dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Klej do gresu na ogrzewanie podłogowe.

    Witam Mam pytanie do doświadczonych Do ułożenia jest 70m2 gresu na podłogówkę,wymiar płytki 30x60.Jaki klej elastyczny wybrac? Dodam,że gres będzie kładł laik w tej dziedzinie

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jare32

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Marki
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczkowa Zobacz post
    Witam Mam pytanie do doświadczonych Do ułożenia jest 70m2 gresu na podłogówkę,wymiar płytki 30x60.Jaki klej elastyczny wybrac? Dodam,że gres będzie kładł laik w tej dziedzinie

    np. taki:
    ATLAS PLUS MEGA - klej odkształcalny S1 typu C2E do płytek podłogowych dużych formatów , może być też ATLAS PLUS, może być też z Mapeia badź Ceresitu...ważne by był odkształcalny a więc S1 i miał oznaczenie C2E

  3. #3

    Domyślnie

    Klej na ceresit CM 16, będzie ok.
    Ewentualnie Ceresit CM 17, ale to już drogo wyjdzie.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jare32

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Marki
    Posty
    212

    Domyślnie

    ...mogą być oba proponowane przez kolegę, kwestia budżetu

  5. #5

    Domyślnie

    Czasami jak są promocje można CM17 zakupić w cenie CM16

  6. #6

    Domyślnie

    Ceresit CM 17 jest solidny i moim zdaniem spokojnie wystarczy,zbiera bardzo dobre opinie wśród wykonawców. fakt,ze cenowo nieco droższy,ale wg mnie warto.

  7. #7

    Domyślnie

    Potwierdzam - warto.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tuznajdziesz.pl
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-187
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczkowa Zobacz post
    Witam Mam pytanie do doświadczonych Do ułożenia jest 70m2 gresu na podłogówkę,wymiar płytki 30x60.Jaki klej elastyczny wybrac? Dodam,że gres będzie kładł laik w tej dziedzinie
    Takie wielkoformatowe płytki na ogrzewaniu podłogowym trzeba właśnie przykleić klejem odkształcalnym (klasy S1) lub wysokoodkształcalnym (klasy S2), nakładając go i na podłoże i na płytkę. Atlas Plus Mega będzie dobry - tu możesz zobaczyć jakie ma własności i jak go używać, ale jeśli decyzja jeszcze nie zapadła, poszukaj tutaj innych klejów do płytek o dużych formatach i porównaj. Ważne, by zaprawa była przeznaczona do klejenia dużych płytek na ogrzewaniu podłogowym.
    Ostatnio edytowane przez Tuznajdziesz.pl ; 13-05-2014 o 11:44

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jare32

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Marki
    Posty
    212

    Domyślnie

    czas na reklamę...

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    w_i_t_e_k_70

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Pietrzykowice
    Kod pocztowy
    55-080
    Posty
    3

    Domyślnie

    U mnie gres wielkoformatowy kładli na elastyczną (S1) zaprawę klejową codex Power Maxx o podwyższonych parametrach C2 TE. Fugi też mam tej firmy. Nic nie odpada, wszystko fajnie współpracuje.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Iza v's Krzysiek

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Prostki
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie. Salon połączony z kuchnią i jadalnią. Powierzchnia całości 60 m2. Ogrzewanie podłogowe na całości. Trzy pola grzewcze. Mam zamiar pomiędzy każde pole dać dylatację. Jak na to przykleić płytki 60/60 ? Czy nic nie będzie się działo z płytkami na łączeniu pól grzewczych? Obawiam się że gdy pola będą pracować gres pęknie na dylatacji. Doradzicie coś?
    Dom z naprzeciwka komentarze w dzienniku
    Dom z naprzeciwka po przeróbkach. Ma być wentylacja mechaniczna z GŻWC, podłogówka na trzech kondygnacjach plus suszarki w łazienkach , piec na zrąbkę leśną z ekopal +bufor, jak najmniej elektryki , jak najmniej mechaniki, wszystko co będzie ma być używane cały czas. Przydomowa oczyszczalnia ścieków, CO. Wszystko ja sam z pomocą

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Dylatację zawsze przenosimy przez wszystkie warstwy. Musisz tak rozplanować ułożenie gresu aby dylatacja wychodzila na fudze albo pociąć gres tak żeby pokrywał się z dylatacją. Drugim wyjściem jest przyklejenie specjalnych mat o gr. około 1 cm na całą posadzke i dopiero na to gres nie bacząc na dylatacje. Takie maty produkuje m.in. botament.

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Werkoś

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Łomianki
    Kod pocztowy
    05-092
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dobierając klej należny zwrócić uwagę na grubość max kleju jaką podaje producent .
    I jeszcze trzeba dobrać szerokość fugi .
    Na ogrzewaniu podłogowym nie może być wąska ( a już na pewno nie bezfugowo jak polecają nie doświadczone projektantki )

  14. #14

    Domyślnie

    Witam.
    Czy klej Atlas plus jest wystarczający do gresu 60x60 i 20x120 ? Mam 100% podłogówki .
    Czy konieczne/zalecane jest zastosowanie kleju rozpływnego ? Mój kafelkarz nie kładł nigdy płytek 20 x120 na kleju rozpływnym i boi się że się utopią i będę miała brzydkie ząbki
    Jaki jest lepszy klej niż atlas ? Czy Kerakolem warto się zainteresować ?

    Który producent ma dobrej jakości fugę elastyczną i drobnoziarnistą ?
    Poratujcie w potrzebie

  15. #15

    Domyślnie

    A ja mogę wam polecić klej mniej znany ale za to o bardzo dobrych właściwościach plastycznych , jest on w grupie C2TES1 to klej firmy Sicher Bautechnik.
    Rozmawiałem bezpośrednio z przedstawicielem tej firmy.Dostałem próbki owego kleju i jest klejem elastycznym co widać podczas pracy na nim.
    Płytki gresowe w formatach 60x60 kładzie się bardzo dobrze.Posiadają zarówno klej szary jak i klej biały.
    Jako że prowadzę bloga budowlanego zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się na stronie http://blogedomek.blogspot.com
    Dla wykonawców firma Siher prowadzi bezpłatne szkolenia.Najbliższe odbędzie się w Radomsku 12.12.2014.
    Zainteresowanych zapraszam .

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post
    Witam.
    Czy klej Atlas plus jest wystarczający do gresu 60x60 i 20x120 ? Mam 100% podłogówki .
    Czy konieczne/zalecane jest zastosowanie kleju rozpływnego ? Mój kafelkarz nie kładł nigdy płytek 20 x120 na kleju rozpływnym i boi się że się utopią i będę miała brzydkie ząbki
    Jaki jest lepszy klej niż atlas ? Czy Kerakolem warto się zainteresować ?

    Który producent ma dobrej jakości fugę elastyczną i drobnoziarnistą ?
    Poratujcie w potrzebie
    Rynek płytek ceramicznych rozwija się dynamicznie i nie zawsze producenci chemii za nim nadążają. Nie odchodząc od pytania odpowiem tak: odpuść sobie Atlasa, bo przy dużym formacie płytek nie spełni on Twoich oczekiwań i wciągnie płytkę. Do formatów, o których piszesz nie potrzeba kleju rozpływnego, aby zapewnić mu pełne podparcie. W pytaniu masz odpowiedź. Zainteresuj się: KERAKOLL H40 NO LIMITS.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony