dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 175 z 416
Pokaż wyniki od 3.481 do 3.500 z 8306
  1. #3481

    Domyślnie

    Niestety takich domów pampersami nie ogrzejesz. Zresztą współczesne piece na ekogroszek za bardzo na to nie pozwalają, w przeciwieństwie do np. kominka w małym domku. Porównując Twoje koszty i kubaturę u mnie ogrzewa wychodzi bardzo dobrze, przy ostrzejszej zimie różnica pewnie będzie jeszcze mniejsza. A dom mam klasyczny, bez płyty, dodatkowego ocieplenia oraz rekuperatora, Pc i innych rzeczy które prędzej czy później się popsują.

  2. #3482

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Druga sprawa,że budując dom myślałem o tym,że mogę stracić kiedys pracę i czy wtedy stać mnie będzie na utrzymanie domu a nie jak ekogroszki budują swoje wielkie chalupy myślą,że jak ich nie będzie stać na wungiel to są przecież jeszcze pampersy...
    Po roku mieszkania w domu koszt eksploatacji w porównaniu do dotychczasowego mieszkania w M-4 52m2 jest nizszy obecnie o ok.3-4tys.zl rocznie i to w domu niewiele drozszym niz właśnie te M.
    Nie wiem czemu sobie Arturo ubzdurałeś że ktoś kto ma kocioł na ekogroszek będzie palił śmieciami ?
    Raczej wątpie , bo takie kotły tanie nie są i w większości uniemożliwiają palenie śmieciami (brak rusztu).
    Poza tym komfort palenia śmieciami w taki kotle byłby minimalny a potem za dużo czyszczenia ...

    Dużo łatwiej i bardziej "komfortowo" można to spalić w kominku ...

    Nie po to ludzie kupują kotły z palnikami uniwersalnymi aby być skazany na palenie tylko ekogroszkiem jak mogą palić zarówno miałem , owsem jak i peletem. Mogą wybierać czym chcą palić. Także stosowanie opały mniej kalorycznego jest sensowne , bo w wielu przypadkach nie ma sensu kupować najdroższego i najbardziej kalorycznego opału.

    Ja zamiast "topowego" ekogroszku po 1000zł wolę kupić miał pakowany po 580zł ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 01-08-2014 o 13:44
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #3483
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    Niestety takich domów pampersami nie ogrzejesz. Zresztą współczesne piece na ekogroszek za bardzo na to nie pozwalają, w przeciwieństwie do np. kominka w małym dom
    mku. Porównując Twoje koszty i kubaturę u mnie ogrzewa wychodzi bardzo dobrze, przy ostrzejszej zimie różnica pewnie będzie jeszcze mniejsza. A dom mam klasyczny, bez płyty, dodatkowego ocieplenia oraz rekuperatora, Pc i innych rzeczy które prędzej czy później się popsuj.
    Z pampersami to była przenośnia.
    A sprzęty,każde,prędzej czy później sie popsuja.
    W kominku nie można niczym innym palić niż tylko drewnem lisciastym i w dodatku suchym chyba,że komuś podoba sie usyfiona sadza szyba ale wtedy kominek to zadna ozdoba salonu i w takim przypadku kominek w domu nie jest uzasadnionym wydatkiem.

  4. #3484

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Z pampersami to była przenośnia.
    Widzisz raz w życiu paliłem drewnem na ruszcie awaryjnym i teraz jeżeli mam to robić wolę w kominku. Jeżeli chodzi o palenie innych rzeczy to jest podobnie jak z kominkiem, sprzęt jest zbyt drogi żeby go w ten sposób niszczyć, a samo palenie niewygodę.
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A sprzęty,każde,prędzej czy później sie popsuja.
    Zgadzam się dlatego ważne są koszty naprawy lub wymiany i czas do tego potrzebny.
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    W kominku nie można niczym innym palić niż tylko drewnem lisciastym i w dodatku suchym chyba,że komuś podoba sie usyfiona sadza szyba ale wtedy kominek to zadna ozdoba salonu i w takim przypadku kominek w domu nie jest uzasadnionym wydatkiem.
    Też tak myślałem ale boleśnie zweryfikowali to znajomi mający czyste ogrzewanie gazowe. Przy bezrobociu nawet mokre drewno nie przeszkadza zwłaszcza gdy w silnych mrozach trzeba podbić temp. bo licznik kręci jak szalony. Przy paleniu we współczesnym zwykłym komiku, nawet suchym drewnem, pieca na ekogroch nie czuć i nie widać.

    Kończę dyskusje. Nie zachęcam do kotła na ekogroch. Co do wyboru źródła ogrzewania każdy musi podjąć decyzje we własnym zakresie najlepiej po zrobieniu OZC . Przy kotle paliwach stałych zawsze nalży uwzględnić obsługę dlatego nie jest to dobry wybór dla kogoś kto się tego boi. Jeżeli kogoś to nie przeraża to może to być sensownym rozwiązaniem, które wbrew temu co twierdzą pompiarze nie syfi kominem.

  5. #3485
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    Też tak myślałem ale boleśnie zweryfikowali to znajomi mający czyste ogrzewanie gazowe. Przy bezrobociu nawet mokre drewno nie przeszkadza zwłaszcza gdy w silnych mrozach trzeba podbić temp. bo licznik kręci jak szalony.
    Widzisz,bo ludzie w dalszym ciągu nie zdają sobie z tego sprawy, że rachunki za ogrzewanie zależą w głównej mierze od strat energii cieplnej przez dom.Im te straty będą mniejsze tym mniej tej energii bedziemy musieli dostarczyć.
    Dla wielu użytkowników ekogroszka nawet w tym wątku uważa że ponad 10cm izolacji na ścianie to zbytek a juz 15cm to kosmos i ludzie właśnie tego pokroju mają co mają a jutro zęby w ścianę bo nie stać ich będzie na dostarczenie tej energii,w różnej postaci.
    A jak pisałem wcześniej,dom jest na lata a nie na rok.

  6. #3486
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nie wiem czemu sobie Arturo ubzdurałeś że ktoś kto ma kocioł na ekogroszek będzie palił śmieciami ?
    Raczej wątpie , bo takie kotły tanie nie są i w większości uniemożliwiają palenie śmieciami (brak rusztu).
    Poza tym komfort palenia śmieciami w taki kotle byłby minimalny a potem za dużo czyszczenia ...

    Dużo łatwiej i bardziej "komfortowo" można to spalić w kominku ...

    Nie po to ludzie kupują kotły z palnikami uniwersalnymi aby być skazany na palenie tylko ekogroszkiem jak mogą palić zarówno miałem , owsem jak i peletem. Mogą wybierać czym chcą palić. Także stosowanie opały mniej kalorycznego jest sensowne , bo w wielu przypadkach nie ma sensu kupować najdroższego i najbardziej kalorycznego opału.

    Ja zamiast "topowego" ekogroszku po 1000zł wolę kupić miał pakowany po 580zł ...
    Dzisiaj spoko,ale za X lat ?
    Niedawno zapodawalem cytat jak inwestorka panikowala,że będzie dużo płaciła za ogrzewanie bo ekogroszek podrożał i kosztował. ..380zł za tonę.
    Ciekawy jestem jak dzisiaj ta inwestorka się ma

  7. #3487
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Nie wiesz od czego się zaczęło.Pochopne opinie.
    Nie może być tak,że tacy kolesie jak imrahil,Arturo,map itd.,wmawiają innym ,że ich domy są najlepsze ,najbardziej energooszczędne,bryły maja nowatorskie,a rozwiązania wewnątrz są na miarę XXII wieku.
    Moją skromną osoba proszę sobie gęby nie wycierać
    Nigdy nie wybudowałem domu, nie prowadziłem tez dziennika budowy (co wytykałeś mi we wcześniejszych postach). Kupiłem połówkę bliźniaka, raczej słabo ocieplony i na pewno nie jest to kształt stodoły, ani klocka, ani nic jak piszesz nowatorskiego.
    Jedyną moja "winą" do której się przyznaje to to, że promuje pompy ciepła jako nowoczesne, ekologiczne i tanie ogrzewanie do domu zamiast syfiastego kotła na węgiel, którego również miałem wątpliwą przyjemność obsługiwać przez 3 sezony. Pozdrawiam
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  8. #3488

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    Niestety takich domów pampersami nie ogrzejesz. Zresztą współczesne piece na ekogroszek za bardzo na to nie pozwalają, w przeciwieństwie do np. kominka w małym domku. Porównując Twoje koszty i kubaturę u mnie ogrzewa wychodzi bardzo dobrze, przy ostrzejszej zimie różnica pewnie będzie jeszcze mniejsza. A dom mam klasyczny, bez płyty, dodatkowego ocieplenia oraz rekuperatora, Pc i innych rzeczy które prędzej czy później się popsują.
    Twój ostatni argument rozkłada na łopatki - wiesz zaproponuje Ci coś - weź lodówkę, komputer , telewizor , żelazko itp. rzeczy natychmiast sprzedaj lub oddaj rodzinie - bo nie wiem czy wiesz ale ONE TEŻ MOGĄ SIĘ ZEPSUĆ - straszne ale prawdziwe .

  9. #3489

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dla wielu użytkowników ekogroszka nawet w tym wątku uważa że ponad 10cm izolacji na ścianie to zbytek a juz 15cm to kosmos i ludzie właśnie tego pokroju mają co mają a jutro zęby w ścianę bo nie stać ich będzie na dostarczenie tej energii,w różnej postaci.
    Arturo Ty jak zwykle swoje pierdoły wypisujesz bez pokrycia. Pampersy i inne śmieci. Kolega Regut już Ci napisał, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Prosiłbym Cię byś w sezonie, który nadchodzi nie dogrzewał się w swojej spalarni. Nie dość, że trujesz sąsiadów to przy okazji muszą patrzeć na czarne parapety.
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  10. #3490
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BCS

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Żelazowa Wola
    Posty
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    ....różnicy do kwalifikowanego ekogroszku nie ma Jeżeli ktoś z powodów ekonomicznych np. „utrata pracy” ma palić śmieci .....
    Śmieć się nie palą, palą się surowce wtórne, które na skupie nie kosztują za wiele (papier/tworzywa około 250zł) dwa razy taniej(z dowozem trzy) niż nieprzetworzony jeszcze węgiel , często o wartości energetycznej, dużo wyższej jak najtańsze węgle i to często jest powód "ekonomi" spalania surowców wtórnych.

  11. #3491
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Arturo Ty jak zwykle swoje pierdoły wypisujesz bez pokrycia. Pampersy i inne śmieci. Kolega Regut już Ci napisał, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Prosiłbym Cię byś w sezonie, który nadchodzi nie dogrzewał się w swojej spalarni. Nie dość, że trujesz sąsiadów to przy okazji muszą patrzeć na czarne parapety.
    Wiem,że prawda boli ale dla dobra przyszłych inwestorów,żeby nie popełniali takiego błędu jak np.Ty powinniście służyć radą jak uniknąć syfu w domu zamiast cały czas atakować jak ktoś uwidacznia i pomaga innym.

    A jaki był Twój punkt widzenia budując tak jak wybudowałeś i wybierając ekogroszek ?
    To może inwestorzy zaczną baczyć jednak na Twój punkt widzenia a nie na mój.
    Jaki jest całkowity koszt twojego domu ?
    Może z racji wieku ja mam jakiś niedzisiejszy punkt widzenia ?
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Druga sprawa,że budując dom myślałem o tym,że mogę stracić kiedys pracę i czy wtedy stać mnie będzie na utrzymanie domu a nie jak ekogroszki budują swoje wielkie chalupy myślą,że jak ich nie będzie stać na wungiel to są przecież jeszcze pampersy...
    Po roku mieszkania w domu koszt eksploatacji w porównaniu do dotychczasowego mieszkania w M-4 52m2 jest nizszy obecnie o ok.3-4tys.zl rocznie i to w domu niewiele drozszym niz właśnie te M.
    A może tu także się mylę ? Jak tak to naprostuj:
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Widzisz,bo ludzie w dalszym ciągu nie zdają sobie z tego sprawy, że rachunki za ogrzewanie zależą w głównej mierze od strat energii cieplnej przez dom.Im te straty będą mniejsze tym mniej tej energii bedziemy musieli dostarczyć.
    Dla wielu użytkowników ekogroszka nawet w tym wątku uważa że ponad 10cm izolacji na ścianie to zbytek a juz 15cm to kosmos i ludzie właśnie tego pokroju mają co mają a jutro zęby w ścianę bo nie stać ich będzie na dostarczenie tej energii,w różnej postaci.
    A jak pisałem wcześniej,dom jest na lata a nie na rok.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 01-08-2014 o 18:53

  12. #3492
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Może,żeby bardziej zrozumieć specyfikę użytkowników ekogroszka może poznamy ich priorytety przy budowie nowego domu,w punktach od najważniejszego i przykładzie na swoim domu.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 01-08-2014 o 19:12 Powód: k

  13. #3493

    Domyślnie

    Chłopie masz chorobę psychiczną sam siebie cytujesz. Twoich wypocin nie da sie czytać. Żadnego błędu nie popełniłem jeśli chodzi o wybór kotla wręcz przeciwnie. Skończ już chory człowieku z tymi pampersami, chyba z własnego doświadczenia to piszesz (pewnie musiałeś nimi przepalać w kozie). Koszt mojego domu to moja sprawa, nie ma czego porównywać z Twoim. Jak już wcześniej pisałem dom wykończyłeś najniższą marketową półką więc co Ty chesz porównywać ?
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 01-08-2014 o 20:35

  14. #3494

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dzisiaj spoko,ale za X lat ?
    Niedawno zapodawalem cytat jak inwestorka panikowala,że będzie dużo płaciła za ogrzewanie bo ekogroszek podrożał i kosztował. ..380zł za tonę.
    Ciekawy jestem jak dzisiaj ta inwestorka się ma
    Nie wiem ...

    Wiem tylko że po to wybrałem palnik uniwersalny aby móc decydować czym będe palił. Gdybym kupił jakiejś starej generacji palnik to "skazany" byłbym na drogi dobry gatunkowo ekogroszek , nawet po 1000zł a tak spokojnie mogę stosować cięższe ekogroszki lub miał po niecałe 600zł , czyli już na "dzień dobry" mogę palić opałem ponad 40% tańszym ...

    Co do podwyżek opału , to jak na razie w tym roku zamówiłem opał taniej niż rok temu , mimo że brałem od tego samego sprzedawcy ...

    Patrząc na nadprodukcję i gigantyczne złoża w Federacji Rosyjskiej , Ukrainie , Czechach , Kazachstanie i jeszcze w wielu krajach raczej liczę na obniżki niż podwyżki ..
    Dla mnie nie ma znaczenia czy palę weglem z Polski , czy z Rosji czy z Kazachstanu czy Czech. Szczerze mówiąc paliłem opałem lub ruskim, czeskim , kazachskim no i polskim i nie ma żadnego problemu ...

    Ja nie mam pojęcia co będzie za rok a co dopiero za 10lat ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #3495
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nie wiem ...

    Wiem tylko że po to wybrałem palnik uniwersalny aby móc decydować czym będe palił. Gdybym kupił jakiejś starej generacji palnik to "skazany" byłbym na drogi dobry gatunkowo ekogroszek , nawet po 1000zł a tak spokojnie mogę stosować cięższe ekogroszki lub miał po niecałe 600zł , czyli już na "dzień dobry" mogę palić opałem ponad 40% tańszym ...

    Co do podwyżek opału , to jak na razie w tym roku zamówiłem opał taniej niż rok temu , mimo że brałem od tego samego sprzedawcy ...

    Patrząc na nadprodukcję i gigantyczne złoża w Federacji Rosyjskiej , Ukrainie , Czechach , Kazachstanie i jeszcze w wielu krajach raczej liczę na obniżki niż podwyżki ..
    Dla mnie nie ma znaczenia czy palę weglem z Polski , czy z Rosji czy z Kazachstanu czy Czech. Szczerze mówiąc paliłem opałem lub ruskim, czeskim , kazachskim no i polskim i nie ma żadnego problemu ...

    Ja nie mam pojęcia co będzie za rok a co dopiero za 10lat ...
    Nie chce mi się odpowiadać na post małolata pawko,który widocznie w ten sposób próbuje odreagować swoją sytuację i swój babol ale tobie odpowiem bo gadasz z sensem
    Oczywiście,że węgiel z zagranicy będzie zawsze tańszy bo tam nie ma tylu darmozjadów kopalnianych co w polskich kopalniach,którzy jedynie potrafią opony palić pod sejmem
    Jestem gorol ze Śląska ale tutaj jestem już ponad 40 lat i widzę co się dzieje i wiem jak wygląda praca górnika w kopalniach,zresztą już o tym pisałem
    Dla każdego rządu priorytetem są polskie kopalnie i prędzej zamkną granicę albo wprowadzą cła na obcy węgiel niż obniżą cenę polskiego węgla.
    Jak widać węgiel,ekogroszek jest najbardziej wzrastającym cenowo medium grzewczym w Polsce bo cena żadnego medium nie wzrosła o ok.250% w przeciągu 6-7 lat.
    Jak taka tendencja się utrzyma i nie ukróci się żądań związkowców węglowych(a się nie ukróci) to ekogroszek za 7 lat będzie kosztował ok.3tys.zł za tonę.
    Na kopalniach na składach leży już kilkanaście milionów ton węgla,to właśnie przez eksport zza granicy to teraz sobie wyobraź sytuację czy rząd dopuści do plajty kopalń nie mogących pozbyć się węgla ?
    Wg mnie nie a co oznacza ?
    Dlatego też warto zastanawiać się co będzie za 5,10,15 lat,żeby faktycznie nie było trzeba grzać pampersami
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 01-08-2014 o 21:10

  16. #3496

    Domyślnie

    Wiem, że Cię boli ten kredyt i pompka za kilkadziesiąt tysi, kosztem wykończenia wnętrza. To właśnie Ty próbujesz odreagować to przez te kilka tysięcy postów. Wmawiasz innym jedyne słuszne rozwiązanie.
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  17. #3497
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Dzisiaj prąd robi się tańszy niż gaz ziemny o czym wspominali już klaudiusz,imrahil i inni,którzy wybrali ogrzewanie na prąd pomimo,że gaz ziemny mieli w granicy(w tym ja) także może warto myśleć o tym co będzie za parę lat ?
    Podstawą jest dom tracący mało energii cieplnej który siłą rzeczy tej energii potrzebuje mało do uzupełnienia strat a wtedy obojętnie czym będziemy grzali zawsze będzie tanio i nie będzie trzeba pampersów

  18. #3498
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Równie dobrze mogę Ci napisać o fatalnym stanie sieci przesyłowych i olbrzymich inwestycjach wymaganych na ich modernizację/rozbudowę w ciagu kilku najbliższych lat.
    Już nie mowiąc o tym, że parę elektrowni dożywa właśnie swych dni...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #3499
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Wiem, że Cię boli ten kredyt i pompka za kilkadziesiąt tysi, kosztem wykończenia wnętrza. To właśnie Ty próbujesz odreagować to przez te kilka tysięcy postów. Wmawiasz innym jedyne słuszne rozwiązanie.
    Nie,poprostu żal mi takich jak ty inwestorów,małolatów,którzy do tej pory nie poznali życia rodzinnego przez X lat i nie mających pojęcia o niczym i przez to zrobionych na szaro przez wciskających kity sprzedawców kotłów czy czegokolwiek innego(panie,będzie dobrze)
    Karoka pisał,że go błagałeś o ten kocioł do tej instalacji a on mówił ci,że się nie nadaje do tego ?
    Co do mnie.
    Wykończenie swoje uważam za idealne ponieważ nie jestem takim sierotą jak ty i wiem z praktyki co jest dobre a co może być wciskaniem kitu i naciąganiem inwestora.
    Trochę więcej lat mam przeżytych od ciebie,trochę materiałów budowalanych i wykończeniowych mam przerobionych także chłopaczku ucz się na cudzych błędach lub bierz wzorce od ludzi,którzy więcej mają praktyki w życiu a mniej słuchaj kitów sprzedawców.

    Moje panele w całym mieszkaniu od ok.15 lat są praktycznie w takim samym stanie jak były kupione tyle lat temu.
    Nie czytałem wzmianki polecającej na forum o panelach Kronopol a są to panele tej firmy.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 01-08-2014 o 21:51

  20. #3500
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Równie dobrze mogę Ci napisać o fatalnym stanie sieci przesyłowych i olbrzymich inwestycjach wymaganych na ich modernizację/rozbudowę w ciagu kilku najbliższych lat.
    Już nie mowiąc o tym, że parę elektrowni dożywa właśnie swych dni...
    Mam śwagra bankowca,który Elektrowni Rybnik udzialał dużego,bardzo dużego kredytu
    Węgiel jest i będzie priorytetem w Polsce...dla dużych przedsiębiorstw i dlatego też żeby polskie kopalnie przetrwały nie dopuści się do ich plajty i po drugie dlatego polski wegiel musi być drogi a żeby nie było tańszego to zamkną jego dopływ.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 01-08-2014 o 21:47

Strona 175 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony