dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 289 z 416
Pokaż wyniki od 5.761 do 5.780 z 8306
  1. #5761

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Nie, nie pojmuję. Dlaczego, ogrzewając ekogroszkiem, gazem czy PC miałbym kupować taniutkie, beznadziejne, brzydkie, zagracające przestrzeń grzejniki? Niezależnie od źródła ciepła brałbym podłogówkę. Nigdy więcej grzejników. To jest taki "must-have" w domu.

    _olo_, dobrze Cię rozumiem? Biorąc ekogroszek wykluczasz podłogówkę w domu? Dlaczego? Samochód też bierzesz bez klimy, elektryki, ABS i ESP? Why, Leo, why?!
    Nie wykluczam ale zakładam, że jeżeli ktoś chce zaoszczędzić na kotle kilka tys. to oznacza, że ogólnie oszczędza więc i raczej nie planuje podłogówki po całości. I tak często jest - grzejniki + grzane podłogi w łazience/łazienkach.

  2. #5762
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    ...za to jeżeli nie zrobiłeś komina do WG to licz się że WM będzie jeszcze droższa - o jakieś 10000.
    Chyba mówisz już o całej instalacji wraz z rekupuratorem i to naprawdę z wyższej półki
    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Jeżeli decydujesz się na PC to licz się, że zamiast taniutkich grzejników MUSISZ, nie, nie możesz ale MUSISZ żeby naprawdę efektywnie PC działała zrobić podłogówkę po całości a więc licz się z kosztami 5000-10000 wyższymi.
    Materiał na całą podłogówkę bez kotłowni (200m2 po podłogach) 4,5K
    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Jeżeli tego nie zrobisz to licz się, że MUSISZ kupić PC o 10000 droższą a nawet z nią cena kWh nie będzie taka tania jak byś chciał.
    Jak na początku się nie myślało to tak
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #5763

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Nie masz racji. PC daje niska cene za kWh, a wiec odzysk z wentylacji bedzie najmniejszy z mozliwych ( w zlotowkach).

    Ty nadal nei rozumiesz, ze WM jest przede wszystkim zeby miec swieze powietrze i w kazdym pomieszczeniu tyle ile go trzeba?
    Mowa nie o tym co lepsze czy gorsze bo znowu odwracanie kota ogonem, a o tym co tańsze a co droższe. Ja zrobiłem komin i nie straciłem na tym tylko zyskałem, gdybym go nie miał było by drożej a nie taniej bo musiał zrobić WM a ona kosztowała by drożej a nie taniej.

    Nie mam w tej chwili WM i żadnych zapaszków nie czuję. Żaden znajomy jej nie ma i zapaszków też nie czuję.

  4. #5764
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Nie mam w tej chwili WM i żadnych zapaszków nie czuję. Żaden znajomy jej nie ma i zapaszków też nie czuję.
    I nie będziesz czuł ale te kilka stówek rocznie wylatuje bez sensu tamtędy bez odzysku i to w dodatku wtedy kiedy najmniej potrzeba.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  5. #5765

    Domyślnie

    Chyba mówisz już o całej instalacji wraz z rekupuratorem i to naprawdę z wyższej półki.
    No tak, a o czym mam mówić - zlikwidowany komin to była cała instalacja więc i o całej instalacji WM mowa. Recu normalny, nie Luna ze styropianu za 1500

    Materiał na całą podłogówkę bez kotłowni (200m2 po podłogach) 4,5K
    A robota ?
    Bo grzejnik to tyle od punktu co podłogówka od m2.

  6. #5766

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    I nie będziesz czuł ale te kilka stówek rocznie wylatuje bez sensu tamtędy bez odzysku i to w dodatku wtedy kiedy najmniej potrzeba.
    Ile stówek/rok ?
    3, 4, 5 ?
    Jeżeli 3 to za 50lat wypuszczę tą WM przez komin, Ty ją w tym czasie zapewne już zdążysz wymienić. Kanały może wcześniej gdy ci się w nich coś zalęgnie grzybopodobnego.

  7. #5767
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    No tak, a o czym mam mówić - zlikwidowany komin to była cała instalacja więc i o całej instalacji WM mowa. Recu normalny, nie Luna ze styropianu za 1500
    Z robocizną za 8K spokojnie znajdziesz

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Materiał na całą podłogówkę bez kotłowni (200m2 po podłogach) 4,5K
    A robota ?
    Bo grzejnik to tyle od punktu co podłogówka od m2.
    Jak by mi hydraulik powiedział 5K za rozłożenie rurek (dla niego to 1 dzień) to wybacz ale sam z żoną bym to zrobił w dwa dni.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  8. #5768
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Kanały może wcześniej gdy ci się w nich coś zalęgnie grzybopodobnego.
    Wiesz po co się robi między innymi sprawną wentylację? Prędzej ty swoje kanały zagrzybisz niż on w wentylacji która działa zawsze

  9. #5769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Wiesz po co się robi między innymi sprawną wentylację? Prędzej ty swoje kanały zagrzybisz niż on w wentylacji która działa zawsze
    Tylko jest mała różnica - moje to wylotowe więc i huba może w nich wyrosnąć, gorzej z waszymi nadmuchowymi.

  10. #5770
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    . Kanały może wcześniej gdy ci się w nich coś zalęgnie grzybopodobnego.
    Gdzieś wyczytał tą mądrość? Przy poprawnie działającym reku nie ma takiej możliwości. To pewnie tak jak z tym że kanały najlepiej co roku czyścić bo tam syf i nie wiadomo co. Ciekawe kiedy ktoś czyścił kanały przy WG.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #5771

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Ciekawe kiedy ktoś czyścił kanały przy WG.
    Powtórzę to co wyżej - po co jak to są wyloty a nie wloty ?
    Dzięki za info o tym czyszczeniu kanałów WM, upewniłeś mnie w przekonaniu, że nie warto dla tych 2-3 stówek zysku rocznie dokładać do WM 10kzł, a może mniej niż 2-3 stówek gdy się odliczy prąd do WM.
    Ostatnio edytowane przez _olo_ ; 23-09-2014 o 13:31

  12. #5772
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Tu już wchodzimy w niebezpieczną dyskusję o standardach Czy NOWY DOM budowany w dzisiejszych czasach zazwyczaj posiada 100% grzejników - nie 10-15lat temu - tak bo wtedy jak ktoś se walnął podłogówkę w łazience,czy nie daj boże w korytarzu to już był ekscentryk
    Dalej, czy NOWY DOM budowany w dzisiejszych czasach zazwyczaj posiada WG - ja bym powiedział pół na pół, choć myślę, ze większość już decyduje się na WM. A co było 10-15 lat temu? Nikt nawet nie słyszał o WM i rekuperacji. I tak można by wymieniać jeszcze kilka rzeczy.
    Arturo zakładając ten wątek i pisząc o nowym domu zapewne miał na myśli dom o współczesnych standardach, a nie myśl techniczną z poprzedniego wieku, także podsumowując - zgadzam się z Tobą, że jak wybudujesz archaiczny, nieocieplony budynek, z archaicznymi systemami to najtaniej będzie zastosować do niego ogrzewanie węglowe, natomiast jeżeli mówimy o budynkach technologicznie budowanych wg obecnych standardów to się nie zgadzam
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  13. #5773
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Powtórzę to co wyżej - po co jak to są wyloty a nie wloty ?
    Wyloty?
    WG działa zawsze?
    Nigdy nie ma w niej cofki?

    Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz

  14. #5774

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Tylko jest mała różnica - moje to wylotowe więc i huba może w nich wyrosnąć, gorzej z waszymi nadmuchowymi.
    Poczytaj nieco więcej o wentylacji. Mam wrażenie, że umknęły Ci dość spore fragmenty wiedzy o WM i WG.

    A co do wątku - budujesz w 2014 roku przestarzały dom. Mimo że nowy, to stary.

    Tak to już niestety u nas jest. Liczy się tu i teraz. Co będzie za 5-10 lat, to już nikogo nie obchodzi. Myślenie przyszłościowe u nas nie ma przyszłości. Dlatego większość osób wyląduje z głodową emeryturą. Ech...
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  15. #5775

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Wyloty?
    WG działa zawsze?
    Nigdy nie ma w niej cofki?

    Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz
    Taa, może się trafić cofka, wy ją macie bez przerwy.

    Cytat Napisał mitch Zobacz post

    A co do wątku - budujesz w 2014 roku przestarzały dom. Mimo że nowy, to stary.

    Tak to już niestety u nas jest. Liczy się tu i teraz. Co będzie za 5-10 lat, to już nikogo nie obchodzi. Myślenie przyszłościowe u nas nie ma przyszłości. Dlatego większość osób wyląduje z głodową emeryturą. Ech...
    Nie przestarzały a z WG.

    A za 5-10 lat to i twój i mój będzie przestarzały - i co z tego, wyburzysz go czy będziesz mieszkał przez kolejne 30 ?
    Ostatnio edytowane przez _olo_ ; 23-09-2014 o 14:58

  16. #5776

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Nie przestarzały a z WG.

    A za 5-10 lat to i twój i mój będzie przestarzały - i co z tego, wyburzysz go czy będziesz mieszkał przez kolejne 30 ?
    Z WG i grzejnikami. Twój przestarzały jest już dzisiaj. Alergik mógłby Ci powiedzieć, co myśli o WG. W prostych żołnierskich słowach
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  17. #5777
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No to kłamco oducz się klamać.
    Gdybyś właśnie Ty nie motał się w "zeznaniach" i nie pisał głupot pewnie nie zawracałbym sobie Tobą du..y.
    Co do oszustów naciągaczu to chyba większego na tym forum nie było.

  18. #5778

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Z WG i grzejnikami. Twój przestarzały jest już dzisiaj. Alergik mógłby Ci powiedzieć, co myśli o WG. W prostych żołnierskich słowach
    Mój jeszcze nie jest, a czy będzie teraz czy za 5 lat to bz.
    Alergik ? Ja mam częste katarki i nic na mnie gorzej nie działa niż dmuchające powietrze, innym to nie przeszkadza, nawet alergikom. Alergik to by mógł powiedzieć co myśli raczej o WM
    Nie słyszałem o alergii na WG.
    Grzejniki to już prędzej mogą na alergików działać. A właściwie działały gdy się budowało "zimne" domy i z żeliwnymi grzejnikami o powierzchni 3m2 nagrzewanymi do 80st by ogrzać pomieszczenie.

    Dziś wystarczą estetyczne grzejniczki o powierzchni 3x większej przy mniejszych gabarytach i praca na 50st.
    Ostatnio edytowane przez _olo_ ; 23-09-2014 o 15:44

  19. #5779
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Sprzedawców pomp są setki w całej Polsce i kazdy ma inne ceny,zależnie od negocjacji cenowych róznica może być i kilka tys.zł
    A Ty biedny nie zmieściłeś się w tych setkach przez tak Ci dupsko urywa.
    Napisz mi może panie inteligentny dlaczego do groszka liczysz te najdroższe kominy a swój też jak pisałeś kupiłeś w cenie spod regału ?
    Dlaczego podajesz pod publikę ceny najtańszych pompek jeszcze na 8% a kotłów na 23% i to tych najdroższych
    Ty mi będziesz pieprzył o oszustwach ?
    Nie ja latałem po budowach jak Ty doradzając i łowiąc jelonków a wstyd było Ci się przyznać że to Ty jesteś tym bezinteresownym doradcą Arturo72 z forum muratora ?
    Ty będziesz mi o oszustwach pisał ?
    Chcesz się wybielić na czyichś plecach naciągaczu ?

  20. #5780
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    do WM można wsadzić filtry antyalergiczne ale pisanie głupot chyba bardziej pomaga

Strona 289 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony