dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lapeno
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    a czy zadałes takie pytania? Podałes inne firmy? Nie dziw sie że jest cisza
    Oczywiście, że zadałem. Zarówno tutaj jak i w części "grupy budujace". Cisza jak makiem zasiał.
    O przepraszam, dostałem jedną wiadomość PW od osoby od której się zupełnie nie spodziewałem - 100% zaskoczenie i pełen pozytyw. Pomimo, że jest konkurencją dla wymienionych przez mnie firm i dodatkowo została opisana negatywnie na forum - poleciła jedną z nich jako wartą współpracy odnośnie montażu.
    Budowa domu - szczęśliwe chwile to motyle. Cała reszta to walka.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lapeno
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał domowy cieć Zobacz post
    Guru był tu jeden
    Masz racje kazdy może miec problem badz sie wyłozyc. Nikt ci nie da takiej gwarancji.
    Ryzyko zawsze istnieje choc można dazyc do minimalizacji wpadki.
    Ja nie proszę o gwarancję - nie jestem dzieckiem, żeby na czyjeś barki zrzucać odpowiedzialność za moje decyzje.
    Chodzi tylko i wyłącznie o informacje - A wg mojej wiedzy robi OK, B tak sobie, C to partacze. Decyzję na podstawie takiej informacji podejmę sam.
    Budowa domu - szczęśliwe chwile to motyle. Cała reszta to walka.

  3. #23

    Domyślnie

    Guru był tu jeden
    Masz racje kazdy może miec problem badz sie wyłozyc. Nikt ci nie da takiej gwarancji.
    Ryzyko zawsze istnieje choc można dazyc do minimalizacji wpadki.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Gdybysmy napisali tak jak chcesz, to firmy z kategorii C zrobily by nam taka jazde, ze hoho i nie mieliby skrupolow by dzialac w granicach przyzwoitosci.
    Wymieniles tylko jednego producenta, ktorego tu raczej wszyscy uznaja. Watpliwosci poddawane jest tylko czasem to, czy jego okna sa tyle warte.
    Nie chcesz brac pod uwage stowarzyszen typu montaze.info (A szkoda) czy tez rekomendacji stolarkavip to co Ci pozostaje? Tylko chodzic od punktu do punktu z nadzieja, ze trafisz w koncu na kogos, kto wzbudzi Twoje zaufanie
    Sprawdz moze tu:http://forum.muratordom.pl/showthrea...i-bramy-rolety

  5. #25

    Domyślnie

    na pewno z tego co tu wyczytłem unikaj Drutexu i Dobroplastu. A dalej decyduj sam

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lapeno
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie chcesz brac pod uwage stowarzyszen typu montaze.info (A szkoda) czy tez rekomendacji stolarkavip to co Ci pozostaje? Tylko chodzic od punktu do punktu z nadzieja, ze trafisz w koncu na kogos, kto wzbudzi Twoje zaufanie
    Sprawdz moze tu:http://forum.muratordom.pl/showthrea...i-bramy-rolety
    Witam,

    Trochę wykopalisko, ale szybko tutaj wątki spadają z 1 strony.

    To nie tak, że nie kieruję sie rankigiem stowarzyszenia.
    Na podstawie tej strony dokonałem wyboru firmy przy oknach do mieszkania. O ile z montażu jestem zadowolny to samych okien nie dam do domu. Polecana firmy i "mistrzowie montażu" z tej firmy montują okna BUDVAR - to nie jest raczej poziom Vetrexa.

    W każdym razie na 95% myślę, że będzie to Falkon z Torunia + VETREX V90+.
    Budowa domu - szczęśliwe chwile to motyle. Cała reszta to walka.

  7. #27

    Domyślnie

    Temat przerodzil sie w temat o montazu okien, natomiast mysla przewodnia byly szyby z powlokami niskoemisynymi. Prosze specjalistow o plusy i minusy takich szyb.
    Dom : 178 m2 powierzchni po podłogach (temp.20-21). Sciany: Ytong Energo 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 15cm wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, rekuperator Zehnder q350 , Pompa solanka-woda AlphaInnotec WZS 62K3M inwertorowa, odwierty movitech 2x80m.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Taka jest tendencja w domach energooszczednych, żeby wykonywać przeszklenia od strony południowej jednak w życiu codziennym nie jest to rozwiązanie zbyt szczęśliwe, gdyż już wiosną w słoneczne dni temperatura panująca w takich pomieszczeniach robi się niezbyt przyjemna (wysoka). Tak jak już pisał Brass odpowiednio wysunięty okap może pomóc ale na etapie okien jest pewnie już za późno na regulowanie jego wysunięcia.
    Usuwanie nadmiaru ciepła jest bardziej kosztowne jak dogrzanie budynku zimą, więc rozważył bym dość poważnie takie szkło zwłaszcza jeżeli nie ma przewidzianych innych osłon słonecznych.
    Czy ta wypowiedź nie jest wystarczająca ?
    Czego jeszcze oczekujesz?

  9. #29

    Domyślnie

    No nie bardzo wystarczy liczylem ze odezwia sie osoby, ktore uzytkuja takie szyby i powiedza ja to sie sprawdza w zyciu codziennym
    Dom : 178 m2 powierzchni po podłogach (temp.20-21). Sciany: Ytong Energo 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 15cm wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, rekuperator Zehnder q350 , Pompa solanka-woda AlphaInnotec WZS 62K3M inwertorowa, odwierty movitech 2x80m.

  10. #30

    Domyślnie

    Polecam trochę więcej zaufania do osób, które pomagają ci w wyborze, a które nie mają interesu finansowego w tym, aby ci pomagać i dobrze doradzać. Takie osoby "przerobiły" kilkaset i więcej domów i mają ogromną wiedzę na temat okien i tematów około-okiennych. Bo to co w punktach handlowych usłyszysz, nie zawsze jest prawdą a tutaj masz dobrą poradę zupełnie za darmo.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał syjam23 Zobacz post
    No nie bardzo wystarczy liczylem ze odezwia sie osoby, ktore uzytkuja takie szyby i powiedza ja to sie sprawdza w zyciu codziennym
    Przepraszam, wydawało mi się że szukasz porady w wyborze i taką w mojej ocenie uzyskałeś.
    Nie mam takich szyb i nie będę ich miał z powodów jakie wspomniałem.
    Na podstawie parametrów można dokładnie ocenić jak taka szyba będzie się zachowywać, zresztą sam opis już na to wskazuje.
    Są na tyle "nowością" że nikt z użytkowników realnie nie udzieli odpowiedzi, która pomoże w wyborze, bo nawet CI którzy się na nie zdecydowali jak sądzę nie wcześniej niż za rok w domach swych zamieszkają.
    W sumie to nie mój interes by Ci doradzać
    Powodzenia w wyborze

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Szkło selektywne nie jest żadną nowością w obszarze fasad.
    Każdy producent czyli HUTA produkuje tego typu szkło w określonej kodyfikacji.
    SAINT-GOBAIN = COOL-LITE SKN
    GUARDIAN = SunGuard SN
    PILKINGTON = SUNCOOL
    AGC = STOPRAY

    Powłoka niskoemisyjna w szkłach selektywnych tym różni się od standardowego szkła termo , że jest wzbogacona o dodatkowe tlenki metali, których zadaniem jest TEŻ zatrzymywanie nadmiaru ciepła przychodzącego z zewnątrz. Czyli szkło selektywne ma 2 funkcje - współczynnika U, który mówi nam o ochronie przed ucieczką ciepła z wewnątrz pomieszczenia ( zastosowanie zimą ) i współczynnika g, który mówi nam o o ochronie przed napływem ciepła z zewnątrz ( zastosowanie w lato ).
    Oczywiście każda szyba termo ma też współczynnik g ale szkła selektywne zatrzymują dużo więcej ciepła napływającego z zewnątrz do pomieszczeń niż przy standardowej szybie 1,1 czy 0,7 do 0,5.
    W związku z nowymi zasadami technicznymi dla budynków obowiązującymi od stycznia 2014 r. obiekty z zezwoleniami na budowę, rozbudowę muszą mieć okna i drzwi o określonym Ug ale także g nie większym niż 35%. W związku z tym jeśli Inwestor chce osiągnąć takie g TYLKO przy pomocy szkła to musi zastosować szkło selektywne. Jednak Ustawodawca ( Warszawa, ul Wiejska ) przewidział ALTERNATYWĘ i można ten parametr osiągnąć przy standardowych szybach poprzez zastosowanie np. żaluzji międzyszybowych oraz innych przesłon jak roletki, okiennice czy co tam rynek serwuje w osłonach przeciwsłonecznych. USTAWODAWCA nie przewidział sadzenia drzew przed oknami jako ochrony przeciwsłonecznej
    Nazwa SZKŁO SELEKTYWNE oznacza, że selekcjonuje ono falę elektromagnetyczną jaką jest światło. Abyście nie zadawali głupich pytań to w tej kwestii proszę się dokształcić via wujek google wpisując stosowne hasła.
    Tego typu szkło charakteryzuje się tym, że ma barwę neutralną ( jak standardowe 1,1 czy 0,7 do 0,5 ) a więc nie ogranicza NATĘŻENIA ŚWIATŁA co można tylko osiągnąć poprzez zastosowanie szkła kolorowego !!!
    Szkło selektywne w zależności od typu ( jest kilka ) obniża temperaturę w środku pomieszczenia o około 4 do 7 stopni C. Czyli jak na zewnątrz jest 30* to w środku może być nawet 23*. ALE NIE OBNIŻA np. z +8* na zewnątrz do 0* w środku pomieszczenia - napisałem to bo niestety, ale z takimi pytaniami też się spotykam nawet wśród Architektów
    JEST TYLKO JEDEN PROBLEM z tego typu szybami jak zresztą ze wszystkimi niskoemisyjnymi przede wszystkim (1,1 czy ),7 do 0,5 0 - to ma sens do momentu jak nie otworzy się okna. Wtedy ciepło wchodzi do wewnątrz razem z powietrzem,które jak wiemy też się nagrzewa Dlatego na fasadach stosuje się szkło tego typu bo w środku pracuje AC czyli sztuczna klimatyzacja - koszta jej pracy czyli zużycie prądu jest w tedy dużo mniejsze. Jak wiemy przy AC nie stosuje się klamek w oknach.
    Na tzw. domówkach stosowanie tego typu szkła ma uzasadnienie w dużych przeszkleniach ( coraz częściej projektowanych ), ogrodach zimowych ( strefa dachu ) na elewacjach południowych i zachodnich.

    Mam nadzieję, że jako tako jest do ogarnięcia to co napisałem - prościej nie dam rady.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 21-04-2014 o 08:54
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  13. #33

    Domyślnie

    Dziekuje Charlie na taka odpowiedz czekalem
    Dom : 178 m2 powierzchni po podłogach (temp.20-21). Sciany: Ytong Energo 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 15cm wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, rekuperator Zehnder q350 , Pompa solanka-woda AlphaInnotec WZS 62K3M inwertorowa, odwierty movitech 2x80m.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    U mnie te okna są z szybą zwykła bez powłok. I mimo ostatnich słonecznych dni nie nagrzało się w domu. Dom w stanie surowym.
    Poza tym latem słońce dosyć wysoko i mało go wpada do środka.

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    aiki - wytłumacz mi jedną sprawę.
    Dlaczego w zimie jak świeci słońce to jest zimno a nie gorąco ? Z czym to jest związane ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  16. #36

    Domyślnie

    wiatrami od dziadka Mroza

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    aiki - wytłumacz mi jedną sprawę.
    Dlaczego w zimie jak świeci słońce to jest zimno a nie gorąco ? Z czym to jest związane ?
    W moich okolicach 2 lata temu w okresie zimy było tylko kilka dni słonecznych może kilkanaście - w TVN gadali iż najmniej w całej Polsce i myślę, że właśnie dlatego. Zimą słońce świeci mało.

  18. #38

    Domyślnie

    Jak dla mnie to dobry wybór, mój znajomy wybudował sobie dom w zeszłym roku właśnie z tym systemem i naprawde w zime w tym pokoju miał cieplej niż w innych

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony