dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 111 z 416
Pokaż wyniki od 2.201 do 2.220 z 8306
  1. #2201

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Pisalem to w znaczeniu, ze nie promował kabli na forum.
    Ja sprawdzalem oferty na kotły na pellet i co z tego ?
    No to akurat pamiętam bo nawet mnie pytałeś.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  2. #2202

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    Z Was wszystkich tylko 'Wskazowka' jest godny zaufania
    Pijesz do mnie? Ja akurat nikomu tu nie doradzam i nie namawiam na żadne źródło energii.Tylko krytykuje ludzi zmuszających innych do swoich prawd.Nie jestem święty i nigdy nie uważałem że jakieś źródło energii jest najlepsze. Powiem więcej jestem za różnorodnością systemów wśród ludzi według swoich kieszeni i upodobań. Tylko żeby jakoś sensownie wykorzystywali te źródła nie szkodząc za bardzo innym.

  3. #2203

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    Pijesz do mnie? ...
    Obaj wiemy do 'kogo' pije

  4. #2204
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RST

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    wlkp
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał bigrw Zobacz post
    Arturo72 i widzisz....ja wydałem na dom wraz zakupem działki (2200 m2) mniej niż ty za sam dom....bo 238 tys. zł + 33 tys.zł działka + kostka i ogrodzenie 28 tys.zł
    .
    To i tak nieźle Ci poszło z kosztami budowy bo ja taki będę mieć jak dobije do stanu "developerskiego".

    Co do dyskusji to powoli można wyciągać końcowe wnioski.
    Moje są takie :
    Pompa ciepła (powietrzna) wcale nie jest tańsza w instalacji od kotła z podajnikiem (dla domu 150m2+garaż), musiałbym dołożyć 10 tys.
    Koszty eksploatacji są podobne (chyba mniejsze) jak przy ekogroszku,
    Wygoda użytkowania dużo większa.
    Tyle.

  5. #2205
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał RST Zobacz post
    To i tak nieźle Ci poszło z kosztami budowy bo ja taki będę mieć jak dobije do stanu "developerskiego".

    Co do dyskusji to powoli można wyciągać końcowe wnioski.
    Moje są takie :
    Pompa ciepła (powietrzna) wcale nie jest tańsza w instalacji od kotła z podajnikiem (dla domu 150m2+garaż), musiałbym dołożyć 10 tys.
    Koszty eksploatacji są podobne (chyba mniejsze) jak przy ekogroszku,
    Wygoda użytkowania dużo większa.
    Tyle.
    Instalacja pompy ciepła (współczesnej ) z bezpośrednim skraplaniem, czy parowaniem - nie kosztuje 10000zł na dom 150m2 - to koszt instalacji na paliwa stałe jest ujemny?

  6. #2206
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RST

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    wlkp
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Instalacja pompy ciepła (współczesnej ) z bezpośrednim skraplaniem, czy parowaniem - nie kosztuje 10000zł na dom 150m2 - to koszt instalacji na paliwa stałe jest ujemny?
    Kilka stron wcześniej napisałem:
    I teraz jak to sobie liczę to kocioł na groch z armaturą za 12 tys. + komin 4,5 tys. = 16,5 tys. a pompa za min. 25 tys. to różnica spora. Nie liczę kilku m2 za większą kotłownie bo i tak nie zmieniałbym projektu, (niezależnie czy wybiorę PC, czy ekogroszek czy może jakimś cudem podciągną do wsi gaz.)

  7. #2207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał RST Zobacz post
    Kilka stron wcześniej napisałem:
    I teraz jak to sobie liczę to kocioł na groch z armaturą za 12 tys. + komin 4,5 tys. = 16,5 tys. a pompa za min. 25 tys. to różnica spora. Nie liczę kilku m2 za większą kotłownie bo i tak nie zmieniałbym projektu, (niezależnie czy wybiorę PC, czy ekogroszek czy może jakimś cudem podciągną do wsi gaz.)
    A możesz te kilka m2 wykorzystać na coś innego? Jeżeli nie to po co je budowałeś? Bo w projekcie były. Ok. Wstaw sobie w takim razie 10 kotłów na węgiel skoro tak szastasz swoimi pieniędzmi a teraz żal ci dołożyć do komfortu swojego i sąsiadów.

  8. #2208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Kwestię bana dla mnie będzie ktoś łaskawy wytłumaczyć? Co ja takiego napisałem, że kogoś tak to zabolało? Branżę ekośmierdziuchów?

    Odnośnie kominka.
    Powiedźcie mi proszę (szczególnie m&m-ems) czym jest kominek odpalany sporadycznie w dość dobrze ocieplonym domu?

    I jeszcze pytanie do naszego węglowego Bonda. Dlaczego kasujesz swoje posty, w których piszesz, że węgiel do zasobnika wsypujesz zawsze z żoną? 25kg jednak trochę waży co?
    Mam stację uzdatniania wody i kilka razy do roku muszę uzupełnić zapas soli tabletkowanej i wiem, że woreczek wcale nie jest taki lekki. Moja żona musiałaby go rozpruć i wrzucać porcjami, wy za to wszyscy jesteście Hi-menami i woreczkami 25kg sobie podrzucacie. Dla mnie te kilka razy do roku jest już wystarczającym problemem, nie wyobrażam sobie tego na co dzień.

  9. #2209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Odnośnie taryf.
    Mam podlicznik do PC i kiedyś liczyłem sobie jak wychodzi u mnie pozostały prąd w taryfie G12W. Okazało się, że nadal płacę o około 20% mniej niż w G11, także argument droższego prądu bytowego to kula w płot. Ale wy i tak wiecie swoje...

  10. #2210
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał małymiki Zobacz post
    Tylko odpowiedz mi na pytanie, kto instalując piec na ekogroszek lub węgiel robi takie ocieplenie, żeby mieć zużycie energii na poziomie 40kWh/m2/rok ?
    Zrobię super ocieplenie, wydam na to spore pieniądze a efekt będzie taki, że piec na ekogroszek będzie przewymiarowany i osiągnie niską sprawność.
    Masakra! Za takie herezję powinno się linczować! Ale żaden z węglarzy nawet nie zareagował. Jakiś komentarz?

  11. #2211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A możesz te kilka m2 wykorzystać na coś innego? Jeżeli nie to po co je budowałeś? Bo w projekcie były. Ok. Wstaw sobie w takim razie 10 kotłów na węgiel skoro tak szastasz swoimi pieniędzmi a teraz żal ci dołożyć do komfortu swojego i sąsiadów.
    Alez oczywiście, bylo juz o tym na 1szych stronach tego tematu. Pozatym za 10lat jesli np. pompy stanieja albo gaz to dociepli se chalupe wstawi pci albo kondensata w zależności co wyjdzie taniej i ekstra m2 do użytku ma całkowicie za free bo jak juz wiesz za pci trzeba dać przynajmniej 10tysi wiecej (co pokrywa koszt m2 kotłowni pod grocha) i nie ma szans aby w ciagu 10lat te 10tysi sie zwróciło.

  12. #2212
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RST

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    wlkp
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A możesz te kilka m2 wykorzystać na coś innego? Jeżeli nie to po co je budowałeś? Bo w projekcie były. Ok.
    Zawsze można wykorzystać dodatkowe m2. To chyba zrozumiałe a pomysłów jest wiele.
    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Wstaw sobie w takim razie 10 kotłów na węgiel skoro tak szastasz swoimi pieniędzmi a teraz żal ci dołożyć do komfortu swojego i sąsiadów.
    Ja muszę na to "szastanie" zarobić. I kalkuluje...

  13. #2213
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał RST Zobacz post
    Kilka stron wcześniej napisałem:
    I teraz jak to sobie liczę to kocioł na groch z armaturą za 12 tys. + komin 4,5 tys. = 16,5 tys. a pompa za min. 25 tys. to różnica spora. Nie liczę kilku m2 za większą kotłownie bo i tak nie zmieniałbym projektu, (niezależnie czy wybiorę PC, czy ekogroszek czy może jakimś cudem podciągną do wsi gaz.)
    To stare pompy ciepła ! Po co grzać się drogimi zabytkami, które jeszcze chłodzenie nie mają ! Pompa ciepłą z instalacją to max 10000 na dom 150m2. Do tego druga zintegrowana z zasobnikiem do cwu - są od 3000zł

  14. #2214
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał RST Zobacz post
    Kilka stron wcześniej napisałem:
    I teraz jak to sobie liczę to kocioł na groch z armaturą za 12 tys. + komin 4,5 tys. = 16,5 tys. a pompa za min. 25 tys. to różnica spora. Nie liczę kilku m2 za większą kotłownie bo i tak nie zmieniałbym projektu, (niezależnie czy wybiorę PC, czy ekogroszek czy może jakimś cudem podciągną do wsi gaz.)
    No właśnie w tym sęk,że dla inwestorów dopiero budujących lub nawet wybierających projekt i wiedzacy,że paliwa stałego u nich nie będzie powstaje jeszcze jedna oszczędność na dodatkowym pomieszczeniu z osobną wentylacją wybierając projekt bez tego pomieszczenia lub zmieniając istniejący już projekt i wykorzystując to pomieszczenie na cel użytkowy.
    To dotyczy osób budujących dom na miarę a nie dla duchow zamieszkujących puste pomieszczenia.

  15. #2215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    Alez oczywiście...
    Odpowiesz na pytanie odnośnie kominka, czy znowu będziesz manipulował danymi?

  16. #2216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    Znaczy sie, ze pompiarze nie robia ogrodzen? Nie kupuja nowych samochodow?Nie maja drogiej kostki?
    Nie mam nic z tych rzeczy. Płot mi sam rośnie, nowego samochodu nie chcę, na kostkę mnie na razie nie stać. Ale za to chętnie obejrzałbym zdjęcia twojego domu.

  17. #2217
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    729

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    ... 25kg jednak trochę waży co?
    Mam stację uzdatniania wody i kilka razy do roku muszę uzupełnić zapas soli tabletkowanej i wiem, że woreczek wcale nie jest taki lekki. Moja żona musiałaby go rozpruć i wrzucać porcjami, wy za to wszyscy jesteście Hi-menami i woreczkami 25kg sobie podrzucacie. Dla mnie te kilka razy do roku jest już wystarczającym problemem, nie wyobrażam sobie tego na co dzień.
    Mięśnie używane się rozwijają, a nieużywane zanikają. Może niektórzy traktują żonglerkę workami 25kg jako substytut siłowni. Dbają o sprawność fizyczną.
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  18. #2218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał tereska77 Zobacz post
    roznica miedzy piecem na ekogroszek a pc wynosi 30tys.
    Cześć Tereska!
    Jakim cudem ty to wyliczyłaś? U mnie cały system wyszedł 27tyś. to by oznaczało, że do węgla musiałby mi ktoś jeszcze dopłacić

  19. #2219
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Mięśnie używane się rozwijają, a nieużywane zanikają. Może niektórzy traktują żonglerkę workami 25kg jako substytut siłowni. Dbają o sprawność fizyczną.
    Szczególnie ci starsi, schorowani i dzieci. Ja swoją przygodę z węglem zacząłem w dzieciństwie i swojemu dziecku tego nigdy bym nie zrobił.

  20. #2220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Pompa gruntowa i to jeszcze z odwiertami to najdroższa opcja nie mająca uzasadnienia ekonomicznego pomimo lepszej sprawności takiej pompy i nawet ja na taką pompę bym się nie zdecydował,ale kto bogatemu zabroni
    No i tobie się dostanie.
    Dla twojego domu odwiertów było by niewiele (kolega zrobił za 65zł/mb). Do tego najmniejsza moc PC i rachunek wychodzi w okolicach twojej PC. Do tego masz przy okazji zrobiony GGWC.

Strona 111 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony