dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 416
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 8306
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RST

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    wlkp
    Posty
    163

    Domyślnie

    Do kaszpir007
    Mnie też nie stać na inwestycje typu PC dlatego idę w stronę pieca na groszek
    lub pieca + bufor.
    Przedstawiłem swoje rozważania bo może się okazać że ekogroszek jest nawet atrakcyjny w nowych domach.
    A może się okazać że nie.... bo każdy i tak chwali swoje rozwiązania.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RST

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    wlkp
    Posty
    163

    Domyślnie

    Do MARTINOS
    Racja.
    Między innymi dzięki temu forum buduję dom energooszczędny.
    No szkoda, że większość wątków jest zamienianych w reklamy...

  3. #23
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał RST Zobacz post
    Za te max. 3 tys. to jaki system proponujesz?

    Jeśli chodzi o urządzenie grzewcze....
    Cz ja muszę być projektantem, budowlańcem, elektrykiem i hydraulikiem w jednym budując dom?
    Trzeba zmienić system projektowania, bo widział ktoś projektanta, który przy projektowaniu bierze pod uwagę ilość zapotrzebowania na energię i robi symulację jak by wyglądało ogrzewanie prądem, węglem czy gazem?
    Uwzględniając oczywiście koszty kominów, kotłowni, cen paliw i życzenia inwestora.
    Ja takiego nie spotkałem, gdybym spotkał może nie musiałbym się radzić jakie źródło ogrzewania wybrać.

    Każdy fachowiec na budowie + sąsiedzi nie mogą pojąć po co 20 cm styropianu, po co WM no i oczywiście, że w domu i tak będzie zimno bo podłogówka nie dogrzeje. I kogo tu się radzić...

    "Jak żyć Panie premierze?"
    Zerknij na allegro na piecyk elektryczny Kospel lub tańszy Elterm.
    Co do projektantów,budowlancow to tutaj panuje w większości jeszcze PRL gdzie węgiel w domu to była podstawa i nie nadazyli za cywilizacją ze swoją wiedzą.Podobnie jest zresztą z inwestorami,którzy decydują się na węgiel bo warto coś wiedzieć na temat swojego,nowego domu a nie tylko budować tak jak sąsiedzi ze wsi bo tak jest najlepiej,niestety oni nie widzą postępu w technologiach budowy i systemów grzewczych.

  4. #24
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał RST Zobacz post
    Do kaszpir007
    dlatego idę w stronę pieca na groszek
    lub pieca + bufor.
    Jaki całościowy koszt tego systemu grzewczego przewidujesz ?
    Podkreślam-całościowy a nie tylko piec i bufor.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RST

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    wlkp
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jaki całościowy koszt tego systemu grzewczego przewidujesz ?
    Podkreślam-całościowy a nie tylko piec i bufor.
    10 tys przewidziałem na wyposażenie kotłowni. (razem z bojlerem na CWU)
    Podłogówki na razie nie liczę bo jest "w toku", ale z całym osprzętem to będzie ok 6-7 tys.

  6. #26
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał RST Zobacz post
    10 tys przewidziałem na wyposażenie kotłowni. (razem z bojlerem na CWU)
    Podłogówki na razie nie liczę bo jest "w toku", ale z całym osprzętem to będzie ok 6-7 tys.
    Podlogowki też nie liczę bo ona przynależy do każdego systemu grzewczego.
    Przy okazji grzejniki ścienne w domu to moim zdaniem błąd.
    Co wchodzi dokładnie w te 10tys.zł ? To jest cena całego systemu grzewczego łącznie z kominem i obróbka ponad dachem ?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Pitu, pitu...


    miejsce na składowanie opału
    No fakt, dwa metry kwadratowe to ogromna powierzchnia, pewnie osobny projekt indywidualny na to potrzeba, a kto komu zabrania kupować sobie po woreczku raz na 2-3 dni ?.
    Na dwóch metrach zmieścisz 4 tony węgla.
    Dlaczego 4 tony? Tyle wychodzi przy ogrzewaniu domu 130 metrowego + CWU ze standardowym, przewymiarowanym kotle z lipnym sterownikiem.
    Jak wysokie masz pomieszczenie że ogarniesz to na 2 m2?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  8. #28

    Domyślnie

    Właśnie patrzę na ceny węgla z kopalni Jankowice.
    Sami sobie dołek kopią.
    http://www.kwsa.pl/sprzedaz_wegla/ja...e_kupic_wegiel
    690 za orzech, to jakieś nieporozumienie. Doliczmy transport na poziomie 250 zł, koszt do grzania prądem u mnie to odpowiednio:
    -kocioł ze sprawnością 65% (średniorocznie pewnie 60%) to koszt z transportem za orzech na poziomie 1889zł
    -prąd w nocnej z Duona to niespełna 3100 zł
    Ogrzewanie z CWU.
    Dla ekogroszku będzie z 30 złotych taniej. Tylko kto mi sprzeda kocioł z podajnikiem o mocy nie większej jak 5kW o dużej sprawności (min 60% całoroczna)?
    Teoretyczne zapotrzebowanie na moją chałupę to 12000kWh na CO + CWU wyliczone na oko
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l_ukasz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    .........
    Kocioł - 6500zł , komin w domu mam jeden (2 kanały spalinowe i 2 wentylacyjne). Kotłownia służy za spiżarnie i pralnio-suszarnię ...
    ...
    pralnio suszania w kotłowni z ekogrochem. Rozumiem, że chodzisz tylko w czarnych ubraniach. Ziemniaki i warzywa też lubisz z popiołem i pyłem węglowym. Chyba że masz wszystko w słoikach i myjesz wszystko wnosząc do domu.
    Jeszcze ktoś uwierzy, że zrobi sobie spiżarnio pralnie w kotłowni.

    Mam kocioł na ekosyf w domu w górach mimo okazjonalnego używania i ciągłego sprzątania na wszystkim jest pył z czyszczenia pieca i wsypywania opału.
    W moim domu (150m2) nie stać mnie było na zmarnowaniu pomieszczenia mam pompę PW koszt 17tyś. Za porządny kocioł na ekosyf trzeba dać ok 8 tyś. pozostaje 9 tyś (zmarnowane pomieszczenie 10m2*1500zł =15000) brak komina spalinowego 2000zł.
    Przy domu o małym zapotrzebowaniu na ciepło sprawność kotła pewno nie przekracza 50% a w okresie CWU spada na pewno poniżej 20%. Chyba, że ktoś będzie za każdym razem rozpalał.
    Jeszcze zostaje kwestia mojego czasu. Z pracy przychodzę zmęczony i nie mam ochoty bawić się w palacza, nie mówiąc o wnoszeniu kilku tom do kotłowni.
    Większość ludzi nie jest świadoma jakie są rzeczywiste koszta kotła na eko syf. pojęcie ludzi jest takie prąd drogi ekosyf tani, a nikt nie liczy zapotrzebowania na ciepło swojego domu. Wtedy widać, że nie są duże różnice w eksploatacji, a w standardzie życie kolosalne.

  10. #30

    Domyślnie

    Ciąg dalszy.
    4 tony z jednego z moich wcześniejszych postów.
    Realne, osiąga;ne. Według projektu który mam, u mnie jest to przeszło 5 ton węgla (OZC z projektu).
    Koszty węgla vs koszty prądu.
    Dla ekogroszku 4t przy sprawności 65% (nierealane w większości przypadków) to 2736zł + transport z kopalni.
    Przy zakładanej sprawności kotła na poziomie 65 otrzymujemy 20222 kWh
    W przeliczeniu na prąd po 25gr mamy 5055zł + opłata abonamentowa 6,5zł/mc.
    Różnica to 2k na rok.
    Jerśli sprawność kotła wyniesie 60% to mamy 18666kWh za 2736+transport.
    Za prąd zapłacmy odpowiednio 4666+ abonament.

    Nie pamiętam ile wykosztowały mnie dodatkowe izolacje, można to przeliczyć.
    W każdym razie zamiast 13cm białego styro dałem 20grafitowego.
    Okna 3 szyby, podłoga 18cm styro, dach tylko 10cm więcej wełny niż w projekcie.
    Spokojnie zmieszczę się w 10k.
    Dokładne wyliczenia robiłem w którymś z wątków.
    Teraz pytanie.
    W innym temacie podałem koszt instalacji CO na poziomie 30k (dom 170m2) z kotłem na eko, koszt grzania węglem wyniesie powyżej 3k za CO +cwu.
    Ja dopłaciłem 10k, koszt grzania prądem także 3k. Mój koszt podłogówki to około 6k + bojler do wody za 1,2k + kospel za 3k.
    Zaoszczędziłem 20 tys - 10 za dodatkowe ocieplenie, jestem 10k do przodu.
    Choćbym za dodatkowe ocieplenia zapłacił 20 tys. Jestem na zero, koszt grzania prądem mam ten sam co węglem.

    Możecie mi zarzucić różne domki, różne do wyliczeń.
    Mam 110m2, po podłogach ze 130 + dodatkowa piwnica.
    W sumie mam to samo.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 01-04-2014 o 11:06
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Kocioł - 6500zł , komin w domu mam jeden (2 kanały spalinowe i 2 wentylacyjne). Kotłownia służy za spiżarnie i pralnio-suszarnię ...

    Bez komentarza dawno się tak nie uśmiałem...
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał l_ukasz Zobacz post
    pralnio suszania w kotłowni z ekogrochem. Rozumiem, że chodzisz tylko w czarnych ubraniach. Ziemniaki i warzywa też lubisz z popiołem i pyłem węglowym. Chyba że masz wszystko w słoikach i myjesz wszystko wnosząc do domu. .
    Szczerze mówiąc nie interesuje mnie czy wierzysz czy nie. To twój problem ...
    Ja mam i nie narzekam.
    Niedowiarków zapraszam. Przeprowadzę szkolenia jak ładować opał , opróżniać popielnik za jakąś odpowiednia kwotę za szkolenie
    Sądzę że miałbym na opał do końca swojego życia

    Są sposoby aby zachować czystość i zminimalizować zanieczyszcznia.
    Ale o tym już trzeba myśleć przed zakupem kotła ...
    Tylko trzeba chcieć ...

    A to że 99% nie potrafi opróżniać popielnika czy ładować opał to inna kwestia ...
    A syf bierze się właśnie podczas załadunku , czyszczenia i wywalania popiołu.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #33

    Domyślnie

    kaszpir007, Twój dom jest ocieplony ponad normę. Masz WM vs standardowej wentylacji grawitacyjnej.
    Jak sam widzisz, przyniosło to korzyści w postaci zmniejszonych rachunków za CO.
    Ile płaciłbyś budując według normy?
    W normalnym projekcie takie elementy jak np komin jest z klinkieru nad dachem, schody wejściowe połączone z domem, taras połączony z domem, pod oknem tarasowym cegła, zero styro/styroduru.
    Jeśli chcesz, mogę podesłać skany z mojego projektu.

    Wystarczy dołożyć kilka/kilkanaście k zł i cieszyć się w zasadzie tym samym bez brudu.
    Miał jest tani, nie wiadomo czy nie będzie zakazanym paliwem (Rybnik).

    Z drugiej strony, skoro dopłaciłeś do domu, taniej grzejesz węglem/miałem.
    Każdy ma inne podejście.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 01-04-2014 o 11:41
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l_ukasz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    85

    Domyślnie

    Błyskawiczne zabezpieczenie pranio suszarni do bezpyłowego wsypu opału lub wyjęcia popiołu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dexter-kill-room-creative-photography-rothphoto-projects-002.jpg
Wyświetleń:	512
Rozmiar:	70,3 KB
ID:	252269

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał RST Zobacz post
    Do kaszpir007
    Mnie też nie stać na inwestycje typu PC dlatego idę w stronę pieca na groszek
    lub pieca + bufor.
    Przedstawiłem swoje rozważania bo może się okazać że ekogroszek jest nawet atrakcyjny w nowych domach.
    A może się okazać że nie.... bo każdy i tak chwali swoje rozwiązania.
    Dziwne Stać Cię było na dom energooszczędny, a nie stać Cię na pompę za 20tys, żeby normalnie żyć w swoim nowym pięknym domu Chyba nigdy już tego nie zrozumiem - wybudować dom o podwyższonym standardzie i wpakować do niego eko-syfka, bo jakoś to będzie - przykre
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    kaszpir007, Twój dom jest ocieplony ponad normę. Masz WM vs standardowej wentylacji grawitacyjnej.
    Jak sam widzisz, przyniosło to korzyści w postaci zmniejszonych rachunków za CO.
    Ile płaciłbyś budując według normy?
    W normalnym projekcie takie elementy jak np komin jest z klinkieru nad dachem, schody wejściowe połączone z domem, taras połączony z domem, pod oknem tarasowym cegła, zero styro/styroduru.
    Jeśli chcesz, mogę podesłać skany z mojego projektu.

    Wystarczy dołożyć kilka/kilkanaście k zł i cieszyć się w zasadzie tym samym bez brudu.
    Miał jest tani, nie wiadomo czy nie będzie zakazanym paliwem (Rybnik).

    Z drugiej strony, skoro dopłaciłeś do domu, taniej grzejesz węglem/miałem.
    Każdy ma inne podejście.

    Ja jestem "ewenementem" na tym forum , bo sam domu nie budowałem ani nie załatwiałem żadnych formalności "budowlanych" ...
    Ja skorzystałem z oferty firmy budowlano-developerskiej (rodzinnej) , wybrałem z ich oferty interesujący mnie dom , wybrałem kolor okien , kolor dachu , wybrałem sobie interesującą mnie działkę z ich oferty , zapłaciłem 10tys zaliczki i co jakiś czas bywałem na budowie "dojrzeć" i co jakiś czas jeździłem aby pokazać gdzie mają być kontakty , gdzie sedes , wanna , kabina i itd
    Dodatkowo wprowadziłem pewne zmiany w projekcie i itd ...
    Później gotowy dom odebrałem z inspektorem i dopiero po odbiorze , wystawieniu faktury wpłaciłem resztę ...

    Ja mieszkam na budowanym od kilku lat osiedlu. Ludzie kupują w ten sposób tak domu. Obok mnie jest jeszcze 2 deweloperów którzy też tak sprzedają domy.
    Mój dom ma materiały ociepleniowe "standardowe" a nie z najwyższej półki.
    Ja jedynie kazałem zamiast 12cm styropianu dać 15cm , w podłodze zamiast 8cm - 10cm a na stropie zamiast 20cm mam 30cm.
    Może to nie są wielkie różnice , ale chciałem aby było trochę więcej i tyle ...

    WM w standardzie nie miałem choć chciałem od razu mieć , ale wyceny firm które zajmują się rekuperacją mnie delikatnie mówiąc "zabiły" ...
    Nie było mowy abym zapłacił 16-20 tys zł ...
    Pierwszy sezon miał wentylację grawitacyjną i mimo mocnego wietrzenia nie udało mi sie uporać z wilgocią. Pojawił się grzyb
    Na następny sezon udało mi się kupić w "preferencyjnej" cenie rekuperator i elementy do montażu WM. Parametry wyliczyłem z pewnym człowiekiem znienawidzonym na wielu forach i dzięki jemu pomocy i wiedzy udało mi się wszystko do kupy złożyć i zamontować samodzielnie.
    Wyszło mi to około 3000zł
    A instalację mam niesłyszalną niezależnie na jakiej mocy działa ...

    A co do kotła.
    To już w 2010r wiedziałem ze bedzie to kocioł , bo kwoty jakie zaśpiewali sprzedawcy pomp ciepla gruntowym z montażem (u mnie ze względu na piasek - tylko odwierty pionowe) były chyba od 70 tys w górę ..).
    Kotła szukałem dość sporo i kazałem deweloperowi zmienić kocioł na inny (nie był szczęśliwy , bo kupują inne).
    Znalazłem taki kocioł w którym czyszczenie jest proste i można je wykonać bez zabrudzenia ani kotłowni ani samego siebie.
    Kocioł dobrałem taki jakby był najniższej mocy w 2011r.

    I tyle ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 01-04-2014 o 12:26
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał l_ukasz Zobacz post
    pralnio suszania w kotłowni z ekogrochem. Rozumiem, że chodzisz tylko w czarnych ubraniach. Ziemniaki i warzywa też lubisz z popiołem i pyłem węglowym. Chyba że masz wszystko w słoikach i myjesz wszystko wnosząc do domu.
    Jeszcze ktoś uwierzy, że zrobi sobie spiżarnio pralnie w kotłowni.

    Mam kocioł na ekosyf w domu w górach mimo okazjonalnego używania i ciągłego sprzątania na wszystkim jest pył z czyszczenia pieca i wsypywania opału.
    W moim domu (150m2) nie stać mnie było na zmarnowaniu pomieszczenia mam pompę PW koszt 17tyś. Za porządny kocioł na ekosyf trzeba dać ok 8 tyś. pozostaje 9 tyś (zmarnowane pomieszczenie 10m2*1500zł =15000) brak komina spalinowego 2000zł.
    Przy domu o małym zapotrzebowaniu na ciepło sprawność kotła pewno nie przekracza 50% a w okresie CWU spada na pewno poniżej 20%. Chyba, że ktoś będzie za każdym razem rozpalał.
    Jeszcze zostaje kwestia mojego czasu. Z pracy przychodzę zmęczony i nie mam ochoty bawić się w palacza, nie mówiąc o wnoszeniu kilku tom do kotłowni.
    Większość ludzi nie jest świadoma jakie są rzeczywiste koszta kotła na eko syf. pojęcie ludzi jest takie prąd drogi ekosyf tani, a nikt nie liczy zapotrzebowania na ciepło swojego domu. Wtedy widać, że nie są duże różnice w eksploatacji, a w standardzie życie kolosalne.
    Oooo?
    Czyżby kolejne wcielenie Arturo72
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  18. #38
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    Oooo?
    Czyżby kolejne wcielenie Arturo72
    Tak,podobnie jak zyzolek i mam w ofercie trzy systemy grzewcze czyli prąd,prąd z COP i ekogroszek...

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l_ukasz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    85

    Domyślnie

    nie!! Chodziarz jestem z Gliwic i mam T-Cap-a. Śledzę wątki pompowe od długiego czasu i wiem jak na niego najeżdżacie.
    wykonawca mojej pompy wrzucił filmik na youtube wpisz sobie "t-cap gliwice" to zobaczysz, że jest taka sama pompa w Gliwicach i nie jest to taka druciarska instalacja jak Arturo. Nie chcę wrzucać bezpośredniego linka, żebyście nie uznali, że kogoś reklamuję.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Na dwóch metrach zmieścisz 4 tony węgla.
    Dlaczego 4 tony? Tyle wychodzi przy ogrzewaniu domu 130 metrowego + CWU ze standardowym, przewymiarowanym kotle z lipnym sterownikiem.
    Jak wysokie masz pomieszczenie że ogarniesz to na 2 m2?
    Ja mam domek około 140 metrów, do tego garaż ogrzewany do 12 stopni, pralnia w piwnicy do 22 stopni.
    Nigdy nie kupiłem więcej jak trzy tony (to dopiero mój trzeci sezon, raz musiałem dokupić tonę ale to był pierwszy sezon), zawsze kupuje w workach. Ustawiasz dwie palety obok siebie i ładujesz worki na wysokość człowieka.

Strona 2 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony