dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 163 z 416
Pokaż wyniki od 3.241 do 3.260 z 8306
  1. #3241
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    To jest akurat prawda i doskonale nakreśliłeś tutaj profil typowego palacza. Kiedyś w domach mieszkali wieśniacy (bez obrazy) a mieszczuchy w blokach. I wszystko było OK mieszczuchom ciepełko zapewniały ciepłownie, a wieśniacy palili węglem - nikt nikomu nie wadził Problem pojawił się gdy mieszczuchy zaczęły się bogacić i zamarzyło im się budować domy na łonie natury, czyli we wsi, a to łono okazało nie nie całkiem czyste
    Co do innych źródeł to tyż prawda, ale dlaczego? ano dlatego, że znowu ten typowy mieszczuch zna gaz, bo w blokach gaz był zawsze w ramach przyjaźni polsko-radzieckiej i mieszczuch ten żywioł doskonale znał i postanowił okiełznać i zaprząc do ogrzewania Nic to, że to surowiec drogi i niebezpieczny - typowy mieszczuch wyznaje zasadę "o Boże, we wsi nie ma gazu to musi być ekogroszek" bo jest prawie tak samo bezobsługowy
    A co do pomp ciepła to jest to technologia nowa i nie poznana, więc typowy mieszczuch nie ma do niej zaufania, poza tym krąży obiegowa opinia, że jest droga i można zmarznąć, więc mieszczuch się waha Wieśniak natomiast uważa to za czary nieczyste i fanaberie mieszczuchów co to siły nie mają żeby łopatą machać Ot i cała historia, ale chyba idzie ku lepszemu, więc nie strasz tak tym węglem, bo w końcu musi wyginać jak dinozaury.
    Urzekla mnie Twoja historia

  2. #3242
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    W projektach wszędzie teraz piszą gaz i malutka kotłownia, co ciekawe gdzie nie słyszę: panie pan mi chce dać 7 czy 12kW kocioł i mi wpisali na te 108 czy 125m2 kocioł gazowy 25kW
    I Wy mnie chcecie edukować czy nawracać ??????
    A kto zamierza ciebie edukować ?
    Nikt cie przecież nie traktuje jako inwestora tylko jako sprzedawcę ekosyfów.
    A nie mających pojęcia i nie świadomych inwestorów wysyłaj do lektury forów budowlanych,dla ich dobra.

  3. #3243
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał tereska77 Zobacz post
    Urzekla mnie Twoja historia
    Sama prawda.

  4. #3244
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    W podobnym tonie wypowiedziałem się co do tej wypowiedzi:
    Ja mam focha o konkretna wypowiedz
    Po jej przeczytaniu wygladalam dokladnie tak samo jak moj avatar

  5. #3245
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Wiesz... mamy ludzi w dzielnicy co psy wyprowadzaja pod domy innych... , klocki na chodnikach nawet przed czyjas furtka ich nie ruszaja...
    Tacy zawsze sie znajda... ale jestem pewien ze sa ci co i ich wytlumacza ( nie mowie teraz o tobie )
    Pies pewnie zamiast alarmu a worki aby posprzatac kosztuja... a jak wyprowadza na lanke to buty zniszcza itd.
    Ekogroszek mi nie przeszkadza, ale psich kup i psow na lancuchach nic nie tlumaczy

  6. #3246
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał tereska77 Zobacz post
    Ja mam focha o konkretna wypowiedz
    Po jej przeczytaniu wygladalam dokladnie tak samo jak moj avatar
    Jeśli czujesz się urażona to przepraszam ale jestem taki,że jak coś można zrobić,kupić taniej,a można to piszę,niekiedy dosyć ostro.

  7. #3247

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    To jest akurat prawda i doskonale nakreśliłeś tutaj profil typowego palacza. Kiedyś w domach mieszkali wieśniacy (bez obrazy) a mieszczuchy w blokach. I wszystko było OK mieszczuchom ciepełko zapewniały ciepłownie, a wieśniacy palili węglem - nikt nikomu nie wadził Problem pojawił się gdy mieszczuchy zaczęły się bogacić i zamarzyło im się budować domy na łonie natury, czyli we wsi, a to łono okazało nie nie całkiem czyste
    Co do innych źródeł to tyż prawda, ale dlaczego? ano dlatego, że znowu ten typowy mieszczuch zna gaz, bo w blokach gaz był zawsze w ramach przyjaźni polsko-radzieckiej i mieszczuch ten żywioł doskonale znał i postanowił okiełznać i zaprząc do ogrzewania Nic to, że to surowiec drogi i niebezpieczny - typowy mieszczuch wyznaje zasadę "o Boże, we wsi nie ma gazu to musi być ekogroszek" bo jest prawie tak samo bezobsługowy
    A co do pomp ciepła to jest to technologia nowa i nie poznana, więc typowy mieszczuch nie ma do niej zaufania, poza tym krąży obiegowa opinia, że jest droga i można zmarznąć, więc mieszczuch się waha Wieśniak natomiast uważa to za czary nieczyste i fanaberie mieszczuchów co to siły nie mają żeby łopatą machać Ot i cała historia, ale chyba idzie ku lepszemu, więc nie strasz tak tym węglem, bo w końcu musi wyginać jak dinozaury.
    Wieśniaki sie boją "nowych techmologi" u mnie na wsi lata temu zrobiono gazociąg i w ciągu dosłownie 2-3 miesięcy w każdym domu został zainstalowany kocioł gazowy ( w tamtych czasach kupienie kotła graniczyło z cudem i innych materiałow budowlanych też) i cała wieś była ekologiczna ogrzewała domy gazem - było fajnie proekologicznie i bezobsługowo ale niestety przyszła transformacja ustrojowa i portfele schudły ceny gazu poszybowały i wróciły kotły na węgiel, drewno ( las pod nosem) i skończyła się era eko.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  8. #3248
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    ...... Kiedyś w domach mieszkali wieśniacy (bez obrazy) a mieszczuchy w blokach. I wszystko było OK mieszczuchom ciepełko zapewniały ciepłownie, a wieśniacy palili węglem - nikt nikomu nie wadził Problem pojawił się gdy mieszczuchy zaczęły się bogacić i zamarzyło im się budować domy na łonie natury, czyli we wsi, a to łono okazało nie nie całkiem czyste
    ........
    Problem jest gdzie indziej. Problem jest w tym że te mieszczuchy się wcale nie wzbogaciły - po prostu rynek nieruchomości się rozchorował i za cenę niewielkiego mieszkania można bez mała nieduży domek postawić. Więc się mieszczuchom zamarzyło. I tutaj zgryz - bo działkę jeszcze trzeba mieć. A że mieszczuchy się nie wzbogaciły, tylko po chorych pieniądzach sprzedają swoje mieszkania - to działki po taniości szukają. Budują na bida - terenach i dziwią się, że ktoś im w okna PET -ami kopci. Albo że szambo w rów spuszcza. Który z obecnie lamentujących miał przy zakupie działki taki priorytet - żeby czysto było a w sąsiedztwie nikt powietrza palonym śmieciem nie zatruwał? Pewnie z 99% patrzyło tylko na cenę gruntu - no bo przecież głowa zajęta była rozważaniem po raz tysięczny czy styropianu na ścianie to ma być 25 czy może jednak 27 cm. Dziwią się, wqrwiają - ale odwagi brak żeby uwagę zwrócić a jak nie pomoże służby odpowiednie powiadomić. No bo jeszcze by się cham jeden z drugim zamachnął... Panem by się być chciało - ale na bida - działce to co najwyżej hrabia Szczydomiski się ulęgnie. I wydziwiał będzie: że kupił działkę pomiędzy sąsiadami w 100% węglem ogrzewającymi - a oni chamy bezczelne po tym jak się sprowadził nadal węglem grzeją.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  9. #3249
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A nie mających pojęcia i nie świadomych inwestorów wysyłaj do lektury forów budowlanych,dla ich dobra.
    Artur to napiszę Ci jeszcze króciutko jak wygląda dalsza część polskiej rzeczywistości
    Facio zapierdziela za granicą od skowronka do sowy a babina ma łbie całą budowę do tego jeszcze jednego albo dwa małe rozdarte bachorki
    Wieczorem jest już taka dojechana że marzy tylko żeby w końcu te rozdarciuchy poszły spać a ona się w końcu w spokoju wykapała i zaległa na kilka godzin odpocząć.
    Nie każdy ma czas żeby siedzieć cały dzień na forum i pierdzielić głupoty jak Ty.
    Powiem Ci że są takie kobiety że panują jakoś nad tym wszystkim i bardzo często się zdarza że nawet jak facio w końcu przylatuje na tydzień czy dwa do kraju a dzwonią żeby coś dopytać to do telefonu jednak proszę tą dziewczynę bo z nią się szybciej dogadam bo facio nie ma pojęcia gdzie i ile jakiego styro jest położone czy jakiejś wełny nawet a już o lambdzie nie wspomnę.
    Ty natomiast chciałbyś żeby każdy był jakimś inżynierem budowlanym choć to pewnie za mało.
    Ludzie mają inne problemy niż czytanie pleciug forumowych gdzie pierwsze dowiedzą się że to wszystko co zrobili jest do du.y i są zacofani, że wybudowali za dużo niż potrzebują bo Ty wiesz lepiej ile im potrzeba.
    To jest rzeczywistość Artur, też bardzo brutalna ale jednak rzeczywistość.

  10. #3250

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Artur to napiszę Ci jeszcze króciutko jak wygląda dalsza część polskiej rzeczywistości
    Facio zapierdziela za granicą od skowronka do sowy a babina ma łbie całą budowę do tego jeszcze jednego albo dwa małe rozdarte bachorki
    Wieczorem jest już taka dojechana że marzy tylko żeby w końcu te rozdarciuchy poszły spać a ona się w końcu w spokoju wykapała i zaległa na kilka godzin odpocząć.
    Nie każdy ma czas żeby siedzieć cały dzień na forum i pierdzielić głupoty jak Ty.
    Powiem Ci że są takie kobiety że panują jakoś nad tym wszystkim i bardzo często się zdarza że nawet jak facio w końcu przylatuje na tydzień czy dwa do kraju a dzwonią żeby coś dopytać to do telefonu jednak proszę tą dziewczynę bo z nią się szybciej dogadam bo facio nie ma pojęcia gdzie i ile jakiego styro jest położone czy jakiejś wełny nawet a już o lambdzie nie wspomnę.
    Ty natomiast chciałbyś żeby każdy był jakimś inżynierem budowlanym choć to pewnie za mało.
    Ludzie mają inne problemy niż czytanie pleciug forumowych gdzie pierwsze dowiedzą się że to wszystko co zrobili jest do du.y i są zacofani, że wybudowali za dużo niż potrzebują bo Ty wiesz lepiej ile im potrzeba.
    To jest rzeczywistość Artur, też bardzo brutalna ale jednak rzeczywistość.
    Bzdury piszesz. Nie masz czasu to zaplac te kilkaset PLN dostaniesz odpowiednie danie odnosnie tego ile jakiej gdzie izolacji dac i jakie medium grzewcze bedzie optymalne.

    Ale przeciez kazdemu szkoda tych kilkuset zl przy budowie, zrobi jak mu fachowcy radza, a potem zostawi taka biegna zone i bedzie po nocy kociol obslugiwac...

    Wezcie sie ludzie obudzcie, komputerow uzywac umiecie, otworzcie excela, pomnozcie zapotrzebowanie przez m2, cene medium wezcie z internetu i macie odpowiedz...

    Acha, w tych excelach wpiszcie sobie ile macie obecnie wolnego czasu, uwzglednijcie ze po wybudowaniu bedzie go o polowe mniej i odejmijcie jeszcze czas na obsluge kotlowni...

    Wiecie ile gazu moznabylo kupic za 1 kWH pradu rok temu, 10 lat temu czy 20 lat temu?

    Myslicie, ze prad jest dalej najdrozszy?

    Wiecie ile wychodzi za 1 kWh jesli ktos ma taryfe gazu W2 i zuzyje 500 m3? bo u mnie wychodzi wtedy ponad 31 gr, DOKLADNIE tyle samo co 1 kWh pradu !!!

    Jesli ktos ma PC to odpowiednio mniej dzielac przez COP...
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  11. #3251
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    warto czytać takich ludzi jak miloszenko
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  12. #3252
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Artur to napiszę Ci jeszcze króciutko jak wygląda dalsza część polskiej rzeczywistości
    Facio zapierdziela za granicą od skowronka do sowy a babina ma łbie całą budowę do tego jeszcze jednego albo dwa małe rozdarte bachorki
    ...
    Oboje zapierdzielają tak samo? - widać do tego się urodzili, co nie znaczy że takim ma być wungiel nie straszny i że mają tak zapierdzielać do końca swoich dni.

  13. #3253
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Dlaczego?

    Jego dziadek wyprowadzal psa pod domy sasiadow, jego ojciec wyprowadzal psa pod domy sasiadow i pozwalal na klocki na chodnikach i on też chce wyprowadzic psa pod domy sasiadow ( no bo nie pod swoj ) i zaminowac osiedlowe chodniki....

    Ot cala brutaln aprawda o kulturze i szacunku dla innych...

    No ale psa kupil za wlasne pieniadze... i sam wyprowadza...

    Ja swojemu sąsiadowi (6 posesji dalej), jak wysadzał psa na przeciwko mojej, skrycie, 5 lat temu zasadziłem kopa w dupę.
    Rozniosło się po okolicy i od tamtej pory ja kłopotu nie mam - za innych nie odpowiadam. a swojego pod inne posesje nie wysadzam

  14. #3254

    Domyślnie

    Cytat Napisał tereska77 Zobacz post
    Ekogroszek mi nie przeszkadza, ale psich kup i psow na lancuchach nic nie tlumaczy
    psie kupy są mniej szkodliwe niż spalanie węgla. psie kupy zwykle nie lądują na mojej działce i nie są powodem obaw przed otwieraniem okna.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  15. #3255
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Bardzo mnie się podoba porównanie węgla w nowych domach do psich kup

  16. #3256
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Ja swojemu sąsiadowi (6 posesji dalej), jak wysadzał psa na przeciwko mojej, skrycie, 5 lat temu zasadziłem kopa w dupę.
    Psu, czy sąsiadowi? Pytam, bo być może czeka mnie podobna operacja
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  17. #3257

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Ja swojemu sąsiadowi (6 posesji dalej), jak wysadzał psa na przeciwko mojej, skrycie, 5 lat temu zasadziłem kopa w dupę.
    Rozniosło się po okolicy i od tamtej pory ja kłopotu nie mam - za innych nie odpowiadam.
    Jeśli to było skrycie, to jakim sposobem rozniosło się po okolicy? Przykleiło Ci się do buta?
    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    a swojego pod inne posesje nie wysadzam
    tylko pod własną?

  18. #3258

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Bardzo mnie się podoba porównanie węgla w nowych domach do psich kup
    wg mnie nietrafne, bo psia kupa ma mniejsze pole rażenia niż komin sąsiada
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  19. #3259
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    wg mnie nietrafne, bo psia kupa ma mniejsze pole rażenia niż komin sąsiada
    No masz rację, kupę po psie można łatwo posprzątać

  20. #3260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Ale za to bardzo dosadne...

    Chodzi bardziej o mentalnosc... i tlumaczenie zeczywistosci...

    W koncu od zawsze tak bylo... i nastepne generacje Polakow tez tak beda chcialy...
    wiem, żartuję oczywiście. generalnie w naszym społeczeństwie kiepsko jest z utrzymywaniem porządku po sobie. a do tego często dochodzi "nie moje, to pewnie niczyje".

    ale z drugiej strony w tym wątku nie o to tak naprawdę chodzi, tylko o brak świadomości że można ogrzewać dom inaczej niż węglem. bo naprawdę nie wierzę, że wielu jest takich, którzy uważają ogrzewanie węglowe za przyjemne w obsłudze.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

Strona 163 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony