dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 369 z 416
Pokaż wyniki od 7.361 do 7.380 z 8306
  1. #7361

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Im gorzej ocieplony dom, tym bardziej ekonomicznie jest grzac PCi. Oczywiscie to "gorzej" to w rozsadnych granicach - namiot wykluczam.
    To znaczy jaki ?

    Domy słabo ocieplone lub nie ocieplone mają w 100% grzejniki , często instalacje zrobione do grzania wody do 70-80 stopni ...
    Nie mają WM ...

    Czyli w takim przypadku II taryfa by nic nie dała a efektywność pompy przy takich temperaturach była by bardzo niska ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #7362

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jakoś niektórzy tego za cholerę nie mogą pojąć pomimo,że wielokrotnie o tym pisałem.
    To jeszcze raz bo może cyferki jedynie dochodzą
    Dom słabo ocieplony 150m2 zużywający 10000kWh na ogrzewanie i 150m2 dobrze ocieplony zuzywający na ogrzewanie 5000kWh i teraz:
    10000kWh/COP3=3333kWh czyli oszczędność dzięki pompie 6667kWh
    5000kWh/COP3=1666kWh czyli oszczędność dzięki pompie 3334kWh
    Czyli rozumiem że GWARANTUJESZ że w starym domu gdzie są TYLKO grzejniki i to wyliczone po 70/80 stopni zasialanie , Twoja pompa będzie działać z COP 3 i tylko w II taryfie ?

    Jeśli tak to nie mam pytań ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #7363
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    To znaczy jaki ?

    Domy słabo ocieplone lub nie ocieplone mają w 100% grzejniki , często instalacje zrobione do grzania wody do 70-80 stopni ...
    Nie mają WM ...

    Czyli w takim przypadku II taryfa by nic nie dała a efektywność pompy przy takich temperaturach była by bardzo niska ...
    Tytuł wątku brzmi
    "Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domach"

  4. #7364
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Czyli rozumiem że GWARANTUJESZ że w starym domu gdzie są TYLKO grzejniki i to wyliczone po 70/80 stopni zasialanie , Twoja pompa będzie działać z COP 3 i tylko w II taryfie ?

    Jeśli tak to nie mam pytań ...
    Tytuł wątku brzmi...

  5. #7365
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Czyli rozumiem że GWARANTUJESZ że w starym domu gdzie są TYLKO grzejniki i to wyliczone po 70/80 stopni zasialanie , Twoja pompa będzie działać z COP 3 i tylko w II taryfie ?
    .
    PCi nie są dla idiotów - a tylko idiota mógłby przytaknąć.
    A tylko nieograniczenie skończony idiota, przytaknie dla PCi P/P.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  6. #7366
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    czyli około 3kg, co daje około 19kWh, czyli zużywasz dzień w dzień około 450l CWU o temp. około 40 stopni (po uwzględnieniu deklarowanej sprawności kotła)?

    Ps. Twierdzisz, że kocioł grzewczy w domu jednorodzinnym, ma 2 razy większą (wynikową) sprawność niż wspólczesna elektrownia ?
    Tyle wychodzi w lecie, kiedy sprawność kotła rzeczywiście się waha koło tych 40 - 50%. Tak dla jasności - nawet licząc te 40% dla letniego grzania CWU, kWh wychodzi mi po 13 groszy. Zimą to zużycie na CWU spadnie, bo CWU jest grzane " przy okazji " grzania CO ( albo jak wolisz - jednocześnie z CO ), więc ze sprawnością zimową, tą na poziomie realnie 75 - 80%. WIęc zimą grzanie CWU miałem 23 MJ z Piasta pewnie wyjdzie jakieś 0,7 PLN za dobę. A kWh kosztuje mnie między 7 a 8 groszy. Nie sądzę żeby zużycie CWU na poziomie 300 litrów nagrzanych do temperatury 45 stopni za dobę dla 4-ro osobowej rodziny było czymś specjalnie dziwnym, a Ty? Powiedz mi może ile Ciebie kosztuje grzanie CWU na dobę.
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 05-12-2015 o 12:04

  7. #7367
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    ...
    To już liczyliśmy przy okazji danych Mahera i wyszło, że CZYSTYM prądem można to zrobić 2x taniej. O PC nawet nie wspomnę. Oczywiście nie w formie jak "eko"węglowcy, na zasadzie mam od groma energii z jałowego trzymania pieca w pracy aby był bezobsługowy, to będę miał 400L gorącej wody 24h/dobę (a że wykorzystam ją tylko w 20-30% to kogo by obchodziły takie szczegóły).


    ......
    Pokaż mi sposób na nagrzanie czystym prądem ( albo gazem, który jest ciut tańszy za kWH od prądu w taniej taryfie ) za złotówkę dziennie CWU dla 4-ro osobowej rodziny. Pokaż ten sposób kolegom z forum, zapewniam Cię że zdobędziesz ich wdzięczność dozgonną. Ja np. zużywam 12 do 15 m3 wody miesięcznie. Na wodę zimną mam tylko pralkę i kible.

  8. #7368
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Pokaż mi sposób na nagrzanie czystym prądem ( albo gazem, który jest ciut tańszy za kWH od prądu w taniej taryfie ) za złotówkę dziennie CWU dla 4-ro osobowej rodziny. Pokaż ten sposób kolegom z forum, zapewniam Cię że zdobędziesz ich wdzięczność dozgonną. Ja np. zużywam 12 do 15 m3 wody miesięcznie. Na wodę zimną mam tylko pralkę i kible.
    Zmywarkę podpoiłeś pod ciepłą?
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  9. #7369

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    PCi nie są dla idiotów - a tylko idiota mógłby przytaknąć.
    A tylko nieograniczenie skończony idiota, przytaknie dla PCi P/P.
    Tutaj jeden osobnik podał że pompa nadaje się do starych domów i że czym większe zapotrzebowanie tym lepiej , bo większy zysk ...

    Więc może nie wprowadzać ludzi w błąd , bo jeszcze ktoś posłucha i do starego domu z grzejnikami i bez ocieplenia zakupi pompę i później się lekko zdziwi ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #7370
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Tytuł wątku brzmi
    "Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domach"
    I ten tytuł brzmiał tak samo, kiedy jakiś czas temu policzyłem bardzo solidnie że dla planowanego przeze mnie budynku system na ekogroszek będzie jak najbardziej ekonomicznie opłacalny. Że będzie najtańszy w inwestycji i w eksploatacji. Jakoś Wam ( Tobie, Arturo i kilku innym ) nie przeszkadzał wtedy ten tytuł w bredzeniu że palacza sobie zatrudnię, że służba sprzątać będzie i wymyślaniu innych pierdół - bo coś trzeba było napisać kiedy liczby jasno pokazały że nadal jest uzasadnienie ekonomiczne, jeżeli brać pod uwagę wyłącznie czyste liczby. A teraz purysta taki z Ciebie się zrobił.

  11. #7371
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Tutaj jeden osobnik podał że pompa nadaje się do starych domów i że czym większe zapotrzebowanie tym lepiej , bo większy zysk ...

    ...
    Który to idiota tak napisał ?
    Pokaz to bo jestem w szoku
    A to poniżej to najprawdziwsza prawda :
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jakoś niektórzy tego za cholerę nie mogą pojąć pomimo,że wielokrotnie o tym pisałem.
    To jeszcze raz bo może cyferki jedynie dochodzą
    Dom słabo ocieplony 150m2 zużywający 10000kWh na ogrzewanie i 150m2 dobrze ocieplony zuzywający na ogrzewanie 5000kWh i teraz:
    10000kWh/COP3=3333kWh czyli oszczędność dzięki pompie 6667kWh
    5000kWh/COP3=1666kWh czyli oszczędność dzięki pompie 3334kWh


    No i jak fenix ? Widzisz cyferki ?
    W którym domu będzie bardziej zasadna pompa i w którym wiecej zaoszczędzi energii ?
    W słabo ocieplonym czy dobrze ocieplonym ?
    Może w końcu dotrze i nie będziecie takich bzdur pisać,że pompa jedynie do dobrze ocieplonego domu ?
    A że faktycznie pompa jak to bajbaga określił jest nie dla idiotów i raczej w domu z grzejnikami z wysoką temperaturą zasilania nie będzie miała dużej sprawności to też najprawdziwsza prawda
    Ale skoro temat jest o nowych domach i nowobudowanych domach a grzejniki ścienne to archaizm podobnie jak wegiel zwany eko to można przypuszczać,ze inwestorzy są rozgarnięci na tyle
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 05-12-2015 o 12:23

  12. #7372
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Z drugiej strony,ostatnio w Gliwicach w biurowcu z lat 60'tych pojawiły się na dachu baterie pomp powietrza-woda
    Czy biurokraci tam marzna ? Nie sądzę

  13. #7373
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Mam CWU z PEC i płacę za podgrzanie 100l z deltą 35 stopni, 1,2zł. (12zł za 1m3) - tyle, ze to nic i o niczym nie świadczy.
    W domu na wsi (stary poniemiecki) mam CWU i ogrzewanie CO za darmo, mało tego dopłacają mi do tego interesu flaszkę "łiskacza" co rok - mam własny las i człowiek, który tnie i rąbie drewno, za swoja pracę (+ transport + ułożenie) otrzymuje drewno dla siebie, a na Nowy Rok przychodzi w flaszencją.

    Dlatego uważam, że czynnik ekonomiczny jest obłożony zbyt dużą :"swobodą interpretacyjną" - jest do doopy, bo mnie mało kto przebije.
    Tyle, że ja nie twierdzę, że to jest jedynie dobry sposób na ogrzewanie, a wszystkie pozostałe są beeeeznadzieeeejne.

    Faktem jest też to, że jak nie będzie mi się chciało tak grzać, to ocieplę chałupę, zrobię podłogówkę i zainstaluję PCi - jeszcze nie wiem, czy gruntówkę z kolektorem poziomym czy powietrzną - bo umiem liczyć.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  14. #7374

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    A kWh kosztuje mnie między 7 a 8 groszy. Nie sądzę żeby zużycie CWU na poziomie 300 litrów nagrzanych do temperatury 45 stopni za dobę dla 4-ro osobowej rodziny było czymś specjalnie dziwnym, a Ty? Powiedz mi może ile Ciebie kosztuje grzanie CWU na dobę.
    ciebie być może tyle kosztuje, ale są tacy co mają zupełnie inne ceny
    pomijając promocję która mnie jeszcze obowiązuje, to 1kwh prądu w taniej taryfie kosztuje mnie okolo 0,185zł (DUON+Tauron)
    średnia cena 1kwh na cele grzewcze jest wyższa(nie grzeję CO+CWU 100% w taniej) ale i tak to zupełnie inny poziom niż ty podałeś

    dla całego domu średnia cena 1kwh jest tylko trochę wyższa, bo podobne są proporcje wykorzystania taniej taryfy
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  15. #7375
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Tutaj jeden osobnik podał że pompa nadaje się do starych domów...
    Dlaczego kłamiesz? Może podasz cytat?

  16. #7376
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariog

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Im gorzej ocieplony dom, tym bardziej ekonomicznie jest grzac PCi. Oczywiscie to "gorzej" to w rozsadnych granicach - namiot wykluczam.
    Edytuje nie pisał że stary tylko grzej ocieplony.
    Ostatnio edytowane przez mariog ; 05-12-2015 o 13:07

  17. #7377
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariog Zobacz post
    Proszę
    Co to jest? Gdzie tu jest mowa o starych domach?

  18. #7378
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    ciebie być może tyle kosztuje, ale są tacy co mają zupełnie inne ceny
    pomijając promocję która mnie jeszcze obowiązuje, to 1kwh prądu w taniej taryfie kosztuje mnie okolo 0,185zł (DUON+Tauron)
    średnia cena 1kwh na cele grzewcze jest wyższa(nie grzeję CO+CWU 100% w taniej) ale i tak to zupełnie inny poziom niż ty podałeś

    dla całego domu średnia cena 1kwh jest tylko trochę wyższa, bo podobne są proporcje wykorzystania taniej taryfy
    No dokładnie. Od zawsze piszę, że węglem warto tam, gdzie można kupić tani węgiel. Na Śląsku i w Małopolsce, szczególnie w zachodniej części - bo tanio można polski węgiel kupić. Na ścianie wschodniej - bo tam można się tanio zaopatrzyć w rosyjski, często całkiem niezły. W okolicach Łodzi - bo jest tam kilka składów wielkich importerów rosyjskiego i też można tanio kupić. Na Dolnym Śląsku - bo czeski tam można za psie pieniądze kupić. Od niedawna w Gdańsku - bo KW skład otworzyła i oferuje węgiel po cenach takich jak na kopalniach. To jedno. A drugie - to dokładnie ta sama zasada dotyczy prądu. U mnie np. Duon nie operuje. Najtaniej mogę mieć w taniej taryfie po około 30 groszy za kWh. Czyli - 60% drożej od Ciebie. Jak można stwierdzić że to co się Tobie opłaca będzie dobre i dla mnie?

  19. #7379

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    No dokładnie. Od zawsze piszę, że węglem warto tam, gdzie można kupić tani węgiel. Na Śląsku i w Małopolsce, szczególnie w zachodniej części - bo tanio można polski węgiel kupić.
    Obecnie załadunek (około 100kg) u mnie starcza na 14dni , czyli wychodzi średnio około 7,5 kg opału na dobę . Opał mam dośc drogi (po 800zł za tonę) , ale jakbym miał dostęp do opału po te 380zł to od razu koszt miesięczy spadł by mi 2 krotnie , czyli zapłaciłbym za grzanie moich 165m nawet uwzględniajac trochę niższą kaloryczność poniżej 100zł za miesiąc ...

    Więc z tym brakiem opłacalności nawet w nowych domach i to powiedzmy "ekonomicznych" bym dyskutował ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #7380
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Obecnie...
    Człowieku o czym ty znowu gadasz??? Spójrz na termometr za oknem! Ja za te dwa miesiące za CO zapłaciłem 160zł. Mam to liczyć dla całego sezonu?

    A co z twoim kłamstwem? Przeprosisz czy nas olejesz?
    Ostatnio edytowane przez Liwko ; 05-12-2015 o 13:47

Strona 369 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony