dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 82
  1. #41

    Domyślnie

    A ja mam Hormana na zewnątrz i jakoś przeżyłem... choć po lekturze tego forum zastanawiałem się "co ja robię" ;P Drzwi bardzo ładne i bardzo solidne. Troszkę nam zimą jeden zawias trzeszczał po regulacji trzeszczy latem ;P Ale ogólnie większych problemów nie było ani szrony na ościeżnicy zimą itp. (w największe mrozy na dole drzwi był delikatniutki pasek szronu, ale tam wyraźniej drzwi gorzej dolegają do uszczelek. Nie wiem czy to wina regulacji czy może z montażem ościeżnicy coś nie tak). Trochę denerwuje mnie tylko hałas zamykania i otwierania - mamy elektro zamek, który jest cały czas w pozycji "open". Ale albo wygląd albo praktyczność. (bardzo nam się podobał pochwyt).
    Wiatrołap miał mieć swoje drzwi ale jak się okazało w praktyce drzwi zewn. na tyle trzymają ciepło, że nie ma potrzeby i w wiatrołapie bez problemu jest 21 stopni zimą I otwarta przestrzeń na dom.
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  2. #42

    Domyślnie

    Hormann nie robi złych drzwi moim zdaniem. Jedyny minus to stosunek cena-jakość. U Ciebie z krótkiego opisu widać, że winę ponoszą montażyści a nie same drzwi za to, że coś skrzypi lub masz szron w zimie.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Hormann nie robi złych drzwi moim zdaniem. Jedyny minus to stosunek cena-jakość. U Ciebie z krótkiego opisu widać, że winę ponoszą montażyści a nie same drzwi za to, że coś skrzypi lub masz szron w zimie.
    Tak mi się wydaje, że największy problem z drzwiami to montaż... To nie okno, że przekręcenie klamki powoduje dociśnięcie skrzydła w zasadzie dookoła do uszczelek... Drzwi pod tym względem stawiają większe wymagania co do precyzji montażu ościeżnicy jak i samej regulacji skrzydła.
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  4. #44

    Domyślnie

    Zgadza się ... to co można wyregulować na zawiasach lub na języku zamka to jedno ale przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie wkręci górnego zawiasu na opór a dolnego nie wykręci też na maxa. To jak sam wiesz służy do lekkiej regulacji a nie korygowania karygodnych błędów montażowych.

  5. #45

    Domyślnie

    Kurczę, czytam i widzę, że ten montaż to serio nie przelewki i trzeba wybrać dobrą firmę i "monitorować" pracę ekipy. Naprawdę nie chciałbym aby w przypadku moich drzwi był jakieś karygodne błędy...

  6. #46

    Domyślnie

    Jasne, że montaż to nie przelewki.

    Wejdź na tę stronę - tam masz naprawdę BRUTALNE zdjęcia z miejsc montażu

    http://www.bramy-drzwi.pl/hormann-kl...miejsc-montazu



    moim zdaniem ryzyko jest odwrotnie proporcjonalne do obecności producenta na rynku. ma więcej do stracenia, dlatego w przypadku hormanna byłbym jednak spokojniejszy niz przy którejs z firm efemeryd "My_ze_szwagrem"

  7. #47

    Domyślnie

    Czy to jakiś zorganizowany najazd na Hormanna? Poza tym temat tyczy się drzwi a nie bram garażowych.
    Czy jest na sali jakiś admin do wywalenia czarnego PR? Reklama czy antyreklama - dla mnie to jedno i to samo.

  8. #48

    Domyślnie

    Spokojnie to tylko wymiana poglądów. A drzwi wg mnie są ok, nie mówiąc już o bramie, która jak widzę te sąsiadów to jest więcej niż OK (diabeł tkwi w szczegółach)
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Drzwi są ok ale stosunek ceny do zastosowanej technologii jest, moim zdaniem, zabójczy.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Drzwi są ok ale stosunek ceny do zastosowanej technologii jest, moim zdaniem, zabójczy.
    Tzn konkretnie? Wiadomo, że za napis Hormann troszkę się dopłaca, ale to dotyczy każdej znanej marki. Nie widziałem na rynku podobnych drzwi w cenie 50% (mówimy tu o renodoorach za ~4 kzł, nie o modelu za 12 kzł)
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie mam na myśli różnicy 50%. Chociaż w przypadku polskich stalówek to chyba właśnie taka ta różnica będzie.

    TPS 700: czyli drzwi stalowe o grubości 46 mm, Ud wg producenta do 1,2
    Aluhaus Flat: aluminiowe 90mm, Ud ~0,8 miały być tańsze o ok. 15%
    Drzwi TPS PLUS były droższe od zamówinych.
    Zakupiłem drzwi aluminiowe o grubości 93 mm, Ud 0,84 w cenie niewiele wyższej niż TPS700. Też z odpowiednim znaczkiem .
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  12. #52

    Domyślnie

    To w przypadku których marek jest tak że można "sporo" przepłacić za sam napis?

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    damwaw

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1

    Domyślnie

    Od siebie polecę drzwi GERDA. Mam w domu już 7 lat i nie mam żadnych problemów
    "Budowanie domu jest jak gra w pokera, zawsze jest ryzyko"

    Tu była reklama...

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Taaa, jasne. Zalgowałwes się tu tylko po to by zareklamować gerdę?

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę link który był w stopce, nick (z dopiskiem Waw - domyślnie wawa), i miejsce - Kraków można było odnieśc wrażenie, że chodziło wyłącznie o reklamę (najbardziej tą w stopce).

  16. #56

    Domyślnie

    Zastanawiam się, jak firmy muszą być naiwne, czy jak to nazwać, by tworzyć takie reklamy. Moim zdaniem coś takiego bardziej odrzuca niż przyciąga, a pojawia się to cały czas...

  17. #57

    Domyślnie

    Ale są fora i fora. Tu jeszcze takie rzeczy są tępione i osoby uprawiające ten sport są informowane o zaprzestaniu, później wyrzucane z forum. Ale to wątek o drzwiach a nie o reklamach.
    Z drugiej strony na przeczytane trzy tematy w dwóch była jakaś reklama. Czyżby przybyło odwagi na reklamowanie i tu?
    P.S. coś jakoś "słoneczka" nie widać nigdzie pod żadną postacią

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Odgrzeję trochę temat, bo właśnie stanąłem przed zadaniem wybrania drzwi do swojego domu. I tu moje pytanie - co myślicie o drzwiach Porta Eco Polar? Konstrukcja z klejonego drewna dębowego, ościeżnica tak samo, próg dębowy pokryty stalą nierdzewną. Przenikalność cieplna niezła, bo w wersji Passiv jest to 0,8 W/(m2*K). Drzwi (tak jak okna) będę montował na MOWO. Bardzo proszę o jakieś opinie tych drzwi.
    Projekt - Zmodyfikowany Z-10 - parterówka 140 m2; Ogrzewana płyta fundamentowa - 25 cm styrodur Basf +25 cm żelbet; Ściany - silikaty 24cm + styropian 0,031 30 cm; Strop - Teriva + 40 cm styropianu 0,031; Okna - Vetrex V90+, szyby 0,5 montaż MOWO; Wentylacja - AirPack 400V, kanały PE Flex; Zapotrzebowanie na ciepło - 18,5 kWh/m2/rok. Ogrzewanie - rurki w płycie fundamentowej + Kospel 6 kW; Automatyka - PLC Wago 750-880

    Tutaj leci kabarecik

    Dziennik budowy

  19. #59

    Domyślnie

    Dobre i drogawe moim zdaniem. Chcesz ościeżnicę drewnianą czy drewno obłożone stalą? Przyznam się bez bicia, że nie pamiętam czy do tego modelu można stosować tą ościeżnicę.

  20. #60

    Domyślnie

    Maciejak - nie wiem czy wziąłeś sobie za punkt honoru reklamowanie Gerdy opisując walory użytkowe w bardzo ogólnikowy sposób. Są dobre i szczelne. Takie wypowiedzi o drzwiach można włożyć pomiędzy bajki, bo chyba wszyscy wiemy jaki masz w tym cel.
    Prośba do moderatorów o usunięcie reklamy, bo FM zawsze było normalnym miejscem bez spamu ... oby tak zostało.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony