dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 78
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krcb
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie Mieszkaniowy kryzys - pomocy!

    Hej Potrzebuję Waszej pomocy - mam kryzys odnośnie mieszkania, trochę już w nim zrobiliśmy i na zmianę albo mi się to podoba albo mnie drażni i dołuje Teraz przed nami urządzenie salonu. I nie mam kompletnie pomysłu jak rozłożyć meble, w głowie mam chaos Może Wy coś podpowiecie? Salon jest duży ale przechodni i przez to trudny do aranżacji...Planujemy kupić jakieś sofy w IKEA - może Ektorp bo są uniwersalne, niedrogie i praktyczne...? meble też w sensie jakąś witrynę, regał...półki...stół z krzesłami...nie wiem jak to wszystko rozplanować Wrzucam plan mieszkania. Mam do dyspozycji 2 ściany, jedna ma ponad 5 m ale do okna musi być dostęp, druga ściana również ponad 5 m ale na niej są drzwi do dwóch sypialni więc do dyspozycji zostają 3 m ściany. Nie planujemy telewizora w salonie więc teoretycznie koncepcja umieszczenia tv jest mało istotna, marzy mi się natomiast atrapa białego kominka ale może to kiedyś bo teraz są pilniejsze kwestie...W kuchni ścięliśmy róg bo w kuchni są płytki a w salonie panele...teraz może inaczej bym to rozwiązała ale kompletnie nie mieliśmy wizji z mężem a musieliśmy podjąć szybką decyzję... Wrzucam też zdjęcia naszej kuchni...heh...no tak to wygląda...
    Plan:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2014-05-01 030310.bmp.jpg
Wyświetleń:	369
Rozmiar:	70,2 KB
ID:	257416
    Kuchnia:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_6616kkkkkkk.jpg
Wyświetleń:	900
Rozmiar:	75,4 KB
ID:	257417Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_6765.jpg
Wyświetleń:	790
Rozmiar:	76,3 KB
ID:	257418Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_6602ooooooooooo.jpg
Wyświetleń:	723
Rozmiar:	74,6 KB
ID:	257419
    Inspiracje:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szary_salon_572037.jpg
Wyświetleń:	714
Rozmiar:	65,5 KB
ID:	257420

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krcb
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Okno w kuchni nieco już ocieplone firanką
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_7097.jpg
Wyświetleń:	626
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	258452 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_7108.jpg
Wyświetleń:	517
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	258453

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krcb
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nikt nie pomógł to sami coś wykombinowaliśmy. W dodatku teściowie chcą nam zakupić TV więc pojawił się problem gdzie go powiesić... jedyne sensowne miejsce to chyba nad fotelem a fotel pójdzie na drugą stronę pod okno...Krzesła nie mają jeszcze pokrowców - no jedno ma bo czekamy aż do IKEA przyjdzie dostawa tych pokrowców. Chciałabym też ładny balkon...na razie mam 3 kwiatki i planuję wsadzić je do drewnianej skrzynki ;P

    Przedpokój:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_7299.jpg
Wyświetleń:	611
Rozmiar:	72,6 KB
ID:	259960

    Pokój:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_7320.jpg
Wyświetleń:	759
Rozmiar:	77,1 KB
ID:	259965Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_7329.jpg
Wyświetleń:	754
Rozmiar:	74,2 KB
ID:	259966Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_7338.jpg
Wyświetleń:	723
Rozmiar:	77,6 KB
ID:	259967Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_7347.jpg
Wyświetleń:	532
Rozmiar:	84,2 KB
ID:	259968
    Ostatnio edytowane przez krcb ; 09-06-2014 o 00:23

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krcb
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Już prawie urządzone będą jeszcze półki nad TV i ramki nad sofą...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_7893.jpg
Wyświetleń:	499
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	264261Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_8195.jpg
Wyświetleń:	623
Rozmiar:	76,6 KB
ID:	264262Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_8272.jpg
Wyświetleń:	550
Rozmiar:	74,3 KB
ID:	264263Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_8325.jpg
Wyświetleń:	510
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	264264Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_8331.jpg
Wyświetleń:	429
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	264265

  5. #5

    Domyślnie

    Hej, bardzo przyjemnie
    Jeśli można coś doradzić: w ramki dajcie coś swojego, osobistego.

    Próbowaliście ustawiać sofę tyłem do okna? Czy jest za mało miejsca?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jo--anna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    123

    Domyślnie

    Salono-jadalnia z taką ilością białych materiałów na meblach wygląda jak sypialnia albo nieczynny dom z prześcieradłami chroniącymi przed kurzem....
    Poza tym jest nudno i bez wyrazu, brakuje przełamania tej monotematyczności.
    Ostatnio edytowane przez jo--anna ; 08-06-2014 o 14:39

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może nad kanapą powieście lustro w srebrnej ramie?
    Stołowa lampa przy kanapie na stoliczku.

    Brakuje ciemniejszego, wyrazistego akcentu - coś jak tapeta z waszej indpiracji na ścianie za TV

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krcb
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    **lw** - Sofy nie można ustawić tyłem do okna bo zasłaniałaby światło jo--anna - co do białych materiałów to chyba kompletnie się nie znasz, widziałaś jakieś skandynawskie wnętrza? białe ściany, białe podłogi i białe meble ? zresztą co się komu podoba my dopiero urządzamy ten pokój więc pewnie pojawi się więcej kolorów ale generalnie chcę żeby było jasno Poza tym te zdjęcia wyszły dość blado bo są robione bez lampy przy popołudniowym świetle, w rzeczywistości kolory są żywsze i nie ma aż takiego wrażenia monotonii pewnie jak dojdą dodatki to zrobi się jeszcze bardziej kolorowo chociaż chcę tego uniknąć

    Póki co pojawił się dywan a na przełamaniem bieli jest wielki prawie 3 metrowy czarny stół

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_8413.jpg
Wyświetleń:	625
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	264494 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_8336.jpg
Wyświetleń:	581
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	264495 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_8337.jpg
Wyświetleń:	556
Rozmiar:	74,8 KB
ID:	264496 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_8485.jpg
Wyświetleń:	542
Rozmiar:	79,8 KB
ID:	264498Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_8438.jpg
Wyświetleń:	598
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	264504
    Ostatnio edytowane przez krcb ; 09-06-2014 o 10:31

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krcb
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Może nad kanapą powieście lustro w srebrnej ramie?
    Stołowa lampa przy kanapie na stoliczku.

    Brakuje ciemniejszego, wyrazistego akcentu - coś jak tapeta z waszej indpiracji na ścianie za TV
    Zwróć uwagę że to wnętrze z motywacji też jest monochromatyczne, nie ma tam żadnych mocnych akcentów kolorystycznych tapeta jest fajna ale u nas odpada bo mąż nie chce poza tym tak jak mówię mamy czarny stół i dwa czarne ingolfy, czarny TV, będą czarne ramki nad sofą i jeszcze inne drobne dodatki więc tych ciemnych akcentów też jest sporo oczywiście biel najbardziej rzuca się w oczy ale właśnie o to mi chodziło o wnętrze jasne i monochromatyczne jak mi się zacznie robić zbyt biało to wtedy wystarczy dać kolorowe poduchy albo kwiaty w wazonie i już jest mocny akcent Póki co planuję trochę rzeczy w kolorze naturalnego drewna co do lustra to planuję je na ścianie nad stołem bo jest pusta srebrne byłoby fajne ale musiałabym znaleźć naprawdę ładną ramę i naprawdę wielkie lustro bo musiałoby być poziomo na całą ścianę co do lampki na szafeczkę to też o tym myślałam tylko na razie nie jestem pewna co konkretnie bym tam widziała...
    Ostatnio edytowane przez krcb ; 08-06-2014 o 23:33

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krcb
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Udało mi się też ogarnąć nasz balkonik Wykorzystałam nasze stare krzesła - dokupiłam dla nich siedziska i już mamy gdzie usiąść do tego metalowy stoliczek z IKEA , trochę krzewów i kwiatów mam jeszcze kilka pomysłów ale zobaczymy co z tego wyjdzie Balkon nie jest zbyt duży więc nie chcę go zagracić

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_8348.jpg
Wyświetleń:	434
Rozmiar:	85,3 KB
ID:	264499 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_8347.jpg
Wyświetleń:	408
Rozmiar:	79,5 KB
ID:	264501 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_8351.jpg
Wyświetleń:	383
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	264500 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_8157.jpg
Wyświetleń:	319
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	264502 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_8241.jpg
Wyświetleń:	304
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	264503
    Ostatnio edytowane przez krcb ; 09-06-2014 o 00:52

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jo--anna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał krcb Zobacz post
    jo--anna - co do białych materiałów to chyba kompletnie się nie znasz, widziałaś jakieś skandynawskie wnętrza? białe ściany, białe podłogi i białe meble ?
    Skandynawskie wnętrza to mój konik, ale nigdy nie widziałam takiej ilości materiałów na takim małym metrażu Nie jest sztuką bez pojęcia przenosić isnpiracje do polskich realiów, sztuką jest to wyważyć i zastosować to co najlepsze dla jak najfajniejszego efektu.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krcb
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    jo--anna - no to chyba coś kuleje ten Twój konik mały metraż? to pomieszczenie wraz z kuchnią ma 34 m2 i jest jeszcze przedłużone otwartym przedpokojem czyli cała otwarta przestrzeń ma około 40m2 więc jak na realia w bloku to chyba bardzo duży salon w ogóle całe mieszkanie ma prawie 70m2 więc nie jest wcale takie małe jak na polskie realia Twierdzisz, że nie mam pojęcia o urządzaniu wnętrz? Wiesz uwielbiam jak się wstawi 5 rzeczy do mieszkania i już się ktoś czepia że nudno a przecież jeszcze połowy rzeczy nie ma, dodatków nie ma, wszystko jeszcze takie na surowo no ale cóż...i hmm ciekawe jak wygląda Twoje mieszkanie i czy jest takie idealne pod każdym względem bo jak wiesz każdy ma trochę inny gust i możliwości finansowe i Twoje cudowne poczucie gustu i estetyki może komuś wydać się kiepskie lub kiczowate ale czy inni aż tak Cię krytykują? poza tym u mnie na żywo nie jest wcale tak biało ale sorry nie będę Cię zapraszać żebyś się przekonała Jeśli tak bardzo nie podoba Ci się mój salonik i gust to bardzo Cię proszę nie zaglądaj do mojego wątku i zajmij się swoim idealnym mieszkaniem Bo ja lubię konstruktywną krytykę i rady ale jak na takiego eksperta to powinnaś chyba zauważyć że w tym wnętrzu jest dość pusto jeszcze i brakuje dodatków a co do skandynawskich wnętrz to proszę bardzo białe wnętrze...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	styl-skandynawski.jpg
Wyświetleń:	361
Rozmiar:	62,1 KB
ID:	264541
    Ostatnio edytowane przez krcb ; 09-06-2014 o 10:33

  13. #13

    Domyślnie

    Mi się bardzo podoba, śliczne mieszkanie, sama lubię biel. Tak jak mówisz jak Ci się znudzi wystarczy inna poducha i kwiat mocnego koloru do wazonu i możesz co tydzień mieć inaczej. Co to za dywan masz w salonie ???? Bardzo ładny. I balkon też się super zapowiada.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak zrobić lustro w srebrnej ramie tanio?
    Kupujesz lustro bez ramy. Przyklejasz do ściany.
    Kupujesz listwy sztukateryjne, malujesz sprajem na srebrno i obklejasz dookoła lustra

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krcb
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    jak zrobić lustro w srebrnej ramie tanio?
    Kupujesz lustro bez ramy. Przyklejasz do ściany.
    Kupujesz listwy sztukateryjne, malujesz sprajem na srebrno i obklejasz dookoła lustra
    Ciekawy patent muszę to przemyśleć chociaż bardzo podobają mi się drewniane lub metalowe srebrne ramy

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krcb
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Milena7770 Zobacz post
    Mi się bardzo podoba, śliczne mieszkanie, sama lubię biel. Tak jak mówisz jak Ci się znudzi wystarczy inna poducha i kwiat mocnego koloru do wazonu i możesz co tydzień mieć inaczej. Co to za dywan masz w salonie ???? Bardzo ładny. I balkon też się super zapowiada.
    dywan jest z IKEA (jak większość moich mebli i dodatków ze względu na przystępną cenę i fajny wygląd)

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał krcb Zobacz post
    Ciekawy patent muszę to przemyśleć chociaż bardzo podobają mi się drewniane lub metalowe srebrne ramy
    kup farbę o metalicznym połysku lub połóż płatki szlakmetalu i powerniksuj

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jo--anna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    123

    Domyślnie

    Kochana, po pierwsze: proszę poćwiczyć umiejętność czytania ze zrozumieniem Przeczytaj mój post kilka razy to może załapiesz jego sens. Nie chodzi o ilość białego, chodzi o ilość "szmat" na małej przestrzeni (które przy okazji są białe), upchnęłaś masę materiałów na wielu meblach i wyszło słabo. Jakbyś nieco to odgruzowała to byłoby lepiej, bo teraz wygląda to na ućkane.

    Forum jest otwarte po to, żeby na nim dyskutować, wyrażać nie tylko achy i ochy, ale i krytykę. Polecam spojrzeć z dystansu na posty innych i nie pompować się, jak tylko ktoś coś skrytykuje Fajnie, że jesteś z siebie mega zadowolona, panie strojące swe mieszkania w złoto i bordo też są przekonane o nienagannym guście swym

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krcb
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jo--anna Zobacz post
    Kochana, po pierwsze: proszę poćwiczyć umiejętność czytania ze zrozumieniem Przeczytaj mój post kilka razy to może załapiesz jego sens. Nie chodzi o ilość białego, chodzi o ilość "szmat" na małej przestrzeni (które przy okazji są białe), upchnęłaś masę materiałów na wielu meblach i wyszło słabo. Jakbyś nieco to odgruzowała to byłoby lepiej, bo teraz wygląda to na ućkane.

    Forum jest otwarte po to, żeby na nim dyskutować, wyrażać nie tylko achy i ochy, ale i krytykę. Polecam spojrzeć z dystansu na posty innych i nie pompować się, jak tylko ktoś coś skrytykuje Fajnie, że jesteś z siebie mega zadowolona, panie strojące swe mieszkania w złoto i bordo też są przekonane o nienagannym guście swym
    Nie uważam żeby w tym pomieszczeniu było za dużo szmat jak to "sympatycznie" określiłaś Powiedz, że nie podobają Ci się meble albo pokrowce i będziemy miały to z głowy. Poza tym piszesz, że mam upchane wszystko...no ciekawe ok nie ma sensu tego kwestionować może dla ciebie jest upchane...według mnie jest bardzo przestronnie ale może Ty na swoich 20 metrach czy ile ty tam tego masz będziesz miała mnóstwo przestrzeni i żadnych białych szmat co do krytyki ok rady i sugestie mile widziane ale Twoja wypowiedzieć nie była dobrą radą...niech Ci przypomnę: "Salono-jadalnia z taką ilością białych materiałów na meblach wygląda jak sypialnia albo nieczynny dom z prześcieradłami chroniącymi przed kurzem....Poza tym jest nudno i bez wyrazu, brakuje przełamania tej monotematyczności." - Ja tutaj nie widzę szczerej rady a jedynie złośliwą krytykę Skoro tak lubisz udzielać się na forum to czemu nie odezwałaś się kiedy pytałam o radę jakie meble kupić i jak rozlokować...każdy potrafi krytykować po fakcie ale wymyślić coś i mądrze doradzić kiedy ktoś prosi o radę to już niestety nie każdy

    Co do bordo i złota - kiepskie porównanie...widzisz u mnie jakieś bordo i złoto?...wiem to tylko porównanie ale moim zdaniem nietrafione bo choć ja osobiście nie przepadam za tymi kolorami to może akurat ktoś potrafi fajnie użyć tych barw ale ty go od razu skreślasz Co do zadowolenia - nie napisałam nigdzie, że jestem z siebie zadowolona. Nie uważam że mój salon jest jakoś super urządzony bo to przecież tylko IKEA ale jest w nim całkiem przytulnie i sympatycznie i finansowo na tyle na ile się dało a co najważniejsze wszystko oprócz układania płytek zrobiliśmy sami z mężem, malowanie, układanie paneli, montowanie ościeżnic i drzwi...włożyliśmy w to mnóstwo wysiłku więc chociaż trochę mogę czuć się dumna nawet wśród białych szmat tu i tam...;P

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krcb
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    kup farbę o metalicznym połysku lub połóż płatki szlakmetalu i powerniksuj
    a masz jakiś filmik instruktażowy albo opis z obrazkami żeby było wiadomo jak to się robi

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony