dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ferdek16

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-410
    Posty
    11

    Domyślnie Dach z dachówki ceramicznej

    Witam kolegów zamierzam zacząć zakładać instalacje odgromowe na dachach stromych z dachówki, proszę o pomoc jak się utrzymać na dachu tzn aby nie ześlizgnąć się. Jaki sprzęt był by mi potrzebny buty itp. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    kuzwa ty line facet potrzebujesz, no chyba ze zalatwisz sobie rekawiczki jak Tom Cruise w Mission Impossible, te kleily sie do wszystkiego
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał ferdek16 Zobacz post
    ...zamierzam zacząć zakładać instalacje odgromowe na dachach stromych z dachówki, proszę o pomoc jak się utrzymać na dachu...
    Jesteś dekarzem czy elektrykiem? Jak jesteś dekarzem to wiesz a skoro nie wiesz to zostaw ten montaż dekarzom. Po pokryciu się nie chodzi poza tym elementy trzymające drut mocuje się pod dachówką do łat. Trzeba zdejmować dachówki. Gdyby na wykonanym przeze mnie dachu ktoś bez mojej wiedzy coś montował inwestor straciłby gwarancję. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ferdek16

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-410
    Posty
    11

    Domyślnie

    Jestem elektrykiem, niestety większość ludzi wpada na pomysł montażu gdy dach jest już dawno ukończony, ogólnie nic nie trzeba przykręcać ponieważ są uchwyty pod dachówkę bez przykręcania firmy elko-bis.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PawelWo

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Leszno
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Ja osobiscie zgadzam sie z Andrzejem i nie pozwoliłbym (bez obrazy) byle elektrykowi biegac po dachu bo znając życie gdyby mu pękła jakaś dahówka pod noga to zapewne by mi tego nawet nie powiedział a później ja miałbym problemy z dachem.

    ferdek16 zapewne sam nie lubisz jak w twoja prace wtracałby się dajmy na to dekarz.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał ferdek16 Zobacz post
    ... są uchwyty pod dachówkę bez przykręcania....
    Wiem jak wygląda taki montaż po pierwszej zimie. Do tego mocowanie leży na powierzchni dachówki więc zamki w miejscu przejścia trzeba zeszlifować. Ja obejmy na gąsiory montuję przed montażem gąsiorów co umożliwia dokładne skręcenie.
    Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie abyś spróbował. Powodzenia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ferdek16

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-410
    Posty
    11

    Domyślnie

    Wykonanie odgromówki to nie praca dekarza tylko elektryka to on za nią odpowiada wykonuje pomiary itp. Więc nie uważam abym wtrącał się w robotę a nie moja wina że klient nie zadzwoni gdy są położone łaty i dekarze zaczynają kłaść dachówkę ja był bym szczęśliwszy nie musząc po niej chodzić i dekarze spokojniejsi.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Montaż na dachu nie ma nic wspólnego z pomiarem. Oczywiście, że elektryk odpowiada za skuteczność. Ja robię wszystko do skrzynek pomiarowych a elektryk pomiar i to co w ziemi. Elektrykom z którymi współpracuję bardzo to odpowiada bo niczym nie ryzykują. Podobnie rzecz się ma z kolektorami słonecznymi. Ja cały montaż na dachu i przejścia a hydraulik podłączenie i próbę szczelności. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ferdek16

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-410
    Posty
    11

    Domyślnie

    wszystko fajnie jak inwestor robi to w porozumieniu z ekipami lecz duża część wpuszcza elektryka na gotowy dach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony