dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lukar

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Posty
    3

    Domyślnie Prosze o porade.

    Witam wszystkich forumowiczow. Juz niedlugo na mojej budowie ukoncze etap zerowy. Zaczynam, wiec myslec o murowaniu scian. W projekcie mam zalozone pustaki ceramiczne Porotherm 25 p + w oraz 30 p + w. Dodam, iz jest to dobudowka o wymiarach 6x10 do istniejacego domu 10x10. Dobodowka bedzie wiec budynkiem wolnostojacym, nie doklejanym. Sciana, ktora bedzie murowana tuz przy istniejacym budynku ma szerokosc 25 cm natomiast trzy pozostale 30cm. Moje pytanie dotyczy w jaki sposob, jak prawidlowo wykonac narozniki scian z bloczkow w polaczeniu 25 + 30 oraz 30+30? Za wszelka uzyskana pomoc I porade Bede wdzieczny.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Niestety nie pomogę ale spróbuj tutaj zapytac: http://forum.muratordom.pl/forumdisp...ny-gara%C5%BCe
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lukar

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzieki. Jesli chodzi o murowanie naroza 30x30 to stosuje sie tak zwana dziewiatke I problem z glowy ale przy 30 I 25 to nice potrafie tego sobie wyobrazic. Dzieki. Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony