dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 59
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Sprawdź tylko dokładnie, czy ta z Anglii to model z 2014r. - bo to duża różnica. Model z 2013r jeszcze nie dawno był na allegro za 17300żł, także może jeszcze gdzieś na magazynie mają, choć ja bym brał tą nową - ma kilka fajnych bajerów
    zobaczę czy 2013 ale sadziłem że 2014 bo podają iz na magazynie brak a czas realizacji zamówienia to 4-5 dni plus czas dostawy pod dom z kalkulatora przesyłek. Więc jej na magazynie nie mają i na 99% to 2014 rocznik. I tak jej nie kupię, szukam taniej lub lepiej

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    ja ciebie tylko uczulam, że 5MWh/rok jest prawdopodobne ale:
    1. trzeba się budować nad morzem
    2. domek bliźniak z wspólną ścianą
    3. jak map78 w swojej stopce pisze PCi grzeje tylko parter
    4. i jeszcze map78 pisze że nie wolno kupować monobloków
    5. akuratnie ta zima była mało mroźna, ale w 2006 2010 2012 bywało -30
    Proszę cie doradco od siedmiu boleści - nie kompromituj się już, bo aż przykro odpowiadać na Twoje wypociny, a poziom Twojej wiedzy jak i Twoich wypowiedzi świadczy tylko źle o tym forum, które mianowało Ciebie swym najlepszym doradcą.

    5000kWh to jest moje zużycie - w domu dużym ze słabym ociepleniem. Kolega seidel w domu 125m2 i pewnie lepszym ociepleniem nie ma prawa się zbliżyć nawet do 4000kWh za CO i CWU choćby mieszkał w samych Suwałkach

    Ad.1 Nad morzem oczywiście jest najkorzystniej, co nie znaczy że w innych rejonach nie będzie działać.
    Ad. 2 Pewnie jest to też jakaś korzyść choć nasze ściany oddzielone są 30cm pustką.
    Ad. 3 Zapewne nie wiesz co to klimakonwektor? - cóż jakoś mnie to nie dziwi
    Ad. 4 Nic takiego nie powiedziałem. Prawda jest, że w naszym klimacie montuje się ich mniej niż sptitów, gdyż jak pisałem w tamtym wątku istnieje ryzyko zamarznięcia wody w układzie- spowodowane np długotrwałym brakiem prądu. W UK natomiast ok 90% to monobloki (info od użytkownika z angielskiego forum)
    Ad. 5 To prawda i pompy powietrzne użytkowników z krańców wschodnich działały - wystarczy poczytać wątek o zużyciu prądu.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  3. #23

    Domyślnie

    genialne masz te źródła informacji, na tym angielskim forum nie wyczytałeś czegoś o Elwisie ?? bo mój znajomy znajomego po pijaku chwalił się że na włoskim forum pisali że żyje na mazurach, i przepowiada numery w LOTO, a skoro jesteś taki dobrze poinformowany to daj znać co będzie w najbliższym losowaniu i sobie wszyscy zagramy w LOTO

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    5. akuratnie ta zima była mało mroźna, ale w 2006 2010 2012 bywało -30
    Czyli -30 C to raczej rzadkość nie reguła.W Polsce projektuje się instalacje grzewcze na -20 C.Ciekawe jak ludzie w blokach przeżyli te kataklizmy.?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Czyli -30 C to raczej rzadkość nie reguła.W Polsce projektuje się instalacje grzewcze na -20 C.Ciekawe jak ludzie w blokach przeżyli te kataklizmy.?
    to, że fachman z Warszawy ma instalacje na -20 to nie znaczy że cała Polska tak ma. Powiem Ci, że jest coś takiego jak strefy klimatyczne. Od nich zależy temperatura oraz przemarzanie gruntu/głębokość.

    I zdziwię cię - są tacy co w Polsce projektują instalacje na -18 jak mam ja, oj a nawet tacy co na -16 lub i tacy co projektują na -24. Drogi fachmanie jak weźmiesz kalkulator to zobaczysz że różnica w utrzymaniu temperatury normowej w domu +20 przy -16 lub -24 st. na zewnątrz jest kolosalna! Byś miał w ręce 1 OZC i przeczytał to byś to wiedział.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    genialne masz te źródła informacji, na tym angielskim forum nie wyczytałeś czegoś o Elwisie ??
    co do kwestii monobloków w UK to Mam ma rację. Przy okazji gratulacje dla Mapa za czytanie forów anglojęzycznych ze zrozumieniem.
    Do dziś na UK w ofercie 50% to monobloki. Tam gdzie ja wyceniałem to nawet 60% to monobloki. Kilka lat tamu sprzedawali niemal same monobloki. Do dziś typowa PC w Angli to monoblok 12kW. Nie wiem czy tego jest jak Map pisze 90% ale 80% to jest zapewne.

    U Nas królują z powodów ceny Panasonic, były Fujitsu (nie sprawdzam nazw), ale na zachodzie to nie jest sczzyt marzeń i możliwości finansowej na PC PW. Oni tam maja więcej zachodnich PC i droższych z zachód dużo więcej monobloków produkował i dużo później poszedł w splity. Patrz taka wielka firma jak AlhaInno Tech,. a przecież Panasonica do Alphy nie ma co porównywać jakością i ceną.

    Aaaa i dzięki temu w UK lub GE mozna kupić Alhe w cenie Panasonica w Polsce! Oczywiście nie tego najtańszego, ale jakbym miał u nas kupować Panasa za 23-25k to bym od razu po Alphe do Niemiec poleciał.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post

    5000kWh to jest moje zużycie - w domu dużym ze słabym ociepleniem. Kolega seidel w domu 125m2 i pewnie lepszym ociepleniem nie ma prawa się zbliżyć nawet do 4000kWh za CO i CWU choćby mieszkał w samych Suwałkach
    No tu bym się tak nie wymądrzał! 125m2 o niczym nie świadczy. Ze zwykłym ociepleniem i bez reku może tam iść na CO i 11-12 K kWh. Jak dojdzie rodzina 4-5os z miłością do CWU to i łącznie koło 15K kWh mogą się zakręcić. Do tego dochodzą m2 garażu.
    Weźmie teraz sobie COP 2,5 maks to wyjdzie mu 6000kWh i to nam morzem przy plus 22 w domu. Nie musi na Suwałki zapiep...

    Póki autor wątku nie zrobi OZC lub nie poda ocieplenia, okien, wentylacji i planowanego zużycia (osoby) CWU to bym mu nic nie dobierał!
    Autor zamilkł to i Ja zamilknę bo co tu doradzać.

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiellkopolska Zobacz post
    to, że fachman z Warszawy ma instalacje na -20 to nie znaczy że cała Polska tak ma. Powiem Ci, że jest coś takiego jak strefy klimatyczne. Od nich zależy temperatura oraz przemarzanie gruntu/głębokość.

    I zdziwię cię - są tacy co w Polsce projektują instalacje na -18 jak mam ja, oj a nawet tacy co na -16 lub i tacy co projektują na -24. Drogi fachmanie jak weźmiesz kalkulator to zobaczysz że różnica w utrzymaniu temperatury normowej w domu +20 przy -16 lub -24 st. na zewnątrz jest kolosalna! Byś miał w ręce 1 OZC i przeczytał to byś to wiedział.
    Czepiasz się .To wytłumacz te -30 C a obliczenia.
    Skoro projektuje się na - 16 C to co te -30 C ma znaczyć w latach wymienionych .czemu to służy,co ma udowodnić.
    Nie rozumiem czemu zarzucasz mi ,że czegoś nie widziałem i coś mnie ma dziwić.Czy planujesz przykryć brak kompetencji chamstwem.
    Ostatnio edytowane przez fachman19 ; 18-04-2014 o 06:37

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiellkopolska Zobacz post
    Sprawdziłem
    na model 9kw, 1 faza, cenę mi dali 12700 zł netto do Polski. Jakbyś VAT opłacił to masz ją za 16000zł. Jak ma ci kto przywieźć busem ze znajomych to za 17000 możesz ten model mieć. Ciekawe ile z Allegro zejdą z 19 990 zł.
    zasobnik Galmet (pfuuu) ale jest tani za 2800 zł w Polsce jak poszukasz.
    Podstawkę robisz sam (chyba, że będzie na ścianie) z pomocą jakiegoś spawacza za 250 zł.
    Termostat do pokoju za 400 zł.
    Montaż pompy to 1500 zł z materiałem
    Montaż zasobnika to z 2500 zł z materiałem. Drogo. - które numery PC TCap mają w komplecie pompkę CWU i same decydują jak mieszać to wodę, CWU, żeby nie robić mieszaczy w kotłowni. Są takie?

    No całość na Panasie 1 fazowym tCap 9 to musi te 25 kosztować. Ktoś zrobił taniej.
    te angielskie ceny wcale nie niższe od polskich no i brak gwarancji
    a ty się w końcu zdecyduj czy wolisz niemiecki ordnung czy polskie dziadostwo
    Ostatnio edytowane przez mkm silesia ; 18-04-2014 o 06:41
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiellkopolska Zobacz post
    Ja bym ryzykował i kupował pc sam. Anglole mają to po 5300 funtów, po negocjacji po 4999. Na nasze to jakieś 15 000 plus przywóz można za 1200 skabinowac.

    .
    Ja liczę ,że 5000 funtów to jakieś 25000 zł

    A żeby uzyskać cenę montażu pompy z materiałem na poziomie 1500 zł potrzebny jest bat.
    Ostatnio edytowane przez fachman19 ; 18-04-2014 o 06:52

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiellkopolska Zobacz post
    co do kwestii monobloków w UK to Mam ma rację. Przy okazji gratulacje dla Mapa za czytanie forów anglojęzycznych ze zrozumieniem.
    Do dziś na UK w ofercie 50% to monobloki. Tam gdzie ja wyceniałem to nawet 60% to monobloki. Kilka lat tamu sprzedawali niemal same monobloki. Do dziś typowa PC w Angli to monoblok 12kW. Nie wiem czy tego jest jak Map pisze 90% ale 80% to jest zapewne.

    U Nas królują z powodów ceny Panasonic, były Fujitsu (nie sprawdzam nazw), ale na zachodzie to nie jest sczzyt marzeń i możliwości finansowej na PC PW. Oni tam maja więcej zachodnich PC i droższych z zachód dużo więcej monobloków produkował i dużo później poszedł w splity. Patrz taka wielka firma jak AlhaInno Tech,. a przecież Panasonica do Alphy nie ma co porównywać jakością i ceną.

    Aaaa i dzięki temu w UK lub GE mozna kupić Alhe w cenie Panasonica w Polsce! Oczywiście nie tego najtańszego, ale jakbym miał u nas kupować Panasa za 23-25k to bym od razu po Alphe do Niemiec poleciał.
    no to już wiemy że jesteś sprzedawcą Alpha i z stąd ten cop 2,5
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Ja liczę ,że 5000 funtów to jakieś 25000 zł

    A żeby uzyskać cenę montażu pompy z materiałem na poziomie 1500 zł potrzebny jest bat.
    echh, takich słabych chwytów szukasz? zabolało Cię merytorycznie jak się dowiedziałeś, że miedzy -16 a -20 a -24 jest różnica Kolosalna rachunkach?

    Dopisałem od razu drugi post - 2 minut później sprostowanie, że cena to ok 3 tys z groszkiem.
    Mogłem edytować post pierwszy że nie 5 tys funtów a 3 tys funtów. Ale ja nic nie muszę edytować tylko sprostowałem, bo pomyłki się nie boję.
    Od razu następnego dnia sprawdziłem i podałem, ze ta cena to 3 tys z groszkiem, a po zniżce niemal równo 16 tys złotych polskich z VAT.

    Co do ceny montażu to fachman czy ty umiesz czytać? Napisałem, że za montaż PC płace 1500 zł. I tak robi w Polsce 1 z największy firm i najbardziej tu przez was do PC PW polecana!. Nie ja. Nie Józek.
    Zaś jeszcze trzeba dopłacić z 2500 za montaż zbiornika z częściami. Tam będzie z 1000 zł za robotę i 1500 zł za materiał.
    Łącznię robocizna minimum 2000 zł. A napisałem jest że minimum wiec drożej może być.

    Jak byś nie wiedział ja tu minimum opisuje jak zrobić to najtaniej, ale równie profesjonalnie co Ci co biorą za to 33 tysiące i w zamian za dopłatę 8000 zł dają tylko 2 letnią gwarancję w zamian.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    no to już wiemy że jesteś sprzedawcą Alpha i z stąd ten cop 2,5
    nie mierz wszystkich swoją miarą
    miarą sprzedawcy forumowego
    ostro na privach jedziesz z ofertami, mi chyba chciałeś doradzić
    znajdź kogoś co mu coś na priv wysłałem ofertę lub poradę a dostaniesz u mnie zniżkę na info gdzie kupić tanio PC
    ja tu Klientów nie szukam
    ja tu serwera nie sprzedam choć dobrze grzeje, ale jest głośny
    Alhpe podałem bo mają w Pzn przedstawicielstwo i w Wielkopolsce wiec blisko do serwisu ja mam, ale mnie nie stać!
    Ja nikomu Alhy nie sprzedam w cenie droższego tCap ale jakbym sobie kupowął to bym na azjatę nei spojrzał bo do piet Alphie nie dorówna
    Jak ktoś chce nie szkua w www.google.com
    Ja na priva namiarów na sklepy przesyłać nie będę
    a są sklepy gdzie po francusku, węgiersku i niemiecku wypada umieć czytać żeby dobrą cenę znaleźć, sam angielski nie starczy
    odpowiadam wszystkim (na bezpodstawne zraz zarzuty, żem poliglota). nie znam węgierskiego ale są wybrane sklepy w HU po angielsku
    jak dalej poszukacie to i do nich taniej znajdziecie jak ktoś wam na Węgrzech pomoże
    się studiował, sie ma znajomych w całej europie, to mi pomagają a ja im. proste.

    mała różnica w cenie? Na Allegro chcą od 20 K,firmy instalatorski krzyczą za to 23K. Czy może znasz kogoś co mi obniży cenę za tą PC do 17K z dowozem pod dom? bez montażu.
    dla mnie 15% od Allegro i ponad 25% taniej firm instalotrskich to kupa kasy.

    jak chcecie pomóc to podajcie przepisy bo JA SIĘ NIE ZNAM czy i który Cap ma w sobie pompę CWU, tak żebym potem żadnego zaworu trójdorgowego (czy jakoś tak) oraz osobnej CWU nie montował. Bo taki bym sobie wycenił. Dla jaj oczywiście.

    JA JUŻ KOŃCZĘ TEMAT, miłych komentarzy. Podajcie te tCapy z pompką CWU to cos chociaż mi pomożecie. 1 faza. Bo chyba takie są?

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiellkopolska Zobacz post
    nie mierz wszystkich swoją miarą
    miarą sprzedawcy forumowego
    ostro na privach jedziesz z ofertami, mi chyba chciałeś doradzić
    znajdź kogoś co mu coś na priv wysłałem ofertę lub poradę a dostaniesz u mnie zniżkę na info gdzie kupić tanio PC
    ja tu Klientów nie szukam
    ja tu serwera nie sprzedam choć dobrze grzeje, ale jest głośny
    Alhpe podałem bo mają w Pzn przedstawicielstwo i w Wielkopolsce wiec blisko do serwisu ja mam, ale mnie nie stać!
    Ja nikomu Alhy nie sprzedam w cenie droższego tCap ale jakbym sobie kupowął to bym na azjatę nei spojrzał bo do piet Alphie nie dorówna
    Jak ktoś chce nie szkua w www.google.com
    Ja na priva namiarów na sklepy przesyłać nie będę
    a są sklepy gdzie po francusku, węgiersku i niemiecku wypada umieć czytać żeby dobrą cenę znaleźć, sam angielski nie starczy
    odpowiadam wszystkim (na bezpodstawne zraz zarzuty, żem poliglota). nie znam węgierskiego ale są wybrane sklepy w HU po angielsku
    jak dalej poszukacie to i do nich taniej znajdziecie jak ktoś wam na Węgrzech pomoże
    się studiował, sie ma znajomych w całej europie, to mi pomagają a ja im. proste.

    mała różnica w cenie? Na Allegro chcą od 20 K,firmy instalatorski krzyczą za to 23K. Czy może znasz kogoś co mi obniży cenę za tą PC do 17K z dowozem pod dom? bez montażu.
    dla mnie 15% od Allegro i ponad 25% taniej firm instalotrskich to kupa kasy.

    jak chcecie pomóc to podajcie przepisy bo JA SIĘ NIE ZNAM czy i który Cap ma w sobie pompę CWU, tak żebym potem żadnego zaworu trójdorgowego (czy jakoś tak) oraz osobnej CWU nie montował. Bo taki bym sobie wycenił. Dla jaj oczywiście.

    JA JUŻ KOŃCZĘ TEMAT, miłych komentarzy. Podajcie te tCapy z pompką CWU to cos chociaż mi pomożecie. 1 faza. Bo chyba takie są?
    Tak po " budowlanemu " toś się zlasował (wydzielił ciepło) panie informatyk

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Czyli -30 C to raczej rzadkość nie reguła.W Polsce projektuje się instalacje grzewcze na -20 C.Ciekawe jak ludzie w blokach przeżyli te kataklizmy.?
    moc kaloryferów podaje się z reguły na zasilaniu +75, więc gdy przyjdzie zima stulecia i jest taka potrzeba to elektrociepłowania wali w palnik ile fabryka dała, w rury leci +110, do bloków dociera +95 i moc kaloryfera skacze bez problemu o 30% w górę

    taką samą sztuczkę można zrobić z podłogówką, jak się wie co do czego to można i 200W/m2 wycisnąć co wystarczy w zwyczajnym domku nawet gdy zima dociśnie do -40
    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    To wytłumacz te -30 C a obliczenia
    roczna liczba stopniodni grzania Sd(15oC) ze średnich dziennych temperatur powietrza dla Warszawy Okęcia:
    1. w 2008 roku = 2306,5
    2. w 2010 roku = 3050,1

    różnica to mniej więcej 30% a co jak co ale 2014 rok zapowiada się zdecydowanie bliżej 2008 niż 2010, więc gdy map78 dobiera wszystkim wszędzie na podstawie swojego pierwszego sezonu grzewczego splita 5MWh sezon to ja stawiam dolary przeciwko orzechom że za dwa trzy lata będzie wesoło

    PS w poście 22 map78 chwali się że ma: dom duży ze słabym ociepleniem, czyli jak sam pisze w stopce: poddasze 35cm wełna, tak więc ręka w górę ci co mają równie słabe ocieplenie jak on
    Ostatnio edytowane przez mxxxx ; 18-04-2014 o 08:55

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post

    roczna liczba stopniodni grzania Sd(15oC) ze średnich dziennych temperatur powietrza dla Warszawy Okęcia:
    1. w 2008 roku = 2306,5
    2. w 2010 roku = 3050,1

    różnica to mniej więcej 30% a co jak co ale 2014 rok zapowiada się zdecydowanie bliżej 2008 niż 2010, więc gdy map78 dobiera wszystkim wszędzie na podstawie swojego pierwszego sezonu grzewczego splita 5MWh sezon to ja stawiam dolary przeciwko orzechom że za dwa trzy lata będzie wesoło

    PS w poście 22 map78 chwali się że ma: dom duży ze słabym ociepleniem, czyli jak sam pisze w stopce: poddasze 35cm wełna, tak więc ręka w górę ci co mają równie słabe ocieplenie jak on
    Nic nikomu nie dobieram, jedynie prostuje niedorzeczności, które tu i w innych miejscach wypisujesz.
    5MWh to jest wartość szacowana za rok, nie za sezon - jak na razie zużyłem 4250kWh od września 2013. Jak przyjdzie zapowiadana przez Ciebie zima stulecia to zużyję 30% więcej, czyli 5000kWh x 30% = 1500kWh x 0,4zł = 600zł, co daje 50zł miesięcznie więcej - faktycznie się posram z żałości - nic tylko usiąść i płakać

    Ja dom kupiłem, nie budowałem, dlatego na ocieplenie ścian, fundamentów, stropów i rodzaj wentylacji nie miałem wpływu - moim zdaniem jest to słabo bo ja bym dał wszędzie jeszcze po 10cm i wentylację mechaniczną. Na poddasze wpływ miałem, bo to można zrobić w każdej chwili, dlatego dołożyłem tam 15cm - kosztowało mnie to ok 1500zł i bynajmniej nie było spowodowane instalacją pompy ciepła, bo jeszcze wtedy miałem ekogroszek.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    genialne masz te źródła informacji, na tym angielskim forum nie wyczytałeś czegoś o Elwisie ?? bo mój znajomy znajomego po pijaku chwalił się że na włoskim forum pisali że żyje na mazurach, i przepowiada numery w LOTO, a skoro jesteś taki dobrze poinformowany to daj znać co będzie w najbliższym losowaniu i sobie wszyscy zagramy w LOTO
    Ja przynajmniej podałem źródło mojej informacji - jego rzetelność możesz ocenić sam. Mnie natomiast zastanawia skąd Ty czerpiesz te wszystkie rewelacje, którymi nas tu obdzielasz - jeżeli to nie tajemnica to proszę zdradź wszystkim
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Jak przyjdzie zapowiadana przez Ciebie zima stulecia to zużyję 30% więcej, czyli 5000kWh x 30% = 1500kWh x 0,4zł = 600zł
    w temacie niedorzeczności które wypisujesz, jeśli już teraz przy leciutkiej zimie twoja PCi wpada w drogą taryfę bo nie starcza taniej taryfy, to jak podczas zimy stulecia szacowane koszta ci wyszły na 0,4zł/kWh ??

    a może twoja PCi jest jakaś magiczna i COP jej rośnie wraz z spadaniem temperatury na zewnątrz ??
    Ostatnio edytowane przez mxxxx ; 18-04-2014 o 09:39

  19. #39
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    w temacie niedorzeczność które wypisujesz, jeśli już teraz przy leciutkiej zimie twoja PCi wpada w drogą taryfę bo nie starcza taniej taryfy, to jak podczas zimy stulecia szacowane koszta ci wyszły na 0,4zł/kWh ??

    a może twoja PCi jest jakaś magiczna i COP jej rośnie wraz z spadaniem temperatury na zewnątrz ??
    Proponuje nie ośmieszać się
    5000kWh na ogrzewanie przy pompie ciepła to tylko albo w dużym nowym domu podczas zimy stulecia albo w starym domu bez izolacji.
    W nowym domu 125m2 nie możliwe do realizacji.
    Nie mieszkam nad morzem,nie mam bliźniaka i zużyłem na ogrzewanie 1900kWh splitem.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 18-04-2014 o 09:32

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    w temacie niedorzeczność które wypisujesz, jeśli już teraz przy leciutkiej zimie twoja PCi wpada w drogą taryfę bo nie starcza taniej taryfy, to jak podczas zimy stulecia szacowane koszta ci wyszły na 0,4zł/kWh ??

    a może twoja PCi jest jakaś magiczna i COP jej rośnie wraz z spadaniem temperatury na zewnątrz ??
    Pomnóż se razy 0,5zł jak to poprawi Ci humor dojdzie całe 12,5zł miesięcznie (nie wypije piwka do meczu i tez jakoś przeboleje)
    Napisz lepiej coś o Sobie, bo na razie wiem, że budujesz dom 3-litrowy, ale nadal nie wiem co daje Ci mandat do doradzania w sprawach powietrznych PCi, bo na pewno nie wiedza może jakieś doświadczenia - z pewnością przykre.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony