dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkob

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    247

    Domyślnie Czy w tych drzwiach czegoś brakuje ?

    Witajcie ,w drzwiach zew.stalowych odkreciłem jedną z listewek trzymających szyby bo ten "pakiet" szyb przesuwał sie razem z listewkami na boki i zauważyłem dookoła szyb że jest pusto .czy tam nie powinna być wcisnięta jakaś uszczelka ?a może otwór w drzwiach jest za duży wycięty...?
    Ostatnio edytowane przez darkob ; 14-04-2014 o 19:54

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    na moje otwór w drzwiach jest za duży, nie widzę co prawda jaka to "ramka" ale powinna ona być wpasowana na sztywno od strony drzwi a od szyby uszczelka lub silikon.

    Pozdrawiam

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Oj kolego, czasem lepiej nic nie napisać niż na siłe stwarzać wrazenie specjalisty od wszystkiego
    Rozbrajasz mnie swoją totalna ignorancją - dla Twojej informacji PRODUKUJĘ listwy służące do szklenia drzwi stalowych dla większości firm produkujących lub przerabiających (szklących) drzwi stalowe w tym kraju i wiem doskonale jak są one szklone więc się nie ośmieszaj.
    Dla przykładu aby nie być gołosłownym ramki z naszych listew znajdziesz w drzwiach:
    Gerdy, StalProduktu, Wikędu, Capka, Martomu itp

    Pozdrawiam

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Podkładek podszybowych nie ma.
    Mega tanie te drzwi.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  5. #5

    Domyślnie

    cieszę się, że stałem się totalnym ignorantem.
    Pozostawię to bez komentarza.
    A do meritum. Jako totalny ignorant powiem Ci tak
    Nie produkując listewek, nie sprzedając folii czy innych elementów powiedziałbym na spokojnie tak.
    Szybka zwymiarowana jest w sumie OK.
    Szybka nie może być wpasowana na sztywno w otwór bo szlag ją trafi bardzo szybko
    Faktycznie przydałoby się potraktowaniem wolnej przestrzeni punktowo silikonem aczkolwiek wielokrotnie spotykałem się z tym ,że nie było takiej konieczności. Listewka przyszybowa na tyle mocno dociskała szybkę że ta nie latała na boki jak u Ciebie
    Jak już odsłoniłeś, kup jutro silikon szklarski, jakieś 8-12 zeta i wciśnij po bokach z lewej jak i z prawej strony tak, by ci szybkę przytrzymało

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Nie jestem specjalistą od drzwi, ale może to były jakieś stalowe drzwi p.poż? W dawnych czasach w aluminiowych p.pożkach wszystko latało, gruchało i dzwoniło, jak to wygląda obecnie, przyznaję nie wiem.
    PRO QUALITY

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Nie jestem specjalistą od drzwi, ale może to były jakieś stalowe drzwi p.poż? W dawnych czasach w aluminiowych p.pożkach wszystko latało, gruchało i dzwoniło, jak to wygląda obecnie, przyznaję nie wiem.
    wygląda podobnie. Jedyne co nie telepie się w ppożkach to uszczelki

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    cieszę się, że stałem się totalnym ignorantem.
    Pozostawię to bez komentarza.
    A do meritum. Jako totalny ignorant powiem Ci tak
    Nie produkując listewek, nie sprzedając folii czy innych elementów powiedziałbym na spokojnie tak.
    Szybka zwymiarowana jest w sumie OK.
    Szybka nie może być wpasowana na sztywno w otwór bo szlag ją trafi bardzo szybko

    Faktycznie przydałoby się potraktowaniem wolnej przestrzeni punktowo silikonem aczkolwiek wielokrotnie spotykałem się z tym ,że nie było takiej konieczności. Listewka przyszybowa na tyle mocno dociskała szybkę że ta nie latała na boki jak u Ciebie
    Jak już odsłoniłeś, kup jutro silikon szklarski, jakieś 8-12 zeta i wciśnij po bokach z lewej jak i z prawej strony tak, by ci szybkę przytrzymało
    wybaczcie, że na czerwono ale ... czytaj ze zrozumieniem a może raczej czytaj dokładnie - mowa jest o tym, że szyba lata razem z listewkami więc o jakim złym zwymiarowaniu szyby mówisz ?
    jest za duży otwór w stosunku do ramki wraz z szybą i tyle i o tym napisałem a Ty jak zwykle ... wiesz lepiej
    na 2 zdjęciu widzę wyraźniej - choć jest zamazane ramka wykonana z PCW ma specjalnie zaprojektowaną stopkę - w przekroju na grzybek - skoro wszystko lata znaczy, że ramka jest za mała w stosunku to otworu a że szyby z reguły robi się o jednakowym wymiarze to - jak już pisałem dziurka za duża - rozwiązanie daj tam jakąś podkładkę, ustaw równo skręć do kupy i po temacie.

    Pozdrawiam

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Nie jestem specjalistą od drzwi, ale może to były jakieś stalowe drzwi p.poż? W dawnych czasach w aluminiowych p.pożkach wszystko latało, gruchało i dzwoniło, jak to wygląda obecnie, przyznaję nie wiem.
    Nie bardzo to ppoż skoro jest tam ramka przyszybowa z PCW.

    pozdrawiam

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkob

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    247

    Domyślnie

    Te drzwi zamontowałem niecałe dwa lata temu a w domu jeszcze nie mieszkam.Od początku przy zamykaniu miałem wrażenie że szyba ma minimalny luz ale ostatnio ciśnienie mi podskoczyło jak dziecko przesuneło te szyby z ramkami .Mógłbym coś tam włożyć ale nie po to płaciłem za drzwi prawie 2,3tys. żeby teraz coś tam wpychać.Gdyby wew. było grzane to przy tych listewkach chyba mocno by przemarzało ....

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Na ile ja miałem okazję rozbierać tego typu przeszklenia, to nie widzę nic nadzwyczajnego w tych luzach.
    A ruszająca się szyba? Sprawdź, czy skrzydło nie jest wklęsłe - spotkałem się z przypadkami, gdzie pianka w płacie skrzydła się skurczyła i powstał luz.
    Przy okazji widzicie, jak wygląda konstrukcja przeciętnych drzwi stalowych - ramka+dziura. I jak tu ma być bardzo ciepło?

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Przy okazji widzicie, jak wygląda konstrukcja przeciętnych drzwi stalowych - ramka+dziura. I jak tu ma być bardzo ciepło?
    Profil ramki powinien mieć od spodu dwie rynienki na uszczelki ( między płaszczyzną szyby i płaszczyzną skrzydła). Miałam swojego czasu dostęp do ramek drzwiowych importowanych z kontynentu amerykańskiego i one były w uszczelkę doposażone.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkob

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    247

    Domyślnie

    Nie ma mowy o wciskaniu tam silikonu ,jak Ktoś doradził ,dookoła szkła jest szpara z 1.5cm na oko .Bardziej by sie tam nadawała jakaś pianka lub może taśma rozprężna.Nie chodzi mi tu tylko o ten luz ale o przemarzanie w tym miejscu.Rozumiem że luz jakiś powinien być ale nie taki jak w tym przypadku.Napisałem zapytanie do producenta tych dzwi i mam nadzieje że uzyskam konkretną odpowiedź.Jeżeli okaże sie "ten typ tak ma" a nie jest to jakiś bład na produkcji to sam to uszczelnie i pretensje będe miał tylko do siebie że sie dałem w h... zrobić

  14. #14

    Domyślnie

    Niektórzy producenci tak robią, że pomiędzy szybą a wypełnieniem drzwi jest 0,5cm luzu. Szyba trzyma się na zasadzie skręcenia ramek PCV na wkręty.
    Ramka ma 2 uszczelki. Jedna dolega do powierzchni skrzydła, druga natomiast do szyby.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony