dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 215 z 416
Pokaż wyniki od 4.281 do 4.300 z 8306
  1. #4281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Liwko, gościu pyta konkretnie a Ty do niego frajerze ?
    Dopiero mnie napominałeś o język z rana.
    Najświatlejszemu ze światłych to już chyba nie wypada, ja tam podobno zacofany brudas jestem to wiesz

  2. #4282

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 17:08

  3. #4283
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    ja tam zacofany brudas jestem
    Nikt w to nie wątpi.

  4. #4284

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 17:08

  5. #4285
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał heine84 Zobacz post

    Całe to forum to stado naganiaczy...
    Szybko się zorientowałeś.Dostaniesz za to bana.Oni mogą bluzgać,kłamać i jeździć po Polakach ( jak błazen Vampersramper).Mają za to kasę.

  6. #4286
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał heine84 Zobacz post
    To teraz czekamy na oferte od Livko czy Artura, i u mnie od poniedziałku mogą zaczynać
    Umowę na montaż możemy spisać przez weekend, do Artura nie mam daleko, mogę podjechać.
    Nie zajmuje się tym,swego czasu chciałem brać chinkę z odwiertami za 20tys.zł,która była w moim limicie budżetowym,firma znana na forum i polecana przez niejednego forumowicza:
    http://www.ghs-polska.pl/ekonomiczna-instalacja-co.html

  7. #4287
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał heine84 Zobacz post
    Pompa ciepła ciepła powietrze /woda Mitsubishi Ecodan PUHZ -SW 100V – cena 36600zł/netto
    W skład zestawu powietrznej pompy ciepła wchodzi:
    - jednostka zewnętrzna Mitsubishi PUHZ Ecodan w technologii inwerter z płynna regulacją mocy
    - jednostka wewnętrzna mono CO/CWU o temp. Max. wody + 60 stopni i mocy cieplnej 11,2kW
    - Zasobnik CWU 300 ltr z pompką cyrkulacyjną i montażem
    To teraz się popatrz jak niewiedza i brak obycia wpływa na to za ile kupimy pompę ciepła powietrze-woda:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6585071

    Kupując pompę na jaką dostałeś ofertę jesteś 12-15tys.zł do tyłu w porównaniu do powyższych inwestorów,już cieszących się z ciepła w domu np.gall
    Może warto się dokształcić a nie jak łosie z zamkniętymi oczami łykać jak pelikany każdą ofertę i narzekać,że taniej jest niemożliwe ?
    Może trzeba mieć pretensje tylko do siebie na brak wiedzy i zero pomyślunku ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 28-08-2014 o 20:04

  8. #4288
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał tereska77 Zobacz post
    Mam ogromny strych (prawie 200m2 po podlodze). Bedzie tam rekuperator i sklad rzeczy wszelakich, stad decyzja o ociepleniu dachu.
    Sami wiecie ile ma sie klamotow czesto potrzebnych tylko sezonowo i czasem nie wiadomo gdzie to upchac. Walizki, torby podrozne, srylion bombek swiatecznych i innych "przydasiow"
    Tak się składa,że również mam tak pojemne poddasze,również mam tam mnóstwo rzeczy,pierdół szpargałów i dach jest nie izolowany i w żaden sposób rzeczom tym nie przeszkadza to,one nie odczuwają zimna.
    Jeszcze raz,ocieplony dach przy poddaszu nieużytkowym jest ekonomiczną porażką inwestycyjną a potem eksploatacyjną bo nie ogrzewasz 126m2 i ok.350m3 dla mieszkańców tylko ogrzewasz ponad 200m2 i 600m3 w tym ponad 80m2 i 250m3 tylko dla much,komarów,pająków a wydasz na izolację prawie dwa razy więcej kasy niż na strop.
    Bardzo rozsądne rozwiązanie i zasadne ekonomicznie i dlatego też moim zdaniem wyszło aż tak nie możliwe zapotrzebowanie domu na ciepło ale jak się w jednym domu ogrzewa dwa domy to nie dziwota.
    Sam rekuperator można dokładnie opatulić wełną ale nie dach.
    Nie moja kasa,robisz jak chcesz tylko nie propaguj tak głupiego rozwiązania wśród znajomych...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 28-08-2014 o 20:30

  9. #4289
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Niestety tereska ale taka jest prawda

  10. #4290

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 17:07

  11. #4291
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    W tym temacie nie widzę żadnego sprzedawcy ani instalatora PC, gazu czy kabli. Za to sprzedawcy węgla, kotłów i sterowników negują czyste rozwiązania non stop. Chyba wam się coś chłopaki od tego węgla pomieszało w łepetynkach

  12. #4292
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał heine84 Zobacz post
    Już dawno sie zorientowałem dlatego tak długo milczałem... Mogą banować, za prawdę.
    I chyba wszystko jasne...
    Cytat Napisał heine84 Zobacz post
    Witam.
    Na rynku pieców mamy spory wybór, ale który wybrać? Może ktoś coś podpowie w którą stronę się kierować wybierając piec.
    Budynek nowy. 130m2 użytkowe +60m2 garaż, kotłownia.
    7 grzejników +2 drabinkowe + 75m2 podłogówki.
    Teraz wiem,czemu jesteś tak sfrustrowany a dodając do tego solary które kupujesz przepełniają czarę goryczy

    Tym bardziej,że na Twoje pytanie odpowiedział timon:
    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    a jakie ma potrzeby Twój dom?
    ja myślę że niższe niż moc najmniejszego kotła na ekogroszek
    a kotły na ekogroszek pracują tym lepiej im lepiej są dopasowane
    u Ciebie każdy będzie za duży czyli każdy będzie marnował Twoje cięzko zarobione pieniądze
    Pochwal się jakim kotłem zmarnowałeś swoje ciężko zarobione pieniądze ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 28-08-2014 o 20:52

  13. #4293
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    W tym temacie nie widzę żadnego sprzedawcy ani instalatora PC, gazu czy kabli. Za to sprzedawcy węgla, kotłów i sterowników negują czyste rozwiązania non stop. Chyba wam się coś chłopaki od tego węgla pomieszało w łepetynkach
    To nie tak jest. Po pierwsze - sprzedawców gazu tu widuję, nawet zdarza się nam troszkę się poprzekomarzać. Na szybko - chociażby z kol. Greengaz. Po drugie - to jest tak, że sprzedawcy gazu, węgla czy kotłów informują innych userów czym się zajmują. A sprzedawcy pomp sobie po cichutku jelonki łowią. Albo kaczuszki karmią. Sami zadowoleni userzy. W trosce o dobro inwestora. Milusieńko, cichusieńko - i ryp Teresce ofertunię na 10500 PLN -ów. Kwa kwa.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  14. #4294

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    No to na grzyba tu siedzisz? Bujaj się
    He he. Ale Cię podszedł
    No i wyszło szydło z worka.
    Ten wątek jest żenujący. Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać nad niektórymi osobnikami.

  15. #4295
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Dlatego też powstał ten temat,żeby nie było takich kwiatków jak powyżej.
    Najważniejsze jest OZC przed budową i dopiero wtedy decydujemy o wyborze źródła ciepła.
    Następnie,instalacja mieszana to bardzo duży błąd,nie dość,że droga i skomplikowana to jeszcze nie podepniemy do takiej instalacji nowoczesnych źródeł ciepła typu kondensaty i pompy ciepła,które najwższą sprawność posiadają przy niskiej temperaturze zasilania czyli tylko wodna podłogówka jest jedynym sensownym rozwiązaniem.
    Pompy ciepła nadające się pod taką instalacje muszą być przystosowane do wysokich temperatur zasilania czyli HT ale wtedy możemy zapomnieć o taniej pompie ciepła bo one są bardzo drogie,czyli bubel na własne życzenie.

    Jakoś nie zauważyłem,żeby o takich bublach pisali i informowali inwestorów sprzedawcy kotłów na ekogroszek ? Czemu nie piszą ?
    Już wcześniej odpowiedziałem na to pytanie,bo mają w d..e inwestorów to raz,dwa z takich inwestorów/laików mają najwięcej kasy i nie na rękę im prostowanie takich byków bo stracą klienta.
    Bo przecież pierdykną o 200% przewymiarowany kocioł a jeleń się nawet nie zna i łyknie.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 28-08-2014 o 21:26

  16. #4296
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Powiedz kobra kto tu jest sprzedawcą pomp? Oskarżać też widzę potrafisz, teraz czekamy na dowody!

    Ale ty oczywiście masz zwyczaj nie odpowiadać na trudne pytania, także nie spodziewam się nic mądrego z twojej strony.

  17. #4297

    Domyślnie

    pierwszy lepszy z biedronki Vitodens 300-W

  18. #4298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał heine84 Zobacz post
    27tys też niezła kwota, nigdzie nie napisałeś że mam do kotłowni wpakować jeszcze 7tys. ZA CO? Za pompki, rurki, kolanka? A naganiacie że to wszystko już cudowna pompka ma....
    Nie jaraj sie tak. Sa modele pomp ktore maja w sobie praktycznie cala "kotlownie" (moja tak np ma - obiegowki, zewor 3D, naczynia wzbircze do DZ i GZ) a sa tez modele "golasy" gdzie musisz to zainstalowac na zewnatrz pompy i wtedy to i dodatkowe koszty za materialy i za robocizne.

    Ja swoja z kolektorem poziomym i zasobnikiem CWU 300l zalozylem za 27 tyz zl. Musialem zaangazowac sie w zorganizowanie koparki i zamowienie telefonicznie 800mb rury PE32. Hydraulicy zalali mi i podlaczyli pompe w ramach innych prac hydraulicznych w domu szczesliwi, ze nie musza robic osprzetu do kotla, a tylko podpiac z tylu pompy 5 szt wezy 1".

    Liwko chyba troszke "jedzie po bandzie" tutaj.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  19. #4299

    Domyślnie

    Rany boskie. Czy naprawdę tak trudno pojąć, że niektórzy mają lepszą kartę przetargową i potrafią kupić coś taniej niż inni? Jeden kupi coś bez targowania, drugi po ciężkich negocjacjach dostanie dobrą cenę, a trzeci będzie po prostu znał odpowiednią osobę i kupi najtaniej. To po pierwsze primo.

    Po drugie primo, kiedy do niektórych dotrze, że czas to pieniądz? Niektórzy ten czas cenią bardziej niż pieniądze. Nie wiem, ile węgla spaliłbym na ogrzanie mojego domu, nie wiem czy wyszłoby złotówkowo taniej czy drożej. Nie wiem, bo przy pompie mam licznik, który mi mówi ile poszło kWh i wiem ile to jest w przeliczeniu na złotówki. A przy ekogroszku liczy się tylko paliwo. Nikt się nie zająknie o prądzie. Bo przecież to ZE w gratisie dorzuca do węgla, nie? Zwłaszcza miesiące wiosenno/letnio/jesiennie, gdzie każdy znajomy/sąsiad palący ekogroszkiem wyłącza piec i grzeje przez pół roku CWU prądem. To też darmo jest, nie? Jakbym ja odjął koszty pompy obiegowej i pół roku grzania CWU (bo przecież jest jak u ekogroszkowców za darmo) to by mnie zjedli - inna sprawa, że akurat mam wrzucone w stopkę koszty sezonu zimowego, a nie roczne (w które wchodzi również chłodzenie). Ciekawe, nie? Do tego trzeba liczyć czas na obsługę pieca. Dość się już nasłuchałem od sąsiada o wątpliwych przyjemnościach tej obsługi i zachwytów nad moją PC. Ma w kotłowni bardzo czysto, fakt. Ale ile to go kosztuje pracy, to jego.

    Po trzecie primo, pieniądze to nie wszystko. Mówię to, bo właśnie robią mi kostkę i ogrodzenie i choć pierwotne szacunki z 20 tys zmieniły się w kwotę 30 tys za całość (tak, przestrzeliliśmy się o 10 kafli, hehe), to widok domu, który zaczyna wyglądać jak prawdziwy dom, a nie pole bitwy, warty jest każdej jednej złotówki. Nie chcę robić więcej przy domu, niż to konieczne. Użeranie się z węglem zdecydowanie jest grubo powyżej tej linii.

    Tak więc ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domach. Bo ekonomia to już nie tylko czyste cyferki.

    I nadal czekam na osobę, która przesiadła się z PC na węgiel.

    Proszę nie traktować mojego postu jako agresywnego. Raczej delikatnie ironicznego.

    Poza tym, wyluzujcie. Jeśli ktoś jest przekonany do ekogroszku, to będzie nim palił. I to rozumiem. Tylko argumentów od czapy nie rozumiem, bo wiem co czują i myślą realni ludzie, którzy realnie użerają się z węglem na codzień, wymieniają po 3 latach pojemnik na węgiel bo przerdzewiał, zrywa im się jakaś zawleczka albo nawala jakiś ślimak. Nie wiem co dokładnie, nie wnikam, nie interesowało mnie to. Wiem tyle, że kleli na czym świat stoi. Dla normalnych ludzi, ekogroszek jest co najmniej upierdliwy. To jest fakt. Chyba, że ktoś ma jakąś fajną teorię spisku, że oni wszyscy mnie wkręcają
    Ostatnio edytowane przez mitch ; 28-08-2014 o 21:41
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  20. #4300
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał heine84 Zobacz post
    pierwszy lepszy z biedronki Vitodens 300-W
    Pewnie,że podepniesz ale z tego co wiem sprawność kotła zależy od temperatury zasilania,im niższa tym ta sprawność będzie większa czyli im niżej grzejesz tym mniej spali.
    Nie studiowałem kondensatów to nie znam szczegółów ale zasada działania jest taka.

Strona 215 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony