dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 10
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 200
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Więc na wsiach są lokalni magicy którzy powiedzą Panie starczy ...
    I to jest w tym najsmutniejsze, nie brakuje kasy, tylko wyobraźni i wiedzy. Na szczęście na tym forum jest ogrom pożytecznych informacji, tylko szkoda, że one bardzo powoli przenikają na zewnątrz poza grono osób, które tu czytają i piszą.
    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    ale zrobię to od du*y strony i najpierw kupię inwerter a później będę dodawał panele
    Ja też tak zrobiłem Inwerter jest drogi i uniwersalny, więc jakieś panele się zawsze do niego dostosuje. Nie każdy chce wziąć kredyt, wskazać palcem TU i czekać przy piwku aż mu ktoś wszystko dobierze i założy, moim zdaniem lepiej samemu się dowiedzieć i pokombinować.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  2. #122
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    I to jest w tym najsmutniejsze, nie brakuje kasy, tylko wyobraźni i wiedzy. Na szczęście na tym forum jest ogrom pożytecznych informacji, tylko szkoda, że one bardzo powoli przenikają na zewnątrz poza grono osób, które tu czytają i piszą.
    Święte słowa.
    Ale z perspektywy czasu widać, że idzie ku lepszemu

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    W akwa nie tylko grzałką żyją ryby... Oświetlenie, filtr i napowietrzacz tego nie włączysz tylko w taniej taryfie
    Dokładnie tak jak piszesz. W nocy po całym dniu obowiązków to ja śpię. Do nocnych marków nie należę i dlatego U MNIE II taryfy się nie sprawdzą.

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Ja też tak zrobiłem Inwerter jest drogi i uniwersalny, więc jakieś panele się zawsze do niego dostosuje. Nie każdy chce wziąć kredyt, wskazać palcem TU i czekać przy piwku aż mu ktoś wszystko dobierze i założy, moim zdaniem lepiej samemu się dowiedzieć i pokombinować.
    Na alleDrogo pojawiła się ciekawa oferta inwerter 1,5kW + panele do tego za około 6k PLN, jednak 1,5kW to trochę przymało i urządzenie nieprzyszłościowe. Gdyby tak znaleźć coś w okolicach 3-5kW
    A tak na serio to trzeba pomyśleć co ważniejsze bo mój kontrakt wygasł i nasuwa się pytanie "wziąć z kupki" i zakupić czy może poszukać nowej roboty i dopiero zakupić.

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    to trzeba pomyśleć co ważniejsze bo mój kontrakt wygasł i nasuwa się pytanie "wziąć z kupki" i zakupić czy może poszukać nowej roboty i dopiero zakupić.
    W takiej sytuacji ja bym poczekał i nie brał z kupki. Nie zając, nie ucieknie.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  6. #126

    Domyślnie

    No właśnie problem w tym że jakoś nie mam najmniejszej ochoty na szukanie pracy przez ostatnie 9 lat narobiłem się wystarczająco. Od połowy maja zaczynamy urlop najpierw niewielka przeprowadzka z miasta na wieś na jakieś 2 miesiące, później na miesiąc do Włoch i tak sobie myślę że około września zacznę pisać CV Więc skoro i tak będę siedział na wsi to myślałem aby coś porobić na dachu garażowym ale chyba masz rację "kupka" może szybko się skończyć jak się z niej bierze.

  7. #127
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Przed chwilą znalezione

    Cytat Napisał KaliMi Zobacz post
    Witam
    U mnie rodzina 2+2, zużycie wody całkowite na miesiąc ok. 10 m3, codziennie prysznic i kąpiel dzieci. W okresie letnim woda grzana grzałka elektryczna 2 kW, w pionowym bojlerze 300 l. Na wylocie zimnej wody zawór 3D termostatyczny ustawiony na 45C.
    Wodę grzeje w taryfie nocnej G12e 3,5 godziny dziennie, sterowanie taimerem. Dwie godziny w dzień od 13.00 do 15.00 oraz rano od 5.30 do 7.00. W soboty przy nieco większym zużyciu od 4.30 do 7.00
    Koszt to 3,5 x 2kW = 7 kW * 0,30 PLN = 2,1 PLN na dzień * 26 = 55 PLN
    oraz w soboty 4,5 x 2kW = 9 kW * 0,30 PLN = 2,7 PLN na dzień * 4 = 11 PLN
    Razem: 55+11 = 66 PLN/miesiąc * 6 miesięcy = 396 za sezon letni.
    Próbowałem grzać ekogroszkiem ale zużycie wynosi około 4 kg/dobę. Kilogram węgla 0,80 PLN to daje wartość: 4*0,8*30 = ok. 100 PLN/miesiąc.
    Jednak grzałka wychodzi taniej.

  8. #128
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Przed chwilą znalezione

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Przed chwilą znalezione
    Siema Liwko.Banedddd.

    Ty myślisz ,że on to twe przesłanie zrozumie?Ja myślę za tempy nie tępy..Mam tą rozlicz kę na penie i bardzo sobie chwalę.

    Elfir nie banuj mnie bo jeszcze coś chce powiedzieć.

  9. #129
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ...
    Elfir nie banuj mnie bo jeszcze coś chce powiedzieć.

    Cytat dnia No urzekł mnie dramatyzm tej swoistej prośby. Elfir - rozpatrzysz pozytywnie, mam nadzieję


  10. #130
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał anSi Zobacz post

    Cytat dnia No urzekł mnie dramatyzm tej swoistej prośby. Elfir - rozpatrzysz pozytywnie, mam nadzieję
    Masz Świąteczne swędzenie.

  11. #131
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Masz Świąteczne swędzenie.
    Mam ubaw z Ciebie. Jak zwykle


  12. #132
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał anSi Zobacz post
    Mam ubaw z Ciebie. Jak zwykle
    I
    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Przed chwilą znalezione
    Siema Liwko.

    Ty myślisz ,że on to twe przesłanie zrozumie?Ja myślę za tempy nie tępy..Mam tą rozlicz kę na penie i bardzo sobie chwalę.

    wice wersa..ansi

  13. #133
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał anSi Zobacz post
    Mam ubaw z Ciebie. Jak zwykle
    Lubisz mnie troszkę???.Jakie to cudowne ,że wreszcie ktoś kogoś lubi..Lubisz też innowierców???.Jak zwykle powiem ,że masz swędzenie..
    A kolektory pindko masz???Bo udzielasz się w tym wątku.No chyba ,że inwigilacja mej osoby???Latasz za mną jak gów...........w przerębli.W każdym wąciu.Coś cię swędzi.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 23-04-2014 o 06:19

  14. #134
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    akit123

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Czarny Ług
    Posty
    1

    Domyślnie

    Panowie, ale bez takich wycieczek. Temat jest o kolektorach słonecznych. Moim zdaniem inwestycja w tego typu rozwiązania oczywiście ma sens.

  15. #135
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał akit123 Zobacz post
    Panowie, ale bez takich wycieczek. Temat jest o kolektorach słonecznych. Moim zdaniem inwestycja w tego typu rozwiązania oczywiście ma sens.
    Brawo

    Mocne zdanie jak na pierwszy post

    a masz może coś więcej do powiedzenia na ten temat?

    Zapraszamy, ja bynajmniej chętnie poczytam

  16. #136

    Domyślnie

    Inwestycja ma sens nawet w nowym dobrze ocieplonym domu, bo już na forum po wielokroć było udowadniane, że w naszym klimacie ogrzewanie z kolektorów to bardzo marnym pomysłem.
    Warunek by ta inwestycja miała sens jest taki, że musi być odpowiednio duże zużycie wody. Jak ktoś zużywa 3-4m3 ciepłej wody na miesiąc to może mieć problem ze zwrotem inwestycji. Przy zużyciu 5-6m3 i więcej plus cyrkulacja to już czas zwrotu robi się sensowny.

  17. #137
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aneta_doa

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-001
    Posty
    31

    Domyślnie Dofinansowanie

    Do kiedy można składać wnioski o dofinansowanie?

  18. #138

    Domyślnie

    Podobno w BOŚiu do piątku... Ale jeszcze nie potwierdziłem na 100%.

  19. #139

  20. #140

    Domyślnie

    A jaki jest zwrot inwestycjii jak kupujesz klapki plazowe w markecie?
    Przecież to całe gadanie o zwrocie to idiotyzm. Jak ktoś zakłada nowy biznes,bierze kredyt to może sobie liczyć zwrot inwestycjii bo firma powinna zarabiać,ale dom? Czy dom może zarabiac? No tak jak go potem wynajmiemy,ale nie jak go budujemy dla siebie i dzieci.
    Moim zdaniem w dziesiejszych czasach jedynym zwrotem z inwestycjii jest...jak najwieksze uniezaleznienie sie od monopolistów. Lepiej zrobic wszystko na prąd ..niz miec prad ,gaz,wegiel i solary.
    Jesli chcemy iść dalej lepiej zrobić głebinówke i oczyszczalnie niz sie podłaczac do sieci i kanalizy.Kazde uniezaleznienie sie wyjdzie nam finansowo na zdrowie,jak juz korzystac z monopolistów to tam gdzie tego nie unikniemy czyli prad..suma sumarum powinno wyjsc taniej i czytelniej.
    Natomiast solary to jak najbardziej trafiony pomysł....monopolista jest słońce,nie bierze kasy...to idiotyzm z tego nie skorzystac.Panele płaskie maja taka wydajnosc jak prózniowe sredniorocznie a nawet latem wieksza...więc nie dość ze jest słonce,to taki solar kto biedny sam se zrobi,jak nie biedny to sa po 800-1000 zł/sztuka....zbiornik i tak trzeba kupic....samemu montujesz i cie solary wynosza 3-4 tysiace..jak czytam o 12-15 tysiacach to fakt troche duzo ale za tyle to montuja nowobogackie snoby co z cygarem przyglądaja sie montazowi ekipy..sama opcja solarów jak najbardziej ,bo dzis oprócz tego wszystkiego liczy się rachunek bieżący a nie stopa wzrostu.....duzo natym forum fachowców ale myslenie ekonomiczne rodem z PRL..nie licze naganiaczy,bo wtedy interes sie musi zwrócic ale nie klientowi
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 18-05-2014 o 06:58

Strona 7 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony