dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 200
  1. #181

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    po co zaglądać komuś do kieszeni - jeszcze na węża jadowitego można się naciąć i tylko kłopotu sobie narobić, niech się cieszy i chwali, a może na koniec wyjdzie że zaoszczędził tak naprawdę 5876,98pln
    No ale właśnie staram się dostrzec ze 5k oszczędności bo przecież zawszę mogę zdjąć to co mam na dachu sprzedać i kupić raz jeszcze i samemu zainstalować Toż 5k PLN z buta nie chodzi po ulicy. Jednak jeśli ktoś deklaruje że instalacja samemu to oszczędność około 5k to chcę zobaczyć choć 3,5k PLN oszczędności w stosunku do kolegi który zapłacił 8,4k PLN.

  2. #182
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamil908

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    23-564
    Posty
    54

    Domyślnie

    Jeszcze raz napiszę:
    Panowie nie doczytaliscie tego co napisal Pan Tomasz.
    Zacytuje: ,,prowadze dzialanosc w domu, dlatego nie przysluguja mi dotacje''.
    Dlatego w przypadku Pana Tomka oszczednosc rzeczywiscie wynosi 4-5tys.
    Gdyby mogl wziasc dotacje to nie robilby tego sam.

  3. #183

    Domyślnie

    Kamil co żeś się uparł tej dotacji jak rzep psiego ogona?
    Będzie chciał wrzuci całość inwestycji w koszty działalności gospodarczej! A i garnitur niezbędny do montażu też, paliwo też, telefon też.

  4. #184
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomaszzakopane

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    115

    Domyślnie

    mniej niż 3500 kosztował cały zestaw z dwoma panelami i z tym wszystkim co tam wymieniałeś oprócz rusztowania

    za 1200 kupiłem bojler znalazłem na allegro nowiuteńki zapakowany na alledrogo ktoś sprzedał bo kupił w zestawie z dotacją a bojler już miał
    dokładnie taki sam

    rura solarna 50 mb z otuliną ht 16 za 950zł ze złączkami

    teraz doszedł kolejny stojak 240zl i panel watt 2020s za 900 zł nie wiem skąd twoja cena 1200 ????
    Po zsumowaniu 6790
    + rusztowanko kolanka kolanka do bojlerka 200 zł
    6990
    ale dojdzie jeszcze 10 litrów glikolu czyli jaieś 80 zł bo 20l co w komplecie było zabraknie

    Fakt bojler udało się parę stów taniej kupić ale pan u którego kupiłem Solary powiedział ze u niego 1800 zł

    Pozostałe przyłącza do wymiennika zrobię z rury solarnej bo jakieś 8 m zostało

    Powiecie zaraz ze tak tanio bo bojler taniej ale z kolei nie każdy potrzebuje 50 mb rury solarnej

    A co do paliwa to ciekawi mnie w jaki sposób obliczyłeś że akurat 150 zł

  5. #185
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomaszzakopane

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Kamil A i garnitur niezbędny do montażu też, paliwo też, telefon też.
    Tak i spawarka + niezbędne narzędzia i te złote śruby do przykręcenia uchwytów no i oczywiście zarcie bo przecież gdybym nie montował to jeść bym nie musiał co? a co do telefonu minuty mam bez limitu tak że dzwonie czy nie płace tyle samo !

    Ale durne argumenty wysuwacie

    Ubiór i inne a co nikt nie ma starej koszulki i gaci w domu że ubiór musi kupować ? brednie

    "Zlej baletnicy rąbek u spódnicy" znacie to ?

  6. #186

    Domyślnie

    Tomek to nie są durne argumenty tylko na wskroś prawdziwe, działalność gospodarcze obliguje Cię do tego aby mieć służbowy telefon który wrzucasz w koszty, paliwo do samochodu w koszty, garnitur jak potrzebujesz też wrzucasz w koszty, 5 długopisów i ryzę papieru do drukarki też
    Nie mówmy o OT tylko o:
    Ale prosiłem abyś pokazał tę oszczędność 5k PLN skoro najtańszy zestaw kosztuje 6,5k PLN.

  7. #187
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomaszzakopane

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    115

    Domyślnie

    Z montażem 12.5- 13 tys na taką kwotę miałem dwie wyceny z różnych firm
    a wyszło mnie 7 tys wiec widzisz oszczędnośc czy nie?

  8. #188

    Domyślnie

    A mógłbyś proszę podać co kupiłeś jakie kolektory, jaki zasobnik, grupę pompową?

  9. #189
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomaszzakopane

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    115

    Domyślnie

    Przecież wszystko juz pisalem

  10. #190

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszzakopane Zobacz post
    Przecież wszystko juz pisalem
    Nie przejmuj się czepialskimi, tylko rób swoje.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  11. #191
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomaszzakopane

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    115

    Domyślnie

    Wcale się nie przejmuje tylko zdziwiła mnie reakcja starają się udowodnić za wszelką cenę ze nie i tak się nie ołaca ze wcale taniej nie wyjdzie itd.
    Tak zaciekle bronia swoich interesów twierdzą ze nie dałem zarobić itd.
    jak to nie dałem przecież ktoś te solary wyprodukował a to co zaoszczędziłem wydam na inne cele i inni zarobią

  12. #192

    Domyślnie

    Tomku nie jestem żadnym instalatorem nie mam działalności powiedzmy jestem na bliżej nieokreślonym wakacyjnym bezrobotnym. I lotto mi na co wydajesz swoje ciężko zarobione pieniądze. Chodzi mi tylko i wyłącznie o to że patrzysz przez pryzmat swoich zakupów które wyniosły 7k PLN. Ja widzę że poza tymi zakupami ktoś musiał ruszyć dupę i kupić te rzeczy bo same do Ciebie nie przypełzły... kolejny aspekt narzędzia rozumiem że je masz bo też w garażu mam trochę tego sprzętu, jednak Twoja opowieść nadal nie ma aspektu " tymi ręcoma zrobine" znamy szacunkowe koszty instalacji, nie wiemy co poza tym musiałeś dokupić.
    RWXW opisał całość swoich rozważań od zakupów po instalację i zaprezentował dogłębnie wszystkie koszty , i z perspektywy czasu ewentualne potyczki. Ty swoją pracę opisujesz w jednym zdaniu:" zainstalowałem sam i mam 5k PLN w kieszeni".

    Chłopie z całego serca życzę Ci jak najlepiej ale każdy kolejny który przeczyta tę część pomyśli po cholerę mam płacić komuś sam to zrobię toż to 5k w kieszeni. Inni za Ciebie piszą że dotacji nie dostaniesz i stąd oszczędność i z jakich powodów Ci się to opłaca, i w ogóle skąd pomysł o solarach które sam chcesz zainstalować. Zaraź nas swoją pasją do tego aby coś zrobić samemu i zaprezentować ewentualne zyski z tego płynące bo puki co piszesz na zasadzie: "kupiłem na wyprzedaży windykacyjnej coś co kosztuje X a zapłaciłem 1/2X". I każdy inny (ja) może powiedzieć "Trafiło się ślepej kurze ziarnko".
    A puki co u Ciebie dokładnie tak to wygląda, ktoś coś sprzedawał po kosztach, tu taniej tu bokiem. Porównaj koszty takich samych urządzeń na wolnym rynku a później mów że Ty kupiłeś zasobnik warty 2200 za 1200. I powiedz ile to może kosztować każdego "Kowalskiego" któremu nie trafi się taka okazja.
    Mnie się raz trafiła okazja zakład o skrzynkę drogiego whiskacza, zakład wygrałem, zawartość sączyłem z przegranym przy każdej okazji przez wiele miesięcy, Jednak nigdy nie podchodzę do tego w ten sposób że wypiłem skrzynkę wiskacza i zaoszczędziłem XYZ PLN bo "kupiłem" po kosztach a niestety Ty to tak prezentujesz.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 23-05-2014 o 23:54

  13. #193
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomaszzakopane

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    115

    Domyślnie

    Widzę ze masz problemy z czytaniem i zrozumieniem tego
    Dokładnie napisałem ze zbiornik udało mi się taniej kupić a skoro ja mogłem to inni też mogą tylko trochę chęci trzeba wykazać.

    Z niewiadomych przyczyn wszystkie ceny zawyżasz pisałem u człowieka można kupić taki zbiornik za 1 800 zł

    A Powiedz mi jakie są zyski z palenia papierosów ? Żadne a jednak nie zadajesz tych pytań ludziom którzy je kupują.

    skoro nie wiesz jakie są zyski z panelu solarnych to nie wiem czy jestemw stanie Ci wytłumaczyć.

    Specjalnie Dla Ciebie Jeszcze raz napisze
    W zestawie za 3500 dostałem

    2 x Kolektor płaski WATT 2020 s

    Dwudrogowa grupa solarna Grundfos

    Sterownik solarny TECH ST 402N (4 czujniki)

    Glikol propylenowy do -35 st 20L

    Naczynie solarne HYDRO-SOLAR 18L

    Taśma do mocująca do naczynia

    Przyłącze do paneli solarnych wyposażone w odpowietrznik

    Zaślepka do kolektora fi 22"

    Dwuzłączka fi 22/22" szt.2

    Kolano zaciskowe fi 22/3/4"GZ

    Zestaw montażowy na dach skośny

    do kupiłem kolejny kolektor 900 zł i uchwyt za 240

    o zbiorniku i rusztowania rurze solarnej pisałem wyzej



    Wczoraj dzwoniłem do nc+ bo skończyła mi się umowa
    Konsultant zaproponował mi takie warunki ze nie będę miał już HBO abonament 10 zł wyższy i umowa na 24 m a nie jak dotychczas na 12
    i usilnie wpierał mi ze to mi się bardziej opłaca niż poprzednio

    nie wiem czy wiesz ale również posiadasz taki dar tylko tutaj prezentujesz go tutaj w druga stronę
    Ostatnio edytowane przez tomaszzakopane ; 24-05-2014 o 15:01

  14. #194

    Domyślnie

    Z nc+ bardzo łatwo załatwia się takie tematy dostaniesz taniej tylko musisz wysłać magiczny papierek pt. Wypowiedzenie umowy, wtedy proponują o wiele lepsze warunki tylko po to abyś z nimi został.Pisz wypowiedzenie a później jak będą dzwonić pisz to co Ci proponują któryś telefon będzie z najlepszą ofertą a jeśli będą się pultać powiesz że sąsiad dostał lepszą ofertę za lepsze pieniądze.

  15. #195
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    ja wysłałem magiczny papierek do NC+, a na ich telefony odpowiadałem że już "mam ich w doopie" - z 7 razy dzwonili

    Mam HBO gdzie indziej i gra gitara

  16. #196

    Domyślnie

    Obecnie w bloku miesiecznie za sama ciepła wode płace 140-180 zł...czy w domku grzjąc samemu tez bede tyle płacił? tez mi sie solary nei opłacaja?

  17. #197
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomaszzakopane

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    115

    Domyślnie

    Solary założone instalacja zalana i powiem że z tym napełnianiem i odpowietrzeniem gdyby nie to że pożyczyłem od znajomego hydraulika pompę elektryczną do napełniania to przy ręcznej byłby pewnie duży problem z odpowietrzeniem.

    Pompa hulała ze 30 minut zanim odpowietrzyło się

    Na racie bojler jeszcze nie napełniony wodą ale
    Co mnie zaskoczyło jest u nas cały dzień pochmurno słońca nie ma a instalacja rozgrzała się do 53 stopni

    Dodatkowo po podłączeniu nie chciała działać pompa buczała ale stała w miejscu rozkręciłem i zaczęła pracować ale dosyć ciężko przepływ maksymalnie na 3 biegu dochodził do 43/m na drugim spadał do ledwo 1 a na 1 wogole przestawała pompować
    zostawiłem na noc i chyba się rozruszała bo dziś na 1 jest 2l/m na 2 jest jakieś 4.5l.m a na 3 ponad 6l/m

  18. #198
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszzakopane Zobacz post
    ...
    Co mnie zaskoczyło jest u nas cały dzień pochmurno słońca nie ma a instalacja rozgrzała się do 53 stopni
    ...
    Nie podniecaj się, nic nadzwyczajnego, wręcz rzecz całkowicie pospolita i powszechna - tyle że ciepłej wody z takiej temp. stojącej instalacji nie ma

  19. #199
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomaszzakopane

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    115

    Domyślnie

    Kto powiedział że stojącej?
    Instalacja cały dzień pracowała aby rozruszała się pompa.
    Czy nie ma to się okaże jestem pewien że przez tyle godzin woda nagrzała by się

  20. #200
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszzakopane Zobacz post
    ...
    Na racie bojler jeszcze nie napełniony wodą ale
    ...
    Cytat Napisał tomaszzakopane Zobacz post
    Kto powiedział że stojącej?
    Instalacja cały dzień pracowała aby rozruszała się pompa.
    Czy nie ma to się okaże jestem pewien że przez tyle godzin woda nagrzała by się
    Mówisz??? że pracowała? czy tylko na stratach przesyłowych zasuwała?

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony