dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 111
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 2207
  1. #1001
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    najwspanialsze są te nierównomiernie porozkładane szuflady

    wprowadzają taki kontrolowany chaos i dodają smaczku
    coś innego, nietuzinowego i w końcu nie wszechobecna symetria
    Dokładnie to samo pomyślałam widząc to zdjęcie.

  2. #1002
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    A dzis w biedrze tujki szmaragd po 9,99 no musialam kupic 4. Wiecej nie moglam, bo na rowerze przyjechalam do pracy ;p

  3. #1003

    Domyślnie

    Uff, nadrabianie zaległości zaczęłam od Twojego chaosu

    Kominek bardzo mi się podoba - na czym w końcu stanęło? Pomalujecie na czarno?

    Widzę, że ruszyła akcja - ogród - sama mam stracha przed sadzeniem żywopłotu - boję się, że coś źle zrobię i się zmarnuje. Ile docelowo potrzebujesz żywotników?

  4. #1004
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eedytaa

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Kod pocztowy
    05-503
    Posty
    206

    Domyślnie

    o kurcze jakie fajne te thuje kule, muszę sprawdzić ile kosztują u nas w szkółce

    a thuje smaragd w auchan są od dzis po 8,49 50-60cm, nie wiem jakie Twoje mają wysokość - może info się komuś przyda

    na zdjęciu Julianny tam gdzie ceglana ściana, to ramka od kominka stoi oparta o białą ścianę

  5. #1005
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Ja wolę kupić mniejsze drzewka, co prawda trzeba dłużej czekać na efekt ale większe prawdopodobieństwo że przeżyją a jak nawet nie to strata nie wielka.
    U siebie planuję posadzić świerki serbskie bo jakoś nie pałam miłością do thujek. Kulki jednakże ciekawe.

  6. #1006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Sprawdziłam u siebie w ogrodzie
    Świerki sadziłam różnej wielkości. Zależnie co akurat było na promocji. Tak samo sosny i brzozy przesadzałam z okolicy.
    Drzewko o wysokości 50-70 cm po roku było prawie równe z posadzonym równocześnie 120 cm. W następnym roku 120 cm prawie nie podrosło, a maluchy gnały do góry na wyścigi. Miały przyrosty po 30 cm.

    To proste. Im większe drzewko tym bardziej rozwinięty system korzeniowy. Musi sporo czasu upłynąć zanim drzewko odchoruje i odbuduje przycięte korzenie. Małe egzemplarze łatwo się ukorzeniają, a potem szybko rosną i przeganiają te duże.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #1007

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Sprawdziłam u siebie w ogrodzie
    Świerki sadziłam różnej wielkości. Zależnie co akurat było na promocji. Tak samo sosny i brzozy przesadzałam z okolicy.
    Drzewko o wysokości 50-70 cm po roku było prawie równe z posadzonym równocześnie 120 cm. W następnym roku 120 cm prawie nie podrosło, a maluchy gnały do góry na wyścigi. Miały przyrosty po 30 cm.

    To proste. Im większe drzewko tym bardziej rozwinięty system korzeniowy. Musi sporo czasu upłynąć zanim drzewko odchoruje i odbuduje przycięte korzenie. Małe egzemplarze łatwo się ukorzeniają, a potem szybko rosną i przeganiają te duże.
    Ooo, dobrze wiedzieć. Czyli nie szukać kolosów, bo się nie opłaci.

  8. #1008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Czasem warto posadzić od razu coś dużego. Szczegolnie jak się ma puste polu. tak było u nas nie mogłam sie doczekać, aż coś będzie widać.
    Są firmy, które specjalizują się w dużych drzewach. Kupujesz razem z usługą sadzenia. potem pozostaje dbać by w porę i dostatecznie było podlane.

    http://www.duzedrzewa.com.pl/cat,1
    Miałam kiedyś ich cennik - dąb czerwonolistny (Querqus rubra) wysokości ok. 4m kosztował u nich 350-400 zł. teraz pewnie jest drożej.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #1009
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mi_mała
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    2.085
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pestka, a oni sadzą też mniejsze drzewa na balkonach/tarasach?
    .

  10. #1010
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał andariel Zobacz post
    Mam wrażenie, ze jedno ze zdjeć Julianny się nie wyswietlilo, bo kominka tam nie widzę ...
    Cytat Napisał eedytaa Zobacz post
    ...

    na zdjęciu Julianny tam gdzie ceglana ściana, to ramka od kominka stoi oparta o białą ścianę


    Usunęłam zdjęcie z thujami, bo nie ma się czym chwalić , a przede wszystkim jest na nim dom sąsiada (nie wiem czy by mu się spodobało, że "wisi" na FM)

  11. #1011
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał mi_mała Zobacz post
    Pestka, a oni sadzą też mniejsze drzewa na balkonach/tarasach?
    Duże Drzewa ? Nie, ale są firmy, które się w tym specjalizują. Trzeba poszukać Raczej lepiej kupować z hodowli pojemnikowej.

    Na tarasie możesz w pojemniku mieć drzewo, np. brzozę, któryś klon japoński. Shirasawy jest przepiękny (Acer shirasawanum 'Aureum') i u nas nie przemarza).

    Wpisz w googla „rooftop garden nyc” – zobaczysz dachy Nowego Yorku. Niektóre powalają

    Poza tym zajrzyj ma fm do wątku o zielonych dachach. To trochę coś innego, ale zobacz.


    Nazwa:  Stunning-View-Puddicombe-Roof-Garden.jpg
Wyświetleń: 595
Rozmiar:  73,8 KB

    Nazwa:  about_Terrace_Intro_1.jpg
Wyświetleń: 605
Rozmiar:  100,1 KB

    Nazwa:  Refreshment-area-around-rooftop-garden-NYC.jpg
Wyświetleń: 591
Rozmiar:  105,7 KB

    Nazwa:  new-york_roof-top-garden_hells-kitchen-penthouse_big.jpg
Wyświetleń: 592
Rozmiar:  70,6 KB

    Nazwa:  manhattan4.jpg
Wyświetleń: 592
Rozmiar:  102,9 KB
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 28-08-2014 o 20:39
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #1012
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mi_mała
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    2.085
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przepiękne wrzuciłaś te dachy...

    Szczególnie ten do mnie przemawia:


    Poszukam, ale balkon to raczej pieśń dalekiej przyszłości - najpierw środek, a potem reszta...
    .

  13. #1013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Tak myślałam, że ten Ci się spodoba. Można posadzić po prawej na pierwszym planie klon, wiśniowe – jakąś śliwę albo wiśnię, może miniaturową jabłonkę ozdobną – różowo kwitnące wiosną. A w głębi przy balustradzie 2 brzozy. Podsadzić drzewka w donicach trawami ozdobnymi i gotowe. Przydałoby się też coś iglastego na zimowe drzewko. Chociaż ja w ogrodzie zimą wieszam światełka na krzewach i drzewach liściastych
    Szykuj kasę Mi
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #1014
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mi_mała
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    2.085
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ha, kasy nie ma

    Marzę o owocowych: wiśniach i czereśniach, takich żeby kwitły i owocowały Własne czereśnie z balkonu... Trawy to świetny pomysł, są piękne, a u Basi pokazywałaś takie, które nawet zimą dają radę. No i choinka - mus Światełka na świeta muszą być

    Ale to z rok po wprowadzeniu się zrobimy, bo pierwsza fala wykończenia osuszy portfel do dna i nawet zostawi dziury
    .

  15. #1015
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał mi_mała Zobacz post

    Marzę o owocowych: wiśniach i czereśniach, takich żeby kwitły i owocowały Własne czereśnie z balkonu... Trawy to świetny pomysł, są piękne, a u Basi pokazywałaś takie, które nawet zimą dają radę. No i choinka - mus Światełka na świeta muszą być
    Mi jaki duży będzie Twój taras??

  16. #1016
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mi_mała
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    2.085
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ivy17 Zobacz post
    Mi jaki duży będzie Twój taras??
    Wolałabym nie pisać jak się spotkamy powiem :
    .

  17. #1017
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Mi aleś ty tajemnicza. Pewnie cały dach masz do zagospodarowania

  18. #1018
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eedytaa

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Kod pocztowy
    05-503
    Posty
    206

    Domyślnie

    wczoraj w Lidlu widziałam takie małe iglaki (ok 20-30 cm) za 4,99, thuje kule na pniu były po 29,99
    a w auchan iglaki ok 50-60cm były wczoraj po 8,49 i nawet fajnie się prezentowały

  19. #1019
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Unikałabym kupowania drzewek w marketach choć kusi. Te drzewka w doniczkach najczęściej są wykopywane z ziemi i pakowane do doniczki a co za tym idzie uszkadzane są korzenie. To dlatego często się nie przyjmują. Najlepiej kupić drzewka które rosły od początku w doniczce ale te są droższe o ile się orientuję.
    Mam zamiar pojechać do szkółki i kupić drzewka z gołym korzeniem, takie malutkie ale one są dostępne o ile dobrze pamiętam dopiero w październiku.

  20. #1020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Doriko ma rację.
    Jak się obrobię i odetchnę podam Wam godne zaufania sklepy internetowe. Kupuję od dawna i może ze dwa razy był kłopot.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 51 z 111

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony