozna taniej.... A ja Wam powiem, goowno prawda, ponizej 40tys nie zejde Mam kilka ofert, wszystkie w podobnych cenach, a nie bede brala instalatora z drugiego konca Polski. Powietrzna moge miec kilka tys. taniej, ale roznica nie jest duza

    Kominy mam dwa, murowane z cegly, koszt 3 tys? 4? Nie wierze, ze gdybym nie miala kominow, to by mi ktos mniej policzyl za robocizne.
    I teraz zalozmy hipotetycznie. Wstawiam piec na eko za 7tys, niech mnie calosc wyniesie 10, zostaje mi jeszcze 30tys na inne rzeczy. Za te pieniadze moglabym np.zrobic gladzie i ocieplic dach.

    Tez nie lubie smrodu z kominow, ale nie przesadzajmy. Fajnie jak kogos stac na pompe, ale to, ze ktos ogrzewa dom w taki a nie inny sposob, nie znaczy, ze to lubi Jak Wasi rodzice ogrzewaja swoje domy? Dym z ich kominow tez Wam przeszkadza??? Uswiadamiacie ich "mamo/tato wywal smieciucha, kup pompe"???

    Przepraszam, ze zeszlam troche z tematu, bo mialo byc o nowych domach.
    Mam znajomych Dom wybudowany 3 lata temu, koszt budowy okolo 750tys... piec na wegiel za piataka. Ostatniej zimy zmienili na ekogroszek i sa przeszczesliwi Nawet gdyby wiedzieli cokolwiek o pompach ciepla, to nigdy by tyle kasy nie wydali, bo wazniejsze sa plytki, sprzet w kuchni i lepszy samochod To nie jest odosobniony przypadek, NIKT z moich znajomych budujacych domy w ostatnich trzech latach, nawet nie bral pod uwage pompy ciepla czy grzania pradem.

  6. #206

    Domyślnie

    Bo 3 lata temu było to najlepsze rozw na które nie miałaby zbyt dużego wpływu. Jest opcja ze zawsze mogę zmienić na inne zródło.

    Nie rozumiem wiecznego liczenia Pompiarzy od liczenia zużycia prądu... Po powierzchnie.
    Dziwne ze nikt kto ma węgiel nie przelicza. Rozumiem ze za liczenie wam płaca bo co to za życie...

  7. #207
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda_lena85 Zobacz post
    Jasne ale skoro już sie decyduje na dom to nie po to zeby przeliczać czy mnie stać na dodatkowe 12 m na kotłownie- idąc tym trybem powinnam oszczędzać na każdym metrze, na każdej ścianie a kuchnie mieć z fabryki np bodzio...
    Jaki jest sens budowy i przeliczania każdego centymetra?
    Sens generalnie jest taki, że twierdzicie, że nie stać was na pompę ciepła, a jak policzysz te dodatkowe 10m2 x 2tys (koszt ich budowy), których przy pompie zupełnie nie potrzebujesz to wyjdzie Ci, że pompę masz w cenie ekogroszka lub taniej. Taki jest sens Ale myśleć trzeba przed, a nie po. Nie przejmuj się ja tez nie pomyślałem, dlatego za pompę zapłaciłem drogo, albo i bardzo drogo (pompa + ekogroszek + kotłownia + komin +2x instalacja) - na szczęście było mnie stać
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  8. #208

    Domyślnie

    Tereska ale w czym masz problem? Dzieci sie wyprowadza to dom można sprzedać i to z zyskiem. I cieszę sie z powodu " nadmiaru gabinetów" osobnej pralni czy nawet bawialni. Dzięki temu nie muszę prac obok źrodła ciepła, mam gdzie trzymać np rowery a garaż stoi zapelniony wyłącznie autem a nie np meblami z ogródka. Baaa nawet tv słyszę w salonie jak dziecko bawi sie w supermana w swoim pokoju w którym ma "wszystko",

  9. #209
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Podpisuje sie pod tym wszystkimi czlonkami Gdybym miala kase to zamiast starej hondy cr-v, kupilabym nowe audi Q7
    Z tym, że pompiarze pompują ceny! Gdyby Szanowna Pani miała do wyboru w cenie starej hondy, nowiutkie Q7... Kominy są przez pompiarzy!! Ogrzewanie pompą ciepła nie jest droższe niż instalacja kotłowni - a i węglem trudno się chłodzi latem!

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    Tobie nie, ale ekogroszkowcy i tak by go zbudowali. tak samo komin. ale u mnie w garażu opał by się nie zmieścił. mimo tego, że garaż w zasadzie też ekstremalnie tani, to każdy metr to spory dodatkowy koszt.
    Dokładnie grzejac nawet gazem na pewno miałabym piwnice

  11. #211
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    map ale ty to zrozumiałeś i się przyznałeś a inni udają, że jest na odwrót bo pompa droższa i nie chcą zobaczyc kosztów "towarzyszących"

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Sens generalnie jest taki, że twierdzicie, że nie stać was na pompę ciepła, a jak policzysz te dodatkowe 10m2 x 2tys (koszt ich budowy), których przy pompie zupełnie nie potrzebujesz to wyjdzie Ci, że pompę masz w cenie ekogroszka lub taniej. Taki jest sens Ale myśleć trzeba przed, a nie po. Nie przejmuj się ja tez nie pomyślałem, dlatego za pompę zapłaciłem drogo, albo i bardzo drogo (pompa + ekogroszek + kotłownia + komin +2x instalacja) - na szczęście było mnie stać
    Map mnie to nie dotyczy bo plany mam jakie mam ale wierze w to ze ludzie maja piec na groszek nie z powodu oszczędności czy głupoty tylko po prostu chcą go mieć. To tak jak z autem niektórzy chcą fiata inni Skodę "chce sie".

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda_lena85 Zobacz post
    Map mnie to nie dotyczy bo plany mam jakie mam ale wierze w to ze ludzie maja piec na groszek nie z powodu oszczędności czy głupoty tylko po prostu chcą go mieć. To tak jak z autem niektórzy chcą fiata inni Skodę "chce sie".
    większość ma ekogroszek, bo nie wie, że można inaczej, albo myśli że nie wiadomo ile trzeba wydać, żeby było inaczej.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  14. #214

    Domyślnie

    taaa i są też tacy którzy żeby powiesić lampę albo wymienić żarówkę angażują do tego elektryka

  15. #215
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda_lena85 Zobacz post
    taaa i są też tacy którzy żeby powiesić lampę albo wymienić żarówkę angażują do tego elektryka

    U mnie lampy bedzie wieszal elektryk

  16. #216
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda_lena85 Zobacz post
    Tereska ale w czym masz problem? Dzieci sie wyprowadza to dom można sprzedać i to z zyskiem. I cieszę sie z powodu " nadmiaru gabinetów" osobnej pralni czy nawet bawialni. Dzięki temu nie muszę prac obok źrodła ciepła, mam gdzie trzymać np rowery a garaż stoi zapelniony wyłącznie autem a nie np meblami z ogródka. Baaa nawet tv słyszę w salonie jak dziecko bawi sie w supermana w swoim pokoju w którym ma "wszystko",
    Magda_lena85 ale ja nic nie napisalam o powierzchni domu, wiec nie rozumiem o co Ci chodzi

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    większość ma ekogroszek, bo nie wie, że można inaczej, albo myśli że nie wiadomo ile trzeba wydać, żeby było inaczej.
    Dobrze wiedzą, że można inaczej, tylko jak sobie wszystko na spokojnie przeliczą wychodzi, że się nie opłaca.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał tereska77 Zobacz post
    Magda_lena85 ale ja nic nie napisalam o powierzchni domu, wiec nie rozumiem o co Ci chodzi
    luz Teresa - o nic
    fajne masz okno tarasowe

  19. #219

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    Dobrze wiedzą, że można inaczej, tylko jak sobie wszystko na spokojnie przeliczą wychodzi, że się nie opłaca.
    budowa domu się nie opłaca
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  20. #220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Dlaczego dyskutujecie o czymś, co jest oczywiste? Dom z kotłem na węgiel potrzebuje większej powierzchni i finito. A każdy dodatkowy m2 domu nie spada nam z nieba.
    A po co w ogóle budować domy?
    Skoro w perspektywie 30 lat o połowę taniej od budowy i utrzymania domu jest wynajmować ekstra apartament na mieście i mieć wszystko w D... Baa, nawet taniej wychodzi mieszkanie w hotelu 3 gwiazdkowym z codzienną służbą, wymianą pościeli, ręczników i też można mieć wszystko w głębokim D...
    Po co kupować nowe auto? Skoro w ciągu tylko 1 roku o połowę taniej wychodzi ciągłe jeżdżenie taksówką, która też jest na każde zawołanie, a w du.. mieć przeglądy, ubezpieczenie, paliwo, wymianę płynów, filtrów, opon, rozrządu, paliwo itd?
    A jednak ludzie budują domy i kupują nowe auta.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

Strona 11 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony