dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    andrzejf01

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    15

    Domyślnie Wymiana dachu + adaptacja poddasza.

    Witam. Posiadam mały stary domek z 1930 roku chyba, o wymiarach 10x5 m. Dom jest parterowy z czerwonej cegły z poddaszem nieużytkowym,strop drewniany. Dach dwuspadowy pokryty eternitem.
    Jako że nie jest zbyt szczelny ten dach no i ten eternit pomyślałem o wymianie dachu, a ponieważ rodzina mi się powiększyła, chciałbym przy okazji podnieść ok. metra i zrobić dwa pokoiki na poddaszu. Czyli nowy strop -raczej drewniany i nowy dach.
    Fundamenty domu są zrobione z tego co zauważyłem z wielkich kamieni, dlatego zwracam się z zapytaniem czy na takim fundamencie możliwa jest realizacja mojego pomysłu.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar eryk16
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-196
    Posty
    154

    Domyślnie

    Witam. Odpowiadając na Pana pytanie: prawdopodobnie jest możliwa ta nadbudowa, lecz obiekt powinien zobaczyć konstruktor, architekt czy budowlaniec aby ocenić to swoim fachowym okiem. Nikt z forum nie da sobie głowy uciąć, nie poręczy panu że nie dojdzie do katastrofy, czy niekorzystnych zjawisk. Ponadto i tak na te prace trzeba mieć projekt , pozwolenie, itd aby cokolwiek ruszyć. Pewnie że można ,,na dziko,, ale to jest bardzo duże ryzyko, którego nie warto podejmować.W razie pytań proszę pytać. Pozdrawiam

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    W teorii projekt, pozwolenia itp. W praktyce jeśli ściany na chwilę obecną nie pękają po zrobieniu 2 wieńcy betonowych nie powinno być problemu. Znam kilka domów tak przerobionych bez żadnych negatywnych konsekwencji i nie znam żadnego z problemami co wcale nie oznacza, że takie nie istnieją. Jeśli dodatkowo na stropie jest glina to obciążenie fundamentów mocno się nie zwiększy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony