dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 59 z 59
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Proponuje nie ośmieszać się
    5000kWh na ogrzewanie przy pompie ciepła to tylko albo w dużym nowym domu podczas zimy stulecia albo w starym domu bez izolacji.
    W nowym domu 125m2 nie możliwe do realizacji.
    Nie mieszkam nad morzem,nie mam bliźniaka i zużyłem na ogrzewanie 1900kWh splitem.
    Gwoli ścisłości podałem 5000kWh jako szacowane zużycie za cały rok za CO + CWU. Na obecna chwile od września zużyłem 4250kWh na CO i CWU.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Proponuje nie ośmieszać się
    to mówisz że map78 podając 4250kWh od września 2013 przy 35cm izolacji w dachu ośmiesza się tylko ??

    PS skąd u was taka moda na rzucanie inwektywami ?? nie da rady napisać czegoś normalnie ??
    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    I nie podales tych producentow co masowo rezygnuja z PC i produkuja klimatyzatory
    a dlaczego miałem podawać ??

    wybacz ale mam za małe dłonie żeby zrozumieć twoją aluzję do czego pijesz

  3. #43
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    PS skąd u was taka moda na rzucanie inwektywami ?? nie da rady napisać czegoś normalnie ??
    Można pisać normalnie ale ta druga strona musi także wziąć sobie to do serca co się pisze normalnie.
    5000kWh przy pompie to jest duże zużycie w dużych domach.

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    to mówisz że map78 podając 4250kWh od września 2013 przy 35cm izolacji w dachu ośmiesza się tylko ??

    PS skąd u was taka moda na rzucanie inwektywami ?? nie da rady napisać czegoś normalnie ??
    O izolacji już Ci pisałem, jeżeli uważasz, że jest OK to zastosuj taką samą w swoim domu 3-litrowym - szybko zamieni się w 6-litrowy

    Nie obrzucam Cię inwektywami - piszę tylko, że wygadujesz bzdury, bo to prawda. Staram się zawsze każdego zrozumieć i na prawdę daleki jestem od obrażania kogokolwiek, ale muszę reagować na to co wypisujesz, bo masz tytuł "Najlepszego doradcy", a w sprawach powietrznych PCi doradzasz źle.
    Przypomnij sobie, że to Ty mnie zaatakowałeś, po tym jak napisałem, że porównujesz ze sobą dwie pompy Panasonica, o których nie miałeś i nie masz zielonego pojęcia. Potem wyszło, że dla Ciebie split i monoblok to to samo, bo mają takie same parametry i jeszcze, że nie wiesz co to klimakonwektor. To chyba dość aby spalić się ze wstydu i zaprzestać wypowiadania się na tematy, na których się nie zna, bo inaczej staniesz się jeszcze większym pośmiewiskiem, a tytuł Najlepszego i Boga Olimpu niewiele Ci tu pomoże.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Czepiasz się .To wytłumacz te -30 C a obliczenia.
    Skoro projektuje się na - 16 C to co te -30 C ma znaczyć w latach wymienionych .czemu to służy,co ma udowodnić.
    Nie rozumiem czemu zarzucasz mi ,że czegoś nie widziałem i coś mnie ma dziwić.Czy planujesz przykryć brak kompetencji chamstwem.
    Panie fachman. Pan czyta to co ja piszę i co piszą inni?
    Skoro tak proszę mi wskazać 1 post tutaj czy gdzie indzie gdy ja użyłem albo odniosłem się do -30 (czegokolwiek).

    Ja Panu o Pańskim projektowaniu instalacji wszędzie na -20 odpisałem, że się na -16 i -24 projektuje, ale gdzie wpsomniałm coś o -30 (czymkoleiwek -30)???

    Ja piszę w tym wątku 16 kwietnia o cenie 5 tys funtów i zaraz 13 minut później prostuje na 3 tys Funtów (nie edytuje tylko prostuję choć mogłem edytowąć) a Pan mi wyjeżdzxa z ceną 5 tys Funtów 18 kwietnia.

    Pan czytać umie? Bio łaczy mnie Pan z jakimś -30 (nie moim) i 5 tys Funtów sprostowanych (nie edytowanych) od 2 dni.

    Przepraszam za zabieranie miejsca. Kończę definitywnie. Kto umie czytać sam widzi z jakimi fachowcami czasem przychodzi dyskutować.

    p.s. nie znam mpopław ale w sprawie zapotrzebowani na ciepło bliżej mi do jego wersji niż mapa. Choć te 200kWh z podłogówki Mpoplaw to wiesz, da się, ale oby szybko i na krótko bo nogi bolą.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Można pisać normalnie ale ta druga strona musi także wziąć sobie to do serca co się pisze normalnie.
    5000kWh przy pompie to jest duże zużycie w dużych domach.
    czy 150 m2 to duży dom? Ja myślałem że dom mały to 100-120, średni 120-160, spory do 200, a duży to od 200m2

    czy dom z 20 cm posadzka, 20 cm ściany, 35 cm wełny i rekuperacją to durszlak, dom normowy, dom dobrze docieplony, dom pasywny. Myślę, że jedynie dobrze ocieplony.

    czy 23 stopnie w środku to upały?

    To wiesz ja mam OZC na taki dom 150m2 parterowy dla +23 st wyliczone na 57kWh/m2/r co daje 8550kWh rocznie plus 3500kWh na wodę dla 4,5 osoby (tak 4 i pół). W sumie 12000kWh przy T-Capie z COP średnim z tą wodą 2,3 daje to 5217kwh rocznie.
    A gdzie tu duży dom a gdzie durszlaki czy ocieplenie normowe? I w końcu skąd ta pewność że 5000kWh to tylko weźmie duuuży dom bo jak ma PC to co kaganiec jakiś przy 5000kWh?

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiellkopolska Zobacz post
    To wiesz ja mam OZC na taki dom 150m2 parterowy dla +23 st wyliczone na 57kWh/m2/r co daje 8550kWh rocznie plus 3500kWh na wodę dla 4,5 osoby (tak 4 i pół). W sumie 12000kWh przy T-Capie z COP średnim z tą wodą 2,3 daje to 5217kwh rocznie.
    Średni COP na poziomie 2,3 możesz założyć jedynie, gdy przez całą zimę będzie na zewnątrz -15*C, a Ty wodę będziesz grzał do +40*C. Choćbyś nie wiem jak się starał i nawiedziłaby nas przepowiadana zima stulecia jest to mało realne. Dla przykładu podam, że mój dom potrzebuje ok 12000kWh na samo CO, rodzina 2 + 2, duża wanna i prysznic, a moje zużycie 4250kWh od września do teraz nie wzięło się z księżyca tylko z podlicznika i jak mówi Arturo jest to zużycie duże. Jak chcesz zobaczyć ile ludzie zużywają w domach jaki przedstawiłeś to wejdź na watek "Pompa ciepła - zużycie prądu" - raczej wszyscy tam nie kłamią
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  8. #48

    Domyślnie

    map78 właśnie poznałeś Arturo72, najlepszego doradcę forum.
    Chyba zapomniał przeczytać Twoją stopkę
    Arturo wszystko i wszystkich mierzy swoją miarką i porównuje do swojego domu.
    A jego kilowatogodziny są zbliżone do Twoich w przeliczeniu na metraż
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    map78 właśnie poznałeś Arturo72, najlepszego doradcę forum.
    Chyba zapomniał przeczytać Twoją stopkę
    Arturo wszystko i wszystkich mierzy swoją miarką i porównuje do swojego domu.
    A jego kilowatogodziny są zbliżone do Twoich w przeliczeniu na metraż
    Arturo sam sobie zaszkodził instalując taką pompę w swoim domu. Ona tam pasuje tak jak u mnie ten wywalony kocioł na ekogroszek 25kW. To jest pompa do większych domów ze średnią izolacją - w tedy pracuje najkorzystniej. Gdyby Arturo wstawił sobie tańszego Atlantica 8kW lub Panasa 7kW to zużycie miałby teraz jak mycyper, czy malux, a tak to niestety tak jak mówisz, po przeliczeniu na metry ma podobne do mojego, co jest zrozumiałe, bo ten T-Cap ma sprężarkę 16kW i minimalną modulację na poziomie bodajże 3-4kW - co często jest za dużo przy moim domu. End of story
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Średni COP na poziomie 2,3 możesz założyć jedynie, gdy przez całą zimę będzie na zewnątrz -15*C, a Ty wodę będziesz grzał do +40*C. Choćbyś nie wiem jak się starał i nawiedziłaby nas przepowiadana zima stulecia jest to mało realne. Dla przykładu podam, że mój dom potrzebuje ok 12000kWh na samo CO, rodzina 2 + 2, duża wanna i prysznic, a moje zużycie 4250kWh od września do teraz nie wzięło się z księżyca tylko z podlicznika i jak mówi Arturo jest to zużycie duże. Jak chcesz zobaczyć ile ludzie zużywają w domach jaki przedstawiłeś to wejdź na watek "Pompa ciepła - zużycie prądu" - raczej wszyscy tam nie kłamią

    czyli jaki zakładasz średni COP wg. Ciebie na średnia zimę dla TCap. Nie mrozy stulecia, nie jesienną zimę jak w tym roku?

    Ja na cały układ zakładam COP do TCapa 2,3. Jak w tym wątku wspomniałem o pompie Alpha i COP 2,5 (choć nie pisałem, że to taka PC PW ma) to mnie nazwali handlowcem. Znaczy się, że z COP 2,5 przesadziłem.

    Zaś po wątku zużycie ciepła PC ale przy PC PW to chyba nikt ponad 2,5 COP nie pokazał lub 2,7 na same CO bez CWU. Jak się mylę pokaż przykłady.

    Nie czepiam się, nie pajacuje, bardzo chciałbym poznać te COPy. Artur ile Ci wg. OZC a zużycia COP wychodzi? Z tym czy ty masz zużcie za zimę inna niż ta?

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    ten T-Cap ma sprężarkę 16kW i minimalną modulację na poziomie bodajże 3-4kW
    Jeśli dobrze pamiętam, to mkm silesia podawał kiedyś, że T-CAP 9kW ma sprężarkę ze "zwykłej" PC 12kW.

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiellkopolska Zobacz post
    czyli jaki zakładasz średni COP wg. Ciebie na średnia zimę dla TCap. Nie mrozy stulecia, nie jesienną zimę jak w tym roku?

    Ja na cały układ zakładam COP do TCapa 2,3. Jak w tym wątku wspomniałem o pompie Alpha i COP 2,5 (choć nie pisałem, że to taka PC PW ma) to mnie nazwali handlowcem. Znaczy się, że z COP 2,5 przesadziłem.

    Zaś po wątku zużycie ciepła PC ale przy PC PW to chyba nikt ponad 2,5 COP nie pokazał lub 2,7 na same CO bez CWU. Jak się mylę pokaż przykłady.

    Nie czepiam się, nie pajacuje, bardzo chciałbym poznać te COPy. Artur ile Ci wg. OZC a zużycia COP wychodzi? Z tym czy ty masz zużcie za zimę inna niż ta?
    Ja zakładam, że przy takiej zimie jak ta to SCOP będzie grubo ponad 3, ale to tylko moje obserwacje na podstawie zużycia z podlicznika energii. Nie mam ciepłomierza, więc dokładnie nie mogę powiedzieć. Mam kontakt na priv z użytkownikiem takiego T-Cap'a z opomiarowaną instalacja i on twierdzi, że jemu SCOP za tą zimę wychodzi 3,8. Generalnie przyjmuje się taką mocno uśrednioną wartość 3 dla pomp powietrznych i 4 dla gruntowych, ale jak powiedziałem jest to mocno uśrednione, bo wystarczy, że np wstawisz sobie bufor 1000l i będziesz go grzał do 45-50st to i z dobrym COP'em możesz się pożegnać, to samo przy kaloryferach. Na forum jest kilku użytkowników z opomiarowanymi instalacjami - jak chcesz się czegoś dowiedzieć to załóż wątek o pomiarach COP i poproś by wrzucali informacje, ale nie podawaj, że wg Twoich obliczeń SCOP dla T-Cap'a to 2,3 - bo ktoś w to może uwierzyć, a to jest na prawdę mało realne, przy założeniu, że grzejesz niskotemperaturowe GZ i CWU dla normalnej rodziny.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zigobar Zobacz post
    Jeśli dobrze pamiętam, to mkm silesia podawał kiedyś, że T-CAP 9kW ma sprężarkę ze "zwykłej" PC 12kW.
    Przedstawiciel Panasonica, który uruchamiał moją instalacje twierdzi, że jest tam sprężarka 16kW - nie mam powodu by mu nie wierzyć, bo wg tabeli wydajności, przy +25*C pompa osiąga moc grzewczą 13,6kW - zakładam, że nie uruchamia grzałki

    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    seidel

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Ryki
    Posty
    9

    Domyślnie

    Autor zamilkł bo ostatnio sporo pracuję i raczej tylko z doskoku zaglądam na forum. Padło zapytanie o ocieplenie itp. podaję: ściany z leier thermopor 25cm ocieplone 15cm wełną lamelową, okna trzyszybowe veka alphaline, na stropie ułożone 20cm wełny, w posadzkę wejdzie tylko ok. 9-10cm styropianu

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Potwierdzam przy okazji montażu zajrzałem do 16kw t cap ta sama spr co w 9 i 12.
    16 to " nowy " model z końca zeszłego roku i dopiero niedawno miałem okazję sprawdzić organoleptycznie.

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiellkopolska Zobacz post
    Panie fachman. Pan czyta to co ja piszę i co piszą inni?
    Skoro tak proszę mi wskazać 1 post tutaj czy gdzie indzie gdy ja użyłem albo odniosłem się do -30 (czegokolwiek).

    Ja Panu o Pańskim projektowaniu instalacji wszędzie na -20 odpisałem, że się na -16 i -24 projektuje, ale gdzie wpsomniałm coś o -30 (czymkoleiwek -30)???

    .
    Jakiś taki agresywny wszechwiedzący .Ja zapytałem co się dzieje przy -30 C po wpisie innego kolegi .Jakie znaczenie ma czy liczę na -16 czy -24 C
    Skoro w każdej w tych strefach może pojawić się -30 C.Zadałem pytanie co wtedy się dzieje .Przecież nie jest wykluczona inna temperatura w danej strefie klimatycznej niż obliczeniowa.I tylko tyle .W odpowiedzi zarzuciłeś mi niekompetencję .Wesołych świąt

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    piszę tylko, że wygadujesz bzdury, bo to prawda
    to jest forum budowalne a nie serwis randkowy czy piaskownica z przedszkolakami, chcesz komuś coś udowodnić to wklej z łaski swojej jakieś obliczenia na liczbach wymiernych, powtarzanie w kółko że masz rację bo ci się zdaje że to prawda nada ci za chwilę tytuł trola

    PS o klimakonwektorach ta ja na tym forum pisałem 10 lat temu, w czasach gdy ty nawet nie wiedziałeś że takie forum istnieje, tak więc wybacz ale twoja opinia o moim zakresie wiedzy jakoś do mnie nie trafia

  18. #58
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiellkopolska Zobacz post
    Artur ile Ci wg. OZC a zużycia COP wychodzi? Z tym czy ty masz zużcie za zimę inna niż ta?
    Wg OZC 5000kWh na c.o,zużycie tej zimy 1900kWh,ale sądzę,że przy następnej,nawet mroźniejszej zimie zużycie będzie mniejsze a to z tego powodu,że wyłapałem sporo mostków termicznych i niedoróbek,które zamierzam poprawić do następnego sezonu.
    W tym,gdybym grzał prądem spokojnie 6000kWh poszłoby na c.o.

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    seidel

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Ryki
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dyskusja wre w najlepsze, ale co do tematu wątku to czy nikt tu z lubelskiego nie montował jeszcze pompy zaglądając jednocześnie na forum? Wiem że mogę wysyłać zapytania do różnych firm-instalatorów ale chciałbym możliwie jak najbardziej zawęzić obszar poszukiwań bo nie ma to jak reklama z czyjegoś polecenia

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony