dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cholera do mnie dalej... z 40 minut, ale może się opłaci, albo i nie?

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    a do mnie max 60 minut byle nie przez Tychy... mam za to BeFa do pokazania
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adnim

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    11

    Domyślnie

    No już zamontowany i zabudowany. Było pierwsze palenie. Po wrzuceniu kilku drewek, załączeniu pompy powyżej 40stopni kaloryfery zrobiły się cieplutkie ( trwało to około 20 minut ).
    Szyba czyta
    Zobaczymy jak będzie sprawdzał się w przyszłosci.
    Póki co wrażenia pozytywne

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Jak pompę możesz ustawić na wyjściu na 40 stopni i wszystko"działa", to nie spodziewaj się ani właściwego użytkowania wkładu, ani długiej jego żywotności, ani tym bardziej czystej szyby, podczas normalnej pracy.
    To oznacza że nie masz zaworu mieszającego na powrocie, osoba instalująca ten wkład nie powinna się chwytać tego zawodu, a na sam wkład stracisz w tym momencie gwarancję ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adnim

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    11

    Domyślnie

    Więc jaka powinna być temperatura załączania pompy ?? I co z tym zaworem, jest on niezbędny ??
    Z tego co mi wiadomo nie mam go u siebie.
    edit,
    Poczytałem troszkę o tym i w sumie to racja, musi byc.
    Czy montując zawór trójdrogowy muszę dodać jeszcze jedną pompę ??
    Jedna pompa jest zaraz za kominkiem, druga jest przy rozdzielaczu ( przy instalacji podłogowej)
    Czy muszę dać jeszcze jedną, trzecią pompę za tym zaworem ?
    Ostatnio edytowane przez adnim ; 30-06-2014 o 12:42

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ja mam instalację, w której pompę można włączyć nawet przy 30 stopniach. Wkład kominkowy to nie kocioł CO, ma inną konstrukcję...Oczywiście podłączenie o którym pisze Forest jest prawidłowe i w większości instalacji wskazane...

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adnim

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    11

    Domyślnie

    I jeszcze jeden problem. Moja instalacja to kominek, pompa 25-40 grundfos autoadapt, mieszacz na parterze do podłogówki z pompą, i mieszacz na górze, bez pompy. Ten na górze rodziela tylko na dwa pomieszczenia podgłogówkę. Reszta to grzejniki, w sumie jest ich 4 + drabinka w łazience. Do tego oczywiscie piec dwubiegowy na gaz, ale poki co go nie odpalałem na centralne.
    Jak napalę w kominku, i nie uruchomię mieszacza od podłogówki na dole, to grzejniki na górze robią się gorące i jest ok.
    Po załączniu mieszacza na dole, podłoga nabiera temperatury i grzeje równomiernie na całej dolnej powierzchni, ale na pietrze grzejniki są chłodne. Wystarczy że wyłacze mieszacz na dole i momentalnie na piętrze robi się ciepło.
    Dlaczego tak się może dziać ??
    Zbyt mało wydajna pompa od kominka ?, mam ją ustawioną na autoadapt. Słyszałem, że adoptuje się około tygodnia do optymalnych ustawień, ja robiłem dopiero 4 palenia.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ja mam 2 pompy.

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krzysiek91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-500
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam jestem przed zakupem kominka z płaszczem wodnym
    Waham sie pomiedzy kratki lucy 16 a Wkład kominkowy wodny NEMO 2 TopEco bezrusztowy MODERN (UO) 16 kw tylko nie wiem czy układ zamniety czy otwarty ? doradźcie mi kory wybrać z tych dwóch

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o Nemo2 TopEco to wkład jest taki sam czy do układu otwartego, czy zamkniętego. Jest w nim opcjonalna wężownica schładzająca, która jest wymagana do zamkniętego, co nie znaczy, że w otwartym nie warto jej mieć. Wężownica jest wkręcana i jest, zdaje się, wliczona w cenę cennikowej wkładu. Jak zamówisz bez, masz w jej gniazdo wkręcony korek.
    Na temat Lucy (i innych dziewczyn) niewiele wiem.

    Pozdrawiam

  11. #31
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    To może rozważ zakup wkładu Romotop Heat ?
    Kliknij na załącznik to się powiększy , masz w nim podany opis wkładu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd23.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	370792  
    Darek B

  12. #32

    Domyślnie

    Nie klikaj, nie powiększaj, nie czytaj opisu.

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krzysiek91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-500
    Posty
    15

    Domyślnie

    Romotop to czeski producent jeden sprzedawca kominkow powiedzial mi ze ciezko z serwisem od nich dlugo sie czego na odpwiedzi itp ?

    lucy 16 kw pw koszt okolo 4200zl a NEMO 2 TopEco bezrusztowy MODERN (UO) 16 kw koszt kolo 2 tys wiecej ale moze warto dac 2 tys wiecej jak cenionym wkładem hmm ?

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    To, że jeden sprzedawca powiedział coś źle o produkcie, nie musi oznaczać, że mówił prawdę. Prawda we współczesnym świecie to towar...tez na sprzedaż. Czy ja mówię prawdę, musisz wyczuć. Moim zdaniem z obu wymienionych wkładów, najlepszy jest właśnie...Romotop. Potem Nemo, potem Kratki...Fajnie, że wszyscy zmieścili się na podium

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krzysiek91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-500
    Posty
    15

    Domyślnie

    to nie rozwiało moich wątpliwości bo dalej nie wiem jaki model wybrać z tych trzech romotop to jaki? unico - Nemo 2B TopEco?

    może określę że chcialbym się zmieścic w 8 tys

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek91 Zobacz post
    to nie rozwiało moich wątpliwości bo dalej nie wiem jaki model wybrać z tych trzech romotop to jaki? unico - Nemo 2B TopEco?

    może określę że chcialbym się zmieścic w 8 tys
    Wątpliwości...... O Nemo pisał Wojtek. Romotopa pokazał Ci Bielawski. Ja często montowałem KV TV 6.6.2

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krzysiek91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-500
    Posty
    15

    Domyślnie

    chyba wybiorę Nemo 2 TopEco 16 kw cena w miarę nawet może uda się jeszcze coś niej zbić a faktycznie to czy szamot czy refrabox to juz pewnie kwestia gustu

    Ale coś mi podpowiada za Neno 2 topeco 16 chodz nie dokonca wiec czym sie rozni od zwykłego Nemo 2 Duo 16 kw

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Witam!

    Nemo 2 Duo to inny wkład - ma dwoje drzwi vis-a-vis.
    Chyba, że chodziło Ci o różnicę pomiędzy Nemo 2 TopEco, a Nemo 2?
    To inna konstrukcja. Takie same są tylko wymiary drzwi. TE ma kilkanaście % wyższą sprawność, mniejszą emisję zanieczyszczeń, łatwiej utrzymać szybę i całą komorę w czystości (szybę naprawdę trudno zabrudzić), a przede wszystkim ma większą możliwość zmian mocy płaszcza wodnego - można palić czysto z minimalną mocą, jak i osiągnąć wyższą od nominalnej.

    Pozdrawiam

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony