dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kriss1983

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Kruszyn Krajeński k.Bydgoszczy
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    11

    Question Adaptacja projektu w Bydgoszczy... za ile ?

    Witam

    Jestem na etapie obdzwaniania architektów w celu ustalenia ceny i czasu adaptacji mojego projektu

    Wszystkie wymagane do adaptacji dokumenty posiadam, projekt również (MILENKA wariant A z pojedynczym garażem)
    Obdzwoniłem kilku architektów w Bydgoszczy i ceny za adaptację + zmiana fundamentu standardowego na płytę fundamentową jest różna:
    Poniżej kilka przykładów cen:

    1. 2000 zł za adaptacje i tu Pani stwierdza, że nie warto robić zmiany fundamentu ponieważ obliczenia na płytę fundamentową zrobi wykonawca z kier. budowy i nie warto wydawać dodatkowo pieniądze na taką zmianę.

    2. 1800 zł adaptacja + projekt przyłącza energetycznego (300 zł), przyłącza wodnego (300zł), kanalizacyjnego(300zł) + zmiana fundamentu 500 zł. Ogólnie za każdą rzecz liczą sobie dodatkowo.

    3. 2650 zł. Pan idealnie przez tel. wykonał kosztorys. Dowiedziałem się to samo co u innych plus dodatkowo, że od adaptacji do pozwolenia na budowę mogę czekać ponad 100 dni no ale o tym fakcie dobrze wiem

    4. 1500 zł + VAT za adaptacje + zmiany. Pani która się tym zajmuje jest firma jednoosobową we własnym mieszkaniu. Babka wiedziała o czym mówi, nie nawijała makaron na uszy jak pozostali. Wszystkie dokumenty ona osobiście składa w starostwie, a ja je tylko odbieram.

    Proszę was o pomoc, opinie i porady w sprawie adaptacji projektu.
    Jeżeli możecie polecić dobrego i taniego architekta w Bydgoszcz, który uwinie się z tym wszystkim w miarę szybko to proszę o jakieś namiary.

    Pozdrawiam serdecznie

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    powell

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Murowaniec
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    247

    Domyślnie

    U nas kosztowało 1800zł, razem ze składaniem papierów. Szybko poszło.

  3. #3

    Domyślnie

    Powell a na jakim etapie jesteście? My budujemy się w Drzewcach także obok

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    powell

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Murowaniec
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    247

    Domyślnie

    Wykończeniówka, dzisiaj właśnie będziemy kłaść panele z kolegami
    Ładną drogę teraz macie do Drzewiec, nie to co jeszcze jakiś czas temu Tylko nie rozumiem, dlaczego przy takiej inwestycji nie zrobili chodnika ani ścieżki rowerowej, to jakieś kuriozum. Chętnie pojechałbym np. do Łochowa rowerem, ale na tym wąskim asfalcie to strach jechać...

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    HieronimDWed

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-687
    Posty
    21

    Domyślnie Adaptacja projektu w Bydgoszczy za ile

    Czy jeśli nie zamierzam robić zmian w projekcie to muszę robić adaptację? Chciałabym zaoszczędzić nieco kosztów. Ile Was kosztowała adaptacja Waszych projektów z jakiego jesteście miasta, czy długo trwała? Będę wdzięczna za odpowiedzi.

    ----------------------------------------
    moja strona oraz blog z księgowości i doradztwa podatkowego

    księgowość myślenice

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    powell

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Murowaniec
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał HieronimDWed Zobacz post
    Czy jeśli nie zamierzam robić zmian w projekcie to muszę robić adaptację?
    Oczywiście tak. Adaptacja to m.in. dostosowanie projektu budowlanego do działki, na której budynek będzie postawiony. Chyba, że to projekt indywidualny, to co innego.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    albertM

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-822
    Posty
    51

    Domyślnie

    Ja kupowałem projekt w necie i nie było problemów.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar aaby
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek88.8 Zobacz post
    Z tego co się dowiedziałem dzwoniąc do konstruktora z Białych Błot to nie opłaca się kupować projektu z neta + adaptacja. Taniej wychodzi zrobić projekt indywidualny np. pokazując dane projektu który nam się podoba konstruktorowi, on wykona swój projekt na bazie internetowego oraz ewentualne nasze zmiany będą zawarte w projekcie + projekty instalacji + przyłącza + składanie wniosków itp. No i plusem jest to że dajemy mu wszystkie dokumenty naszej działki i projekt jest przygotowywany specjalnie pod działkę. Z kosztów to kupując projekt domku np 80 m2 z poddaszem za 2400 + adaptacja i drobne zmiany wyjdą nas około 4500 - 5000 łącznie, nie wspominając o geodecie oraz projektach instalacji a projekt indywidualny (na bazie internetowego z naszymi opcjonalnymi zmianami) z kompletem dokumentów, instalacji i przyłączy oraz dokumentacją do urzędów zapłacimy około 3800-4000.

    Więc nie ma sensu kupować projektu z neta.

    Pozdrawiam
    Mam nieco inne informacje - w sensie że projekt indywidualny na podstawie jakiegoś projektu tak czy siak wychodzi sporo drożej niż projekt gotowy + adaptacja. Ale może różne źródła, różne informacje

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Projekt indywiudalny domku 150 m około 4500 - 5000 PLN.

    Wychodzi porównywalnie ale wg Mnie jakościowo lepiej
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aagaaz

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    186

    Domyślnie

    Czy może ktoś polecić jakiegoś fajnego, sprawdzonego projektanta do adaptacji? Dzięki

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sara34

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    02-761
    Posty
    2

    Domyślnie

    hej hej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony