dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Dylemat !!!

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    BigWit

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Pruszcz
    Kod pocztowy
    83-000
    Posty
    5

    Domyślnie Dylemat !!!

    Witam wszystkich bardzo serdecznie i jako że jest to mój pierwszy post z góry przepraszam za pytanie być może dla wtajemniczonych bedzię się ono wydawało banalne natomiast dla mnie jest dość dużą zagwozdką, ale do rzeczy mam malutki domek dwukondygnacyjny 85m2 z miejscem na kominek który będzie stał w salonie z otwartą kuchnią około 35m2 ,jest zamontowany dolot, komin fi200. Kominek ma być połączony z DGP grawitacyjnym rozchodzącym się do 4 pomieszczeń na piętrze , najdalsze pomieszczenie na piętrze w poziomie od kominka znajduje się w odległości ok 2,7m. Wkład który wchodzi w grę ma być z szybą boczną bez szprosa . Stwierdziłem że wybór zawęził mi się do dwóch wkładów Maja z KRATEK 12KW i HAJDUK Smart2 8KW .Pytanie jest takie który z nich wybrać i dlaczego ,zdaje sobie sprawę że Hajduk jest prawie dwa razy droższy ale on jest ostatną pozycją cenową z którą zamknę się w budżecie, na koniec dodam tylko że kominek będzie używany w okresie jesień wiosna jako główne źródło ciepła a w okresie zimowym do wspomagania instalacji c.o. .

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Myśliciel
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    108

    Domyślnie

    Jak dla mnie to oczywiste, że Hajduk. Myślę że jego przewagą jest konstrukcja z wyłożeniem szamotowym no i z tego co się orientuję mają bardzo dobrą sprawność ok 90% a kratki tylko 70%. Ja akurat jestem zwolennikiem szamotu ponieważ dłużej trzyma ciepło niż żeliwo i pomaga w lepszym wygrzaniu paleniska. Będąc w tym roku na targach widziałem jak pali się w hajdukach i powiem że jest naprawdę ok. Nie wiem jak emisyjne wychodzi hajduk, ale jeśli mają bimsch 2 to pewnie emisje są lepsze niż w kratkach. Nie wiem czy kratki w tym kominku dają drugą płytę żeliwną od środka, jeśli nie to moim zdaniem jest to kolejny sygnał do tego aby wziąć hajduka, ponieważ jak przepali Ci się żeliwo to będziesz musiał szukać spawacza, a jak pęknie szamot to wymienisz sam. Tak na sam koniec to estetyka wykonania i tu znowu moim zdaniem kratki mają niedopracowane te wkłady. Oglądając na targach widziałem sporo niedociągnięć w porównaniu do hajduka to się chowali.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Myśliciel
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Jezeli chodzi o wyłożenia palenisk, to już są inne niż tradycyjny szamot.
    Tutaj znalazłem więcej info:
    [moderowano]
    Pewnie, że są tylko jak Twoja odpowiedź ma się do tematu.
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 10-04-2014 o 12:06

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myśliciel Zobacz post
    Pewnie, że są tylko jak Twoja odpowiedź ma się do tematu.
    Wspomniałeś o szamocie, dlatego w zapędzie wspomniałem, że ten materiał już sporadycznie jest stosowane do wyłożeń palenisk, również wkładów kominkowych. No a poza tym chciałem trochę zabłysnąć i zaistnieć na forum. Zresztą jako MYŚLICIEL - zapewne łapiesz o co chodzi tutaj na forum....

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Artix123

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Deszczno
    Kod pocztowy
    66-446
    Posty
    175

    Domyślnie

    Sporadycznie to szamot nie jest stosowany we wkładach kominkowych - nadal stanowi duży udział. Fakt, producenci wkładów poszukują nowych rozwiązań - to i dobrze, mamy przecież prężną branżę kominkową w Polsce. Różne okładziny mają różne zalety i wady, każdy inwestor dobierze coś dla siebie.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    BigWit

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Pruszcz
    Kod pocztowy
    83-000
    Posty
    5

    Domyślnie

    Wybór padł na LECHME PP-500 GREEN . Pisze o tym bo może ktoś będzie stał przed takim samym dylematem , a jest to trzecia opcja.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony