dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 14
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 261
  1. #141
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Cytat Napisał sheila Zobacz post
    Szukam więc innego łatwego w obsłudze hostingu - jak ktoś może coś polecić, to będę wdzięczna.
    Witam i podpowiadam
    zaloz galerie w picasaweb.google.com , tam dodawaj zdjecia i zeby bylo szybko i sprawnie (bez wklejania linkow, zeby pojawily sie pozniej jako zdjecia) wystarczy otwierac zdjecia w tym albumie i wklejac tutaj metoda : kopiuj/wklej

    mam tam albumy od 2011r i do tej pory nic sie nie dzieje, brak oplat itp

    pozdrawiam

  2. #142

    Domyślnie

    Ceglasty sufit w hallu niemalże skończony - została tylko rura, nadal nie wiem czy ją obłożyć cegłami czy nie, mhmmmm....





    Mamy również schody - na razie bez listew bocznych, poręczy i zjeżdżalni ale i tak już mi się bardzo podobają:



    Jest również podłoga na piętrze - jeszcze nie wycyklinowana i zaolejowana a już jestem w niej zakochana:



    Aktualnie kończymy wykończeniówkę na piętrze:
    - kładzie się cegła w sypialni (będzie pomalowana na biało):


    - w łazience dzieci brakuje chyba jednej płytki :





    - w naszej łazience nie ma płytek dwóch (zdjęcia też nie ma, bo zapomniałam cyknąć

    Słowem - za ok. 2 tygodnie cyklinowanie/ olejowanie i na piętrze można mieszkać.

    Ale za to parter.... parter wygląda jak przejściu tornada (znowu ). Już teraz widzę, że 1 września na pewno nie będzie kuchni...
    Trudno - będziemy mieć mikrofalówkę i płytę grzejną na górze i jakoś przebidujemy.

  3. #143
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przepiękny sufit w przedpokoju. Jaką masz wysokość parteru? Szukam jakiś pomysłów na mój tunel zwany ambitnie hall

  4. #144

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnikoPL Zobacz post
    Przepiękny sufit w przedpokoju. Jaką masz wysokość parteru? Szukam jakiś pomysłów na mój tunel zwany ambitnie hall
    Aniko - dzięki, mi też się bardzo podoba.

    Wysokość - 3 m, po obniżeniu i dołożeniu cegiełek w hallu jest pewnie ok. 2,7 co przy tej wielkości pomieszczenia poprawiło mu proporcje (i o to również mi chodziło).

  5. #145
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej to mi odpada taka opcja bo by mi się tunel zrobił nie tylko wąski Ale i niski

  6. #146

    Domyślnie

    Sufit świetny!
    AnikoPL - zawsze można taką cegłę ułożyć na podłodze - też fajny efekt. Chyba w restauracji przy szybie Prezydent w Chorzowie coś takiego widziałem.
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  7. #147

    Domyślnie

    Witam się w dzienniku, bo w komentarzach jakoś cicho
    Czytałam w wątku projektów kuchennych o dylematach, na czym stanęło?
    Czym wyłożone są podstopnie schodów?

  8. #148

    Domyślnie

    Czołem Tomkowa! Bardzo się cieszę, że zajrzałaś.

    Zacznę od prostszego tematu - podstopnie są z lakierowanego MDFu - według stolarza warstwa lakieru niezniszczalna. Pożyjemy, zobaczymy.

    Co do kuchni - no niestety mam chwilowo wstręt do budowy i nie mogę się przemóc żeby posiedzieć nad projektem. :/
    Obiecywałam sobie przez cały tydzień, że na pewno dzisiaj to ogarnę... taaa....
    Może w przyszłym tygodniu się uda - niestety ze względu na kłopoty z wyciekiem z podłogówki na parterze kuchnię będziemy robić bliżej końca sierpnia (lub we wrześniu), więc jeszcze moment na rozmyślania mam.
    A póki co kompletujemy AGD - mamy już płytę (kompletnie inną od wklejanej wcześniej - tzn. nadal jest szersza ale beżowa i Whirlpool'a) i zmywarkę oraz niemalże piekarnik. Jak już piekarnik klepniemy zostanie jeszcze mikrofala i lodówka (tu pojawił się konkurent dla Sharp'a w postaci Beko - 2 tyś. różnicy w cenie ale również 7 decybeli w głośności... 44 dB to głośno czy jeszcze ujdzie?)

    A komentarze bardzo chciałabym zamknąć i połączyć z dziennikiem ale moje prośby do adminów jakoś nie docierają. Pisz tutaj śmiało!
    Ostatnio edytowane przez sheila ; 09-07-2015 o 22:19

  9. #149

    Domyślnie

    to jeśli się zdecydujesz na tego konkurenta to lodówkę będziemy mieć tę samą
    bo u nas już klepnięta na milion% - tylko zakup gdzieś za rok może dopiero bo nie jest to narazie pierwszej potrzeby sprzęt - musi stara dawać radę choć mała okrutnie
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  10. #150

    Domyślnie

    Piękny sufit! Rurę obiłabym blachą, bo lubię rury
    Cudowna antresola! Piękna podłoga na górze, w ogóle chyba wszystko bardzo mi się podoba
    Jaki macie pomysł na zjeżdżalnię przy/na schodach? Mam kilka w inspiracjach, ale wszystkie strasznie miejscożerne, może macie patent na coś mało inwazyjnego
    Ostatnio edytowane przez Niechaj ; 10-07-2015 o 11:58

  11. #151

    Domyślnie

    Witam się i ja, na razie przejrzałam, ale już zakochałam się w tym suficie, piękny!!!
    Szkoda, ze te zdjęcia poznikały, bo ciężko się czyta.
    A co do bryły budynku, to baaardzo mi się podobają tego typu domy i zawsze powtarzam, ze gdybym teraz budowała, wybrałabym prostą formę.
    Co masz na myśli pisząc, że brakuje na schodach zjeżdzalni ?
    A co do pokoi dzieci, to jak planowałam moim to wszystko mi się podobało, o matko ile ja miałam inspiracji i pomysłów, ale jakoś ciężko mi było to wszystko zmnieścić na 15 m Moja córka ma 2,5 więc terażniejszy pokój to pewnie przejściówka.

    Czekam na dalszą część, bo wejście zachęca, oj zachęca.

  12. #152

    Domyślnie

    Strzelam focha na samą myśl o budowie - walczyłam naprawdę dzielnie, żeby w ogóle usiąść do tego wątku i zacząć myśleć konstruktywnie, odsunąć emocje... Ech... Chodzi oczywiście o podłogówkę parteru, tę nieszczęsną w płycie fundamentowej, niestety nieszczelną...
    Status aktualny jest taki, że mamy skute 2 duże fragmenty płyty fundamentowej pod maty z ogrzewaniem kapilarnym - wygląda to mniej więcej tak (zdjęcie sprzed 2 dni, aktualnie jest więcej skutego).





    Tak, za miesiąc, 4 tygodnie znaczy się, mamy tam mieszkać...

    Trzeba to teraz popodłączać, sprawdzić szczelność, zalać cieniutką warstwą wylewki a potem wyrównać powierzchnię płyty. To powinno nam już pozwolić działać z podłogą - układać kafle w części kuchennej, sprzątać górę, malować, fugować, instalować ceramikę, itd.

    Pozostanie jeszcze "tylko" 1 nieszczelny obwód podłogówki parteru - niestety ten spod dolnej łazienki, ten, który to miał być już szczelny (i był zdaje się, ale się rozszczelnił - ponoć to się nie zdarza, a jednak...). To jest problem, duży problem, bo w dolnej łazience zrobiona jest już izolacja wodna w brodziku i wylewka w reszcie pomieszczenia...
    Próbujemy jeszcze uszczelnić ten cholerny obwód chemicznie - może się uda, mąż mówi że da radę... A jeśli nie, to chyba na tej powierzchni zrobimy matę elektryczną - nie będzie już czasu na zamawianie kolejnej maty kapilarnej, rycie płyty fundamentowej, ponowne jej zalewanie wylewką i wygładzanie...
    Potrzebne mi są kciuki - trzymajcie je mocno, oby się udało jednak z tym uszczelnianiem chemicznym!

    Z dobrych rzeczy - kolejny kroczek do przodu, bo w środę zawitał na budowę ten oto piękny pojazd:



    I po owocnej współpracy z panami instalatorami i sporej dawce nerwów (mamy w tamtym rejonie działki dość gęsto pod ziemią - instalacja wodna z jednej strony, z drugiej gaz) staliśmy się dumnymi posiadaczami szamba:



    Ciekawe na jak długo będzie nam ono potrzebne (przypominam że teoretycznie do końca roku ma być zrobiona kanalizacja miejska).

    A na koniec, w roli wisienki na torcie, zwycięska w domowych wyborach wersja wysokiej zabudowy - wystawiam ją pod Wasz osąd i krytykę, może być czy niebałdzo?
    Pytanie mam też jak byście rozwiązały/li kwestię otwierania drzwiczek pionowych? Na klik? Na frez? Tylko jak ten frez wtedy - w pionie?



    PS. Korzystając z kilkudniowej promocji staliśmy się dumnymi posiadaczami prawie całego AGD - brakuje nam tylko mikrofali do zabudowy. Chcielibyśmy żeby była :
    - prosta w obsłudze (żadnych bajerów, najlepiej jedno pokrętło do ustawiania czasu i jeden guzik do włączania, wystarczy)
    - z dużym talerzem
    -tania

    Znaleźliśmy póki co BEKO MWB 2310 EX, o takie:




    Ma ktoś może? A może coś innego polecacie?

  13. #153

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niechaj Zobacz post
    Piękny sufit! Rurę obiłabym blachą, bo lubię rury
    Cudowna antresola! Piękna podłoga na górze, w ogóle chyba wszystko bardzo mi się podoba
    Jaki macie pomysł na zjeżdżalnię przy/na schodach? Mam kilka w inspiracjach, ale wszystkie strasznie miejscożerne, może macie patent na coś mało inwazyjnego
    Pomysł na zjeżdżalnię mamy taki, żeby była drewniana, biała i składana "na ścianę" - stolarz myśli nad tym jak to zrobić. Pokładam w nim duuuże nadzieje - oby niepłonne!

    Rurę z kolei pan wykonawca ma pomalować na czarno - zobaczymy jak to wtedy będzie wyglądało, jak będzie ok, to tak zostawimy jak nie, to walniemy jeszcze blachę.
    Ostatnio edytowane przez sheila ; 17-07-2015 o 00:00

  14. #154

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga2183 Zobacz post
    Co masz na myśli pisząc, że brakuje na schodach zjeżdzalni ?
    Aga - inspiracja jest taka:



    Zapomniałam niestety o niej jak decydowaliśmy jakiej szerokości mają być wylewane schody i przez to trzeba kombinować z wersją składaną - w tej chwili mamy schody o szerokości 120 cm, ciasno byłoby gdyby taka zjeżdżalnia była na stałe.

    W pokojach dzieci mam nadzieję wyżyć się i poszaleć - tylko kiedy? Wszystko mi się takie dalekie teraz wydaje... Buuu...

  15. #155

    Domyślnie

    no i którą lodówkę kupiliście???

    tą z ostatecznej wizualizacji - sharp?

    a te 2cm luzu dookoła lodówki to nie za mało?
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  16. #156

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    no i którą lodówkę kupiliście???

    tą z ostatecznej wizualizacji - sharp?

    a te 2cm luzu dookoła lodówki to nie za mało?
    No sharp będzie - wąż w kieszeni syczał długo, ale 10% rabatu w Media Markt + bony podarunkowe z 6% rabatem troszkę zagłuszyły ten syk.

    Co do odstępu - pan mąż zadecydował, że 2 cm wystarczy. Szafki z tyłu i nad lodówką mają nie dochodzić do ściany (i to sporo - naście cm bo wnęka ma prawie 80 cm głębokości a szafki będą miały 60) i dawać szanse na wentylację. Otwierać się będzie bo i tak będzie wystawała przed szereg. Może być jak dla mnie po 3 cm, a nawet 4 - ta wąska szafka na ryże/ kasze/ mąki wystarczy mi naprawdę wąska.

  17. #157

    Domyślnie

    Na budowie się dzieje i pięknieje. A jutro wkracza koparkowy - będzie wyrównywał teren. Witaj błotko!


    A teraz odcinek specjalny naszej sagi budowlanej poświęcony firmie ochroniarskiej na K. A co mi tam - nie będę owijała - chodzi o o Konsalnet z którymi podpisaliśmy umowę zdaje się w maju. Firmę tę polecił nam nasz instalator alarmu, mąż sprawdził pozostałych i wyszło, że faktycznie warunki oferują najlepsze.
    "Pech" chciał, że dość szybko mieliśmy szansę na przetestowanie jakości świadczonych przez nich usług, bowiem zdarzyło się tak któregoś majowego dnia, ok. godziny 17tej, że nasza ekipa wykonawców wykończeniówki zamknęła drzwi uzbrajając alarm, nie zdając sobie sprawy z tego, że w środku, w kotłowni siedzi sobie po cichutku jeszcze jeden koleś z innej ekipy. Gdy ten nieświadomy sytuacji wychynął ze swojego ukrycia, włączył się alarm i wył zdrowo dopóki nie udało nam się go rozbroić. Trwało to pewnie ok. kilkunastu minut, po czym spec uzbroił alarm, zamknął drzwi i opuścił budowę. Celowo nie odwoływaliśmy patrolu - chcieliśmy sprawdzić jak szybko się pojawią. I co?
    I tu następuje najśmieszniejszy element tej opowieści, bowiem panowie pojawili się po ponad 2 godzinach. He he - w umowie mają wpisane 15 minut zdaje się. 2 h na reakcję, w ciągu dnia - wooow! I co zrobili? Nic. Obeszli budynek, po czym zadzwonili stwierdzając, że to pewnie przez burzę. Mąż ich wyśmiał uświadamiając ich co się wydarzyło i zapowiedział, że będzie składał reklamację. Złożyliśmy reklamację i jaką otrzymaliśmy odpowiedź?
    Otóż firma Konsalnet twierdzi, że nastąpiły "anomalie pogodowe" które uniemożliwiły im wywiązanie się z umowy - burza była. Burza w maju to taaaka anomalnia, że ho ho!
    To ja się zastanawiam czy wiatr jak zawieje to też anomalia? A śnieg w styczniu też?
    No dramat po prostu... Ja rozumiem tornado, trzęsienie ziemi, ale burzę? I to nie jakąś szczególną - nikt nie wspominał naszego regionu w wiadomościach tamtego wieczoru.

    Śmiech na sali a witki opadają.

    Niniejszym mocno odradzam korzystanie z usług tej firmy - nie mają absolutnie żadnego poczucia odpowiedzialności a klienta mają gdzieś. Kij im w oko - na szczęście mają konkurentów.

  18. #158

    Domyślnie

    Sheila, na naszym wspólnym Osiedlu 95% domów chroni Solid - więc jest to lepszy wybór.

    U mnie w domu przez prawie 2 lata było już kilka alarmów (na szczęście fałszywych) i Solid zawsze bardzo szybko reagował. Nawet w nocy. Najpierw próbują się skontaktować telefonicznie (zwykle w ciągu 1-2 minut) i wtedy łatwo odwołać alarm, nie robią z tym problemu.

    Samochody Solidu stoją przez całą dobę pod siedzibą firmy A. lub na przystanku autobusowym w Siestrzeniu - więc są na miejscu w ciągu maksymalnie 5 minut od alarmu.

    Jeśli masz jakieś pytania, chętnie odpowiem

    Pozdrawiam!
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  19. #159

    Domyślnie

    cyprysku - dzięki! Zauważyłam skuteczność Solidu na naszej ulicy jak sąsiad miał problemy z czujką dymu i ciągle mu się alarm włączał - patrol podjeżdżał błyskawicznie.
    A ciekawe jest to, że ogólnie Solid ma dość słaba opinię - widać że to od konkretnej jednostki zależy.


    Cyprysku, czy Wy mieliście jakieś próby włamania? (możesz odpisać na priv) Bezpiecznie jest tam u nas?

  20. #160

    Domyślnie

    Słyszałem o kilku włamaniach, ale prawie zawsze były to domy, w których nie było instalacji alarmowej, albo w których właściciele z jakichś względów nie załączyli alarmu np. na noc.

    My mamy już taki nawyk, że zawsze załączamy alarm, nawet jak wychodzimy tylko na krótko. Robimy to z pilota, więc jest to banalnie proste. W domu zresztą nie trzymamy żadnych wartościowych rzeczy, a samochody są oczywiście ubezpieczone.

    Ogólnie nie czujemy się specjalnie zagrożeni, a im więcej sąsiadów się sprowadza, tym lepiej.

    Zresztą jak zapewne wiesz, od niedawna na Osiedlu jest kilka kamer, które nagrywają wszystkie wjeżdżające i wyjeżdżające samochody. Także nie jest źle
    Pozdrawiam!
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

Strona 8 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony