dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 82
  1. #1

    Domyślnie drzwi zewnętrzne - jak nie Hormann to co?

    Witam.
    Do dnia dzisiejszego miałam wybrane drzwi zewnętrzne, wybór padł na Hormann ThermoPro 700, jednakże przed ostateczną decyzją zerknęłam na forum i zamarłam - zdecydowane nie dla Hormanna otwieranego na zewnątrz...Tak więc nie pozostaje mi nic innego jak wybór nowych drzwi, jako że czasu nie mam wiele proszę Was o radę Drzwi muszą być otwierane na zewnątrz - mały wiatrołap i brak jest innej możliwości. Ganek jest zadaszony, strona wschodnia, drzwi aluminiowe lub stalowe, kolor antracyt, model jak najbardziej zbliżony do ThermoPro 700, do dyspozycji kwota ok 5000.
    Ostatnio edytowane przez annyonne ; 28-04-2014 o 05:36

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To zapytam - co takiego szczególnego widziałas w Hormanie ? To łatwiej będzie zaproponować alternatywę.

  3. #3

    Domyślnie

    Hormana polecił nam nasz wykonawca jako produkt bardzo dobry gdzie cena jest adekwatna do jakości. Na plus przede wszystkim izolacyjność termiczna, wykonanie i nie da się ukryć wygląd. Dodatkowo opinia "niemieckiej rzetelności produktu".

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Hmm... ta izolacyjność termiczna to... ? jakieś fakty ? Nie znam Hormana bliżej i jestem tego ciekawy

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Co do tej jakości. W piątek byłem u znajomych i... nie polecali, właśnie ze względu na jakość
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cały czas poruszamy się wśród wirtualnych odczuć. Zarówno "ciepło" jak i "jakość" można różnie definiować.
    Z oglądanych przeze mnie drzwi H do jakosci się nie czepiam, co najwyżej do montażu, bo tu nawet bardziej niż przy oknach można nie zachować dokładności która objawi się po paru latach - wystarczy że będą krzywo zamontowane - jakiś czas temu montowaliśmy na budowie tymczasowe drzwi z demontażu od tego samego klienta - ocena była taka: "zamykają się lepiej niż do tej pory" a cały sęk był w tym, że wcześniej stały krzywo zamontowane. Nawet 3 mm odchylenia wystarczy by po latach powiedzieć "słaba jakość"

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Być może w tym tkwi problem. Oczywiście jak za drzwi stalowe to Hormann sobie słono każe płacić.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  8. #8

    Domyślnie

    Zgodzę się z Finem. Kluczową rolę odgrywa montaż, a na drugim miejscu zagłębiałbym się w parametry drzwi. Ostatnio z uwielbieniem wszyscy ścigają się na najniższy współczynnik przenikania ciepła. Sens i logika jest w tym działaniu, jeśli odłączy się od tego marketing a w jego miejsce wsadzi się fachowy i POPRAWNY montaż. Drzwi już po miesiącu mogą tak pracować, że trzeba będzie dokonać korekty na zawiasach.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Hmm... ta izolacyjność termiczna to... ? jakieś fakty ? Nie znam Hormana bliżej i jestem tego ciekawy
    W okolicach 1,3 W/(m²·K)*
    Nasz dom mieści się w standardach nf40 i chciałabym aby drzwi również się wpasowały w te parametry.

  10. #10

    Domyślnie

    Czyli nie macie żadnych propozycji?

  11. #11

    Domyślnie

    Może Wikęd? Skrzydło pełne klasy Premium (z pianką) + ościeżnica TERMO + próg "ciepły" (kompozytowy) = U=1,1. Ponoć są już badania ale nie widzę ich jeszcze na stronie.
    http://wiked.pl/atesty-i-certyfikaty

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Może Wikęd? Skrzydło pełne klasy Premium (z pianką) + ościeżnica TERMO + próg "ciepły" (kompozytowy) = U=1,1. Ponoć są już badania ale nie widzę ich jeszcze na stronie.
    http://wiked.pl/atesty-i-certyfikaty
    Też zwróciłam na nie uwagę, jednakże nie doszukałam się informacji czy występują w wymiarze 110x210 a na wysłane zapytanie nie otrzymałam jeszcze odpowiedzi.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie Tylko firmowe drzwi zewnętrzne!!

    Wyleję dzisiaj swoje żale w tym poście… a co mi tam..
    Z mojego doświadczenia mogę napisać tyle:
    Wybraliśmy drzwi "No-Name", oszczędziliśmy na drzwiach zewnętrznych 50% i niczego tak teraz nie żałujemy Drzwi owszem, bardzo ładne, wg naszego indywidualnego projektu, super dobrany kolor do okien, itd. Ale jakość wykonania - kiepska i to bardzo… Robione przez firmę, która zajmuje się w zasadzie wykonywaniem tylko okien i drzwi wewnętrznych…
    Nasze drzwi w zimie przepuszczają zimno, uszczelki są do d…. - już kilkakrotnie wymieniane, a mieszkamy dopiero niecałe 1,5 roku… Drzwi nie domykają się przez co słuchać straszny hałas, i dodatkowo zamek non stop się "przekręca"… I jeszcze nie ma szans zostawić ich otwartych, bo zawsze się domkną… porażka…

    Polecam zakupienie drzwi zewnętrznych w firmie, która od lat się w tym specjalizuje, ma duże doświadczenie i wiedzę w tym temacie.

    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał annyonne Zobacz post
    Też zwróciłam na nie uwagę, jednakże nie doszukałam się informacji czy występują w wymiarze 110x210 a na wysłane zapytanie nie otrzymałam jeszcze odpowiedzi.
    100-ki + ościeżnica będą miały 1123mm (z ościeżnicą TERMO). Wysokość po ościeżnicy to 2075mm. Dopłata + 180zł netto za drzwi w rozmiarze 100.
    Może mają już majówkę

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia_KRK Zobacz post
    Wyleję dzisiaj swoje żale w tym poście… a co mi tam..
    Czyli jednak za oszczędności niekiedy trzeba zapłacić. Drzwi domykają się same, bo montaż jest schrzaniony. Nie trzyma pionu ościeżnica i dlatego tak skrzydło leci. Możesz jeszcze reklamować? Niech poprawią Ci montaż. Wiadomo, że elewację szlag trafi ale przeciągnąłbym sprawę do momentu zwrotu pieniędzy i później kupiłbym coś bardziej sprawdzonego. I tak elewacja do poprawy w glifie będzie czy tego chcesz czy nie. No jeśli się uda to nowa ościeżnica wyjdzie bardziej na zewnątrz i przykryje elewację, a od środka mniej roboty z wykończeniem.
    Pytanie czy nowa ościeżnica będzie miała szerszy front i czy pianka nie pójdzie na elewację przy rozprężaniu (nawet niskorozprężna).

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Czyli jednak za oszczędności niekiedy trzeba zapłacić.
    Oj tak… szkoda, że akurat padło na drzwi zewnętrzne, a nie coś łatwiejszego do wymiany

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Możesz jeszcze reklamować? Niech poprawią Ci montaż. Wiadomo, że elewację szlag trafi ale przeciągnąłbym sprawę do momentu zwrotu pieniędzy i później kupiłbym coś bardziej sprawdzonego.
    Mogę, już reklamowałam dwukrotnie… ale dalej to samo. Po jakimś czasie drzwi znów się nie domykają, itd. Zbieramy siły do wymiany drzwi… ale to dopiero w lecie…

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    100-ki + ościeżnica będą miały 1123mm (z ościeżnicą TERMO). Wysokość po ościeżnicy to 2075mm. Dopłata + 180zł netto za drzwi w rozmiarze 100.
    Może mają już majówkę
    Otwór pod drzwi mamy 110x216, czyli może nie jest tak źle - bałam się, że otwór na Hormanna przysporzy nam nie lada kłopotów.
    A majówka dobra rzecz, kto szczęśliwy nie musi do pracy niech odpoczywa

    Cytat Napisał Basia_KRK Zobacz post
    Polecam zakupienie drzwi zewnętrznych w firmie, która od lat się w tym specjalizuje, ma duże doświadczenie i wiedzę w tym temacie.
    Znajomi popełnili ten sam błąd. Póki co męczą się z drzwiami i chyba coraz bardziej dojrzewają do decyzji o wymianie.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał annyonne Zobacz post
    W okolicach 1,3 W/(m²·K)*
    Nasz dom mieści się w standardach nf40 i chciałabym aby drzwi również się wpasowały w te parametry.
    1,3 na dzisiejsze możliwości to nie szał, ale w porównaniu do przeciętnych propozycji rynkowych (1Ud ,7-2,0) to jest ok. Ale bez problemu można właśnie znaleźć drzwi w okolicach 1,0. Ja jestem zwolennikiem drewna, chociaż mój faworyt ma badania zaledwie na 1,4 a i tak wszyscy mówią "jakie ciepłe" - ale nie dziwię się, bo jak się wyda 5-tkę na drzwi to się ciepło robina duszy
    Ale np .taki Cal - bez problemu w kwocie 4-5 tys. za solidne drewno jest parametr 1,0. Wyżej też się da, ale kwota rośnie niewspółmiernie do oszczędności, ale kto powiedział, że to musi się bilansować
    W mojej ocenie przy drzwiach bardzo istotnym parametrem jest przepuszczalność powietrza.

    Basia - mi coś sie przypomina Twoj nietypowy wzór.. ale jak masz problem z zamkiem, to może podeślij mi zdjęcie zamka oraz częsci zamkowej - czasem jest to jakiś drobiazg, ktory można tanio poprawić. Mi samemu zdarza się oglądać swoje drzwi sprzed 3-4 lat i głową kręcę ze zdziwienia, jak ja mogłem nie wpaść na tak prostą "naprawę" jaką by zrobił dziś

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał annyonne Zobacz post
    Czyli nie macie żadnych propozycji?
    1:Wiśniowski - nowy model Creo, widziałem na targach ładne drzwi, aluminiowe. Wykonanie budziło zaufanie (ale nie widziałem gotowych, zamontowanych drzwi).
    2:Oknoplast ma teraz drzwi pod marką Aluhaus. Cenowo lepsze od Hormana, niestety o jakości się nie wypowiem.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To jak już mamy nazwy, to dorzucę:
    - wśród firm bramowych poważnie za drzwi od jakiegoś czasu zabrał się Krispol (aluminium).
    - z drewna dość ciekawie wygląda katalog Stolpawa.
    - ze stalówek - odpowiednikiem Wikęda jest KMT. Gerdy nie wymienię, bo oni sami się pchają wszędzie ze swoimi postami

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony