dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 82
  1. #61
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Gerda w moich oczach jest spalona. Chodzi konkretnie o serwis. Było już kilkukrotnie opisane na forum. Forumowicze się żalili. A i sprzedawcy jakoś bez entuzjazmu podchodzą do tej marki.

    Co do Hormana to fajne drzwi czyli nie te podstawowe sa okropnie drogie. i to bez jakiegokolwiek ciekawego osprzetu. Chodzi o TOPSECUR za ponad 10tys. Ale oczywiście to tylko moja opinia.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #62

    Domyślnie

    I oto Autorus - człowiek co umie czytać między wierszami . Są marki które "trzeba" mieć w ofercie, bo jeszcze ludzie pamiętają ten splendor i pytają o te produkty, choć widzę że z biegiem czasu odejście ich do lamusa jest nieuniknione.
    Hormany też bardzo dobrej jakości drzwi, choć osobiście uważam, że z ceną trochę polecieli za ostro.

  3. #63

    Domyślnie

    Gerda wprowadziła sporo zmian w produktach i idzie ku lepszemu. Szkoda ze tak uparcie unikają zatrudnienia choć jednego fabrycznego serwisanta do spraw trudnych.

  4. #64

    Domyślnie

    A punkty sprzedaży nie zawsze mają montaż u siebie na miejscu lub nie chcą zajmować się takimi serwisami. Jak robią to, to często niewłaściwie. Czy "skrzydło zastępcze" to panaceum na problem? Moim zdaniem niekoniecznie, bo możliwych problemów z drzwiami jest tyle ile ludzi którzy je kupili.

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W sprawach serwisowych muszę dać plsa Wikędowi. Mam przypadek, gdzie dośc szybko, po wysłaniu zdjęc dostałem info, że ich serwis jest umowiony z Klientką na dostarczenie jej skrzydła zastepczego by fabrycznie naprawic stare. Próbuję sobie wybowyobrazic, która z firm mogła by mi zaproponowac chociaz skrzydlo zestepcze - jak do tej pory zawsze musialem szukac czegos od siebie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ze sprawą moich zamków w KMT cały czas czekam (od 16.10.2014). Podobno w przyszłym tygodniu będą.
    Jak dla mnie duży minus dla firmy!
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  7. #67

    Domyślnie

    Fin - Gerda miała coś takiego ale umordowanie z tym skrzydłem było większe niż mógłby ktokolwiek się spodziewać. Tona dokumentów i czasu od cholery trzeba było. Tak jak piszesz - szybciej nawet coś od siebie dać niż czekać na niektóre firmy.
    Serwis Wikędowy, rzeczywiście jest OK i dziwi mnie to co pisze tomekwa o KMT, bo u nich też jakiś większych problemów nigdy nie było. Dłużej to trwa w porównaniu z Wikędem ale mieszczą się w czasie aby Klientowi żyłka nie pękła .

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Ze sprawą moich zamków w KMT cały czas czekam (od 16.10.2014). Podobno w przyszłym tygodniu będą.
    Jak dla mnie duży minus dla firmy!
    Szczególnie w taką pogodę to lipa. I tak najgorzej jak popsuje się kocioł w zimę. Oj tragedia.

    Cytat Napisał finlandia
    W sprawach serwisowych muszę dać plsa Wikędowi. Mam przypadek, gdzie dośc szybko, po wysłaniu zdjęc dostałem info, że ich serwis jest umowiony z Klientką na dostarczenie jej skrzydła zastepczego by fabrycznie naprawic stare. Próbuję sobie wybowyobrazic, która z firm mogła by mi zaproponowac chociaz skrzydlo zestepcze - jak do tej pory zawsze musialem szukac czegos od siebie.
    Niezła historia.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    W sprawach serwisowych muszę dać plsa Wikędowi. Mam przypadek, gdzie dośc szybko, po wysłaniu zdjęc dostałem info, że ich serwis jest umowiony z Klientką...
    U mnie podobna sytuacja, gdzie pomylili kolor klamki w opakowaniu. Miała być satyna, opakowanie się zgadzało ale kolor wewnątrz był złoty. Dosłali nową klamkę w satynie od tak (bez zbędnych formalności) na wymianę. Okazało się, ze producent klamek zmienił rozstaw śrub w szyldach i nie pasowały do wywierconych już otworów w fabryce. Zgłosiłem fakt i dosłali kurierem kilka kompletów klamek aby jak najszybciej wymienić je Klientowi. Cała operacja trwała maksimum tydzień od montażu.
    Co dziwne - Klient sam montował drzwi i zamontował tą złotą klamkę, gdzie 99% producentów nie uznałoby tej klamki na wymianę, bo jest wyraźnie napisane, że taki towar musi być zwrócony w stanie nienaruszonym.

    Mylić się to rzecz ludzka, ale najważniejsze jest to jak załatwia się sprawę - tu spisali się na medal.

  10. #70
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Ze sprawą moich zamków w KMT cały czas czekam (od 16.10.2014). Podobno w przyszłym tygodniu będą.
    Jak dla mnie duży minus dla firmy!
    Wczoraj serwisant przyjechał i usunął usterkę, zamki zamykają się z zewnątrz. Wykonał również regulację samych skrzydeł. Szkoda tylko, że tyle to trwało!
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ej.. no moze blyskawicznie to nie bylo, ale widac ze nie miales (na szczescie) okazji poznania jak dzialaja serwisy w branzy okiennej.. generalnie termin 2 miesiace w sprawie "nie gardlowej" uznalbym za "do przyjecia" .
    Te skrzydla nie mają raczej tendencji do rozregulowania, wiec serwisant poprawil ustawienie skrzydla ktore powinni zrobic montazysci
    Takze - dajmy mu za to plus
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Takze - dajmy mu za to plus
    Tak, to rzeczywiście na duzy plus. Ale nie wyobrażam sobie sytuacji, gdyby to były główne drzwi wejściowe - 7 tygodni dyżurów w domu
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No mam nadzieje ze w takiej sytuacji ktos by pomogl od reki.
    Ja w razie awarii glownego zamka rzucam robote i jade. Jak sie przytnie tylko jakis dodatkowy boczny zameczek - to moze poczekac..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na razie w trakcie budowy tylko z dachowcami obyło się bez reklamacji. Wszyscy pozostali zaliczają wpadki (główny wykonawca jeszcze nie został całościowo oceniony ).
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  15. #75
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    A ja zamówiłem te Eco Polar Passiv i jutro będą mi montować. MOWO jest już dawno przyklejone, więc powinno pójść bez problemów.
    Dobre i drogawe moim zdaniem. Chcesz ościeżnicę drewnianą czy drewno obłożone stalą? Przyznam się bez bicia, że nie pamiętam czy do tego modelu można stosować tą ościeżnicę.
    Ościeżnica będzie normalna drewniana, i tylko próg będzie obłożony stalą. Jak zamontują i je pooglądam na żywo to wyrażę opinię w tym temacie. Póki co to widziałem te drzwi tylko w folderze reklamowym . Gerdę też oglądałem, ale żaden model mi się kompletnie nie podobał.
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    ... Ja w razie awarii glownego zamka rzucam robote i jade. Jak sie przytnie tylko jakis dodatkowy boczny zameczek - to moze poczekac..
    I to był jeden z powodów dla którego X lat wstecz odszedłem z firmy jako szeregowy pracownik od czarnej roboty przy drzwiach. Totalne olewanie Klientów i wręcz pusty śmiech z hasłem: to będzie oknem wychodził bo nie mam ochoty tam jechać do tego ***.
    Nikt święty nie jest i nawet do mnie czasem Klienci dzwonią z pretensjami że nie mam dla nich czasu w razie awarii - nieraz tak po prostu jest ale robienie tego specjalnie to już przegięcie.

  17. #77

    Domyślnie

    No raczej trudno sobie wyobrazić, że ktoś czeka na serwis 2 tygodnie organizując dyżury 24h przy drzwiach wejściowych, których nie da się zamknąć... To jak hydraulik, który przyjeżdża na awarię pękniętej rury czy pieca podczas srogiej zimy. Po prostu nie da się czekać. Teraz i tak już jest łatwiej bo pakiety ubezpieczeniowe zawierają różne "asistance domu", gdzie udzielana jest pomoc doraźna aby dało się mieszkać dalej do czasu pełnego usunięcia usterki (sam korzystałem z czegoś takiego po włamaniu i uszkodzeniu jednego z okien, działa to szybko i dobrze)
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  18. #78

    Domyślnie

    Odświeżę trochę temat i dodam moje pytanie. Ja też szykuję się do wiosennej zmiany drzwi wejściowych. Opinie jak wiadomo różne, należy bardzo zwracać uwagę na montaż - mogę to potwierdzić w stu procentach - wiem coś na własnym przykładzie. A teraz konkrety. Czy spotkał się ktoś z Was/użytkuje drzwi z fiberglassu? Znalazłem firmę - NORWIS która zajmuję się dystrybucją jak i montażem tego typu drzwi. Ceny - ok. 5-6 tys. Widziałem już zamontowane, użytkownik sobie chwali, zwróciłem uwagę na zamki/rygle, próg oraz uszczelnienia - wszystko prezentuje się solidnie. Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy wiśniowskim - drzwi creo, hormanem pro thermo no iteraz znalzałem jeszcze te wspomniane wcześniej. Co dla mnie istotne to ciepły próg + oczywiście uszczelnienia. We wszystkich wymienionych solidne. W przypadku wiśni i hormana trochę dochodzi za markę - no ale tego już nie zmienimy. Za wszelkie sugestie i opinie z góry dzięki. Dodam że drzwi mam otwierane na zewnątrz.

  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał sikoreczkaa Zobacz post
    ...i zaoferowali montaż w gratisie....
    Ty na prawdę wierzysz że coś jest gratis? Gratuluję samopoczucia
    Ps. A może masz zdjęcie swoich drzwi?, bo ten link wyleci jak będę miał chwilę by go zamienić na obrazek
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #80

    Domyślnie

    Powinno to się nazywać "montaż (ukryty) w cenie drzwi". Może być coś gratis ... hmmm długopis i smycz z logiem firmy.

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony