dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 97 z 97
  1. #81
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    A w solarach od lat był lany ten trujący, masz go w samochodzie, wiele razy miałem z nim do czynienia za ciekawych czasów szczęśliwie minionych, borygo, petrygo i inne wynalazki, nie słyszałem by się ktoś tym zatruł, ale może macie racje

  2. #82
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.Krk Zobacz post
    A w solarach od lat był lany ten trujący, masz go w samochodzie, wiele razy miałem z nim do czynienia za ciekawych czasów szczęśliwie minionych, borygo, petrygo i inne wynalazki, nie słyszałem by się ktoś tym zatruł, ale może macie racje
    100ml (pół szklanki) czystego glikolu etylowego to dawka śmiertelna dla człowieka Dla np kota - 10x mniej.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  3. #83
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Mówimy tu o ryzyku które występuje. W przypadku awarii glikol dostaje się do wody którą można się zatruć. Naturalnie jeśli można użyć glikolu propylenowego który nie jest trujący to się to robi. Podwójna separacja na pewno by nie zaszkodziła, ale jest kosztowna w inwestycji i/lub w eksploatacji. Jeśli nie ma wymogu podwójnej separacji to można ją pominąć. To wszystko .
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  4. #84
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    100ml (pół szklanki) czystego glikolu etylowego to dawka śmiertelna dla człowieka Dla np kota - 10x mniej.
    A czystej wyborowej lub innego rodzaju ile można wypić zanim się ten, ja wiem że byli tacy co im więcej pili tym mniej widzieli itd. ale kto chce glikol pić to śmierdzi

  5. #85
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Cytat Napisał Horher Zobacz post
    Mówimy tu o ryzyku które występuje. W przypadku awarii glikol dostaje się do wody którą można się zatruć. Naturalnie jeśli można użyć glikolu propylenowego który nie jest trujący to się to robi. Podwójna separacja na pewno by nie zaszkodziła, ale jest kosztowna w inwestycji i/lub w eksploatacji. Jeśli nie ma wymogu podwójnej separacji to można ją pominąć. To wszystko .

    No i dokładnie to napisałem kto chce to naleje jego sprawa ale zaraz wielkie halo bo to trujące, grzyby też a ludzie chodzą do lasu

  6. #86
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.Krk Zobacz post
    No i dokładnie to napisałem kto chce to naleje jego sprawa ale zaraz wielkie halo bo to trujące, grzyby też a ludzie chodzą do lasu
    NIe, nie piszemy tego samego. Ty widzę że olewasz problem mówiąc że kto co wleje to jego sprawa. Otóż nie! Skoro jest wybór między toksycznym glikolem etylenowym i nie toksycznym propylenowym, to NALEŻY wybrać to drugie. Jakby faktycznie istniał przepis o podwójnej separacji, to psim obowiązkiem jest się do tego stosować. Bagatelizowanie tego w przypadku awarii może się skończyć tragicznie dla żony/dzieci/gości instalatora z "tumiwisizmem".

    Sorki za może trochę za ostrą wypowiedź, ale mam alergię na machanie ręką na sprawy podstawowego bezpieczeństwa, szczególnie gdy "machający" macha, bo z lenistwa nie chce mu się uruchomić procesu myślowego.
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  7. #87
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.Krk Zobacz post
    A czystej wyborowej lub innego rodzaju ile można wypić zanim się ten, ja wiem że byli tacy co im więcej pili tym mniej widzieli itd. ale kto chce glikol pić to śmierdzi
    Widzisz a jednak jesteś ignorantem nawet nie wiesz z czym masz do czynienia - śmierdzieć to może borygo, bo specjalnie dodano do niego środki zniechęcające do picia tego specyfiku. Czysty glikol jest substancją bezbarwną, bezwonną i o lekko słodkawym smaku - każde zwierzę, czy dziecko bez zastanowienia wypije.
    M.Krk ja Ciebie doskonale rozumiem, kupiłeś tanio tanią pompę i teraz na siłę próbujesz przekonać innych, ale też samego siebie, że dobrze zrobiłeś. Być może i zrobiłeś dobrze i raczej Ty ani Twoja rodzina nie ucierpicie z tego powodu, ale ryzyko zawsze istnieje - a jest to głupie ryzyko, bo niepotrzebne i bardzo proste to wyeliminowania.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  8. #88
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Widzisz a jednak jesteś ignorantem nawet nie wiesz z czym masz do czynienia - śmierdzieć to może borygo, bo specjalnie dodano do niego środki zniechęcające do picia tego specyfiku. Czysty glikol jest substancją bezbarwną, bezwonną i o lekko słodkawym smaku - każde zwierzę, czy dziecko bez zastanowienia wypije.
    M.Krk ja Ciebie doskonale rozumiem, kupiłeś tanio tanią pompę i teraz na siłę próbujesz przekonać innych, ale też samego siebie, że dobrze zrobiłeś. Być może i zrobiłeś dobrze i raczej Ty ani Twoja rodzina nie ucierpicie z tego powodu, ale ryzyko zawsze istnieje - a jest to głupie ryzyko, bo niepotrzebne i bardzo proste to wyeliminowania.
    Oszalałeś Człowieku w tej dyskusji, nazywasz mnie ignorantem bo użyłem powiedzmy potocznego określenia, Ty dobrze wiesz o czym ja pisałem tylko palisz głupa bo musisz komuś dowalić, co Ty wiesz o mojej pompie poza tym że napisałem że ją sam podłączyłem,
    Dla tego Eko dodam że da się czystym spirytusem zalać kurcze dodam roztworem spirytusowym, ale to da się wypić jak nic.

    Na koniec dodam, Panowie nie przesadzajcie no chyba że wam ulżyło jak się przejechaliście po mnie to wam wybaczę

  9. #89
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.Krk Zobacz post
    Oszalałeś Człowieku w tej dyskusji, nazywasz mnie ignorantem bo użyłem powiedzmy potocznego określenia, Ty dobrze wiesz o czym ja pisałem tylko palisz głupa bo musisz komuś dowalić, co Ty wiesz o mojej pompie poza tym że napisałem że ją sam podłączyłem,
    Dla tego Eko dodam że da się czystym spirytusem zalać kurcze dodam roztworem spirytusowym, ale to da się wypić jak nic.

    Na koniec dodam, Panowie nie przesadzajcie no chyba że wam ulżyło jak się przejechaliście po mnie to wam wybaczę
    Dobra, wszyscy zluzujmy majty...
    Chodzi tylko o to, żeby nie było - jak to powiedział @map78 - głupiego, niepotrzebnego ryzyka. Jak zalać, to czymś nie trującym, a nie pierwszym lepszym co jest pod ręką. To wszystko. Miłego wieczoru .
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  10. #90
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.Krk Zobacz post
    Oszalałeś Człowieku w tej dyskusji, nazywasz mnie ignorantem bo użyłem powiedzmy potocznego określenia, Ty dobrze wiesz o czym ja pisałem tylko palisz głupa bo musisz komuś dowalić, co Ty wiesz o mojej pompie poza tym że napisałem że ją sam podłączyłem,
    Dla tego Eko dodam że da się czystym spirytusem zalać kurcze dodam roztworem spirytusowym, ale to da się wypić jak nic.

    Na koniec dodam, Panowie nie przesadzajcie no chyba że wam ulżyło jak się przejechaliście po mnie to wam wybaczę
    Człowieku wyluzuj Przecież nie chciałem Cie obrazić, ani urazić tylko zwrócić uwagę, że można coś zrobić inaczej, żeby było dobrze i bezpiecznie.
    A pompę wiem jaką masz, bo też się nad nią zastanawiałem swego czasu, ale zrezygnowałem właśnie ze względu na to, że wysteruje tylko w wersji monoblok. A przy okazji do grzejników wziąłeś wersje Nordic, czy tą zwykłą?
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  11. #91
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Człowieku wyluzuj Przecież nie chciałem Cie obrazić, ani urazić tylko zwrócić uwagę, że można coś zrobić inaczej, żeby było dobrze i bezpiecznie.
    A pompę wiem jaką masz, bo też się nad nią zastanawiałem swego czasu, ale zrezygnowałem właśnie ze względu na to, że wysteruje tylko w wersji monoblok. A przy okazji do grzejników wziąłeś wersje Nordic, czy tą zwykłą?
    OK uznajmy że nie było sprawy, ale mała sugestia jeśli chcesz komuś zwrócić uwagę na jakąś kwestię to nie nazywaj go ignorantem,
    co do pompy to wziąłem nordic, i ja nie sądzę że monoblok dyskwalifikuje jej zastosowanie, wręcz przeciwnie dla ludzi którzy mają możliwość zorganizowania sobie sensownego podłączenia jest to dobre rozwiązanie, nie trzeba specjalisty od chłodnictwa, szczerze szukałem innego rozwiązania ale panowie fachowcy mieli ceny z kosmosu i mam pokrycie na te słowa, żadnemu nie chciało się ruszyć by obejrzeć miejsce montażu i oszacować wszystko, a ludzie z firmy która wybrałem dali mi sensowną ofertę i możliwość montażu własnego,
    Tutaj szukałem informacji na temat pomp a teraz dzielę się swoim doświadczeniem i tyle, sam jestem w innej branży chodź usługowej
    Pozdrawiam

  12. #92
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.Krk Zobacz post
    ja nie sądzę że monoblok dyskwalifikuje jej zastosowanie, wręcz przeciwnie dla ludzi którzy mają możliwość zorganizowania sobie sensownego podłączenia jest to dobre rozwiązanie, nie trzeba specjalisty od chłodnictwa
    No zobaczymy jak to będzie Exotherm ma ogólnie dość dobre opinie i sporo realizacji, więc jest szansa że powinno to hulać, choć niektórzy twierdzą, że to podrasowany chińczyk
    Nie zapomnij wpaść na forum po zimie podzielić się wrażeniami, bo to będzie najlepsza weryfikacja. Sam jestem ciekawy jak to wyjdzie przy kaloryferkach
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  13. #93
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Lidzie różne takie tam gadają czasem mają rację a czasem nie, jak to ludzie, informacjami się podzielę chociaż dla tego że chciałbym by o mojej pracy ludzie też mówili,
    Powiem Ci że może to chińczyk ale ja myślę że nie, nawet jeśli to to co ma w środku jest dobrej marki i działa już kilka miesięcy więc jestem optymistą

  14. #94

    Domyślnie

    Witam Forumowiczów
    Mam zamiar wybudować Kanadyjczyka
    Od firmy budującej otrzymałem propozycję zainstalowania pompy ciepła do grzania całego domu powietrzem za cenę 45 tyś zł ( dom około 120 m2 )
    Nie podali jednak jakiej firmy ma ty być PC.
    Czy ktoś z was mógłby ze swoje strony podesłać mi jakieś PC które mogą powietrzem ogrzać taki dom ? Koszty instalacji, opinie. [email protected]
    Nie interesuje mnie ogrzewanie podłogowe. Nie interesuje mnie ogrzewanie elektryczne.
    Czekam na Wasze informacje.

  15. #95
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirak Zobacz post
    Witam Forumowiczów
    Mam zamiar wybudować Kanadyjczyka
    Od firmy budującej otrzymałem propozycję zainstalowania pompy ciepła do grzania całego domu powietrzem za cenę 45 tyś zł ( dom około 120 m2 )
    Nie podali jednak jakiej firmy ma ty być PC.
    Czy ktoś z was mógłby ze swoje strony podesłać mi jakieś PC które mogą powietrzem ogrzać taki dom ? Koszty instalacji, opinie. [email protected]
    Nie interesuje mnie ogrzewanie podłogowe. Nie interesuje mnie ogrzewanie elektryczne.
    Czekam na Wasze informacje.
    Sąsiad mojego klienta właśnie jest w trakcie likwidacji takiego ogrzewania stwierdził że ma dość malowania co rok jak by co to może dam kontakt bo podobno chce to opchnąć komuś tanio - może miał źle zrobione ?
    Z kolei ktoś z rodziny innego klienta ma system jeszcze nie uruchomiony ale instalatorzy skierowali nadmuchy gorącego powietrza na okna że niby lepiej - jak odpali to na pewno będę wiedział co i jak bo tam ciągle jest licytacja co lepsze - mnie zastanawiają te nadmuchy na okna pomijając zabudowę sporych kanałów
    No ale lepsze jest wrogiem dobrego
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  16. #96

    Domyślnie

    Witam
    Chcę w najbliższej przyszłości wybudować taki mały domek max 50-60m2 jak: http://www.tooba.pl/projekt-domu-D51...,idp,4952.html
    http://z500.pl/projekt/11/Z11,maly-d...ytkowaniu.html

    Liczyłem już zapotrzebowanie tego domu na ogrzewanie i jest to od 1500kWh do 3000-4000kWh w zależności od ocieplenia rocznie. Jako ze zmieniły się przepisy odnośnie Ep budynku 120kwh/m2/rok przy ogrzewaniu czysto elektrycznym konwektory czy kable grzejne bardzo ciężko zmieścić się w tym limicie bo prąd ma współczynnik nakładu 3 dlatego pomyślałem o pompie ciepła powietrze powietrze kanałowej, czy taka instalacja jest traktowana przez przepisy budowlane jako instalacja grzewcza i może być jedynym źródłem ciepła?
    Bo kominek z rozprowadzeniem nie może być.
    Z tego co patrzyłem na produkty Daikina to do takiego domu wystarczyłaby pompa ciepła:
    FDXS25F / RXS25K lub FDXS35F / RXS35K ewentulanie
    FBQ35C8 ale to już cena rośnie a mnie zależy też na kosztach no i modulacji mocy a z tego co widzę w katalogach seria FBQ pracuje tylko z mocą znamionową a FDX ma 3 poziomy mocy?
    Czy ma ktoś takie ogrzewanie i ile kosztowało u Was instalacja takiej pompy FDXS25F lub FDXS35F lub podobnej razem z rozprowadzeniem kanałów ocieplanych, w tak małym domu to kanały chyba idą stropem drewnianym i górą nadmuch jest. Dodatkowo rekuperator można pod to podpiąć.

  17. #97

    Domyślnie

    Odpowiem sobie sam z tego co się dowiedziałem od firm, taka pompa powietrze powietrze musi grzać do -20 według stref ogrzewania żeby mogła być jedynym źródłem ciepła i mieć duży spręż powyżej 50 około 100 jak kanały mają być na kilka pomieszczeń a więc z Daikin zostaje pompa serii FBQ71 o mocy jakieś 7-8kW cena 12-13 tys netto ,ma wystarczającą moc przy minusowych temperaturach ale koszt tej pompy z montażem czyli kanały, złącza rozprowadzenie tego na poddaszu to jakieś 18 tys netto czyli ponad 20 tysięcy brutto,
    taniej wyjdzie na Samsungu AC071HBMDKH jest podobna seria koszt 6-7 tys netto co grzeje do -20 czyli z montażem i instalacją materiałami jakie 13 tys netto, pytanie jak takie ogrzewanie działa w rzeczywistości chyba najprościej kino odwiedzić bo tam takie nadmuchy z sufitu są właśnie ,

    szczerze jak by nie było przepisów o Ep 120kWh/m2/rok to w takim domu 50-60m2 zamontował bym sam 4 konwektory 500-1000W za 200zł/sztuka i całe ogrzewanie wyszłoby 800zł a nie 15 tys
    za późno się zorientowałem o tych przepisach bo bym zaczął budowę w zeszłym roku a teraz trzeba kombinować z ogrzewaniem czyli przy prądzie 40kWh/m2/rok max a odliczając CWU na rok 700-800kWh na 1 osobę czyli na m2 przy 50-60m2 14-16kwh to zostaje na ogrzewanie 24-26 kwh/m2/rok czyli na dom 50-60m2 na ogrzewanie 1200-1300kWh/rok co jest nierealne bo przy 30 cm styro 0.31 i rekuperatorze wychodzi 30kWh/m2/rok. przy 50-60m2

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony