dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 73
  1. #21

    Domyślnie

    Nie wierz w bajki, sama warstwa nawierzchni (5cm) to około 40zł, ale musisz mieć tego z 20k m2. Mniejsza ilość, to droższy transport i robocizna. Do tego dolicz cenę podbudowy.

  2. #22
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    No na podjazd to chyba się nie zdarza żeby ktokolwiek wylewał asfalt, bo nie jest to opłacalne, a ładna kostka jest też bardziej estetyczna.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Ja mam (na swojej działce) 70 m drogi.
    Droga jest zrobiona poprzez wykopanie humusu i wsypanie 10 cm żużlu i na wierzchu 5 cm tłucznia.
    Tanie i łatwe u utrzymaniu. Zamawiasz całą ciężarówkę tłucznia (24 tony za ok. 1500 zł).
    Śniegu zimą z tej drogi nie odśnieżam tylko ubijam samochodem.
    Pamiętaj że kostka po paru latach zrobi się brzydka i prawdopodobnie zarośnie mchem i chwastami, jeśli nie będziesz jej regularnie myć myjką ciśnieniową. Mam taras z cegły klinkierowej i co roku czyszczę go myjką. A 100 m myjką ciśnieniową to kilka godzin "brudnej roboty".
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 22-08-2015 o 09:20
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  4. #24

    Domyślnie

    Witam, nie wiem czy tu czy nie ale nie chcę zakładać nowych tematów o drodze więc napiszę tutaj. Mam trochę utwardzoną drogę dojazdową do gospodarstwa 110x4 m w sumie wychodzi gdzieś około 500 m2 i zastanawiam się co dalej z tym robić czy jakaś nie droga kostka czy może asfalt? albo sąsiedzi polecają mi też nakrapiankę lub zwykły beton co wybrać, co będzie lepsze na duże ciężary ,sól drogową i inne zanieczyszczenia związane z gospodarstwem czyli takie że nieraz na drodze zostaje wywrotka ziemi z kół ciągnika zwłaszcza na jesieni. W maju tego roku robili akurat droge gminną i na mostku do posesji jest teraz asfalt (4 cm) to po przejechaniu 10 wanien nadaje się do zerwania w sumie to już jest zerwany ino pozbierać kawałki. Jeżeli ktoś miał styczność z podobną drogą lub posiada taką do posesji to proszę napisać na co głównie zwrócić uwagę.

  5. #25
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    Jak myślisz, czy płyty ażurowe sprawdzą się w tak ekstremalnych warunkach?? A może wiesz, jak sobie radzą te z pozbruku, bo już miałeś?? Za wszelkie informacje będę wdzięczny

  6. #26

    Domyślnie

    Płyty ażurowe czymś muszą być wypełnione np; kamieniem a jak się nawali błota to czyszczenie chyba do łatwych nie należy. Ażury idealne są na skarpy lub rowy melioracyjne. Na drogę gdzie ma być równo pod osobówki i praktycznie pod zabrudzenia i obciążenia raczej nie zdały by egzaminu. Ja rozważam 3 opcje Kostka ,beton, lub asfalt.

  7. #27

    Domyślnie

    W kosztach generalnie kostka jest tańsza, natomiast to zależy jaką chcesz położyć. Zwykła szara okej, na pewno będzie wynosić mniej, natomiast jak będziesz chciał kupić coś atrakcyjniejszego dla oka typu Bruk Bet Prestige to już warto przeliczyć te koszty. Niemniej jeśli poczekasz trochę czasu, a sezon remontowy upłynie to tak czy siak ustrzelisz lepsze ceny.

  8. #28

    Domyślnie

    A ta droga to musi być zaasfaltowana/zabrukowana na całych 4 metrach szerokości?

  9. #29

    Domyślnie

    A ja wybrałem kostkę bo żona się uparła że bardziej się jej podoba estetycznie. w sumie jak potem zacząłem porównywać ogólnie kostkę z asfaltem to i lepiej że wyszło jednak na tę kostkę

  10. #30

    Domyślnie

    Z czasem mi się nie spieszy bo tak czy siak dopiero za rok ma być wszystko zrobione więc może coś da się kupić taniej zwłaszcza że utwardzić mam około 2000m2. Droga do posesji ma 110 m długości i na 50 metrze od mostku jest zakręt w granicach 75 stopni w lewo. Mostek ma 10 metrów szerokości więc te 4 metry drogi pod Tira lub Ciągnik i 2 przyczepy to takie minimum zwłaszcza na zakręcie gdzie naczepa sporo zachodzi więc musi być ta droga pokryta raczej w całości .

  11. #31
    Banned
    Kolonka8

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Rzeszówek
    Kod pocztowy
    67-721
    Posty
    2

    Domyślnie

    Też miałam kiedyś dylemat co położyć, ale mąż uparł się na asfalt.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek_81 Zobacz post
    A ja wybrałem kostkę bo żona się uparła że bardziej się jej podoba estetycznie. w sumie jak potem zacząłem porównywać ogólnie kostkę z asfaltem to i lepiej że wyszło jednak na tę kostkę
    Dokładnie tak. Ja nie widzę nic złego w tym rozwiązaniu, również nic brzydkiego. Sam mam kostkę i nie chciałbym asfaltu.

  13. #33

    Domyślnie

    Nie wiem czy bym sie zdecydował na asfalt przed domem. Nie bardzo podoba mi sie takie rozwiązanie.Ja jestem za kostką. Zwłaszcza że jest tyle różnych ładnych wzorów np Visio czy duże płyty brukowe Novator.

  14. #34

    Domyślnie

    Kostka rulez!!! Jest ładniejsza i tańsza. Zawsze zastanawiał mnie fakt, że w wielu krajach Europy zachodniej wszystko (dosłownie wszystko) się asfaltuje, chodniki, podjazdy, parkingi...

  15. #35
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał markarw Zobacz post
    Kostka rulez!!! Jest ładniejsza i tańsza. Zawsze zastanawiał mnie fakt, że w wielu krajach Europy zachodniej wszystko (dosłownie wszystko) się asfaltuje, chodniki, podjazdy, parkingi...
    Zależy co komu pasuję, ale częściowo się z Tobą zgadzam i nie chciałbym mieć asfaltu przed domem, bo to jest według mnie po prostu mało estetyczne i trudne do zrobienia jeśli mamy mały kawałek do pokrycia.Być może to o czym wspominasz to kwestia innego podejścia i zmysłu estetyki(?) u naszych zachodnich sąsiadów.

  16. #36
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    No przed dom lub do ogrodu kładłbym granit epoka, jeżeli byłoby mnie stać , bo jest jednym z najestetyczniejszych materiałów. A zachód już dawno zgłupiał i się zatracił, tam musi być szybko i tanio, estetyki jest tam mało.

  17. #37

    Domyślnie

    Tak, też mi się podobają granity i też bym je kładł albo inne fajne kosteczki bo jest wybór i cena nie taka zła, ale nie wiem czy jest sens kłaść granit pod ciągniki i inne maszyny rolnicze a druga sprawa to taka że to ma być 2000m2 więc z granitem (cena) nie ma co startować.. Droga musi znosić spore obciążenia i musi być równo a czy będzie pasować do otoczenie to w moim przypadku jest już mało istotne.

  18. #38

    Domyślnie

    Ta pierwsza propozycja z Twojego postu ma fajne, duże rozmiary i wygląda lepiej niż niejedna, drobno układana kostka.

  19. #39
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    Jeżeli kostka musi znosić duże obciążenia i nie musi pasować to chyba najlepsza będzie najzwyklejsza kostka, bo dobrze ułożona będzie sprawowała się przez lata i będzie najtańsza.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał JendrzejJawor Zobacz post
    Jeżeli kostka musi znosić duże obciążenia i nie musi pasować to chyba najlepsza będzie najzwyklejsza kostka, bo dobrze ułożona będzie sprawowała się przez lata i będzie najtańsza.
    W przypadku zastosowań "profesjonalnych" typu hale magazynowe, albo punkty przeładunkowe to się zgodzę, bo tam są duże obciążenia dla których produkuje się jedynie zwykłą szarą kostkę 8 czy nawet więcej cm grubości. W zastosowaniach domowych można sobie pozwolić na coś lżejszego i niekoniecznie szarego.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony