dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 82
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    - wśród firm bramowych poważnie za drzwi od jakiegoś czasu zabrał się Krispol (aluminium).
    I co o nich myslisz?
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał annyonne Zobacz post
    Otwór pod drzwi mamy 110x216, czyli może nie jest tak źle - bałam się, że otwór na Hormanna przysporzy nam nie lada kłopotów...
    Jest też zwykła ościeżnica pełna o wymiarach 2070x1108mm to trochę polepszy z szerokością, choć na tej ościeżnicy U będzie gorsze, bo z pełnym skrzydłem premium będzie miało 1,7.

    Naświetla na górę nie ma co wrzucać, bo nie ma miejsca na to, a szkoda teraz przerabiać otwór aby dodać kawałek szyby. Naświetla tylko z ościeżnicą termo.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Jest też zwykła ościeżnica pełna o wymiarach 2070x1108mm to trochę polepszy z szerokością, choć na tej ościeżnicy U będzie gorsze, bo z pełnym skrzydłem premium będzie miało 1,7.

    Naświetla na górę nie ma co wrzucać, bo nie ma miejsca na to, a szkoda teraz przerabiać otwór aby dodać kawałek szyby. Naświetla tylko z ościeżnicą termo.
    Kurcze czyli nie tak do końca dobrze z tym otworem. Zależy mi na oscieznicy termo czy występuje ona tylko w jednym rozmiarze? Może da radę coś dopasować... Górne naswietle nie przekonuje mnie za bardzo. Moze zmienić rozmiar drzwi?Sytuację komplikuje fakt, że budynek mamy z prefabrykatów drewnianych (nie mylić z kanadyjczykiem )

    Co do tematu drzwi jestem całkowitym laikiem więc z góry przepraszam za pytania na które odpowiedzi być może dla Was są oczywiste

    I dziękuję za namiary na firmy, mam nadzieję ze w weekend uda mi się nieco bardziej rozeznać z temacie.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    2:Oknoplast ma teraz drzwi pod marką Aluhaus. Cenowo lepsze od Hormana, niestety o jakości się nie wypowiem.
    A moze ktoś coś więcej napisać o aluhaus'ie? Miał już ktoś z nimi do czynienia? Jak stoją z cenami?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał annyonne Zobacz post
    Kurcze czyli nie tak do końca dobrze z tym otworem.
    Dlaczego? Masz 110x216 i nie dasz rady nawet 3-4cm zdjąć z szerokości otworu? Wszystko da radę poszerzyć a za ten dodatkowy 1cm w stosunku do ościeżnicy pełnej będziesz miał lepszy współczynnik przenikania ciepła, sztywniejszą ościeżnicę, która jest złożona fabrycznie - na moje oko lepsze wyjście z ambarasu. Pogadaj z montażystą czy wejdzie i co trzeba będzie zrobić u Ciebie z otworem aby wcisnąć taką ościeżnicę.

    P.S. daj więcej info o konstrukcji budynku, bo u mnie to rzadkość niesamowita.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał annyonne Zobacz post
    A moze ktoś coś więcej napisać o aluhaus'ie? Miał już ktoś z nimi do czynienia? Jak stoją z cenami?
    Miałem wycenę na Flat grubości 90mm. Była porównywalna z Hormann TPS 700 Titan Metalik. ThermoPro Plus 700 to już +20-25% ale podobno miała być jakaś podwyżka.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Dlaczego? Masz 110x216 i nie dasz rady nawet 3-4cm zdjąć z szerokości otworu? Wszystko da radę poszerzyć a za ten dodatkowy 1cm w stosunku do ościeżnicy pełnej będziesz miał lepszy współczynnik przenikania ciepła, sztywniejszą ościeżnicę, która jest złożona fabrycznie - na moje oko lepsze wyjście z ambarasu. Pogadaj z montażystą czy wejdzie i co trzeba będzie zrobić u Ciebie z otworem aby wcisnąć taką ościeżnicę.

    P.S. daj więcej info o konstrukcji budynku, bo u mnie to rzadkość niesamowita.
    No właśnie jest problem, bo nie ma możliwości zdjęcia nawet tych 2 cm, więc zapewne stanie na tym, że wybierzemy mniejsze drzwi tzn. 1023 x 2075. Z pomniejszeniem otworu na szczęście nie będzie problemu. Zobaczę jeszcze co powiedzą w Prohaus'ie w Zabrzu. Co do konstrukcji to chyba najlepiej jest to opisane na stronie wykonawcy, namiary mogę podesłać na prv bo nie wiem czy jak wrzucę tu link to nie zostanie to potraktowane jak reklama

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Miałem wycenę na Flat grubości 90mm. Była porównywalna z Hormann TPS 700 Titan Metalik. ThermoPro Plus 700 to już +20-25% ale podobno miała być jakaś podwyżka.
    Dziękuję za informacje.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał annyonne Zobacz post
    No właśnie jest problem, bo nie ma możliwości zdjęcia nawet tych 2 cm, więc zapewne stanie na tym, że wybierzemy mniejsze drzwi tzn. 1023 x 2075. Z pomniejszeniem otworu na szczęście nie będzie problemu.
    To w razie czego rzuć okiem jak masz zamiar pomniejszać aby Ci dobrze zrobili pod wymiar z luzem montażowym. Odpadnie później jakaś dodatkowa praca przy montażu drzwi.
    http://wiked.pl/drzwi/drzwi-stalowe/...lenia-kolory-5
    Dwie ostatnie kolumny to minimalne otwory z luzem montażowym (+1cm wysokość drzwi oraz +2cm szerokości dla pełnej i termo - w stosunku do wymiaru ościeżnicy.)


    Cytat Napisał annyonne Zobacz post
    Zobaczę jeszcze co powiedzą w Prohaus'ie w Zabrzu. Co do konstrukcji to chyba najlepiej jest to opisane na stronie wykonawcy, namiary mogę podesłać na prv bo nie wiem czy jak wrzucę tu link to nie zostanie to potraktowane jak reklama
    Jeśli pytasz i nie spamujesz to raczej nie jest to reklama. Z resztą każdy kto będzie chciał to znajdzie sobie stronę.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    I co o nich myslisz?
    Kuszą mnie
    Ale zanim się zdecyduję, to muszę mieć kontakt z serwisem. Poniekąd reklamacja jest dla fabryki błogosławieństwem, bo wtedy się poznaje firmę.

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gall86

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    656

    Domyślnie

    Witam,
    Też muszę kupić drzwi w najbliższym czasie. Nie ukrywam, że zależy mi na cenie. Chciałbym przeznaczyć maks 4000zł. Drzwi dwuskrzydłowe (100+30). Ktoś może coś polecić w tej cenie? Czy raczej będzie ciężko?

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał annyonne Zobacz post
    Witam.
    Do dnia dzisiejszego miałam wybrane drzwi zewnętrzne, wybór padł na Hormann ThermoPro 700, jednakże przed ostateczną decyzją zerknęłam na forum i zamarłam - zdecydowane nie dla Hormanna otwieranego na zewnątrz...Tak więc nie pozostaje mi nic innego jak wybór nowych drzwi, jako że czasu nie mam wiele proszę Was o radę Drzwi muszą być otwierane na zewnątrz - mały wiatrołap i brak jest innej możliwości. Ganek jest zadaszony, strona wschodnia, drzwi aluminiowe lub stalowe, kolor antracyt, model jak najbardziej zbliżony do ThermoPro 700, do dyspozycji kwota ok 5000.
    ale przy drzwiach otwieranych na zewnatrz - aluminiowych lub stalowych - to nie tylko problem hormanna.
    swego czasu fajnie to wyjasnil BoB_construktor:

    "drzwi tej serii (jak i każde inne z ościeżnicą aluminiową) ze skrzydłem otwieranym na zewnątrz mają PODSTAWOWY BŁĄD KONSTRUKCYJNY OŚCIEŻNICY.
    Wystarczy spojrzeć na rys. przekroju ościeżnicy aby zauważyć, że zawiasy w wersji "do wewnątrz" znajdują się za wkładką tzw. niemetalową tj. nie przejmują temperatury profilu ze strony zewnętrznej . W związku z tym w niskich temperaturach panujących na zewnątrz, zarówno zawiasy jak i część profilu na których są one zamocowane nie odkształcają się .
    Przy zastosowaniu TEGO SAMEGO PROFILU OŚCIEŻNICY jednak odwróconego o 180 st. (w celu uzyskania otwierania na zewnątrz) zawiasy wraz z częścią profilu na której są zamontowane zmieniają swój kształt pod wpływem niskich temperatur . Ot fizyka nic więcej !
    Nie pomoże tu żadna regulacja ani inne zabiegi monterskie . Aluminium jest doskonałym radiatorem- (materiałem b.dobrze przewodzącym temperatury ), więc jedynym lekarstwem na to jest zastosowanie ościeżnicy drewnianej lub pogodzenie się z faktem ,że są to drzwi TYLKO I WYŁĄCZNIE otwierane do środka . "

    Niewykluczone, ze przy innych drzwiach pojawi sie TEN SAM problem

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał gall86 Zobacz post
    Witam,
    Też muszę kupić drzwi w najbliższym czasie. Nie ukrywam, że zależy mi na cenie. Chciałbym przeznaczyć maks 4000zł. Drzwi dwuskrzydłowe (100+30). Ktoś może coś polecić w tej cenie? Czy raczej będzie ciężko?
    Da radę do 4000zł coś zrobić. Zależy co dokładnie chcesz. Stalowe czy drewniane, z przeszkleniem czy bez, dodatkowe zabezpieczenia i funkcje w drzwiach? Coś w miarę sensownego z jakimś przeszkleniem bez zbędnych bajerów znajdziesz.
    Popatrz sobie np. tu:
    http://kmt.com.pl/
    http://wiked.pl/nowe-zamowienie (zrób sobie wycenę - na końcu kwota netto)
    http://mar-tom.com/ (moim zdaniem troszkę gorsza jakość detali w porównaniu do powyższych)

    Opisz coś więcej, bo tak w nieskończoność będę wklejał jakieś strony

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    To w razie czego rzuć okiem jak masz zamiar pomniejszać aby Ci dobrze zrobili pod wymiar z luzem montażowym. Odpadnie później jakaś dodatkowa praca przy montażu drzwi.
    http://wiked.pl/drzwi/drzwi-stalowe/...lenia-kolory-5
    Dwie ostatnie kolumny to minimalne otwory z luzem montażowym (+1cm wysokość drzwi oraz +2cm szerokości dla pełnej i termo - w stosunku do wymiaru ościeżnicy.)
    Oj jak dobrze, że napisałeś o tym luzie montażowym, zmieniło nam to nieco koncepcję. Ostatecznie zamiast planowanej 100 musieliśmy wybrać 90, zależało nam na ościeżnicy termo. W najgorszym wypadku większe sprzęty będziemy wnosić HS'em

    Dziękuję wszystkim za rady.

    Cytat Napisał theme Zobacz post

    Jeśli pytasz i nie spamujesz to raczej nie jest to reklama. Z resztą każdy kto będzie chciał to znajdzie sobie stronę.
    Tu jest informacja o budowie ścian budynku http://www.multicomfort.pl/strona/11/ ogólnie jest to dom na konstrukcji drewnianej. W przypadku powiększenia otworu konieczne byłoby zeszlifowanie belek o te kilka cm a to mogłoby zwiększyć ryzyko wystąpienia ewentualnych nierówności. Uznaliśmy, że bezpieczniej będzie zmniejszyć otwór.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał 78konopiel Zobacz post
    ale przy drzwiach otwieranych na zewnatrz - aluminiowych lub stalowych - to nie tylko problem hormanna.
    swego czasu fajnie to wyjasnil BoB_construktor:

    "drzwi tej serii (jak i każde inne z ościeżnicą aluminiową) ze skrzydłem otwieranym na zewnątrz mają PODSTAWOWY BŁĄD KONSTRUKCYJNY OŚCIEŻNICY.
    Wystarczy spojrzeć na rys. przekroju ościeżnicy aby zauważyć, że zawiasy w wersji "do wewnątrz" znajdują się za wkładką tzw. niemetalową tj. nie przejmują temperatury profilu ze strony zewnętrznej . W związku z tym w niskich temperaturach panujących na zewnątrz, zarówno zawiasy jak i część profilu na których są one zamocowane nie odkształcają się .
    Przy zastosowaniu TEGO SAMEGO PROFILU OŚCIEŻNICY jednak odwróconego o 180 st. (w celu uzyskania otwierania na zewnątrz) zawiasy wraz z częścią profilu na której są zamontowane zmieniają swój kształt pod wpływem niskich temperatur . Ot fizyka nic więcej !
    Nie pomoże tu żadna regulacja ani inne zabiegi monterskie . Aluminium jest doskonałym radiatorem- (materiałem b.dobrze przewodzącym temperatury ), więc jedynym lekarstwem na to jest zastosowanie ościeżnicy drewnianej lub pogodzenie się z faktem ,że są to drzwi TYLKO I WYŁĄCZNIE otwierane do środka . "

    Niewykluczone, ze przy innych drzwiach pojawi sie TEN SAM problem
    Z tego co pamiętam problem ten dotyczył głównie Hormana ze względu na odwrócenie ościeżnicy o 180st ale mogę się mylić...

  16. #36

    Domyślnie

    Annyonne zapomniałem o N-kach z Wikędu lub poszerzeniach do TERMO. Może po kolei. N-ka zwęża skrzydło o 5cm podług standardu:
    http://wiked.pl/images/katalog/katal...IEN%202014.pdf
    ostatnia strona - tabela z rozmiarami.
    80N = po ościeżnicy wysokość 207cm i szerokość 85,8cm (dla ościeżnicy 9 i 11) oraz TERMO 207,5cm na 87,3cm szerokości
    90N po ościeżnicy wysokości takie same i szerokość 95,8 dla 9-ki i 11-ki oraz 97,3 dla TERMO.
    Ościeżnica zostaje standardowa. Zwęża się jedynie nadproże ościeżnicy o te 5cm i całe skrzydło o 5cm się zwęża. Ot taki wynalazek

    Poszerzenia 2 od końca strona. Do ościeżnicy TERMO możesz zamówić poszerzenie 28mm / 52mm / 114mm. Kupujesz np. 1 element liczony z metra bieżącego. Ceny netto (odpowiednio) za mb 125zł / 160 / 260. Jak chcesz fotki to krzycz

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Annyonne zapomniałem o N-kach z Wikędu lub poszerzeniach do TERMO. Może po kolei. N-ka zwęża skrzydło o 5cm podług standardu:
    http://wiked.pl/images/katalog/katal...IEN%202014.pdf
    ostatnia strona - tabela z rozmiarami.
    80N = po ościeżnicy wysokość 207cm i szerokość 85,8cm (dla ościeżnicy 9 i 11) oraz TERMO 207,5cm na 87,3cm szerokości
    90N po ościeżnicy wysokości takie same i szerokość 95,8 dla 9-ki i 11-ki oraz 97,3 dla TERMO.
    Ościeżnica zostaje standardowa. Zwęża się jedynie nadproże ościeżnicy o te 5cm i całe skrzydło o 5cm się zwęża. Ot taki wynalazek

    Poszerzenia 2 od końca strona. Do ościeżnicy TERMO możesz zamówić poszerzenie 28mm / 52mm / 114mm. Kupujesz np. 1 element liczony z metra bieżącego. Ceny netto (odpowiednio) za mb 125zł / 160 / 260. Jak chcesz fotki to krzycz
    Dziękuję za informację ale drzwi już zamówione z 2 tygodnie temu Problemów z pomniejszeniem otworu drzwiowego nie będzie więc została 90. Teraz czekam na efekt końcowy

  18. #38

    Domyślnie

    Aha ... trochę się spóźniłem
    Najważniejsze, że wybrałeś coś dla siebie. Oczywiście pochwal się po wstawieniu.
    Tak z ciekawości - na co zdecydowałeś się? Na zwykłą ościeżnicę czy termo?

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Aha ... trochę się spóźniłem
    Najważniejsze, że wybrałeś coś dla siebie. Oczywiście pochwal się po wstawieniu.
    Tak z ciekawości - na co zdecydowałeś się? Na zwykłą ościeżnicę czy termo?
    Chyba już pisałam... a może nie? Padam na pyszczek i nie chce mi się szukać Tak więc stanęło na skrzydle 90 i ościeżnicy termo, troszkę pomniejszamy otwór drzwiowy. Po montażu wkleję fotkę ale póki co budynek bez wykończonej elewacji więc efekt będzie pewnie taki sobie.

    Dziękuję za pomoc, Twoje uwagi bardzo mi pomogły.

  20. #40

    Domyślnie

    Nie ma sprawy. Ja też coś kombinuję z zamianą mieszkania na mały domek. Kiedyś mam nadzieję, że się pochwalę, bo póki co mi też brakuje czasu na pilnowaniu firmy i jeżdżeniu na budowę.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony