dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 2pac
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Wschodnia Polska
    Posty
    12

    Domyślnie Siatka do kleju w połaczeniu z tykiem cementowo-wapiennym. Czy tak można?

    Mam budynek gospodarczy otynkowany tradycyjnym tynkiem cem-wap, miejscami wymaga naprawy (pęknięcia 0,5-3mm).
    Wydaje mi się, ze najlepiej go będzie naprawić gotową zaprawa cem-wap gdyż stary i nowy materiał będzie taki sam,
    dla wzmocnienia chce zastosować siatkę do wtapiania w klej.
    Czy to się sprawdzi?

    A może do naprawy wykorzystać klej i siatkę?

    Czy i czym zagruntować powierzchnię przed naprawą?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    2pac... Najpierw: czyścisz tynk, potem sprawdzasz co się trzyma gdzie a co nie trzyma, łatasz to wszystko, potem jak coś się tylko łuszczy - dajesz grunt i jedziesz z nowym tynkiem c/w. Przy okazji pęka z jakiegoś powodu.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 2pac
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Wschodnia Polska
    Posty
    12

    Domyślnie

    Tynku nowego nie chcę robić, tylko ten stary przygotować pod malowanie.
    Pęknięcia są gdyż wcześniej na ścianie leżała styrosuprema.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    To musisz zobaczyć co tam się dzieje... bo może się okazać, że ktoś np. na łączeniu nie dał siatki. Zobacz i dopiero dalej trzeba będzie podjąć decyzję co i jak.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 2pac
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Wschodnia Polska
    Posty
    12

    Domyślnie

    Nie wiem czy się zrozumieliśmy stary tynk jest cementowo-wapienny, kiedyś malowany, potem położona styrosuprema, która teraz zdjąłem.
    Stara farba miejscami się dobrze trzyma, wczoraj ścianę potraktowałem karcherem a jutro chcę ja przestrzec papierem/siatką na pacy.
    Następnie położyć klej z siatka i to zamalować farba akrylową.
    Czy wcześniej przed klejem gruntować stary tynk cem-wap, nawet jeśli jest stara dobrze trzymająca się farba?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Mówiłeś o pęknięciach - ja radzę by to sprawdzić. Jeżeli są i wiesz że to jest od tego bo ktoś tam spieprzył w czasie nakładania styrosupremy - to daj. Fakt, że chcesz przetrzeć to packą oznacza, że tynk może być na samej powierzchni so-la-la... taki se. Najpierw potraktuj tynk gruntem głębokopenetrującym, potem popraw siatką pęknięcia i te kleje znów gruntem Tym samym, na koniec farba

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 2pac
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Wschodnia Polska
    Posty
    12

    Domyślnie

    Balto
    Przed zatopieniem siatki w kleju ściany zagruntowałem Unigruntem Atlas, czy tera pod farbę (akrylowa śnieżka) mam też Unigruntem pociągnąć, czy może dedykowanym gruntem śnieżki - ACRYL-PUTZ® GP 41 Grunt Głęboko Penetrujący.
    Zależy mi na tym aby klej był zabezpieczony/wzmocniony, ale też aby z nakładaniem farby nie było problemu.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Dedykowany Sredykowany... problem jest taki. Zakładam że wiesz, że to takie pęknięcie bez istotnych przyczyn. Zatopiłeś siatkę w kleju i masz klej. I ten klajster musisz przejechać takim samym gruntem jak pozostałe ściany, pozostałą caliznę. W momencie kiedy ściana będzie wilgotna inaczej będzie wchodziła wilgoć, jak będziesz malował farbą - inaczej będzie farba wnikać. Musisz mieć na całej powierzchni danej ściany warstwę o jednolitej chłonności.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gawor5

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    132

    Domyślnie

    Nie patrząc na te spękania bo zakładam, że wiesz co robisz, to teraz musisz klej przegruntować, najlepiej głębokopenetrującym gruntem, a czy śnieżki... ja bym osobiście tych farb nie wybrał dla siebie. Tak jak pisał Balto grunt to nie tylko przyczepność ale zapewnienie jednakowej chłonnośći na całej ścianie co da równe krycie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony