dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 73
  1. #41
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    No tak, ale Krzyśkowi właśnie chodzi o taki rodzaj zastosowania, bo zależy mu przede wszystkim na wytrzymałości i cenie, a sądzę, że taka szara, gruba wspomniana wcześniej kostka spełnia oba te warunki. A w jakim kierunku poszedłbyś Ty, jeżeli chodzi o zastosowanie domowe, granit??

  2. #42
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    No takie materiały jak granit epoka w rozwiązaniach związanych z użytkowaniem prywatnym na pewno się sprawdzi i będzie to wyglądało estetycznie.

  3. #43
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    No tak, granit epoka jest estetyczny, ale jakoś do końca do mnie nie przemawia, chyba wolałbym trochę inny wizualnie rodzaj kostki. Coś bardziej w kierunku żwirowanego podjazdu albo większych płyt. Tak po prawdzie to jeszcze ustalonej koncepcji nie mam więc trudno mi powiedzieć czego chcę

  4. #44
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    To może coś bardziej w deseń bruku poznańskiego? Też wygląda ładnie. A płyty na podjazd jakoś za bardzo mi nie podchodzą.

  5. #45

    Domyślnie

    a wg mnie fajnie wygląda kostka betonowa, ale wykończona tak, jakby to był prawdziwy kamień.

  6. #46
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    markarw, ciekawe rozwiązanie, masz może jakieś przykładowe zdjęcia z taką kostką?? Jendrzej, bruk poznański jakoś za bardzo do mnie nie przemawia, jest trochę za bardzo rustykalny(?) no i nie podobają mi się te pofalowane trochę bardziej niż u innych krawędzie.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek1979 Zobacz post
    markarw, ciekawe rozwiązanie, masz może jakieś przykładowe zdjęcia z taką kostką?? Jendrzej, bruk poznański jakoś za bardzo do mnie nie przemawia, jest trochę za bardzo rustykalny(?) no i nie podobają mi się te pofalowane trochę bardziej niż u innych krawędzie.
    Ja mogę pokazać takie zdjęcie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	489.jpg
Wyświetleń:	428
Rozmiar:	56,5 KB
ID:	332431

    Fot. Bruk Bet

  8. #48
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    Sokratis, dzięki za zdjęcie. Według mnie wygląda ciekawie(ze względu na wzór) i bardzo estetycznie. Nie widziałem za dużo tego typu lub podobnych wykonań. Układane na tarasie??

  9. #49
    Banned
    Erko43

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    98

    Domyślnie

    Sokratis to twoja aranżacja, czy komus ją wykonywałeś. Wygląda mega

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał sokratis Zobacz post
    Ja mogę pokazać takie zdjęcie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	489.jpg
Wyświetleń:	428
Rozmiar:	56,5 KB
ID:	332431

    Fot. Bruk Bet
    o to to to. O takie rzeczy mi chodziło

  11. #51

    Domyślnie

    Jak widać beton też może wyglądać całkiem nieźle. Taki układ nie jest zbyt drogi do realizacji, wystarczy trochę poszperać i poszukać dostępnych kształtów płytek tarasowych.

  12. #52

  13. #53
    Banned
    Janek1979

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-178
    Posty
    141

    Domyślnie

    sokratis, poza tym, że takie coś nie jest bardzo drogie w realizacji, to jak określił byś poziom trudności wykonanie czegoś takiego, przez osobę praktycznie niepowiązaną z branżą budowlaną, czyli po prostu laika?

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek1979 Zobacz post
    sokratis, poza tym, że takie coś nie jest bardzo drogie w realizacji, to jak określił byś poziom trudności wykonanie czegoś takiego, przez osobę praktycznie niepowiązaną z branżą budowlaną, czyli po prostu laika?
    A gdzie chcesz położyć te płyty? Jak się używa tej nawierzchni?

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał ananase1 Zobacz post
    Ładnie, Bruk-Bet to ogólnie niezła firma i mają dobra jakość. Pewnie że beton może wyglądać nieźle, wszystko zależy, jak się go użyje!
    Daj spokój z tą tandetną reklamą dla naiwnych
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  16. #56

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za wszystkie propozycje wykończenia drogi .Od napisania tutaj pierwszego postu postanowiłem szczegółowo obserwować kostkę brukową w praktyce czyli jej zachowanie w trudnych warunkach i muszę z przykrością stwierdzić że zawiodłem się tymi wyrobami, ta cała kostka to jedno wielkie bagno..Obserwowałem kostkę wszędzie na chodnikach, rondach,marketach pod sklepami, pod halami,magazynami kościołem,dziś cmentarzem oraz prywatnie w gospodarstwach o zbliżonym profilu użytkowania i gdzie bym nie był to wszędzie można zobaczyć te same błędy czyli kostka się po prostu kruszy i haruje od piasku który z fug zostaje wymywany przez wodę. czy to behatlon, nostalit, holland czy tez creativ lub inne lepsze to kostka po 3-5 latach robi się brzydka i praktycznie do wymiany. nie mówiąc o zapadnięciach,rośnięciu trawy między fugami i wyblakaniu koloru. Wiadomo że ładniej bruk wygląda od betonu ale na pewno tym mnie nie przekonuje do zakupu takich kostek które składają się z 80% otaczaków troche betonu i barwnika.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek KRK Zobacz post
    od piasku który z fug zostaje wymywany przez wodę.
    W moim prawdziwym bruku granitowym i kostce klinkierowej wymyłem myjką ciśnieniową piach z przestrzeni pomiędzy kostkami. Wszystko zasypałem suchym betonem. Tylko nie takim jak to robią firmy - żeby nieco zabarwić piasek odrobiną cementu. Cementu było tyle ile trzeba w pełnowartościowym betonie. W piachu na okrągło rósł mech i trawa. A na wjeździe do garażu bruk się ruszał.
    Firmom jest łatwiej wszystko zrobić na piaseczku, a potem niech się właściciel męczy.
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 01-11-2015 o 08:24
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek KRK Zobacz post
    Dzięki Panowie za wszystkie propozycje wykończenia drogi .Od napisania tutaj pierwszego postu postanowiłem szczegółowo obserwować kostkę brukową w praktyce czyli jej zachowanie w trudnych warunkach i muszę z przykrością stwierdzić że zawiodłem się tymi wyrobami, ta cała kostka to jedno wielkie bagno..Obserwowałem kostkę wszędzie na chodnikach, rondach,marketach pod sklepami, pod halami,magazynami kościołem,dziś cmentarzem oraz prywatnie w gospodarstwach o zbliżonym profilu użytkowania i gdzie bym nie był to wszędzie można zobaczyć te same błędy czyli kostka się po prostu kruszy i haruje od piasku który z fug zostaje wymywany przez wodę. czy to behatlon, nostalit, holland czy tez creativ lub inne lepsze to kostka po 3-5 latach robi się brzydka i praktycznie do wymiany. nie mówiąc o zapadnięciach,rośnięciu trawy między fugami i wyblakaniu koloru. Wiadomo że ładniej bruk wygląda od betonu ale na pewno tym mnie nie przekonuje do zakupu takich kostek które składają się z 80% otaczaków troche betonu i barwnika.
    Dobra impregnacja może spowolnić niszczenie kostki. Poza tym sama kostka brukowa już na paletach jest pokryta środkami chemicznymi hamującymi niszczenie.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał sokratis Zobacz post
    Dobra impregnacja może spowolnić niszczenie kostki. Poza tym sama kostka brukowa już na paletach jest pokryta środkami chemicznymi hamującymi niszczenie.
    Rozumiem o co ci chodzi ale zakup kostki brukowej wygląda trochę jak zakup drogiego samochodu , bo gdy kupujemy drogi samochód wydajemy (KASE) musimy go przecież zarejestrować (KASA) i przy tym opłacić OC (KASA) potem co roku płacić za przegląd i OC ewentualnie AC (KASA). Po 20 latach samochód zgnije i trza złomować znów (KASA) a czymś trzeba jeżdzić czyli pasował by nowy a co za tym idzie powtarzamy od nowa to samo co pisałem wcześniej. Kostkę gdy kupimy ktoś ją musi nam położyć czyli płacimy firmie (KASE) potem co roku trzeba kupować pewnie nie tanie impregnaty żeby utrzymać jak najdłużej kostkę w ładnym stanie (KASA) a po kilkunastu latach gdy już się wykruszy i zbrzydnie to pasuje ją wymienić na nową czyli znów (KASA) tak że myśląc trochę inaczej jak inni wydaje mi się że coś za co płacę konkretne pieniądze wcale nie musi być moje a przecież tak jest.

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek KRK Zobacz post
    Kostkę gdy kupimy ktoś ją musi nam położyć czyli płacimy firmie (KASE)
    TAK, lub kładziemy sami.


    Cytat Napisał Krzysiek KRK Zobacz post
    potem co roku trzeba kupować pewnie nie tanie impregnaty żeby utrzymać jak najdłużej kostkę w ładnym stanie (KASA)
    Niekoniecznie. Bruk klinkierowy i granitowy (jako chodnik/taras) nie wymaga impregnacji.


    Cytat Napisał Krzysiek KRK Zobacz post
    a po kilkunastu latach gdy już się wykruszy i zbrzydnie to pasuje ją wymienić na nową czyli znów (KASA)
    Bruk klinkierowy i granitowy (jeśli go nie potłuczesz młotkiem) to wytrzymuje 50 a czasami i 100 lat. Oczywiście co rok-dwa trzeba go umyć myjką ciśnieniową żeby wyglądał jak nowy.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony