dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Samodzielne nakładanie gładzi na tynki cem-wap

    Witam,

    Aktualnie jestem na etapie wykończania domu. Mam pytanie dotyczące tynków.
    Mam zrobione tynki cem-wap z agregatu (Knauf Cover-in slow) tzw tynk cięzki z ziarnem <= 0.6mm.
    Całość zrobiona ładnie równo. Jednak sama powierzchnia nie hmm jak to z takim ziarnem nie jest idealnie gładka.
    Moje pytanie czy warto bawić się w gładź samemu po to by uzyskać idealnie gładką powierzchnie
    czy dać sobie spokój przeciągnąć jakimś materiałem by odpadły "odstające" ziarna gruntować i malować?

    Co do gładzi myślałem robić to ręcznie we własnym zakresie nie wiem tylko czy jakość będzie zadowalająca
    i czy czasowo jest to realne. Na pierwszy rzut byłby salon i korytarz myślę że jakieś 80mkw salonu i 50mkw korytarza.
    Kiedyś w bloku równałem gipsem szpachlowym ale on był twardy więc tarło się masakrycznie długo i niszczył siatki na tarce błyskawicznie.

    Czy ktoś z was próbował robić gładź samodzielnie i jak to wyglądało czasowo w jego przypadku.

    Pozdrawiam,

    Robert

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Przy takich powierzchniach zastanowiłbym się nad tzw. żyrafą do szlifowania. Sam bawiłem się z gładziami w sypialni, szlifowanie to coś strasznego (bez sprzętu).

    Znajdź małe pomieszczenie i pobaw się z jedną ścianą, sam ocenisz czy chcesz walczyć z resztą. Oszczędność na pewno spora, ale żeby było idealnie gładko to naprawdę trzeba się pobawić.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał rayden Zobacz post
    Witam,

    Aktualnie jestem na etapie wykończania domu. Mam pytanie dotyczące tynków.
    Mam zrobione tynki cem-wap z agregatu (Knauf Cover-in slow) tzw tynk cięzki z ziarnem <= 0.6mm.
    Całość zrobiona ładnie równo. Jednak sama powierzchnia nie hmm jak to z takim ziarnem nie jest idealnie gładka.
    Moje pytanie czy warto bawić się w gładź samemu po to by uzyskać idealnie gładką powierzchnie
    czy dać sobie spokój przeciągnąć jakimś materiałem by odpadły "odstające" ziarna gruntować i malować?

    Co do gładzi myślałem robić to ręcznie we własnym zakresie nie wiem tylko czy jakość będzie zadowalająca
    i czy czasowo jest to realne. Na pierwszy rzut byłby salon i korytarz myślę że jakieś 80mkw salonu i 50mkw korytarza.
    Kiedyś w bloku równałem gipsem szpachlowym ale on był twardy więc tarło się masakrycznie długo i niszczył siatki na tarce błyskawicznie.

    Czy ktoś z was próbował robić gładź samodzielnie i jak to wyglądało czasowo w jego przypadku.

    Pozdrawiam,

    Robert
    Jak masz czas i chęci to rób samemu - gładź to na tyle wdzięczna praca, że jak coś sp... to zawsze możesz miejscowo poprawić i nie będzie widać.
    Salon 80 m2 - powinieneś zrobić w 4 -5 dni, zakładając, że masz nikłe pojęcie o tej pracy
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,

    Orientowałem się nieco w cenach położenia i te są niemałe rzędu 12-22 zł/m^2 (aktualnie musiałbym się wstrzymać z wprowadzaniem).
    Każdy jeden spec chcialbym równać 2X gipsem szpachlowym potem dopiero gładzią.
    Zastanawia się czy jest to konieczne? Tzn czy nie można położyć od razu gładzi?
    Przy obróbce okien dachowych robotnikom poleciała taka właśnie gładź na scianę to z wielkim trudem oderwałem ją od niej.
    Patrzyłem na żyrafy i widzę że można coś kupić w cenie 300-500 zł. Zakładam że to sprzęt klasy hobby ale bo końca robót powinien wytrzymać...
    największy problem widzę z wolnym czasem bo raptem mam 4 dni urlopu a na gładziach roboty się nie kończą.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkob

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    247

    Domyślnie

    Tego tynku na ścianach nie chciałbym mieć- Knauf Cover-in slow.Kupiłem go troche do obrobienia okien od wew. Jak dla mnie to za długo sechł ,był słaby i strasznie sie sypał.Przy obróbce kolejnych okien dodawałem cementu przy mieszaniu.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkob

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    247

    Domyślnie

    Dwie warstwy to minimum.Gładzi od razu raczej nie położysz bo przy szlifowaniu będziesz przecierał sie do tynku CW.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fenixx

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    45

    Domyślnie

    Jesli masz osypujące się ziarna piasku w tynku to najpierw musisz położyć warstwe czegoś co sklei te ziarna, może to byc np gips szpachlowy lub zwykła gładz. Poźniej ścinasz pacą lub szlifujesz gruboziarnistym papierem tak zeby te wystające ziarna skruszyć.

    Poźniej dwie warstwy gładzi.

    Akurat u siebie jestem na etapie wykonywania gładzi na tynku cem-wap. Położyłem jak na razie warstwe tynku gipsowego i czekam jak wilgotność (swieże posadzki) się zmniejszy.



    Jesli dobrze położysz gładź szlifowanie nie zajmie Ci dużo czasu i na Twój metraż żyrafa to przerost formy nad trescią...



    Jest pare zasad udanej gładzi:

    Nakładając gładz zaczynasz na suchym wjeżdzając na mokre (nie narobisz "najazdów")

    Pierwszą warstwe kładz prowadząc pace pionowo, drugą warstwe poziomo (wyrównasz to co skrzywisz)

    Oświetl sobie scianę abys widział efekt nakładania

    Przy docieraniu też podswietl powierzchnie

    Nie wybłyszczaj gładzi, czyli nie wcieraj przyschnietej szczegolnie gładzi twardych jak cekol c45 i innych


    Powodzenia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony