dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie Ceny bali 16x16 - czy to dobra cena?

    Panie I Panowie

    W związku z moim projektem DIY małego domku szachulcowego, i zbliżającym się terminem rozpoczęcia prac (lipiec) rozpocząłem etap poszukiwania drewna.
    Mam w sumie dwie opcje:
    - zakupić bale i deski w pobliskim tartaku
    - znaleźć drewno rozbiórkowe a brakujące elementy zamówić w tartaku.

    Dziś rano, wracając z podróży służbowej, wstąpiłem na miejsce rozbiórki starego folwarku (północne Mazury). Właściciel terenu sprzedaje materiały rozbiórkowe z tego budynku na Allegro - tak do niego trafiłem. Na miejscu oglądałem dostępny materiał (cegły, dachówki, i dużo dużo belek - 16x16 i 12x16.
    Właściciel oferuje belki 16x16 w cenie 60PLN za 1 mb...
    Mógłbym u niego zaopatrzyć się w belki konstrukcyjne, stropowe, i pewnie krokwie. Drewno jest w świetnym stanie.
    Nie liczyłem jeszcze, ile tego by trzeba. Ale wszystko wskazuje na to, że koszt transportu doda 700PLN do całości.

    I teraz pytanie do Was. Cena 60PLN (może trochę zbiję) jest OK, czy nie? Może dać sobie spokój, i zamawiać całość w tartaku, ze świeżyznyny?
    Dzięki za porady
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Przeliczyłem ile wychodzi za 1m3 jest to jakieś 2340 zł bardzo bardzo nie wiele mniej jak drewno klejone.
    Poszukaj, czasem jest oferta rozbierz i bierz drewno ... czasem może w tej cenie być 10m^3 drewna.

  3. #3

    Domyślnie

    cena z kosmosu nic tylko rozbierać domy i sprzedawać na metry . Ja zawsze starałem się kupować domy w cenie opału czyli m3 ścian domu to m3 np ceny buka , jak chałupa była naprawdę w super stanie to dodawało się trochę więcej . Wojcieszek nie czaj się i kup materiał w tartaku ładnie go opalisz i będzie git. Stary materiał trudniej się obrabia jak dla ciebie zaczynającego przygodę z ciesiołką to łatwiej będzie pracować z nowym .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony