dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41

    Domyślnie

    Hej,

    myślę, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wełna szklana - jest znacznie lżejsza od wełny skalnej co ma istotne znaczenie przy izolacji sufitu podwieszanego. Jeżeli chodzi o parametry radzę odpuść sobie wszystkie wełny o lambdzie większej/równej 0,040 W/mK. Z paroizolacją nie jestem do końca przekonany aczkolwiek wydaję mi się, że wystarczy tylko nad mokrymi pomieszczeniami - łazienka, kuchnia, suszarnia itp.

  2. #42

    Domyślnie

    Witam,

    Panie Marianie doradzę Panu to samo co P. Mariop26, czyli izolację wykonaną wełny szklanej. Tak jak powiedział przedmówca jest lekka, więc nie obciąży konstrukcji a dodatkowo sprężysta i świetnie wypełniająca izolowaną przestrzeń.
    Polecam tutaj wełny o współczynniku przewodzenia ciepła od 0,035 W/mK w dół, grubość 25 bądź 30 cm (w zależności od współczynnika przewodzenia ciepła).
    Jeżeli chodzi o folię paroizolacyjną rekomenduję jej ułożenie na całej izolowanej powierzchni, nie tylko nad pomieszczeniami kuchni czy łazienki. Powinna to być folia o wysokim oporze dyfuzyjnym.

    Pozdrawiam,
    Paweł Stefański
    ____________________
    Online Ekspert ISOVER

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał ISOVER Zobacz post
    Witam,

    Panie Marianie doradzę Panu to samo co P. Mariop26, czyli izolację wykonaną wełny szklanej. Tak jak powiedział przedmówca jest lekka, więc nie obciąży konstrukcji a dodatkowo sprężysta i świetnie wypełniająca izolowaną przestrzeń.
    Polecam tutaj wełny o współczynniku przewodzenia ciepła od 0,035 W/mK w dół, grubość 25 bądź 30 cm (w zależności od współczynnika przewodzenia ciepła).
    Jeżeli chodzi o folię paroizolacyjną rekomenduję jej ułożenie na całej izolowanej powierzchni, nie tylko nad pomieszczeniami kuchni czy łazienki. Powinna to być folia o wysokim oporze dyfuzyjnym.

    Pozdrawiam,
    Paweł Stefański
    ____________________
    Online Ekspert ISOVER
    Witam. Bardzo zrozumiale to Pan wyjaśnił w kwestii sufitu. A mnie interesuje podłoga. Czy to samo rozwiązanie mogę zastosować pod panele na podłodze?

  4. #44

    Domyślnie

    Niestety nie do końca rozumiem pytanie, szuka Pan materiału do izolacji stropu, na którym wierzchnia warstwa ma być po prostu wykonana z paneli, czy pyta się Pan o podkłady pod panele podłogowe? Jeżeli chodzi o podkłady - wełna nie ma tutaj zastosowania, do tego celu stosuje się raczej cienkie pianki polietylenowe.

    Pozdrawiam,
    Paweł Stefański
    ____________________
    Online Ekspert ISOVER

  5. #45

    Domyślnie

    Panie Pawle, dziękuję za informację. Mam jeszcze jedno pytanie, czy może Pan podać konkretny typ/model folii która będzie spełniać wymagania oporu dyfuzyjnego?

  6. #46

    Domyślnie

    Oczywiście Panie Marianie, już podaję. Mogę Panu śmiało zarekomendować folię Isover Stopair, gdzie opór dyfuzyjny wynosi ≥ 600 m2*h*hPa/g.
    Proszę pamiętać, że bardzo istotny jest jej dokładny i szczelny montaż. Należy zwrócić uwagę, aby podczas układania folii wszystkie połączenia były uszczelnione za pomocą taśmy dwustronnie klejącej lub specjalnych klejów.

    Poniżej podaję link do produktu:
    http://www.isover.pl/Nasza-oferta/St...paroizolacyjna

    Pozdrawiam,
    Paweł Stefański
    ____________________
    Online Ekspert ISOVER

  7. #47

    Domyślnie

    Witam, Ile cm państwo proponujecie zrobić szczeliny między wełną, a pełnym deskowaniem z papą? Czy warto przybijać siatkę podtynkową (sznurek), żeby w razie rozprężenia wełna nie dotykała desek? Pozdrawiam

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wisnia&usia

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    47

    Domyślnie

    Witam , przepraszam jeśli gdzieś był już taki temat ale nie mogłem znaleźć . Mam dom parterowy , powierzchnia 135 m użytkowej powierzchni . stop ferta , poddasze nieużytkowe , grzeje gazem i chciałbym ocieplić strop . W sklepie budowlanym ktoś kiedyś powiedział mi że najlepszym rozwiązaniem będzie wyłożenie wełny na gołym stropie... tak też zrobiłem , zamiotłem z grubsza bo kurzu było co nie miara, rozłożyłem wszędzie 15 cm wełny isovera 0,39 - na to mam dac folie paraprzepuszczalną . I tutaj mam pytanie , czy wełna miała być rozłożona bezpośrednio na stropie ? czy powinna leżeć na jakieś folii ? nom i jeszcze jedno pytanie, Mam zamiar dokupić drugą warstwę wełny na zakładkę 15 cm i czy opłaca sie kupować ta ze współczynnikiem np.0,35 czy wystarczy mi na to poddasze 0,44 bo różnica w cenie 2x drożej Proszę jeszcze o info jaka jest różnica w grubości wełny gdybym np miał 15cm o współczynniku 0,35 to jaka grubość wełny o współczynniki 0,44 powinna być żeby uzyskać takie same właściwości ? Dziękuje serdecznie za pomoc. Pozdrawiam

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał wisnia&usia Zobacz post
    Proszę jeszcze o info jaka jest różnica w grubości wełny gdybym np miał 15cm o współczynniku 0,35 to jaka grubość wełny o współczynniki 0,44 powinna być żeby uzyskać takie same właściwości ? Dziękuje serdecznie za pomoc. Pozdrawiam
    15 o 0,35 to 20 o 0,44
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #50
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michal.ostry

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Karczew
    Kod pocztowy
    05-480
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,
    pytanie do Pana Pawła z Isover-a.
    Czym różni się Iso-Mata od Termo-Maty Plus ?

    pozdrawiam
    Michał

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony