dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 164 z 416
Pokaż wyniki od 3.261 do 3.280 z 8306
  1. #3261

    Domyślnie

    Znam wiele przyjemniejszych czynności niż obsługa kotła.Znam również wiele mniej przyjemnych. Nie jest to po prostu uciążliwe. Mówię o kotle z podajnikiem.
    piotr

  2. #3262

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Imrahil, a od kiedy Ty się tak zreformowałeś ?
    Przeszedłeś forumowe pranie mózgu a sezonu pewnie jeszcze nie grzałeś.
    Mam na skrzynce jeszcze zapytanie od Ciebie o kocioł groszkowy
    A już jesteś taki aj,waj
    Pochojraczysz jak pogrzejesz trochę, bo na razie to wiesz
    Aaa, tylko starych gumowców nie wyrzucaj, na zimę do kominka jak znalazł, hehe.
    ode mnie masz zapytanie o kocioł groszkowy?

    kominka nie mam

    EDIT: nie zreformowałem się. od początku tego wątku powtarzam, że węgiel jest dla starych domów. w nowych to nieporozumienie. mam w kwestii węgla doświadczenie, więc wiem co piszę.
    Ostatnio edytowane przez imrahil ; 13-06-2014 o 21:57
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  3. #3263
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Imrahil, a od kiedy Ty się tak zreformowałeś ?
    Przeszedłeś forumowe pranie mózgu a sezonu pewnie jeszcze nie grzałeś.
    Pochojraczysz jak pogrzejesz trochę, bo na razie to wiesz
    Jak widzisz,są świadomi inwestorzy,którzy jednak myślą przed budową nad swoim domem.
    Imrahil będzie miał dom z mniejszym zapotrzebowaniem na ciepło ode mnie a ja nawet grzejąc prądem zużyłbym ok.6000kWh na ogrzewanie co dałoby ok.2000zł,zapewne jest to majątek,zważywszy,że:
    Dodatkowo imrahil nie wybudował żadnego komina,nie wybudował także"wydzielonego miejsca na kocioł" czyli oszczędził kupę kasy na tym.

    I dlatego też,z prostej matematyki wynika podobne twierdzenie do mojego:
    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    EDIT: nie zreformowałem się. od początku tego wątku powtarzam, że węgiel jest dla starych domów. w nowych to nieporozumienie. mam w kwestii węgla doświadczenie, więc wiem co piszę.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 13-06-2014 o 22:20

  4. #3264
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jak widzisz,są świadomi inwestorzy,którzy jednak myślą przed budową nad swoim domem.
    Imrahil będzie miał dom z mniejszym zapotrzebowaniem na ciepło ode mnie a ja nawet grzejąc prądem zużyłbym ok.6000kWh na ogrzewanie co dałoby ok.2000zł,zapewne jest to majątek,zważywszy,że:
    Dodatkowo imrahil nie wybudował żadnego komina,nie wybudował także"wydzielonego miejsca na kocioł" czyli oszczędził kupę kasy na tym.
    A skąd Ty to wiesz co wybudował a co nie ?
    Może podobnie jak Ty, niby zaoszczędziłeś na kominie a jednak go masz, do tego próbujesz wmawiać ludziom że dom musi mieć kilka kominów co jest bzdurą, nie wybudowałeś kotłowni choć Ty nazwałeś sobie ją pralnią i jednak też to pomieszczenie wybudowałeś bo nikt nie dał Ci go w prezencie, zamiast kotła wstawiłeś sobie drogą chińską zabawkę gdzie miałbyś w tej cenie ze 3 kotły groszkowe które służyły by Ci do końca żywota, do tego kominek i kotłownia w salonie zamiast w miejscu do tego przeznaczonym.
    Ja dziękuję za takie wygody
    Ty jeszcze masz czelność innych krytykować i pouczać ?
    Niby taki czyścioszek, tylko kto inny Twoje "kupy" zbiera i wącha.
    Już z resztą Ci to kiedyś napisałem, to właśnie tak jakbyś swojego psa wyprowadzał pod drzwi sąsiada żeby się tam wykasztanił a Ty masz czysto jak powiadasz, choć ja sobie nie wyobrażam żeby w domu sobie ogniska rozpalać i popiół z salonu wynosić.
    To naprawdę trzeba byś masochistą i nieudacznikiem budowlanym.

  5. #3265
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    A skąd Ty to wiesz co wybudował a co nie ?
    Może podobnie jak Ty, niby zaoszczędziłeś na kominie a jednak go masz, do tego próbujesz wmawiać ludziom że dom musi mieć kilka kominów co jest bzdurą, nie wybudowałeś kotłowni choć Ty nazwałeś sobie ją pralnią i jednak też to pomieszczenie wybudowałeś bo nikt nie dał Ci go w prezencie, zamiast kotła wstawiłeś sobie drogą chińską zabawkę gdzie miałbyś w tej cenie ze 3 kotły groszkowe które służyły by Ci do końca żywota, do tego kominek i kotłownia w salonie zamiast w miejscu do tego przeznaczonym.
    Ja dziękuję za takie wygody
    Ty jeszcze masz czelność innych krytykować i pouczać ?
    Niby taki czyścioszek, tylko kto inny Twoje "kupy" zbiera i wącha.
    Już z resztą Ci to kiedyś napisałem, to właśnie tak jakbyś swojego psa wyprowadzał pod drzwi sąsiada żeby się tam wykasztanił a Ty masz czysto jak powiadasz, choć ja sobie nie wyobrażam żeby w domu sobie ogniska rozpalać i popiół z salonu wynosić.
    To naprawdę trzeba byś masochistą i nieudacznikiem budowlanym.
    Inwestorzy chcący grzać prądem jeszcze przed rozpoczęciem budowy(m.in ja we własnej osobie) są z reguły jarzącymi inwestorami i im raczej kitu syfu groszkowego się nie wciśnie i budują poprawne domy,z myślą o przyszłości.
    Na drugim biegunie są ekogroszki co to zielonego pojęcia nie mają o budowie i łykają kity sprzedawców syfu jak pelikany.

    P.S.
    chyba się ściaprałeś ostro,bo ja narazie nie mam żadnego psa...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 13-06-2014 o 22:57

  6. #3266

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    A skąd Ty to wiesz co wybudował a co nie ?
    nie mam ani jednego komina. projektantka jak robiła projekt to powiedziała, że nie pchałaby się w ten węgiel przy takiej izolacji, po przeczytaniu tego forum stwierdziłem że ma rację.

    swoje gumowce już spaliłeś na ruszcie awaryjnym? skoro mi takich porad o paleniu udzielasz, to pytam całkiem serio. swoim klientom też tak doradzasz?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  7. #3267
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    od początku tego wątku powtarzam, że węgiel jest dla starych domów. w nowych to nieporozumienie. mam w kwestii węgla doświadczenie, więc wiem co piszę.
    Węgiel jest do wszystkich domów choć sam nie polecam do nowych domów o małej powierzchni i dobrej izolacji.
    A jakie to masz doświadczenie ?
    Widziałeś jak ojciec do śmieciucha ładuje ?
    To jest to doświadczenie ?

  8. #3268

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Nie chodzę w gumowcach i nie po to kupiłem kocioł z automatyką żeby palić na ruszcie.
    Mam ciepło kiedy chcę i nie smrodzę ludziom kominko-syfem żeby kWh licznik za dużo nie nakręcił, bo co bym wtedy na forum napisał
    radzisz za to, żeby gumowce palić, zmyślasz że mam kominek (kilka razy pisałem, że nie mam), zmyślasz, że do Ciebie pisałem w sprawie kotła (nigdy nie pisałem do nikogo w sprawie kotła, pisałem co najwyżej do sprzedawców pomp ciepła) i generalnie robisz ostatnio wszystko, żeby sprzedać kocioł, pomimo że nie masz płatnego profilu. poza tym nie wiem co cię tak te kominki bolą (szczególnie jak ktoś ma gruntową pompę ciepła).

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Węgiel jest do wszystkich domów choć sam nie polecam do nowych domów o małej powierzchni i dobrej izolacji.
    A jakie to masz doświadczenie ?
    Widziałeś jak ojciec do śmieciucha ładuje ?
    To jest to doświadczenie ?
    opisywałem kilka stron wstecz, nie będę się powtarzał (także na temat ekogroszku, nie tylko śmieciucha). jak chcesz to wróć, przeczytaj, nie będę sto razy opisywał tego samego. jedyne co mogę to prostować Twoje błędne wypowiedzi

    skąd w ogóle wpadł Ci do głowy pomysł, żeby palić gumowcami?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  9. #3269
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Węgiel jest do wszystkich domów choć sam nie polecam do nowych domów o małej powierzchni i dobrej izolacji.
    A sorrki,zapytam-jeśli można.
    Jaki to jest dom o małej powierzchni i dobrej izolacji?

  10. #3270
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    I czy ludzi co buduja z tego co znajda uda sie taki postawic... Bo ponoc tylko to jest Polska rzeczywistoscia...a wtedy interes sie kreci...
    I dlaczego w malym domu ma miec inne rozwiazanie anizeli wegiel... gdy od zawsze w rodzinie palono weglem...
    Mentalnosc sie zmienia wraz z metrazem domu?
    Kurcze,wyglądasz mi na inteligentnego gościa.Po co taka głupia gadka?Dla kogo?Sprzedajesz te pompy czy jak?
    Sam się mocno zastanawiam,pompa czy ekogroszek.Z tym drugim mam do czynienia-z pierwszym nie.Jedno jest pewne,wszelkie GWC i najprawdopodobniej reku sobie podaruję-nawet kosztem większych i świadomych strat ciepła.Może dlatego,że miałem okazje poznać zdanie wielu architektów w tej kwestii.
    Czy po takich newsach,trzeba zaraz opluć kolesia co chce mieć wentylację tradycyjną,grawitacyjną?
    Nie plujcie na siebie,tylko rozmawiajcie.Może będzie można coś z tego zrozumieć....

  11. #3271

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    I czy ludzi co buduja z tego co znajda uda sie taki postawic... Bo ponoc tylko to jest Polska rzeczywistoscia...a wtedy interes sie kreci...
    I dlaczego w malym domu ma miec inne rozwiazanie anizeli wegiel... gdy od zawsze w rodzinie palono weglem...
    Mentalnosc sie zmienia wraz z metrazem domu?
    U mni w domu nigdy nikt nie palił węglem. Całe życie przemieszkałem w bloku, póżniej w kamienicy ogrzewanej gazem. I palę węglem. I dobrze mi z tym. Ocieplenie domu słabiutkie, a kosztowo zmieściłem się w tysiącu złotych za ubiegły sezon.
    Oczywiście zaraz będą gadki o koszcie kotłowni, komina. Mogę zapytać przewrotnie posiadaczy niby pralnio-suszarni. Czy takie pomieszczenie nie kosztuje? Nie lepiej było wstawić pralkę w jednej z łazienek, a pranie suszyć od wiosny do jesieni np na tarasie, a zimą gdzieś w domu?
    Artur ma komin do kominka, ja do kotła. Koszt taki sam.
    Do yego koszt kotła niższy niż koszt PC.
    Jak widać wszystko zależy od punktu widzenia, a ten zależy od punktu siedzenia.
    Nie liczę ile mniej wydałem na izolacje, okna z x-szybami i inne gadżety, które ma mój sąsiad z PC. Na koniec okazuje się że rachunki mamy podobne, tylko u niego zimą 19 stopni, u nas 24.
    Tyle
    piotr

  12. #3272
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fuxszyk

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posty
    171

    Domyślnie

    Prawie 180 stron pyskówek. Gratuluję.

  13. #3273
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Co nazywasz debilizmem ?
    To że odpisuję na Twoje kłamstwa że niby zaoszczędziłeś na kominie który jak się okazuje i tak postawiłeś a dodatkowo próbujesz wmawiać ludziom że potrzebują ich kilka ?
    Taki mały przykładzik, jest ich dużo więcej.
    Prawda z którą nie możecie się pogodzić,bo dla Was liczy się tylko łupienie nie świadomych jeleni,jest taka ,że w nowym domu,jeśli ktoś myśli poważnie o budowie, system na ekogroszke nie jest w żaden sposób opłacalny,nie raz to było napisane a czemu tak ale przypomnę:

    Żeby system na ekogroszek był kompletny musi posiadać:
    1.Komin
    2.Kocioł
    3.Wydzielone pomieszczenie na kocioł
    4.Miejsce na składowanie opału

    Teraz dalej:
    1.Ktoś kto zamierza się budować,wybiera projekt.
    2.Ktoś kto zamierza się budować robi adaptacje projektu lub projektuje indywidualny

    Ad.1
    Jeśli ktoś przed rozpoczęciem nie wybierze systemu na ekogroszek to wybiera taki projekt,gdzie "wydzielonego pomieszczenia na kocioł" nie ma lub jest jak najmniejsze lub wiedząc,że nie będzie potrzebował dodatkowego "wydzielonego miejsca na kocioł" wybiera mniejszy projekt a "wydzielone miejsce na kocioł" przerabia w ramach adaptacji na pokój lub inne pomieszczenie użytkowe.
    Ad.2
    Jeśli ktoś przed rozpoczęciem nie wybierze systemu na ekogroszek to w ramach adaptacji projektu do MPZP lub WZ likwiduje/wyrzuca z projektu wszystkie kominy w domu,jeśli nie ma kaprysu posiadania kominka,jeśli ma taki kaprys likwiduje/wyrzuca z projektu jeden komin z "wydzielonego miejsca na kocioł",przerabia "wydzielone miejsce na kocioł" na pomieszczenie użytkowe

    Wnioski:
    Ad.1a
    Inwestor myśli a więc wybrał projekt odpowiedni dla siebie i z automatu tańszy w realizacji niż gdyby wybrał system grzewczy na ekogroszek
    Ad.2a
    Inwestor myśli a więc zmiany w ramach adaptacji pozwalają inwestorowi,który nie wybrał systemu grzewczego na ekogroszek oszczędzić pieniądze na:
    a.rezygnacji z kominów lub z komina
    b.rezygnacji z "wydzielonego miejsca na kocioł" a tym samym wyborze mniejszego projektu,który automatycznie jest tańszy w realizacji.

    Zatem jakiego rzędu są to oszczędności dla inwestora ? Sądzę,że grube tys.zł jak nie dziesiątki tys.zł a to "tylko" dlatego,że zrezygnował z systemu grzewczego na ekogroszek lub jakiegokolwiek paliwa stałego.

    Ktoś kto uważa inaczej niż w/w punkty traktuje inwestorów jak bezmyślnych jeleni.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 15-06-2014 o 11:21

  14. #3274
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Budujący Radom Zobacz post
    Witam. Jako ze to mój pierwszy post na forum to od razu witam wszystkich serdecznie. Mam nadzieje ze będziecie pomocni a i ja niezbyt upierdliwy
    Kilku rzeczy z forum juz sie dowiedziałem.
    Min. tego ze juz przy wyborze projektu trzeba myslec o źródle ogrzewania.
    Jednak nauka nie idzie w las i świadomych inwestorów przybywa.
    Oby jak najwięcej takich

  15. #3275

    Domyślnie

    Po co tego kotleta odgrzewasz ? Żebyś mógł dalej spamować w sezonie ogórkowym ?
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  16. #3276
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Po co tego kotleta odgrzewasz ? Żebyś mógł dalej spamować w sezonie ogórkowym ?
    A tobie co, na odcisk nadepnął?

    Dobrze że są ludzie, którzy rozumieją co się do nich mówi.

  17. #3277
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tak czy inaczej to moderatorów na tym forum tak jakby nie było...

  18. #3278
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    nie mam ani jednego komina. projektantka jak robiła projekt to powiedziała, że nie pchałaby się w ten węgiel przy takiej izolacji, po przeczytaniu tego forum stwierdziłem że ma rację.
    Projektantka robiła projekt....Hmmm...Daj namiary na panią projektant.Może mi budę dla psa zaprojektuje,może być nawet ogrzewana PC.
    Widząc co zrobiła u ciebie,nie dałbym takiej zaprojektować nic innego.
    Co do czytania forum,straciłeś czas i kasę.

  19. #3279
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Co do czytania forum,straciłeś czas i kasę.
    Bo ?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #3280
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Bo ?
    Bo...nie da się nauczyć na błędach innych.Podstawa,to "odrobienie lekcji" przed wykonaniem czynności jakich się nigdy nie robiło.Choćby po to,aby przypilnować fachowców.Ale tu trzeba czytać o technologii wykonania,a nie pierdoły z forum.Tutaj reklama goni reklamę.
    Reszta to dobra ekipa (ekipy), które biorą udział w przedsięwzięciu.Od architekta,po najmniejszego wykonawcę.
    imrahil jest przykładem tego,jak forum działa.zamiast domu ,ma kloca obitego styropianem.Bo najważniejsze było zapotrzebowanie w kWh.A teraz,jak sam pisze,nie wie gdzie będzie miał sypialnię (sic!).A koledzy od pompek ciepła ,drą po cichu z niego łacha....
    Amen.

Strona 164 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony