dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    niestety moja opinia jest inna niż spotykane. Przy prawidłowo zakleszczających się kotwach można odpuścić sobie wkręt. Poza tym często kręci się kotwy w pierwszy rowek wynikający z dziury w kotwie a nie centralnie, tak by złapało wzmocnienie
    Ogólnie to się z tym zgadzam, bo takie podejście ułatwia i przyspiesza montaż, ale.... Widziałem kiedyś w TV taki reportaż o ofiarach huraganu. Pani pokazywała otwór bez okna, które wywiało. Otwór był pusty tylko wdzięcznie zwisały na ościeżach stalowe kotwy...
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  2. #22

    Domyślnie

    tu nie chodzi o przyśpieszenie
    To po prostu g.. daje, wbrew pozorom
    Oczywiście zakrzyczą mnie zaraz wszyscy, no bo przecież ktoś coś tam... gdziś tam.... i te pe... i te de....

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Ogólnie to się z tym zgadzam, bo takie podejście ułatwia i przyspiesza montaż, ale.... Widziałem kiedyś w TV taki reportaż o ofiarach huraganu. Pani pokazywała otwór bez okna, które wywiało. Otwór był pusty tylko wdzięcznie zwisały na ościeżach stalowe kotwy...
    Cytując (z pamięci) gwiazdę tego forum: "a jak ma wypaść skoro od zewnątrz są węgarki ze styropianu"

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    tu nie chodzi o przyśpieszenie
    To po prostu g.. daje, wbrew pozorom
    Oczywiście zakrzyczą mnie zaraz wszyscy, no bo przecież ktoś coś tam... gdziś tam.... i te pe... i te de....
    Prezentujesz tutaj na forum pewien głos rozsądku bo zazwyczaj wszyscy udają świętszych od Papieża... Czasem jak czytam komentarze do zdjęć przedstawiających zamontowane okna to mam wrażenie, że niektórzy są dobrzy z teorii ale mają zerowe doświadczenie praktyczne.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Prezentujesz tutaj na forum pewien głos rozsądku bo zazwyczaj wszyscy udają świętszych od Papieża... ....
    bwojtek, dlatego nie jestem tu lubiany jak zauważyłem i tym bardziej dziękuję za uznanie, w Twych ustach to doprawdy komplement.
    Gdyby ich wpuścić na realną budowę nagle by przejrzeli na oczy, gdzie w projekcie jest dziura 150/150 a rozrzut wymiarów jest +- 5 cm albo i więcej.
    Komentują montaże, nie mając zielonego pojęcia, choćby o sposobie umieszczania podkładem pod szybę w fixie czy jak powinny być umieszczone podkładki wypierające szybę w skrzydle w zależności jaką funkcję użytkową ono pełni. I jak to się ma do ewentualnych "samoistnych" uszkodzeń szyb
    I te de, i te pe
    Długo by opowiadać o realiach naszego "budowania" - specjalnie w cudzysłowie

  6. #26

    Domyślnie

    Hm... szkoda kolejnego inwestora... Zaczął pytać nie w tym momencie, w którym trzeba...

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Z tych zdjęć ciężko wnioskować na temat prawidłowości podparcia okien. Najlepiej byłoby to porównać z instrukcją montażu od producenta tych okien.
    Jakie szerokie jest okno ze zdjęcia 10 ? idealnie jest takiego fixa podeprzeć wszędzie tam, gdzie pod szybą znajdują się podkładki do szklenia (niewidoczne dla inwestora)
    Okno na zdjęciu 6, 9 i 10 to jest to samo okno, fix 1800x2000

    Zdjęcie 6
    Załącznik 252581
    _______________________
    Zdjęcie 9
    Załącznik 252584
    _______________________
    Zdjęcie 10
    Załącznik 252585
    Ostatnio edytowane przez user1976new ; 06-04-2014 o 20:43

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Wygląda na styropianowa. Nie jest to błąd o ile okno na nim postawione nie przekracza nośności takiego parapetu.
    Jest to styrodur.
    Wpierw wyglądał jak na zdjęciu 3 po czym został zeskrobany jak to widać na zdjęciach 4, 5, 7 i 8.

    Zdjęcie 4
    Załącznik 252575
    _______________________
    Zdjęcie 5
    Załącznik 252576

    Zdjęcie 7
    Załącznik 252582
    _______________________
    Zdjęcie 8
    Załącznik 252583


    Następnie parapet został wyciągnięty spod okna i włożono nowy, węższy teraz wygląda jak na zdjęciu 17 i 18.
    Zdjęcie 17
    Załącznik 252596
    _______________________
    Zdjęcie 18
    Załącznik 252597
    Miedzy styropianem a murem jest około 1cm pianki. Czyli okno stoi na piance.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał user1976new Zobacz post
    Zdjęcie 18
    Załącznik 252597
    Miedzy styropianem a murem jest około 1cm pianki. Czyli okno stoi na piance.
    Czyli dalej jest w sposób niedozwolony dla tego typu podparcia okna

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony