dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie Mistrz kominiarski radzi - pamiętaj, dbaj o bezpieczeństwo...

    Nasza podpowiedź - radzi mistrz kominiarski: dlaczego trzeba czyścić przewody, jak często, ile to kosztuje, kto ma to zrobić...


  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Mistrzowie wyłudzania pieniędzy .Przychodzą do domu (mieszkania ) i mierzą ciąg . Jak niema to karzą otworzyć okno .Ale po zamknięciu okna wentylacja znowu nie działa.To ,że wiatraczek sie kreci nie świadczy o drożności i wydajności wentylacji.Nawet zdjęcie jest fotomontażem bo oni tam nie wchodzą

  3. #3

    Domyślnie

    Mam komin, komin posiada kanały wentylacji grawitacyjnej piwnicy oraz jeden przeznaczony do ewentualnego kotła lub kominka.
    Dom będzie ogrzewany prądem lub kiedyś w przyszłości pompą ciepla.
    W wyżej przedstawionym materiale, podane jest, iż w przypadku np pożaru dachu, ubezpieczyciel żąda papierów od kominiarza za usługę czyszczenia komina.
    Nie korzystam z komina jako kanału służącego do wydalania spalin z paliw stałych, gazowych. Jak to wygląda w przypadku ewentualnego roszczenia do firmy ubezpieczeniowej w przypadku pożaru np dachu?

    Drugie pytanie związane jest z "daszkiem" nad kominem.
    U mnie w projekcie jest takie cudo. Czy można to wykonać, będąc w zgodzie z przepisami?
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 02-05-2014 o 21:17
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    przeczytaj warunki ubezpieczenia.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    przeczytaj warunki ubezpieczenia.
    Na razie nie mam ubezpieczenia.
    Stąd zapytanie.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    warunki można przeczytać zanim sie ubezpieczysz

  7. #7

    Domyślnie

    Szanowni Państwo

    Ci co chodzą z kalendarzami za pieniądze nie mają nic wspólnego z nami...wyganiać ich proszę czym prędzej.

    Zdjęcie to nie fotomontaż,bo osobiście chodzę po kominach...proszę nie szufladkować wszystkich razem,bo w każdej branży-powtarzam-w każdej są lepsi i gorsi

    Oczywiście,że sam pomiar anemometrem nie jest jedynym potwierdzeniem dobrego stanu technicznego komina...a kto tak powiedział?
    Jeśli pojawia się prośba o uchylenie okna to tylko po to,aby porównać czy do lokalu nie jest czasem doprowadzona zbyt mała ilość powietrza zewnętrznego, gdyż jest to jednym z czynników mających wpływ ma poprawność funkcjonowania wentylacji grawitacyjnej...proponuję zapoznać się zasadami działania takiej wentylacji potem krytykować takie czynności...

    Co do ubezpieczenia...logika podpowiada,że ubezpieczalnia nie powinna czepiać się braku przeglądu kominiarskiego w takim wypadku,ale praktyka pokazuje, że firmy ubezpieczeniowe szukają każdego haka ,aby nie wypłacić...

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Szanowny kolego .Opisz może jak rozpoznać prawdziwego kominiarza i jak powinna wyglądać wizyta .
    Np Czy kominiarz ma prawo kontrolować kominy ciśnieniowe.(od kotłów z zamkniętą komorą spalania np .olejowe).
    U mnie kominiarz pod moja nieobecność wystawił zaświadczenie o dobrej wentylacji ,pomimo tego ,że kominy nie były wykonane (budynek był w budowie.

    Zastraszył żonę , że on ma prawo sprawdzić kominy

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    To spory problem. Ludziom wydaje się, że Kominiarz nie jest nam do niczego potrzebny, a skoro prawo wymaga jego podpisu, to ten podpis wystarczy - bez kontroli, bez oględzin, bez czyszczenia. Samo czyszczenie zresztą też nie jest konieczne. Wyczyścić może ktokolwiek. Jest to nisza dla tych wszystkich "skoczków", którzy sprowadzają swoje rzemiosło do podpisu, lub sprzedaży kalendarzyków bez adresu siedziby firmy. . Często są to tylko przebierańcy, nie mający z fachem kominiarskim nic wspólnego oprócz uniformu. Gorzej jak "skoczkiem" jest ktoś z uprawnieniami. Takiemu nic nie zrobisz, to rak na rzemiośle kominiarskim...

    Powiem w skrócie. Wielu pożarów domów od kominka, dałoby się uniknąć, gdyby dom ten był pod opieka fachowca. Fachowca z branży kominiarskiej oczywiście. Taki Pan Kominiarz, znany nam od lat, może przyjść nawet w dresie, ale wie gdzie są wyczystki, jak podłączony jest czopuch, którędy idzie się do wyłazu dachowego, lub gdzie leży drabina potrzebna, by wejść na komin w przypadku braku wyłazu. Taki kominiarz, który przychodzi do nas co roku - ten sam, dostrzeże zmiany, będące pierwszym sygnałem grożącego nam niebezpieczeństwa. Takie sygnały nie zawsze objawiają się od razu katastrofą. Czasem wystarczy drobna, mało kosztowna naprawa, albo korekta w ramach ceny przeglądu. Natomiast ignorowanie tych sygnałów, bywa bardzo kosztowne gdy dojdzie do poważnej awarii, o pożarach lepiej nie mówić. Jeśli przeglądy robi co roku inny kominiarz (nie będący np pracownikiem jakiegoś mistrza), wówczas zagrożenie zatrucia gazem, dymem z węgla, czy pożarem z kominka wzrasta. mało kto zdaje sobie sprawę jak bardzo to ryzyko rośnie. Ludzie szanujcie Kominiarza i nauczcie się, ze to n ie może być za każdym razem inna gęba umorusana sadzami. Macie się z tym człowiekiem zaprzyjaźnić! Wiedzieć gdzie mieszka i najlepiej niech to będzie to niezbyt odległe miasteczko czy wioska.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Np Czy kominiarz ma prawo kontrolować kominy ciśnieniowe.(od kotłów z zamkniętą komorą spalania np .olejowe).
    Kominy możesz podzielić na te w których ruch spalin odbywa się grawitacyjnie lub jest wymuszony mechanicznie (wentylacje możesz podzielić identycznie).
    Kominiarz ma uprawnienia tylko i wyłącznie do tych w których ruch spalin odbywa się grawitacyjnie. Kominy z wymuszonym ciągiem może kontrolować człowiek z uprawnieniami budowlanymi w odpowiednim zakresie. (oczywiście może się zdarzyć, że kominiarz ma również uprawnienia budowlane które zezwalają mu na kontrolę takich przewodów kominowych - nie znam takiego).
    Kontrolowanie przez kominiarzy chociażby kotłów kondensacyjnych to jedna wielka prawna lipa którą o dziwo wspierają urzędnicy żądając bzdurnych zaświadczeń które nie mają żadnego pokrycia w prawie polskim. Czysty idiotyzm.

    a tu masz potwierdzenie:

    http://www.gunb.gov.pl/info/kontrole...kontrol14.html

    Z drugiej strony, lepiej wziąć kominiarza który za frajer do ci lipny papier który urzędnikom wystarcza. Wątpię, żeby człowiek z uprawnieniami budowlanymi fatygował się za półtorej stówki
    desmear

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    No to teraz wiem dlaczego polski kominiarz jest tak poniewierany.W reichu każdy kominiarz ma uprawnienia i tam jest on osobą która decyduje jak ma być wykonana instalacja,komin,kominek,i.t.d. a ty musisz zrobić to co no chce inaczej nie ma odbioru i budujesz od nowa.Pozdrawiam.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    No to teraz wiem dlaczego polski kominiarz jest tak poniewierany..
    polski kominiarz jest poniewierany bo sam do tego doprowadził. Jedna z bardziej sprzedajnych grup w budowlance (z góry przepraszam uczciwych Kominiarzy). W dodatku często - ja na takich trafiłem - na bakier z podstawowymi wiadomościami z fizyki (wg "mojego" kominiarza LPG jest lżejszy od powietrza).
    desmear

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BARTG60
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Silesia Inferior
    Posty
    64

    Domyślnie

    u nas był kominiarz tydzień temu, wszedł na dach wyczyścił kominy wziął 100PLN dał papierek i do widzenia, tylko cały syf z wyczystek sam musiałem wyciągać (dobrze że mam odkurzacz przemysłowy) i tak się zastanawiam czy to nie do kominiarza ta czynność należała?

  14. #14

    Domyślnie

    Ten syf w końcu i tak by urósł do wysokości czopucha i go zatkał. Sporo zapłaciłeś za niefachową robotę. Kominiarz natomiast kolejny raz potwierdził sobie że za fuszerkę też mu zapłacą - bo kominiarz.

  15. #15

    Domyślnie

    a jak zmusić sąsiada żeby wyczyścił swoje kominy paleniskowe? Za każdym razem jak pali, to wylatuje z niego masa sadzy. Nawet prania nie można powiesić na dworzu, nie mówiąc juz o otwarciu okna...

  16. #16

    Domyślnie

    On źle pali
    Sadzę generuje piec a nie komin. Jak nie będzie czyścił to mu zatka i nic z niego nie wyleci.
    Jak ogarniesz dobrą stronę to zasugeruj ją również sąsiadowi.

  17. #17

    Domyślnie

    Ehhh, spróbuję, chociaz będzie cięzko, bo sąsiad w wieku sędziwym i oczywiście wszystko wie naj... A ja laik, kompletny laik pod wzgledem CO...

  18. #18

    Domyślnie

    Jak dymu nie zobaczy to sam się zaciekawi czemu nie palisz jeszcze

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar badaczkotłów
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-495
    Posty
    156

    Domyślnie

    Witam

    w kotłach na pelety nie potrzeba kominiarza - spalanie jest totalnie bezdymne jak używamy dobrego peletu i umiemy wyregulować piec

  20. #20

    Domyślnie

    badaczkotłów pokaż rozpalanie. Ciekawi mnie i ten etap palenia.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony